Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni scooter merlin 150 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni scooter merlin 150 cc , 2012 model
    motosiklet olarak , kanuni scooter merlin 150 cc , kullanıyor olsam da diğer motosiklet modellerini gözönünde tutmak gerekir , zamanı geldiğinde biri diğer motosikletin yerini alabilir , burada tanıtacağım motosiklet , bilinenlerden çok başka özellikte daha test aşamasında olan kişisel olarak yeni yapılmış bir motosiklet bunu yapan kişi motosikletini dönüşebilen bir motosiklet olarak tanıtıyor , gelecekte yaygın olarak kullanımı zamana bağlı olarak değişkenlik göstereceğe benziyor , müjdat demir yalova/türkiye 10/12/2011
    simirnoff bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti

kanuni scooter merlin 150 cc

http://www.youtube.com/user/BPGMotors#p/a/u/1/x2DgwY5QQBk bpg motors , test yapımı dönüşebilen motosiklet için youtube user bpg motors kanalını koyuyorum , şimdilik bu motosikleti yapanın kullandığı , ilerde bu motosikleti kullanmak isteyenlerin olması durumunda benzerinin yapılmasının bekleneceği belirtiliyor , her yeniliğe başlangıçta beklenen ilginin gösterilmediği bilinmektedir , zaman içinde bu girişimin motosiklet dünyasında ne şekilde yer alacağı görülecektir , müjdat demir yalova/türkiye 11/12/2011

Motosikleti

http://www.uzmantv.com/motosiklet-su...nasil-izlemeliuzmantv com 'dan ; motosiklet sürücüleri yolu nasıl izlemeli , konusunun videolu anlatımı

---------- Post added at 04:46 ---------- Previous post was at 04:40 ----------

http://www.uzmantv.com/motosiklet-ku...pleri-nelerdiruzmantv com 'dan ; motosiklet kullanmanın temel prensipleri nelerdir , konusunun videolu anlatımı

Motosikleti

kullandığım motosiklet , kanuni scooter merlin 150 cc , 5700 km. de ilk ciddi arızasını yaptı , trafikte kısa bir duraklama esnasında marş düğmesine basıldığında tık tık diye ses geldi motosiklet çalışmadı , öyle kaldı , sonra en yakında bulunan bir motosiklet tamircisine götürerek arızaya sebep olan parçayı çıkarıp , yerine yenisini taktırıp bu işi böyle hallettim , motosiklet normale döndü , eskisi gibi çalışmaya başladı , usta nın dediğine göre bir parçanın daha değişmesi gerekiyormuş , onu da daha sonra değiştireceğiz , bu olay yalova'da geçti , müjdat demir yalova/türkiye 30/1/2012

Motosikleti

motosiklet net 'te açılan konular ; 1 - kanuni scooter merlin 150 cc , 2 - yan sepetli motosikletler , 3 - motosiklet kazaları , 4 - trafikte kameralı motosikletler , müjdat demir yalova/türkiye 14/2/2012

Motosikleti

vitesli motosiklet nasıl kullanılır

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    müjdat harbiden yardırmışsın helal olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Müstakbel bir Merlin S kullanıcısı olarak tecrübeli kullanıcılardan son durumu öğrenebilirmiyim?
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

Motosikleti

motosiklet seçimi yapıldıktan sonra , istenilen motosiklet modeli alındıktan sonra , motosikletin trafikte kullanılmaya başlanılmasında , önce motosikletin çalışır durumda tutulması gelir , aralıklarla 2500 km. de bir servisine götürülmesi gerekir , motosikleti kullanan kişinin , yol şartlarına dikkat etmesi , bozuk denebilecek yollarda hızdan kaçınması gerekir , trafik ışıklarına uyulması , fren mesafesine dikkat ederek , düşmeye sebep olacak hızlardan uzak durması gerekir , motosiklet kullanmak süresi arttıkça tecrübe de artmış olur , motosikletin kalitesine göre , kullanan kişi ile motosikletinin birlikteliği senelerce devam eder , motosikletin kullanım ömrünü belli bir km. ile ölçen de vardır , bu ölçüler kanuni scooter merlin 150 cc için de , diğer motosiklet modelleri için de geçerlidir , müjdat demir yalova/türkiye 6/6/2012

