Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Keşke boya atmadan önce ince bi zımpara atıp cilasını alsaydın. Şimdi ufek tefek bi yere değse de atar boyası :(
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla ince zımpara bende düşündüm ama ufak tefek tırtıklar olur diye vazgeçtim.
    Siyah ilk boyası olsun dedim ama hoşumada gitti. Siyah vizör ile kara mamba oldu
    yarın açık renk mavi yada sarı bulup kafamdaki asıl projeye geçerim artık. şimdilik bu kadar.

cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu hafta içi,siparişini verdiğim orjınal conta takımı geliyor, birde ben motoru toplarken sente ayarını tam yapamamısım galiba cok ısınıyordu birde egzantirik ayarına bakıcam

önümüzdeki hafta içi tekrar sök tak yapıcam yani. ama sunu belirtmeliyim ki motorun gücü eskiye göre canavar gibi olmuş

blogu söküp eve getirmem 40 dk, takmam da aynı, söküp toplamam da 60 dk kadar sürüyor. toplam da 2-3 saat kadar sürer yeni operasyon, zaten ehliyet yok hava soguk, evde sıkılıyorum bana eglence oldu

Tolga Can ve braingulp bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Tolgacan abi neettiiin :D En kullanmayacağın boyayı kullanmışsın. Çok kaba saba yaba işler için çok kalın bi boya o Tahta boyamak için bile iyi değil. Ama fena da olmamış aslında. ' ka boya atıp bi kat 1200 numara zımpara atıp ardından bikaç kat daha ince boya atarsan süper olur Son katı attıktan sonra aseton bazlı sprey vernik atmayı, ertesi gün de yine aseton bazlı sprey cila atıp pasta cila ve keçe ile deli gibi parlatmayı sakın unutma
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta içi,siparişini verdiğim orjınal conta takımı geliyor, birde ben motoru toplarken sente ayarını tam yapamamısım galiba cok ısınıyordu birde egzantirik ayarına bakıcam
    önümüzdeki hafta içi tekrar sök tak yapıcam yani. ama sunu belirtmeliyim ki motorun gücü eskiye göre canavar gibi olmuş
    blogu söküp eve getirmem 40 dk, takmam da aynı, söküp toplamam da 60 dk kadar sürüyor. toplam da 2-3 saat kadar sürer yeni operasyon, zaten ehliyet yok hava soguk, evde sıkılıyorum bana eglence oldu
    yapma be usta senin gözünden nasıl da kaçtı. neyse sen onuda halledersin.
    Hava güzel olsaydı bu seferde motor yatıyor diye üzülürdün. Boş ver havanın soğuk olması ikimize de yaradı. kendimize eğlence çıkardık.
    Sana kolay gelsin kardeşim. Ara ara bizi bilgilendirmeyi unutma

