Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı isobln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan aklımda sadece lastikler var tubbeless yapsammı yapmasammı
    Fabrikanın taktıkları canavar gibi yapışıyor asfalta. Biraz daha kullan derim.
    Uzun yol yapıcam, tırsıyom dersen gene başka.
    Ben bunu almazdan önce motorun aynısını denedim, üzerinde CG cantı ve muhtemelen tubeless vardı ama rezaletti, ön frene dokun, vites küçült, cayır cayır kayıyordu.
    Geçen hafif buzlu+ıslak yolda denedim, ani hareket yok, sorun yok..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    tmm o zaman değiştirmeyeyim bu lastiklerle max gidiş dönüş 300 km uzun yol yapabilirim

Motosikleti

biraz kirli ama idare edelim

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Motoru kullanan arkadaşlar yorumlarınız neler ?
    Gidişi-yakıtı-çıkardığı sorunlar gibi

Motosikleti
    123 km oldu aldığımda 50tl lik benzin aldım depo şuan yarıdan biraz fazla gösteriyor gidişinden memnunum rodajda olduğumdan 6000d/d geçmiyorum titreşim sıfır iyiki almışım pişman değilim alacak arkadaşlara tavsiye ederim ama üretimden kalktı artık diye biliyorum bayilere bakın ellerinde varsa kaçırmayın derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Maşallah demeyi unutmayalım

ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Keşke böyle uzay kafa olanından alsaymışım.
    Aydınlatma ve görsellik olarak yuvarlak far hoşuma gidiyordu. Bundan da yoktu.
    Şimdi far siperliğine bakıyorum, ybr için olanlar yansanayi 40 lira çok değil mi yav.
    Bi de zenon aldık garanti maranti hikayesiyle beraber epey bi kesme biçme işlemi çıkaracak, kullanıyoruz diye girişemedimdi.
    Bu far olmuş olsa her yeri plastik, bi de içinde bir sürü yer vardır diğer aparatları koymaya..
    Şeytan diyo yuvarlak farı çıkar koy kenara ki onlar da 20 lira, sinyalleri de çıkar.. Al bu uzay kafalardan bi tane, döşen içine ne sığarsa artık.
    Yuvarlak olanı muayeneden muayeneye takar- çıkarırız...
    Bi sormalı bakalım bayiye..

Arkadaşlar sorun yok, titreşim yok, yakıt süper.. 6.5 litre kadar alıyor hep, yedekte ne kadar kalır bilmem benzin göstergesi dibe vurunca alıyom.
    Bununla da en az 400 km gidiyor, her iki çizgi arası 100km yani.. Tek kişi karışık kullanım.
    Fabrikanın taktığı lastikler iyi tutuyor.. Ön fren oldukça iyi..
    Olumsuz tek söyleyebileceğim şey şudur, rüzgarı ön-yandan alıyırsanız dengeyi epey zorluyor... Arkada 35Lt lik çanta da var tabii ama.. Grenaj olmadığı için yan rüzgarda idare edebiliyorsunuz.. Bu rüzgar dediğim, fırtına ha..

Direksiyon topuzları gevşeyip duruyordu.. Kış sezonu başında kalın eldivenlerle başladım gün 2 si de düştü gitti..
    Fırsat bulunca aynaları da düzgün bi çiftle değiştirmenizi tavsiye ederim, olabilecek gibi aynaların çifti 20 liradır.

Motosikleti
    aydınlatma güzel abi xenon düşünüyorumda kaliteli olsun istiyorum kafa içersinde yeterince yer var ön sinyallerin beyaz olanı varsa onlardan takacağım yada üzerine far folyosu çekeceğim ve kornayı değiştirip çok sesli takacağım

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Yuvarlak kafa daha şekil bence

Motosikleti
    arkadaşlar yokmu kullananlar hareketlendirelim konuyu @xr125plus @xr125 @kuba

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    hayırlı olsun iso kardeşim. plus modelini hiç görmemiştim ufak tefek modifiyeler var. Egzozunu beğenmedim o kadar.
    En son yazalı iki buçuk ay olmuş. Bu süre zarfında yaklaşık 1000 km yol yaptım %90 ı gezi amaçlı. Malum havalar soğuk olduğundan soğuk asfalt ve sertleşen lastik hamurundan dolayı bi kavşakta artçimla beraber arka lastiğin kayması sonucu yere yapıştık. sol bileğim 2 hafta yarım atel de kaldı sonuçta fabrikanın taktığı lstiklerden fazla bişey beklememek lazım. Alıştık tabi yazdan kalma virajlara yatmaya ) bu beklenmedik düşüş bende artık motora karşı bi güvensizlik uyandırdı eskisi kadar yatamıyorum iyi havalarda bile güvenmiyorum artık.
    şu an motor 5 bin e geldi neredeyse, tek bi sıkıntım oluyor arada, 0-100 e çıkarken çek devirli bi şekilde tabiki, 1 den 2 ye 2 den 3 e geçişlerde hep vites kaçırıyorum girdiremiyorum yani tek seferde. aldığımdan beridir böyle zamanla alışır dedim ama hala aynı. birse şu akünün olduğu grenaj orayıda açarken ayağını kırdım elime geldi yani yakıtı arttı gibi geliyor bana ama son zamanlarda hiç ölçmedim ve çok devirli sürüyorum ondan da kaynaklanabilir. birde marş olayımız var tek seferde almıyor illa gıv gıvlayacak, aküden kaynaklandığını sanıyorum farlar marşta sönüyor gibi oluyor. tabi bunlar ufak tefek rutin şeyler benim gibi motordan pek anlamıyorsanız problem gibi gelebilir bu arada ön kafayı sökerek orta halli aydınlatan ampulümü halojen de değiştirdim ( arabada vardı bi tane fazladan ) Ha birde ilk günden beri gazı 10 bin devire çıkarıp birden bıraktığımda boşta iken egzoz çatara parata sesler çıkartıyor orjinal egzoz bide bi problem değildir umarım. Zahmet edip okuyanlara teşekkürler. keyifli forumlar kazasız günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Bi kaç da resim atayım yer Trabzon Hıdırnebi yaylası. Motorlar Ramzey QM 200 GY , Seger Gv 125-16 , Honda CBF 150 , Honda CBR 125R ve ben Kuba XR 125 tarih: 23/02/2014

ilkerabi ve isobln bunu beğendiler.

Motosikleti
    bilgiler için teşekkürler, halojen ampul değilmi zaten bizim orjinal farımız nasıl ampul taktınız ve aydınlatma nasıl oldu değişince

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Kardeşim halojen de hani şu dış cami mavi olanlar var ya onlardan. Sarı ışık mavi camla birleşince beyaz bi ışık oluyor . Bu biraz da psikolojik sanırım, çalma xenon gibi 😜

Motosikleti
    bende takayım o ampulden takması zormu kafayı sökcez heralde

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    [IMG][/IMG]

Senin sorduğun halojen sağdaki..
    Sadece milletin gözünü alır, ama aydınlatma yapmaz.
    Daha iyi ışı istiyorsan,
    Osram Bilüx alacaksın, farkı göreceksin.

Motosikleti
    abi bizim ampuller farklı böyle değil H4 ampulmüş bizimkiler araba ampulune benziyo

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Farketmez, H4-3 modeli de var mavilerin. Ancak çok ışık dağıtıyor, saçaklı hüzme yapıyor ve yolu göstermiyor.
    Ancak Osram nightbreaker tavsiye olunur.
    Ya da az daha para harcayıp xenon..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Osram nightbreaker ı kucuk motorlar kaldırmaz

aküyü bitirebilir yada cok ısındıgından far tasını eritebilir.

en iyisi gene 35W uyumlu kaliteli h4 takmaktır

bizim motorlarda ampuller 35W dır. nightbreaker tarzı ampuller 55-60W dır

Motosikleti
    Kuba Xr 125
    Merhaba arkadaşlar 2013 mayıs sonunda bende uzay kafa kuba xr 125 aldım ve yaklaşık 8.000 km'dirde kullanıyorum.
    İlk başlarda kendi hatalı kullanımlarımdan dolayı ve aşırı pimpirikli oluşumdan ufak tefek masraflarım oldu, aslına bakarsanız kafaya takmayan biri olsaydım hiç masraf etmeyebilirdim de, bu arada bu motor benim ilk vitesli motorum onun için segmentindeki diğer motorlar ile karşılaştırma yapacak durumda değilim, ancak çok sorunsuz bir motor olduğunu hor kullanmamak kaydı ile kolay kolay sizi servise götürmez birtek yağ değişimlerinde gidersiniz ben kendim değiştiriyorum ona’da gitmiyorum çünkü servisleri iğrenç ötesi ve almak isteyen herkese’de tavsiye ederim.
    Ancak benim takıldığım bir konu var o'da yakıt tüketimi ile ilgili onu’da şöyle izah edeyim ölçüm için benzin hortumundan depodaki benzini komple yedek, medek tamamını boşalttım (ben sürekli olarak benzin musluğu yukarı konumumda yani açık kullanıyorum) ve net 6 lt benzin koydum ve 212 km'de benzin bitti (bu denemeyi 03.03.2014 yaptım) ve motor durdu ve ben bunu bir kaç defa denedim tüm denemelerde tüketim hemen hemen aynı çıktı bir defada depoyu gırtlağına kadar doldurdum o zamanda 440 km’de benzin bitti ve motor durdu şimdi sizin yazdıklarınıza baktığım zaman benim motorda veya benim kullanımım da bir anormallik olduğunu görüyorum düşünüyorum (bu arada ben 105 - 107 kg ağırlığındayım)yani sizin yazdığınız tüketimlerin epeyce üzerinde eğer sizin ölçümleriniz doru ise ben nerede yanlış yapıyorum konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram nightbreaker ı kucuk motorlar kaldırmaz

aküyü bitirebilir yada cok ısındıgından far tasını eritebilir.

en iyisi gene 35W uyumlu kaliteli h4 takmaktır

bizim motorlarda ampuller 35W dır. nightbreaker tarzı ampuller 55-60W dır
    18/18 veya 35/35 tipleri de mevcut. Eski motorlar için 6 voltlukları bile vardır ama aramak gerek tabii...
    Osram bulamazsanız philipsin de crystal vision felan var.
    Nasıl olsa her ikisi de artık ÇİN'de üretim yapıyor.
    1.5 liralık ampulle çok fark var aralarında.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bende zamanında aramıstım ama tr de denk gelmedi
    gittim philips hs1 almıstım
    oda gayet iyi.
    honda yetkili servisinden 10 liraya almıstım made in germany idi

piyasadaki 3-5 liralık adi çin malı ampullerin odagı kayık oluyo adam akıllı aydınlatmıyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)