Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abi ben tüketici mahkemesine verip geri iade etmeyi düşünüyorum en sağlamı... daha alalı 3 ay olmadan 20 arıza çıkardı motor olmaz böyle ....

Alıntı ermac adlı üyeden alıntı
    zincir ilk zamanlar kolay gevşiyo kendinizde sıkabilirsiniz ama ayarını ii yapmanız lazım.. birde zincir alt demire vurmasın diye yapılan plastik kaplama çok kısa onu biraz uzatırsanız sert vites geçişlerinde ve motor frenlerinde zincirden ses gelmez..

niceman haklısın hele benim gibi paso tek tekercilere göre değil bu motor kalaşnikof gibi oynuyo bütün parçalar(askerliğini yapmış arkadaşlar anlar;)işin yoksa sıkıştır dur..
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ammsav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 cc
    eyvallah saolun. Tümer bu hafta sonu calısıyorum cumartesi pazar günü :(
    hafta ici de sanırım sen yogun olursun.
    ben kendim bir deneyeyim bakalım becerebilecekmiyim. bisiklet konusunda sıkıntım olmadı hiçbirzaman sanırım bunda da becerebiliriz birşeyler

Arkadaş ne diyeyim KANUNİ dediler bir racede ben aldım ama gerçekten pişmanın 1 haftada benim oldu ama ses gelmiyen yeri yok ayrıca birde birinci fiteste sorun var bazen geçiyo bazen geçmiyo fırsat bulup servisede gidemiyom bilmem ne olacak

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kadıköy servisine götür abicim muharrem usta onun çözümünü biliyor

Alıntı sahinhakan04 adlı üyeden alıntı
    Arkadaş ne diyeyim KANUNİ dediler bir racede ben aldım ama gerçekten pişmanın 1 haftada benim oldu ama ses gelmiyen yeri yok ayrıca birde birinci fiteste sorun var bazen geçiyo bazen geçmiyo fırsat bulup servisede gidemiyom bilmem ne olacak
    öbür haftaya artık

Alıntı ammsav adlı üyeden alıntı
    eyvallah saolun. Tümer bu hafta sonu calısıyorum cumartesi pazar günü :(
    hafta ici de sanırım sen yogun olursun.
    ben kendim bir deneyeyim bakalım becerebilecekmiyim. bisiklet konusunda sıkıntım olmadı hiçbirzaman sanırım bunda da becerebiliriz birşeyler
    arkadaşlar az önce aşağıdaki mail i yazdım kanuni ye bakalım gelişmeler ne düzeyde olacak ona göre haberdar edeceğim sizleri...

Sayın ilgili,

01.03.2006 tarihinde aldığım LC163FMLADD455235 motor, LLCLP22066AB20319 şasi no lu aracım sürekli olarak problem üretmektedir. Satın aldığım gün başlayan arızalar zinciri nedeni ile tartışmalar yaşanarak güçlükle fabrikaya alınmış tamir edilmiş akabinde bazı parçaları hasarlı olarak tarafıma teslim edilmiş olmakla birlikte bunları gözardı edip bedelini şahsen karşılayıp motosikletime binmeye devam ettim. Ancak şu ana kadar tüm bakımlarını ve tüm parçaları orjinali kullanılarak değiştirmeme karşın problemler gün geçtikçe artmakta ve motosikletin üretimden kaynaklanan bir sorunu olduğunu düşünmekteyim. Ileriki zamanlarda sürekli olarak sorunların devam edeceğini düşündüğüm ve başka kullanıcılarla yapmış olduğum fakir telakkilerinde yaşadığım sorunları yaşamadıklarının bilincine varmam neticesinde üretim hatalı olduğ kanısına varmış bulunmaktayım. Gerekli testlerin yapılması ve neticesinde motosikletimin değiştirilmesini talep etmekteyim.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

Değişen parçalar

Akü toplam iki defa servis ve fabrika olmak üzere 3 adet değiştirildi.