Motosikleti
    sym gts 250
    müjdat bey güzel şeyler paylaşmışsınız ancak bunları bu konu başlığı altında sunarken motoru 2.planda bırakmışsınız. ben merlin almak istiyorsam ve merak ediyorsam buraya girerim. sizin bir kaç açıklamanızın dışında merlin yok. aksine o az olan açıklamalarıda azmetmeyen sıkılır bırakır. merlin nasıl gidiyor digon sorunu varmı egzozu patladımı yağ kaçırıyormu. önemli olan bunlar. başka bir başlıkta bu değerli bilgileri paylaşmanız merlin hakkında bilgi sahibi olmaya çalışanlara yardım edicektir

Motosikleti

abana1903 ' e cevap ; öncelikle kanuni scooter merlin 150 cc motosiklet üzerine bir şeyler söylemek gerekirse kanuni.com.tr sitesine girip scooter motosikletin teknik özelliklerini incelemek lazım sonra merlin 150 ' yi kullananların tecrübesinden faydalanılmak isteniyorsa motosikleti kullananların gözlemlediği olaylara bakmak lazım motosikleti kullandığım sürece bir sorunla karşılaşmadım sadece ön ve arka lastiklerin yenilerini taktım hava filtresini değiştirdim diğer yerleri normal çalışıyor zamanla aşınmaya bağlı parça yenilenmeleri olabilir kanuni scooter merlin 150 cc alındığından beri normal çalışıyor müjdat demir yalova/türkiye 14/6/2012

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    08.06.2012 tarihinde bayiden sıfır km olarak teslim alırken, sağ alt marşbiyeli kırık ön camı çizik olarak tespiti yapılarak teslim edilen merlin s marka motor, ilk teslim aldığım andan itibaren ayıplı mal niteliğinde sürekli hatalar içermektedir. Servisler bölge müdürü şükrü bey ile görüşülerek sıfır km satın alınan merlin s marka motosikletin km teli kırık, nakliye kusurlu, bagaj altı plastik bölüm kusurlu imalatı ve montajı, yolda giderken akünün bağlantı aparatı eksikliği ile yola düşmesi, akü kapağının erimiş olması ve gidonun sürekli boşluk sebebiyle motosikletin yolda gezdiği ve güvenli sürüşe müsait olmadığı ayrıca 60 km sürat üzerinde varyatöründen kaynaklı titreşim sebebiylede sürüş konforu vermediği bilgisi verilmiş ve kendileri tarafından aracın arıza kayıtları oluşturulmuş ve garanti kapsamında bakım onarımının yapılacağı bilgisi verilmiştir. Iyi niyetli yaklaşım karşısında 150 km deki 5 günlük motosikletim 2. Kez işlem yapılmak üzere yetkili servise bırakılmış ve işlemleri tamamlandığı bilgisiyle tarfıma teslim edilmiştir. Ancak değiştirildiği ifade edilen ön gidon dişlileri, motoru eskisindende kötü hale getirmiş ve yolda motor hakimiyeti kalmamıştır. Motoru Kontrol dışı hareketler yapacak hale getirmiştir. Motorun sürüş hakimiyeti kalmamıştır. 150 km ve 10 gün içinde motor 3. Kez yetkili servise bırakıldı ve artık ayıplı mal statüsüne girdi. Kanuni merlin model motosikletlerin daha önce de benzer kronik arızaları sergilediğini öğrendim. Şimdi kronik sorunumla başbaşa kanuni yetkililerinin nasıl bir tavır sergileyeceğini merakla bekliyorum. Normal şartlarda, tasarım hatası şüphesi barındıran bu merlin s modelini, bu haliyle satışa sunmamaları gerekirdi. Resimli hikayeyi de yayınlayacağım. Özet, Kanuni iyi bir marka mı? Vallahi müşterisine bu kadar kötü tasarlanmış ve kontrol edilmemiş bir mal verebiliyorsa takdir okuyanların. Hiç ummazdım ama böyle bir tercih yaptığıma 10. Gün ve 150. Kmde 4 sefer yetkili servise gitmekle ve daha kötüsü kronik hataların varlığına şahit olmakla çoktan pişman oldum. Büyük lokma yeyip büyük konuşmamak gerekmiş. Malı yenisiyle değiştirseler ne fark eder tadım kaçtıktan sonra ve can güvenliğim olmadıktan sonra...

tüm hikayeyi öğrenmek, resimleri görmek ve gelişmeleri takip etmek için http://www.scooturk.net/showthread.p...eferrerid=4187 sayfasına göz atın.
    OMEGAKONT

Motosikleti
    sym gts 250
    geçmiş olsun üründen kaynaklı sorun yaşamış olmanız çok üzücü. hakkımızı arayalım. bende kanuni kullanıcısı olarak kuralkanı arıcam. bakalım ne gibi bir çözüm üreticekler.
    bu arada sorun büyük olsada servis ve yetkili yaklaşımları size karşı nasıldı. genelde sorunlara karşı üslup eleştiriliyor. bu konuda bilgilendirirmisiniz bizleri
    teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun üründen kaynaklı sorun yaşamış olmanız çok üzücü. hakkımızı arayalım. bende kanuni kullanıcısı olarak kuralkanı arıcam. bakalım ne gibi bir çözüm üreticekler.
    bu arada sorun büyük olsada servis ve yetkili yaklaşımları size karşı nasıldı. genelde sorunlara karşı üslup eleştiriliyor. bu konuda bilgilendirirmisiniz bizleri
    teşekkürler
    Yetkili servis ve satıcı firma elbette sorunun devam etmesini istemiyor. Servis bölge müdürü şükrü bey de sağolsun ilgili ve ilk partide yaşanan sorunlar için garanti kapsamında değişimler için yardımcı oldu. Ancak bundan sonrası için nasıl bir dialog gelişir bilmiyorum. Çünkü ben malın iade alınması konusunda ısrarlı olacağım. Gelişmeleri aktarırım.
    OMEGAKONT

Motosikleti
    sym gts 250
    inş sorunlarınız kısa zaman içinde yapılır. sizi takip ediyorum. motorla aramızdaki bağı zedeleyici olaylarla karşılaşmak benide sizin kadar üzdü. bende yıllardır kanuniyi kullanıyorum. ellerinden geleni yapacaklardır.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    inş sorunlarınız kısa zaman içinde yapılır. sizi takip ediyorum. motorla aramızdaki bağı zedeleyici olaylarla karşılaşmak benide sizin kadar üzdü. bende yıllardır kanuniyi kullanıyorum. ellerinden geleni yapacaklardır.
    Malesef öyle olmadı... Burada yazılanlara Kanuni yetkilileri duyarlılık göstermediği sürece bişey değişmez arkadaşlar. Bugünkü macera daha da enteresan... Sabah motoru satın aldığım bayiyi aradım. Yardım talep ettim iade konusu da. Servisler müdürü şükrü beyin telefonunu verdiler görüşün diye. Dedim lütfen bir Kuralkan yetkilisi benle irtibat kursun zira ayıplı mala muhatap bir müşteriyim. Ama nerde böyle bir anlayış. Ben de konuyu avukatıma ilettim ve tüketici kanununun 4. Maddesine göre ayıplı malın iadesi işlemini rica ettim. Avukatımdan gelen bilgiler ise inanılmaz.

Önce şükrü bey aranıyor. Kanuniye gönderdiğim eposta memnuniyetsizlik yaratmış ki, şükrü bey bu defa muhatap olmak istemiyor ve konu hukuki boyıta geçecek diye satış sonrası müşteri hizmetlerine müracaat edilmesi gerektiğini söyleyerek kapatıyor. Avukatım satış sonrası müşteri hizmetlerini arıyor. Haliyle telefondaki ses yokuş yukarı sürmek için elinden geleni yapıyor ve motorun garanti kapsamında tamiratının sürdüğünden bahsediyor. Iade işlemi yok diyor. Avukatım tüketici kanununa göre iade hakkının olduğundan ve tüketici mahkemesine müracaat edilebileceğinden bahsedince gelen cevap daha ilginç. Tabiki efendim müracaat edebilirsiniz. Avukatımın kendisini 3 farklı aramayla Kuralkanın hukuk servisine bağlatma girişimi de başarısız kalıyor ve muhatap olarak kimseye ulaşamıyor. Toplamda yetkili servis dışında gerçeği dile getirme cesareti gösteren ve müşteri memnuniyetini umursayan kimsecikler yok. Güler yüzler bir anda asıldı, sıcak ve ilgili ses tonları iade isteğimiz karşısında bir anda ilgisiz ve donuk hale geldi. Işte 3000 TL nın gücü bu arkadaşlar.

En çok üzüldüğümde kul hakkının bu kadar kolay yenebileceğini zannederek bu şekilde davranılması. Gerçekten maruz kaldıklarımın hak olduğunu düşünen varsa buraya yazsın ben de razı geleyim.

Kul hakkı böyle yenir işte başka örnek aramaya lüzum yok. Motor binmekten değil sök taktan eskidi. Bu neyin inadı sayın Kuralkan Holding yetkilileri? Böyle giderse burada daha çoook belge ve fotoyu tüketici dikkatine sunar, güzellikle, sizi tercih etmiş tüketiciye saygı ile çözmeyi akıl edemediğiniz bu sorunu hukuk yoluyla çözer sonuçlarını da takipçilere aktarırız. Onlar haklıyı haksızdan ayıran en büyük güç hiç unutmayın...
    OMEGAKONT

Motosikleti

omegakont sen bu kanuni scooter merlin s 150 cc motosikleti , istanbul ' un hangi semtinden kanuni yetkili satış bayisinden aldın , onu yazarsan iyi olur , her işin bir başlaması ve bitmesi vardır , aldığın hasarlı motosikletin bayi de değiştirilmesi yanında bu işin ne şekilde bitmesini bekliyorsun , olayın bitiş sonucunu , sonraki yazılarında belirtirsen , bu benzer durumlarla karşılaşanlar için bir örnek olur , müjdat demir yalova/türkiye 24/6/2012

Motosikleti
    sym gts 250
    sayın omega, motorunuzun başına üzücü olaylar olduğundan bu yana konuyu takip ediyorum. Başınıza gelen olay yüzünden markayı kötülemek gayet normaldir haklısınız. öncelikle kanuni markasını köylü kullanıyor kurumsal kimliği dahada yerlerde zaten diğen forum üyesini allaha havale ediyorum.bu nasıl bir yaklaşımdır!!!!!
    2 tekere 10 bin lira veremeyen elinde 2 bin bile gibi parası olan milletimizin efendisi olan köylü kesim, şehirlerde orta gelirde ki insanlar bu tip markalara yöneliyorlar. sektörü merak edenler tüikte mondialın kanunin ne kadar sattığına baksınlar. öncelikle servisin yaklaşımı olması gerektiği gibi adamlar işlerini yapmışlar. servislerin müdürü size telefonunu vermiş memnuniyetinizi sağlamak istemiş. bunu çoğu markanın yapmadığı belirtmek isterim.serviste olan serviste kalır. siz hizmetten memnunsunuz ama makina sorunlu. Şimdi can alıcı olaya gelelim. siz motorunuzu sıfırıyla değiştirmek mi istiyorsunuz paranızı geri almakmı istiyorsunuz. şunu söyleyebilirim kanuni şikayet var sitesine online bağlı ( lütfen açıp bakın her sorun bişekilde cevaplanmış). internet aktif kullanıyorlardır demek bu, dolayısıyla bütün paylaşımları izliyorlar.
    merak ettim açtm müşteri hizmetlerine telefonu sordum neden akü düşüyor diye. lastik gergin olduğu için işlevini yerine getirmiyor ve kopuyor değişimleri yapılacak dediler. bence herşey normal.ürün sorun çıkarmış müdürüne kadar sizi aramış takipçisi olmuş,sıfırını vermeyi talep ettilermi bilmiyorum ama böyle paylaşımlar yapmadan önce sıfırını isteseydiniz emin olun verirlerdi. para iadesi konusunda kimse kolay kolay vermek istemez. sıfırını önerirler. bu tespit yanlış mı? olması gereken farklı olsada durum bu bunu da tespit etmiş olalım.
    TEK YANLIŞ BU MODEL KANUNİYE YAKIŞMAMIŞ.sorunlarının ivedilikle düzelmesi şart.bende yıllarca kanuni scooter kullandım hiç sorun yaşamadım.
    size bmw yi öneririm. borusanda böyle olaylar olmaz. ama diğer markaların hepsinde bu tip olaylar oluyor. kanuni kendi piyasasında en kaliteli olan markadır demek yanlış olmaz. yüzbinlerce kullanıcısı olan bir marka bunları hak etmiyor. siz direk ürün iade demişiniz ki malı beğenmiş almışsınız yenisini sorunları çözülmüş vericekler kabul etmemeniz neden. midem bulandı al kardeşim sıfırınıda istemiyorumu borusan kabul eder anca. ferco bile kabul etmek istemez.
    kimseyi kırmak istemedim lütfen kimse alınmasın. konuyu alevlendirip marka fanatikliği falan yapmıyorum. bir tespitte bulunmak istedim sadece. sizin yazılarınızı okuyanlar bunu da okusunlar
    saygılarımla

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    sayın omega, motorunuzun başına üzücü olaylar olduğundan bu yana konuyu takip ediyorum. Başınıza gelen olay yüzünden markayı kötülemek gayet normaldir haklısınız. öncelikle kanuni markasını köylü kullanıyor kurumsal kimliği dahada yerlerde zaten diğen forum üyesini allaha havale ediyorum.bu nasıl bir yaklaşımdır!!!!!
    2 tekere 10 bin lira veremeyen elinde 2 bin bile gibi parası olan milletimizin efendisi olan köylü kesim, şehirlerde orta gelirde ki insanlar bu tip markalara yöneliyorlar. sektörü merak edenler tüikte mondialın kanunin ne kadar sattığına baksınlar. öncelikle servisin yaklaşımı olması gerektiği gibi adamlar işlerini yapmışlar. servislerin müdürü size telefonunu vermiş memnuniyetinizi sağlamak istemiş. bunu çoğu markanın yapmadığı belirtmek isterim.serviste olan serviste kalır. siz hizmetten memnunsunuz ama makina sorunlu. Şimdi can alıcı olaya gelelim. siz motorunuzu sıfırıyla değiştirmek mi istiyorsunuz paranızı geri almakmı istiyorsunuz. şunu söyleyebilirim kanuni şikayet var sitesine online bağlı ( lütfen açıp bakın her sorun bişekilde cevaplanmış). internet aktif kullanıyorlardır demek bu, dolayısıyla bütün paylaşımları izliyorlar.
    merak ettim açtm müşteri hizmetlerine telefonu sordum neden akü düşüyor diye. lastik gergin olduğu için işlevini yerine getirmiyor ve kopuyor değişimleri yapılacak dediler. bence herşey normal.ürün sorun çıkarmış müdürüne kadar sizi aramış takipçisi olmuş,sıfırını vermeyi talep ettilermi bilmiyorum ama böyle paylaşımlar yapmadan önce sıfırını isteseydiniz emin olun verirlerdi. para iadesi konusunda kimse kolay kolay vermek istemez. sıfırını önerirler. bu tespit yanlış mı? olması gereken farklı olsada durum bu bunu da tespit etmiş olalım.
    TEK YANLIŞ BU MODEL KANUNİYE YAKIŞMAMIŞ.sorunlarının ivedilikle düzelmesi şart.bende yıllarca kanuni scooter kullandım hiç sorun yaşamadım.
    size bmw yi öneririm. borusanda böyle olaylar olmaz. ama diğer markaların hepsinde bu tip olaylar oluyor. kanuni kendi piyasasında en kaliteli olan markadır demek yanlış olmaz. yüzbinlerce kullanıcısı olan bir marka bunları hak etmiyor. siz direk ürün iade demişiniz ki malı beğenmiş almışsınız yenisini sorunları çözülmüş vericekler kabul etmemeniz neden. midem bulandı al kardeşim sıfırınıda istemiyorumu borusan kabul eder anca. ferco bile kabul etmek istemez.
    kimseyi kırmak istemedim lütfen kimse alınmasın. konuyu alevlendirip marka fanatikliği falan yapmıyorum. bir tespitte bulunmak istedim sadece. sizin yazılarınızı okuyanlar bunu da okusunlar
    saygılarımla
    Değerli abana1903 scooturk deki forumda bu sorunuza cevap verdim sonra neler oldu. Bir daha yazmayacağım duygusallığında mesaj atmak yerine Kanuni yi savunduğunuz kıvamda bizleri de savunalım derim. Sonuçta ben kanuniyi kendi tercih etmiş bir müşteri olarak daha 15 gündür 1 Allah'ın kulu tenezzül buyurup ya arkadaş senin derdin ne diyemedi. Siz bana bu firmayımı savunmuştunuz?

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Alıntı mujdat demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omegakont sen bu kanuni scooter merlin s 150 cc motosikleti , istanbul ' un hangi semtinden kanuni yetkili satış bayisinden aldın , onu yazarsan iyi olur , her işin bir başlaması ve bitmesi vardır , aldığın hasarlı motosikletin bayi de değiştirilmesi yanında bu işin ne şekilde bitmesini bekliyorsun , olayın bitiş sonucunu , sonraki yazılarında belirtirsen , bu benzer durumlarla karşılaşanlar için bir örnek olur , müjdat demir yalova/türkiye 24/6/2012
    Sevgili müjdat demir hikaye çok uzun. Merak edenler scooturk sitesindeki forum başlığından tüm detayları öğrenebilirler. 15 gündür bırakın satıcıyı Kanuni den beni arayan bile yok. Ihtarname ile ücret iadesi istedim. Bakalım duyarlı davranıp ücreti güzellikle iade edecekler mi? Bu arada motoru izmir Sever otodan almıştım.
    OMEGAKONT

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Omegakont geçmiş olsun.kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm yemin ederim.sorununuz inşALLAH dilediğiniz şekilde çözümlenir.abana1903 tüketici tarafında yani mağdur olan kişinin yanında olsaydınız keşke.Bu olaylar sizinde başınıza gelseydi aynı şeyleri yazarmıydınız.Benim gözümde bu marka bitmiştir.kimseyede tavsiye etmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler