Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Firmada arkadaş dan boya sökücü ile ilgili bilgi aldım. Zımpara ile uğraşmadan direk bezle silip boyayı sökeyim dedim.
    Sizinde bilginiz olsun. Plastiği eritiyormuş, şeklini bozuyormuş. haberiniz olsun. Kask elinizde kalmasın. Bilgi bilgidir. Her türlü plastik için geçerli.
    Arkadaşımın verdiği su zımparası ile bir yere varamayacağımı anlayıp daha kalın bir zımpara aldım. 1 saat içinde kaskın yarısını kazımayı başardım. elimde yarım zımpara olduğu için diğer tarafı
    yapamadım. NAsip kısmet olursa bu gece kalan diğer kısmıda zımparalayacağım. Boya çıktı. Astar namına beyaz ve son plastik kısmı kaldı. Komple her yerini zımparaladıktan sonra bir de su zımparası ile okşarım. Haftasonuda astar atarım artık. Normalde bu kadar uzun iş yapmam. Nasıl dayandım hayret, çok aceleci biriyimdir. Yavaş iş yapmak da güzel. Ertesi güne yine bir iş çıkıyor. Benden bu kadar.

mehmetmumtaz ve rain planet bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar bunlarda benim yeni cicilerim
    bot dizlik ve hanım kızın jantlara kırmızı şerit

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    @cem ayağında eskisinler, çok güzeller moturu da 210cc yaptın dadından yenmez artık
    cenkito bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla gecen bir calıstırdım dehset pati atıyordu
    ama yagmurdan mıdır yoksa kross lastiklerden midir küçük bir ihtimalde GÜÇ denmidir anlamadım

ehliyeti alınca güzel bir test edicem
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bunlarda benim yeni cicilerim
    bot dizlik ve hanım kızın jantlara kırmızı şerit

http://imageshack.us/a/img203/9579/dsc0095my.jpg

http://imageshack.us/a/img694/5519/dsc0092wp.jpg

http://imageshack.us/a/img708/8992/dsc0094qe.jpg
    hayırlı olsun. şeridi jantlara çektikten sonra bi görsek nasıl durduğunu.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tron efsanesi geri döndü, Adana sallandı.
    Yeni ayakkabılar hayırlı olsun kardeşim. Kaça aldın. Kampanya va mı, biz hala inşaat çizmesi giyiyoruz

Bende zımpara işini dün akşam bitirdim. Beyazı da gitti, plastiği kaldı. ince su zımparası ile tüm prüzü aldım. zımparalamaktan ellerim maffoldu. norveçli balıkçılar gibi el yok tabii
    Bizim bakımcı sanayide sprey astar bulamamış. Artık sabah erken kalkar hırdavatçıdan kendim alırım.
    Kendi işini kendin yapacaksın. en temizi budur.

drumstar ve cenkito bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    TolgaCan abi boya atarken plastik kısımları iyi maskele, Çok çirkin olur yoksa
    Tolga Can bunu beğendi.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bugun motorla mahallede küçük bir tur attım gidişatı gayet hosuma gitti, bakalım arazide de yüzümüğ güldürecek mi :D

@tolga kardeşim kampanya filan yoktu 130 liraya botu 35 liraya da dizlikleri aldım
    drumstar ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TolgaCan abi boya atarken plastik kısımları iyi maskele, Çok çirkin olur yoksa
    Herhalde yani , Komsepte hala karar veremedim. detaylı zor mu yoksa basit kuru kafalı sallama mı olsun kararsızım.
    Çok fazla detaya kaçarsam olmadık yerde hata yüzünden tüm alanı tekrar sıfırlamak var. neyse yarın astar zamanı, asetatlı kağıt alıp, neşter ile detalı iş için kalıp hazırlayacağım.

bugun motorla mahallede küçük bir tur attım gidişatı gayet hosuma gitti, bakalım arazide de yüzümüğ güldürecek mi :D
    @tolga kardeşim kampanya filan yoktu 130 liraya botu 35 liraya da dizlikleri aldım
    Ufak ufak alanı genişletme, dikkatli ol, şeytana uyma, tekrardan ayakkabılar hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde yani , Komsepte hala karar veremedim. detaylı zor mu yoksa basit kuru kafalı sallama mı olsun kararsızım.
    Çok fazla detaya kaçarsam olmadık yerde hata yüzünden tüm alanı tekrar sıfırlamak var. neyse yarın astar zamanı, asetatlı kağıt alıp, neşter ile detalı iş için kalıp hazırlayacağım.

Ufak ufak alanı genişletme, dikkatli ol, şeytana uyma, tekrardan ayakkabılar hayırlı olsun. Güle güle kullan.
    yok ya arada şeytan bana uyuyor genişlediği kadar genişliyor haftaya bugun ehliyetim cepte son 7 GÜN
    forzaBJK bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    kurşun ata ata, günler saya saya geçer
    2 büyük yer gezdim. Neon, florasan, her türlü sprey boya var. Arkadaş astar sprey boya yok :(
    Beni sinir hastası edecekler, kahvaltı dan sonra başka bir semtte bakacağım. Orda da bulamazsam astarsız olacak artık :(
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurşun ata ata, günler saya saya geçer
    2 büyük yer gezdim. Neon, florasan, her türlü sprey boya var. Arkadaş astar sprey boya yok :(
    Beni sinir hastası edecekler, kahvaltı dan sonra başka bir semtte bakacağım. Orda da bulamazsam astarsız olacak artık :(
    @tolgacan olmadı fırcayla at astarı sonrada su zimparası ile düzeltirsin olmaz mı ? biraz daha iş cıkmıs olur hem eğlencelik
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    @cenkito Bende onu az önce düşündüm olabilir. Şimdi yola çıkıyorum. Sprey bulamazsam dediğin gibi yapacağım.
    Gezip tozanlara iyi eğlenceler, Bakım yapanlara kolay gele, çalışanlara Allah sabır versin
    cenkito ve drumstar bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    eski zincirim, mazotla iyice temizledim kuruttum, yaglayıp takacam.

bunlarda malzeme yedeklerim: eski zincir, yedek zincir, yedek debriyaj parcası, gecen içinde vida kırılmıstı, cıkartıp onu kullandım, ama ne olur ne olmaz diye yedeginide aldım

bunlarda yedek orjınal kartel canta setim

@Mengu16 balansörlü contayı sormustun, bunlar mondialin orjınal contaları

Mengu16 ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Abim dün gece getirdi motoru. Sağolsun motor bloğunun sağını da solunu da bi güzel kazımış metaline kadar. Egzosu komple paslanmış, arka fren tutmuyo, boyasının kalkıp paslanmadığı parça yok. 3 günde gözüm gibi baktığım motorun azına etmiş resmen. Sanırım cenkito abi motoru boyamıştı. Kullandığı yanmaz boya bizim motorun rengini tutuyor mu? Ayrıyetten arka ren neden tutmuyo olabilir? Herşey normal gözüküyo ama pedal sonuna kadar inmesine rağmen hala tutmuyo. Hava yapma ihtimaline bakamadım dersaneye gidicem birazdan.
    cenkito bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arka frenin ayarı var biraz acıver, sertlestir balata asınmıstır. ben silindir ve ist kapagı boyamıstım gri gri sırıtmasın diye, rengin uyup uymadıgına bakmadım hiç, zaten zamanla parlaklıgı geciyor sırıtmaz yani

arka diske yag, mozot vs. filanda bulasmıs olabilir, ya balataları söküp zımparalarsın yada balata spreyi ile temizlersin öle bişey olmussa

Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Sonuna kadar açtım o ayarını ama değişmedi :( Boyanın markasını hatırlıyor musunuz acaba?
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dediğim ayarın resmini attım sen fren ayak kol ayarını kastettin sanırım

ben casati nin boyasını almıstım yanmaz soba boyası diye geciyor, ama casatilerin piyasada arızalı olanlarıda cok en azından adana da
    sen kaliteli bir boya alıver bence markası pek de önemli değil

kapak resmi

Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    arka frenin ayarı var biraz acıver, sertlestir balata asınmıstır. ben silindir ve ist kapagı boyamıstım gri gri sırıtmasın diye, rengin uyup uymadıgına bakmadım hiç, zaten zamanla parlaklıgı geciyor sırıtmaz yani

arka diske yag, mozot vs. filanda bulasmıs olabilir, ya balataları söküp zımparalarsın yada balata spreyi ile temizlersin öle bişey olmussa

http://imageshack.us/a/img209/5516/adszve.jpg
    cenkito birşey soracam. bende de würth'ün balata spreyi var. spreyi balataları sökmeden dışardan sürebilir miyiz. ben bikere denedim frenler daha da kötüleştü sanki. acaba diske sprey geldiği için kayganlaştı falan mı?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cenkito birşey soracam. bende de würth'ün balata spreyi var. spreyi balataları sökmeden dışardan sürebilir miyiz. ben bikere denedim frenler daha da kötüleştü sanki. acaba diske sprey geldiği için kayganlaştı falan mı?
    balatayı sökmeden diske ve balata arasına sıkacan, kullanımı öle, bende de würth var, zinciri üstünde temizlerken mazot bulasmıstı balatalara ve würth ile temizlendi
    zaten alkollü bir yapısı war hemen buharlasıyor, sıkarken az frene basarak tekeride cevirirsen daha iyi olur
    ibrahimuney ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)