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolgacan abi neettiiin :D En kullanmayacağın boyayı kullanmışsın. Çok kaba saba yaba işler için çok kalın bi boya o Tahta boyamak için bile iyi değil. Ama fena da olmamış aslında. ' ka boya atıp bi kat 1200 numara zımpara atıp ardından bikaç kat daha ince boya atarsan süper olur Son katı attıktan sonra aseton bazlı sprey vernik atmayı, ertesi gün de yine aseton bazlı sprey cila atıp pasta cila ve keçe ile deli gibi parlatmayı sakın unutma
    Ulen o kadar masraf ettikten sonra yeni kask alırım.
    Kask zaten aşırı pis ve çizik vaziyetteydi. Maksat vakit geçirmek ve eğlenmek. Eğlenirken öğrenmek, yeni tecrübeler edinmek.
    Bu daha başlangıç. Kaskı öyle bir hale getireceğim ki , ya muhteşem ötesi olacak yada çöp torbasına koyup kimse görmeden gömeceğim. başka yolu yok
    Şu dk itibari ile sanatsal çalışmalarım devam ediyor. bitiş sonrası görüşmek üzere
    ramizan83 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Masrafı az yahu. 3-5 tl bişey bu spreyler 50 kuruş da zımpara. Sonuçta kask pahalı, çöpe gitmesini ya da insan içine çıkılmayacak kadar kötü olmasını istemem Ennn kötü ihtimal 5tl lik hellaflush folyoyla kaplanır olur biter
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    9 TL den Casati boya aldım. Vernik ile toplam 80 TL tuttu. Tabi boyanın hepsini biterecek değiliz. Kaskı 50 Kere boyarım.
    Bodrumda kaskı okşarken toblerone ve redbullun etkisi ile şeytansı bir fikre kapıldım. Araştırmasına girdim. Test ettim. Güzel oluyor.
    Senin dediğin gibi zımpara atacağım. Yarın iş yerine götürür 12 saat boyunca zımpara atarım. Ertesi gün ince kat boya, ondan sonraki günlerde sanatsal çalışmalar başlar.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    80tl fazlaymış büyük heyecanla bekliyoruz sonuçları
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman dikkatli ol - motorcunun isi zor, baskalarin öküzlüklerini kestirmek ve telafi etmek zorunda her zaman!

bu arada motor kiyafet konusunda tam nokta atisi yaptim sanirim.. tesadüfen ugradigim motor magazalarinda yeni yil indirimlerinden öyle bi faydalandim mi akillara zarar

KTM Powerwear diz korumaligi: orjinal fiyat 129,- indirimli fiyat 29,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/189/img2498wd.jpg

BELO Touring jacket - su gecirmez, 3 katmanli, omuz ve dirsek korumali: orjinal fiyat 249,- indirimli fiyat 99,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/713/img2510ru.jpg

Gaerne Toruing boots - su gecirmez: orjinal fiyat 299,- indirimli fiyat 139,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/42/img2506kb.jpg

Dainese protector: Orjinal fiyat 99,- indirimli fiyat 19,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/23/img2504cm.jpg

Satra full body amour - sirt korumaligi cikarilabilir ve tek giyilebilir: orjinal fiyat 99,- indirimli fiyar 20,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/571/img2502ul.jpg

KTM powerwear full body amour: orjinal fiyat 199,- indirimli fiyat 99,-
    http://imageshack.us/scaled/medium/90/img2500kk.jpg

http://imageshack.us/scaled/medium/825/img2499l.jpg

cekmisken bunuda cekeyim dedim emektar KTM'im, torununu bekliyor
    http://imageshack.us/scaled/medium/515/img2511x.jpg
    Dostum öncelikle güle güle kullan =))
    bu kadar ucuza nerden aldın bunları ya içim gitti.. Bi adres verirmisin orayı basıp bizim arkadaşa vermişsiniz diye bi cıngar çıkartayım ..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80tl fazlaymış büyük heyecanla bekliyoruz sonuçları
    Evet fazla ama hepsi bir kask boyarken bitmez. Kaskı en az 5-6 defa daha boyarım. Senin benden daha fazla bilgin var bu konuda, bugüne kadar neden hiç el atmadın.
    5 sene öncede bu tip çalışmaları çok seviyordum ama cesaret edemiyordum. Gerçi hala öyle, Bi ara gözü karartıp bir airbrush makinası alayım diyorum ama çok pahalı.
    Hain planlarım var. Umarım düşündüğüm yönde gerçekleşir.
    drumstar bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @onurkahraman; arkadasim öncelikle güzel motorun icin tebrik ederim seni - bir ara motorun hakkinda izlenimlerini almak isterim, ayrica 5-10 detayli fotosunu cekip atmani
    yurtdisinda avusturyada yasiyorum, keske imkanim olsa da sizlerinde indirimlerden faydalanmanizi saglayabilsem.. sezon sonu öyle indirimler oluyor ki dedigim gibi akillara zarar - düsün 250 euroluk mont 100 euroya satiliyor!

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

@onurkahraman; simdi yorumlarini ve fotolarini gördüm, eyvallah

Motosikleti
    xtreme max "250"
    @TolgaCan abi şimdiye kadar çok fazla kaskım olmadı Fazla dediysem daha ilk kaskım bu çin malı kaseleri saymazsak tabii. Ufak tefek çizik değil de boya soyulmaları var tırnağın ucu kadar. Ben de soymaya kıyamadım. Keşke yakınlarda bir yerde olsan da kompresörle atsak boyayı Önümüzdeki bir hafta motorum olmayacak. Çünkü abim üniversteye gitti motorla Araba bana kaldı Trafikten bıkmış arık ver motoru al arabayı diyor. Hatta arabayı satmayı düşünüyoruz. Belki isteyen olur satılık palio var 2007 model dizel Arka lastiğim hala gelmedi
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Lastikler inşallah yakın zamanda gelir. Valla büyük merak içersindeyiz. Sizin orda havalar iyide, burda dötümüz donuyor. Bırak motoru yürürken donuyoruz
    Benim kask ufak tefek çizikli olsa elimi bile sürmezdim. Ancak sağa sola fırlatıp yerde sürünmesine izin verdiğimden her yeri çizik oldu. Bende test edip heba edeyim dedim.
    Önce sallama siyaha boyadım. Çok güzel tuttu. Ama ilk çizilmede alttaki orjinal boyayı göstereceği bir gerçek. Gerçi ben ertesi günü üzerine farklı renkler ile çalışma yaptım.
    Akan yerleri bezle silerken tüm boya elimde kaldı. ve en alttaki orjinal boya açığa çıktı. konuştuğumuz gibi zımpara şart, peşinden astar, sonra çizim, boyama, vernik ve cila yapacağım.
    Maliyet 100 TL tuttu. Sıfır LS2 kask o fiyata ama benim el emeğim göz nurum olacak. Aynı zamanda bana özel bir kask tabii ki, Gönül isterdiki daha proff bir çalışmam olsun.
    Sanayide olsam tabanca ile kral bir boyama yaparım ama malesef olmuyor. Airbrush malzemeleri pahalı yoksa hobi olarak yapmak istediğim bir şey. yıllardır iç çekip airbrush izliyorum.
    Durumum müsait olsa, evim ve uygun yerim olsa hemen airbrush seti ve komprösor alır bu işe el atardım. Max ler bedavaya airbrush yapılır

Zımpara olarak kask çizilmesin diye 22284 zımpara aldım ama çok ince geldi gibi , 10x10 boyutunda zımparayı öldürdüm. 3x3 boyutunda boya kazıyabildim. zımparayı sanırım biraz daha sert almalıyım. Sert zımparada kaskı çizsin istemiyorum. O zımpara kağıdı ile yaparsam, en az 4 tane a4 büyüklüğünde zımparayı öldürmüş olurum. Acaba bu normal mi ?
    Önceden kapı yada metal parça boyarken a4 yarısı kadar sert zımpara yetiyorda artıyordu bile :( , Bu işi çözeceğim az kaldı. Coming soon
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba Arkadaşlar ;
    bakıyorum forumda yine bir sessizlik var.
    Dün akşam bütün gün su zımparası ile boyayı çıkarmaya çalıştım. Sprey boya çıktı ama alttaki orjinal boya çok zor çıktı.
    Kask çizilmesin diye ince zımpara yaptım ama bu akşam daha sert zımpara ile çalışacağım. iş yerinden arkadaşım boya sökücü kullanalım dedi ama kask zarar görmesin diye vazgeçtim.
    Kask da astar falan hiç yok. Plastiğin hemen üstüne boya çakmışlar. krem rengi plastik fark etmişsinizdir. 1 saat ovala ovala çif reklamını taklit ettim. ovalıyorum ovalıyorum çıkmıyor
    Neyse o kadar önemli değil zaten, haftasonuna kadar zamanım var. zaten havalar yağışlı gidiyor. bu arada her gün yeni desenler, yeni fikirler ediniyorum. geç olsun güzel olsun.
    Benden bu kadar siz neler yapıyorsunuz bakalım. Anlatın kardeşlikler

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tolga sen ve ben olmasak sayfa kapanacak neredeyse

son toplamam bitti, sıfır civata kırma ve diş bozma ile. toplarken de locktite ile sıktım vidaları

http://www.henkel.com.tr/cps/rde/xch...9_TRT_HTML.htm

vidalarda saglam oldu, ama aküm ölmüş galiba yada 200 lük silindiri marş motoru kaldırmıyor.ilk çalıstırmada baya zorladı.
    kullandıkca sebebini görecem. tabi yağmur yagdıgı için fazla test edemedim.
    ehliyeti aldıktan sonra gerek fotograf gerekse videoları adana max olarak ekleriz saglıcakla kalın

Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    valla sessizlik biraz da mevsimden kaynaklanıyor abi. güneş bi yüzünü gösterse az canlanacaz da. artık motor cikle istiyor baksana. bizim herzamanki gibi aynı sabah git akşam gel. gerçi hafta sonu ufak bi gezi yaptık ama pek fotoğrafımız yok motor üstünde onun için koymadm. doğa gezisiydi biraz. yürüyüş falan.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla öyle cem, max sayfasının telif hakkını çok geç olmadan alalım.
    Bu seferde parça arttıramadın değil mi ? Senin ustalığından şüphe etmeye başladım.
    Bizim akü dandik, soğuk havada hemen boşalıyor. Soğuk havalarda bi gün sonra çalıştırmaya kalktığım zaman el marşından almıyor. 2-3 tekmede alıyor.
    Güzel havada ise 2 günde yatsa el marşından bir kere de çalışıyor. Havaya göre tepki veriyor terbiyesiz. Bi de aküyü temizlemek lazım. el sürmediğim tek yer, kutup başlarında oksitlenme yok
    Ancak vidaların olduğu yerde yağ gibi bir şey vardı, iyice incelemedim. Çok üşengeç olduğum bir ana denk geldi. daha sonra detaylı olarak bakarım. Zaten yatıyor.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kutup baslarına gress yagı sürülür zaten oksiklenme olmasın diye, birde ben ilk akü bosaldıgında dandık bir bisikletcide sarj ettirdim uzaga gidemedim .
    ondan sonrada zaten tam sarj olacak kadarda kullanamadım. 8 gün sonra insallah belki uzun mesafe yaparsam kendine gelir tolga bu sefer saglam calıstım zarar ziyan yok hersey çakı gibi oldu valla

Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sessizlik biraz da mevsimden kaynaklanıyor abi. güneş bi yüzünü gösterse az canlanacaz da. artık motor cikle istiyor baksana. bizim herzamanki gibi aynı sabah git akşam gel. gerçi hafta sonu ufak bi gezi yaptık ama pek fotoğrafımız yok motor üstünde onun için koymadm. doğa gezisiydi biraz. yürüyüş falan.
    valla ben ehliyeti trafiğe emanet ettiğim için binemiyorum, ikinci bir ceza yesem belim dogrulmaz, bende fırsattan istifade madem binemiyorum bari söküp modifiye edeyim dedim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Belkide gress yağı sudan çamurdan akünün üstüne bulaştı olabilir. Mantıklı geldi.
    Ehliyeti kaptırman modifiye yapman için fırsat olmuş. Her işte bir hayır vardır kardeşim. Hem ders aldın. Hem ders verdin.
    Usta olduğuna göre artık sana dükkan açma zamanı geldi.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    okulu bitireyimde düşünmüyor değilim , en kötü ihtimalle acarım bir cg dükkanı bakarım yoluma
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)