Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Bu plus ı görünce bende ilkten ters maşalar dikkatimi çekti lan bizimkilerde mi öyle acaba dedim bi an sonrası malum
    ilkerabi ve leokaplann bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Ayıptır söylemesi bu gün ufaktan bi yere yapıştım da xr la şamadıra takıldı herhalde sıfır gösteriyor nasıl hallederim fulleyince düzelirmi acaba?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Geçmiş olsun...
    Motoru yatırdığın tarafın aski yönüne yatırabildiğin kadar yatır, takıldı ise kurtulabilir.
    Depo boşken ince bir kabloyu depo ağzından sokup bızıklayabilirsin.
    Depoyu dolduruken kendiliğinden de düzelebilir, düzelmezse depo altında soketi var, kablolardan biri ayrılmıştır. Bazılarında fabrikasyon fişlerin tırnakları gevşek kalmış, geri kaçıp ayrılabiliyor. Benim ki de öyle düzelmişti, resimlerini koymuştum ama tabii hala duruyorsa bir çoğu gitmiş sunucu kapanınca..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Biraz aküyü şarj için dolaştım sabah..
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Blackeagletr, halilom ve leokaplann bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halilom geçmiş olsun, ben de şamandıra fişinin yerinden çıkmış olabileceğini düşündüm. Tamamen boş göstermesinden dolayı.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halilom geçmiş olsun allah buyugunden korusun.. benim motorun da benzin göstergesi hep boş gösteriyor. Tamirciye sordum akım var ama samandira sağlam gösterge bozuk dedi. Sadece gösterge de satılmıyor onu nasıl yapabilirim ?
    halilom bunu beğendi.

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    herkesin mi sorunlu yahu benzin göstergesi:D benimkide bozuk :D bi full dolu gösteriyor bi boş:D sahibi aldığımdan beri böyle demişti

Benimkinde sıkıntı yok Nazar değmesin.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..benim motorun da benzin göstergesi hep boş gösteriyor. Tamirciye sordum akım var ama samandira sağlam gösterge bozuk dedi. Sadece gösterge de satılmıyor onu nasıl yapabilirim ?
    Forumda bir arkadaş gayet güzel yanık direnç değişimini yapıp resimlerini de koymuştu, dün gece aradım bulamadım.
    Ölçü aletiniz yoksa ve ohm kanunu ezbere bilmiyorsanız hiç uğraşmayın, riskli bir iş..
    Sadece benzin göstergesi satılıyor ama TR de değil..
    Göstergenin asıl ölçüm yapan yeri büyük ihtimal sağlamdır, kopuk fiş ya da kablo olabilir, ya da yanlış bağlantı nedeniyle direnci yanmıştır.

Hassas işçilik ve elektrik bilgisi varsa PİL ÖLÇÜ aletleri var, 8-9 liraya, onlardan birini bozup gösterge kısmını kullanabilirsiniz.
    Her ne şekilde olsa komple göstergeyi dağıtmak gerekiyor, bir de motoru sallayınca depoda olan yakıtın şıkırtısını duyabiliyorsunuz nasıl olsa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

http://www.hepsiburada.com/liste/pro...FZTLtAod3wkAJQ
    Mesela bunu dağıtıp çerçevesini de söktükten sonra aynen eski benzin göstergesi yerine takabilirsiniz. Bazı uyarlamalar gerekebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Forumda var demiştim, bu sefer buldum..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ge-tamiri.html
    leokaplann bunu beğendi.

ilker abi bilgiler için çok teşekür edrim çokma bir gösterge buldum ondan temin etme imkanım var. olmadı tamir etmeye çalışacağım. Benzin deposundan harici bir ses gelmior. Bugün şamandıranın kablosuna bakayım derken benzin musluğunun bağlantı vidalarından benzin kaçırdığını gördüm. vidaları sıkınca sızıntı durdu. yaklaşık 10 12 gündür sızdırıyormuş :( allah korumuş motor alev almamış.

geçen antalya ya giderken temiz yağmur yemiştim benzin musluğunda süzülen sular motoru batırmıştı bende orası kir toplamış o akmış diye düşünmüştüm meğersem sızdırıyprmuş :(

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Depoyu mu söktünüz...?
    Göstergeyi parçalarsanız resimlerini bekleriz...

göstergeyi parçalayınca resimleri çekerim Depoyu sökmedim benzin musluğunun olduğu yan kapakları söktüm o zaman benzin damlattığını gördüm. şamandıranın soketini de gördüm bu arada bağlı idi ama akım ölçerim olmadığı için akım varmı kontrol edemedim. bakır bi kabloyla iki ucu birbirine değdirdim ama ibre oynamadı : )
    Bu arada 10.000 e az kaldı 10.000 km bakımında benzin filtresi, hava filtresi, yağ değiştirecem ve zinciri temizleyeceğim . Ön fren balatalarınıda değiştirmeyi düşünüyorum tamirci sağolsun fren kaliperlerine yağlı bişi sıktıktan sonra diski temizledim ama balatalar eski güzel günlerine geri dönemedi
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    Sağolun arkadaşlar. Benim gösterge de sıfır alındığı günden itibaren boş gösteriyordu. Serviste samandıra değiştikten sonra çalıştı. Bu geçen olaydan sonra bi dolu gösteriyor bi boş gösteriyor bakacaz artık bu aralar fulleyemiyeceğim yatırma işini denicem teşekkürler
    leokaplann ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 KN --- Honda CBR 125 R --- Kuba XR 125
    Dün hava güzeldi iki tur atabildim
    Ulen nasil bi duyguymuş direksiyonunu tutmak yeniden hissettim cok şükür
    Bu arada benim bi sikinti olmadi hic benzin gostergesiyle hep calisiyor insallah hicte olmaz
    ilkerabi ve halilom bunu beğendiler.

inşallah hiç bir sorunun olmaz dün biraz yağmur yağdı ama genel olarak iyiydi hava. Sen motoru kış uykusuna mı yatırıyorsun ? : ) kar ve hava eksinin çok altına inmediği sürece kullanıyorum. Gündelik 16 km sdü ye gidip geliyorum
    ilkerabi, Yılkan ve halilom bunu beğendiler.

Benim zıpzıpla kavuştuk Motoru leş gibi bırakmıştım gelince ilgileneyim diye. Biraz zinciri kurumuş, lastik havaları 20 civarına düşmüş. Bunları hallettim, bir de yağını değiştirdim Power1 yağ koydum, motul koyacaktım da birde onun kargosunu bekleyemem dedim, power1 de gayet randumanlı. Yakın zamanda bir kaç resim atarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

ilkerabi, leokaplann, Yılkan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Leokaplan hocam kisin nadir sekilde biniyorum ama yazin üzerinden hic inmem tabiri caizse
    Sdu de okurken bende hergun biniyordum gundelik 20 km ama simdi is dolayisiyla vakit anca yaz zamani oluyor

Yılkan sdü de hangi bölümde okudun ? uygun bir günde çay falan içelim muhabbet ederiz, motorlara bakarız

Motosikleti
    Turizm İşletmeciliği okudum hocam 2012 mezunuyum
    Cok iyi olur bencede birgun bulusalim bi cay icelim memnun olurum
    Sen sdu de okuyor musun calisiyor musun ?

ben dgs ile sdü ye geçiş yaptım, çevre mühendisliği okuyorum. Isparta da maalesef iş bulamadım numaram 05079113179 adım da levent. benim önmüzdeki 10 günüm boş sen müsait olduğun bir zamanı ayarla görüşelim.

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim zıpzıpla kavuştuk Motoru leş gibi bırakmıştım gelince ilgileneyim diye. Biraz zinciri kurumuş, lastik havaları 20 civarına düşmüş. Bunları hallettim, bir de yağını değiştirdim Power1 yağ koydum, motul koyacaktım da birde onun kargosunu bekleyemem dedim, power1 de gayet randumanlı. Yakın zamanda bir kaç resim atarım [COLOR="Silver"]
    Blackeagletr hoş geldin zıpzıp yakıyor yine gıcır gıcır yapmışsın havalar güzel tadını çıkar

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)