Vites muşuru ikinci defa değiştirildi

Sağ egsoz bir defa değiştirildi sol egsozdan da ses gelmekle birlikte yakın zamanda değiştirilmesi gerekmektedir

Debriyaj balatası şahsım tarafından bedeli ödenerek değiştirildi

Grenaj alt havuz dahil olmakla birlikte sağ ve sol değiştirildi (Bedeli karşılığında)

Sinyal grenaj değişimi ile birlikte sağ ön sinyal değiştirildi (Bedeli karşılığında)

Kaplin lastiği bedeli karşılığında değiştirildi

Bütün bunların haricinde tüm bakımlarını zamanında yapmama rağmen sürekli olarak performans düşüklüğü yaşamaktayım motosiklet en son yaptığımız özel bakım sonrasında dahi 110 km ye ancak rampa aşağı ulaşmakta daha önce elde ettiğim performansa artık erişememekteyim. Yolda durduğum halde birden stop etmekte sürekli ara gaz vermek zorunda bıraktığı için yakıt tüketimi artmakta hatta şu an bir depo benzin ile ancak 300 km civarı gidebilmekteyim. Vites göstergesindeki arıza nedeni ile vites muşuru değiştirilmiş fakat olumlu sonuç alınamamıştır ve katalogdan baktığım kadarı ile vites göstergesinin tamiri mümkün olmamakla birlikte komple tüm göstergeler değiştirilmek durumundadır.

CBR125_ERZİNCANLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R yakın çok yakın

bence CBR 125 RRRRrrr

cbr125 den şaşma kısacası hondadan şaşma bende kanuni racer alacaktım ama allahtan son anda cbr 125 i gördüm yoksa kanuniye kurban gitmiştim hem kanuni racer 3387ytl cbr 4780 ytl ileride kanuniye harcayacağımız para boşa gidecekti hondada öyle sorunlar yok çünkü marka,kalite hondanın 200cc lik bir motorsikleti olsa 7000,8000 den aşağı olmaz demi inanınki verilmiş sadakam varmış son anda vazgeçtim ve cbr125r almaya karar verdim inşallah 1 ay sonra gidip alıp geleceğim ankara veya antalyadan erzincanda bayii olsaydı çoktannn almıştım.neyse sizlere hayırlı günler kazasız belasız sürüşler diliyorum tüm iki teker üstünde gidenler allaha emnet olun...

Rüzgarın Oğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HuSSaR
    beyler ben 3 gün oldu alalı 120 catlattım ortalama hızı kaç oluyo bunların bilen varmı
    [I]KONTROL EDEBİLDİĞİN GÜÇ HER ZAMAN GÜLDÜRÜR, KONTROL EDEMEDİĞİN GÜÇ ELBET BİR GÜN ÖLDÜRÜR. ÖLMEK İÇİN DEĞİL ÖLENE KADAR MOTOSİKLETE BİNİN, MUTLU OLURSUNUZ İNANIN...[/I]

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Alıntı Rüzgarın Oğlu adlı üyeden alıntı
    beyler ben 3 gün oldu alalı 120 catlattım ortalama hızı kaç oluyo bunların bilen varmı

Arkadasım bence 3 gunde bunu yaparsan sanırım bu aleti 30 gun kucagında servise goturursun.
    bence bu kadar yuklenme bu cihaza :cyclopsan
    Yok bende de var ondan biliyorum :cherry:

saygılar...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yahu hala kuralkan dan bi haber gelmedi bakalım nolcak bu sefer kesin kavga çıkarırım...

Motosikleti
    Racer 200 cc
    arkadaslar,
    arka jantı gevsetip arkaya dogru germem yeterlimi zincir boslugunu almam icin.
    baska ayarları falan varmı ?

Racer Evren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200
    selam beyler motoru açarken kaçla açıyorsunuz 500km de açılıyo diyolar ama bana göre en az 1000 gibi geliyo
    [COLOR="DarkOrange"]NO FEAR[/COLOR]

Motosikleti
    Racer 200 cc
    walla benimki daha 200 de bişi söylemem zor

grafiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Kaç gündür zeulsun formunu takip ediyorum... ve oradaki arkadaşlara sorduğum soruyuda sizlerede takdim edeyim yardımcı olursanız sevinirim..."Bu Zealsunlar daha gelmemiş... bayinin biri hafta sonu diyor diğeri 15 gün sonra diyor.. bende poleni aradım gümrükde diyolar...Kanuni racer ise şuan bayiler var aralarında fiyat farkı da yok gibi... Ve bendeki kredi kartına kanuninin bayisi taksit yapıyor ve daha cazip zealsun bayisi ise anadolu cetelem ile taksit yapıyor ve vade farkı çok yüksek... Ben motordan pek anlamam ve ilk defa vitesli motor kullanacam Kanuni(Racer) mi ? Zealsun mu ? artıları ve eksileriyle iki motoru kıyaslarmısınız arkadaşlar... "

Not. Modeli yazmayı unutmuşum; Zealsun 200 GS

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Arkadasım,
    Ozellikleri ve tip olarak cok benzerlik gösteriyor ikiside. Zelasun hiç kullanmadım, professional bir sürücü de degilim ancak sanırım servis konusunda arastırma yapmanda fayda var. Servis ve destek konusunda sıkıntı cekmek istemezsen kanuni olabilir ayrıca parca fiyatlarını da dikkate alman gerekiyor. kanuni yi ben servis ve yedek parca nedeni ile sectim. su anda da 200km deyim bir sıkıntım yok cok sükür. Rodaj doneminde olabilecek ufak tefek ayarlamalar dısında Masallah tas gibi
    Sen her yönden dusunmelisin bence. almak ile sorun bitmiyor asıl ondan sonra baslıyor. Aldıktan sonra parca ve servis te hangisinde daha rahat edebilecegine inanıyorsan onu sec bence....

Saygılar...

BLOODMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ RACER 200
    Niceman sana diyecekleri belli;
    sizin motoru değiştirmek isterdik ama vereceğimizden de bir performans alamayacağınız için gerek yok...
    [COLOR="Red"][B][FONT="Garamond"]BLOODMN[/FONT][/B][/COLOR]

ermac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200cc
    Kardeşim servislerinde birşeyden anladığı yok ya geçen aküyü baktım tek kağaı çıkmış nerde bu bakımı yapan servis..
    Debriyajı kaçırma::...

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım zealsunun zealsun markası altında bir servisi yok perfomans olarak hız olarak görüntü olarak zealsun kanuniden %25 daha iyi bende ikisi arasında kalmıştım ama ikisinide yakından inceleme olanağım oldu ve zealsuna karar verdim......zealsun alıcaksan motorsiklet tamirciliği yapıp bayiliğini almış satışını yapan bir yerden al mesela gebzede fazilet motordan ..sattığı her mototrun garanti süresi içerisinde bakımını ve tamiratını yapıyor...ben kaza yaptım 500 milyonluk parça sipariş ettim 1 gün sonra geldi yedek parça sıkıntısı yok..sadece servis olayı kanuni gibi değil..sitelerine gir özelliklerini oralarda araştır..zahmet et biraz
    neber

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla hala bir yanıt gelmedi fabrikadan gidip mahkemeye vericem bu gidişle...

Merhaba arkadaşlar.. Bana Racer 200 ile sorunsuz yaptığınız en uzun km. yi söylermisiniz.. Ben henüz rodaj dayım aslında.. Ama rodaj sonrası bakımdan sonra 600 km. lik bi yol yapmam gerekiyor.. Beni yolda bırakırmı bırakmazmı konusunda endişeliyim.. Tecrübe etmiş arkadaşların mesajlarını bekliyorum..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla dostum 150 km gidiş 150 km dönüş bi sapanca gezisine katıldım motor dağıldı her taraftan ses geliyor... var sen düşün 600 km de neler olacağını ben her hafta servis e gidiyorum artık ....

Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar.. Bana Racer 200 ile sorunsuz yaptığınız en uzun km. yi söylermisiniz.. Ben henüz rodaj dayım aslında.. Ama rodaj sonrası bakımdan sonra 600 km. lik bi yol yapmam gerekiyor.. Beni yolda bırakırmı bırakmazmı konusunda endişeliyim.. Tecrübe etmiş arkadaşların mesajlarını bekliyorum..

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Henüz 250km de motorum ancak on grenaj kısmından vibrasyondan kaynaklı sesler geliyor , zincirim biraz gevsekti inciri bu aksam sıkmayı deneyecegim baska sorunum yok . umarım hep böyle sorunsuz gider.
    Belkide daha km dusuk oldugundan fazla birşey cıkmadı henuz karsıma ama insallah ta cıkmaz..

Alıntı NicemaN adlı üyeden alıntı
    valla dostum 150 km gidiş 150 km dönüş bi sapanca gezisine katıldım motor dağıldı her taraftan ses geliyor... var sen düşün 600 km de neler olacağını ben her hafta servis e gidiyorum artık ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler