Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bizim motor da da zaten orjınal 6lı var.

ben sadece debriyaj sacı aldım benim balatalar uyumlu orjınal honda ama dünyanın parası

debriyaj bitik se sadece sacları yakmadan sadece 6 tane balata al ve tak, komple debriyaj göbegine girme

sorunlu olabiliyor, orjınal göbek iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

geçmiş olsun banada bu sayfayı takip edenlerede

sagolmasın imageshack.com tüm resimlerimi ve free hesabımı bloke etmiş, zaman asımı gibi bişey olmus

eskiden yuklediğim tum resimler uçtu, cogununda orjınali yoktu

saglık olsun
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motor da da zaten orjınal 6lı var.

ben sadece debriyaj sacı aldım benim balatalar uyumlu orjınal honda ama dünyanın parası

debriyaj bitik se sadece sacları yakmadan sadece 6 tane balata al ve tak, komple debriyaj göbegine girme

sorunlu olabiliyor, orjınal göbek iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

geçmiş olsun banada bu sayfayı takip edenlerede

sagolmasın imageshack.com tüm resimlerimi ve free hesabımı bloke etmiş, zaman asımı gibi bişey olmus

eskiden yuklediğim tum resimler uçtu, cogununda orjınali yoktu

saglık olsun
    O kadar, emek zahmet derken puffff hokus pokus, tekno çağ eyidir emme, böyle cilveleri olmazsa daha eyi olacaadı, her işte hayır vardır sıkma canını, seni üzen imecshek yıkılsın tarumar olsun.

Benim hesap mesap yok, hızlıresme atıyorum artık kalırmı uçarmı, ne olursa ama senin külliyat fena idi şakayla karışık üzücü durum, forum adminlerine danış belki forumun flashback'i falan var ise belki kıyak yapıp geri yüklenir bilemiyorum.
    cenkito bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    arka göbek bilya dagıtmıs olabilir, dişlinin sallanmasıda normal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

attila abi iyi güzel alıntı yapmıssın da bu msj bu baslıkta mı? yada serkan.57
    Hem sayfa canlansın diye hem de niye bu motorla aramın bu kadar iyi olduğunu anlatmaya çalıştım aslında. Başka başlıktan alıntı yapmanın bir sakıncası var mı bilmiyorum. Yanlış bir şey yaptıysam kusura bakmayın.
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem sayfa canlansın diye hem de niye bu motorla aramın bu kadar iyi olduğunu anlatmaya çalıştım aslında. Başka başlıktan alıntı yapmanın bir sakıncası var mı bilmiyorum. Yanlış bir şey yaptıysam kusura bakmayın.
    estagfurullah abi, kusuru yok da acıklama olmadan bir anda o msj denk gelince fransız kalıyor insan

nereye baglantı yapacagımı vs hep sasırdım

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar, emek zahmet derken puffff hokus pokus, tekno çağ eyidir emme, böyle cilveleri olmazsa daha eyi olacaadı, her işte hayır vardır sıkma canını, seni üzen imecshek yıkılsın tarumar olsun.

Benim hesap mesap yok, hızlıresme atıyorum artık kalırmı uçarmı, ne olursa ama senin külliyat fena idi şakayla karışık üzücü durum, forum adminlerine danış belki forumun flashback'i falan var ise belki kıyak yapıp geri yüklenir bilemiyorum.
    sagol dostum, giden gider kalan saglar bizimdir
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ödemeden ehliyeti alırsın, ama ödemeden aracı satamazsın, her ay da 100 de 5 faiz binmeye devam eder
    karakola sordum ödendi makbuzu yada taksitlendirildi makbuzuyla geliceksin zamani doldugunda sana teslim edicez ehliyetini dedi??
    bide ben bu cezayı plakaya yani aracami yedim yoksa ehliyetime mi yedim niye satis olmuyo?
    Just Ride..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karakola sordum ödendi makbuzu yada taksitlendirildi makbuzuyla geliceksin zamani doldugunda sana teslim edicez ehliyetini dedi??
    bide ben bu cezayı plakaya yani aracami yedim yoksa ehliyetime mi yedim niye satis olmuyo?
    ben ödemeden gidip aldım, zamanı dolunca, benden makbuz filan istenmedi.

ikisinede yedin, hem puanın gitti hem de ruhsata ceza eklendi.

zaten ya ikisine olur yada park cezası gibi sadece araca yazılır.

aractaki ceza da ödenmeden satısı yapılmaz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Arkadaşlar Merhaba

Bende aranıza yeni katıldım. Motoru alalı 1 ay olmuştur şuan için 1000 küsür KM deyim, güzel ve keyifli bir motora benziyor. Konuda ki mesajları okuyorum da, henüz 48.Sayfadayım önümde daha çok sayfalar var.

Bazı arkadaşlara bakıyorum Sakarya'dan çoğu, bende Karasu'da oturuyorum, burada pek böyle cross gidenler yok o yüzden çoğu zaman tek başıma eğlenmeye çalışıyorum Burada kumluk alan çok, dağ tepe bayır çok ama teş başına sıkılıyor insan.

Bunlarda benden fotoğraflar.

Düzce Melen rafting ve Nehir evine giderken. Önde ki motor dayımın, arkada ki benim.

Arkadaşla beraber, sahil yolundan kefkene doğru giderken. Tabi tam kefkene kadar gitmedik. Yağmur yağması sonucu mola verdik.

Yine arkadaşla beraber sahil yolundan kefkene giderken. Engebeli yollar mevcut, kumluk olduğu için düşsende problem yok.
    cenkito, AttilaXtreme ve corpsecorpse bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    affınıza sığınarak bu motorlar asfaltta rüzgardan YBR den fazla mı? etkilenir, bir fikir verebilirmisiniz.

Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    affınıza sığınarak bu motorlar asfaltta rüzgardan YBR den fazla mı? etkilenir, bir fikir verebilirmisiniz.
    Daha bilgili arkadaşlar cevap verecektir ama ben kendi görüşümü söyleyeyim. Asfaltta giderken rüzgar seni rahatça çok hafif bir şekilde savurabiliyor. Ben 90 ve 100 ile giderken rüzgar sana vurduğunda ufaktan hızını kesiyor. yandan vurunca çok ufaktan yana savuruyor ki zaten bunlar normal olması gereken şeyler. O kadar abartılacak bir durum söz konusu değil
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasın dediği gibi, ruzgardan helede yandan esen rüzgardan motor yuksek oldugundan fazla etkileniyor

Alıntı Atıf Zafrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba

Bende aranıza yeni katıldım. Motoru alalı 1 ay olmuştur şuan için 1000 küsür KM deyim, güzel ve keyifli bir motora benziyor. Konuda ki mesajları okuyorum da, henüz 48.Sayfadayım önümde daha çok sayfalar var.

Bazı arkadaşlara bakıyorum Sakarya'dan çoğu, bende Karasu'da oturuyorum, burada pek böyle cross gidenler yok o yüzden çoğu zaman tek başıma eğlenmeye çalışıyorum Burada kumluk alan çok, dağ tepe bayır çok ama teş başına sıkılıyor insan.

Düzce Melen rafting ve Nehir evine giderken. Önde ki motor dayımın, arkada ki benim.
    http://i.imgur.com/aN6G5Vf.jpg

Arkadaşla beraber, sahil yolundan kefkene doğru giderken. Tabi tam kefkene kadar gitmedik. Yağmur yağması sonucu mola verdik.
    https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/...81269668_n.jpg

Yine arkadaşla beraber sahil yolundan kefkene giderken. Engebeli yollar mevcut, kumluk olduğu için düşsende problem yok.
    https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/...02268722_n.jpg
    hosgeldin aramıza, motorunda hayırlı olsun
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Teşekkür ederim, hoş bulduk. Buradan öğreneceğim çok seyler var. Motora cok değişik aksaamlar ve özellikler katıyorsunuz. Benim bilgim olmadıgı için şimdilik sadece bakmakla yetiniyorum. Ama bir cogunuz yakın yerdesiniz, bir ara hep beraber buluşup görüşmek ve bir yerlere gitmeyi isterim.

Hemde şu motor hakkında sizlerden bir şeyler öğrenmiş olurum.

Size bir sorum daha dogrusu beni bililendirmenizi istediğim bir şey var.

Benim bu motora yapmam gerekenler nedir ? Ben servise gittiğim zaman neresine ne yapılmasını söyleyeyim.. Kumda daha rahat gidebilmek için ne yapmalıyım. Hem kum hem asfalt. Bu tekerler iyi ama kumda yetersiz.

Birde Mondial yazısını çıkartsam polis çevirme de sıkıntı olurmu.

Bu soruların cevapları büyük ihtimal konuda mevcut ama ben yinede sormak istedim. Malum daha cok sayfa var okumam gereken..

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Abiler merhaba size son bir sorum var sonra gidip motoru alıyorum bu motor bayırda nasıl yokuş tırmanırken falan bayılma durumu nedir?

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar Merhaba

http://i.imgur.com/aN6G5Vf.jpg

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/...81269668_n.jpg

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/...02268722_n.jpg
    Kardeşim hayırlı olsun allah güle güle binmeyi nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Teşekkür ederim, hoş bulduk. Buradan öğreneceğim çok seyler var. Motora cok değişik aksaamlar ve özellikler katıyorsunuz. Benim bilgim olmadıgı için şimdilik sadece bakmakla yetiniyorum. Ama bir cogunuz yakın yerdesiniz, bir ara hep beraber buluşup görüşmek ve bir yerlere gitmeyi isterim.

Benim bu motora yapmam gerekenler nedir ? Ben servise gittiğim zaman neresine ne yapılmasını söyleyeyim.. Kumda daha rahat gidebilmek için ne yapmalıyım. Hem kum hem asfalt. Bu tekerler iyi ama kumda yetersiz.

Bu soruların cevapları büyük ihtimal konuda mevcut ama ben yinede sormak istedim. Malum daha cok sayfa var okumam gereken..
    Diğer sorular cevaplanmış Ek olarak; Mondial yazısını çıkarmanda hiç bir açıdan sıkıntı yok. Ben tırnağımı yazının ucuna takarak çıkardım. Çok kolay çıkıyor aklında olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler merhaba size son bir sorum var sonra gidip motoru alıyorum bu motor bayırda nasıl yokuş tırmanırken falan bayılma durumu nedir?
    115 kiloyum, tek kişi ile yokuşta bayılma filan yapmıyor. Oğlumla binersek 200 kg yapıyoruz. O zaman hafif bi bayılma yapıyor ama çok hafif. 115 kilo ile gazı kökleyerek 90'la rahat rahat yokuşu tırmanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Yeni arkadaşlar için;
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    orjinal dişli ile kolay kolay bayılttıracak rampa bulamazsın .

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asvaltta bayıltacak rampa bulamazsınız, ama iş arazi olunca cok dik yerlerde bayılma olabilir,

yada asırı yuksek rakımlara cıktıgınızda 3000 metre civarında motor nefes alamayabiliyor.

o dediğiniz iki sey bir arada olmuyor ne yazıkki

ya cadde de rahat giden lastik var yada arazide kumda rahat giden.

arazi lastiğiyle de cadde de sürüş yapılır ama hem lastik cadde de cabuk eskir (araziye göre)

hemde caddede normalden fazla kayma yapar, ama sürekli aklımda diyip virajlara ona göre girerseniz

cross lastiklede cadde de sorun olmaz
    Carbondioxid ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Teşekkürler abiler biraz önce ön ödemeyi yaptım yarın yada öbür gün geliyor motor yeter gari okuyup durdum biraz da süreyim
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Yeni alanlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günlere kullanın, eski sahiplerine'de kızıyorum, banada aldıracaanız sonunda
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ödemeden gidip aldım, zamanı dolunca, benden makbuz filan istenmedi.

ikisinede yedin, hem puanın gitti hem de ruhsata ceza eklendi.

zaten ya ikisine olur yada park cezası gibi sadece araca yazılır.

aractaki ceza da ödenmeden satısı yapılmaz
    anladim abi sen bu olayı ne zaman yasadin yani yeni kanun falan mi cikti acaba ki bana oyle dedi karakol
    Just Ride..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladim abi sen bu olayı ne zaman yasadin yani yeni kanun falan mi cikti acaba ki bana oyle dedi karakol
    2012 eylül basında ceza yedim , 2013 mart ayında da aldım.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alanlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günlere kullanın, eski sahiplerine'de kızıyorum, banada aldıracaanız sonunda
    planlarım projelerim daha cok ama ne maddi yönden nede saglık olarak motorla ugrasmaya ara verdim

onlarıda gerceklestirebilirsem bir dakika dahi durmazsın hemen bir tane de sen alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Hatay Motosiklet Kulubu ve iskenderun Motorsporlari Kulubu

7-8 haziran da adana da senliklere katılıyormus, haberin olsun belki sende gelirsin

Carbondioxid ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Zor be hacim, moturu revizyonden geçirme kararı aldım, hem duygusal hem fiziksel yıpranmış olacağım bu ay
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)