Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    üzerindeki lastikler kuru arazide iyi gider ama yaş toprakta gidemezsin yani kış aylarında biliyorusunki geç kuruyor toprak arazi tehlikeli olabilir.Ama geri kalan zamanda mükkemmel tutuş sağlar o lastikler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Alıntı evrensair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam sinyal stop ve fren lambası mevcut plakayı reklamcı arkadaşım yaptı orjinalı sığmadı oraya.
    lastik işinede karar veremiyorum cross lastikleri asfaltta çok kayıyor ben hem asfat hem toprak olsun istiyorum üzerindekiler topraktada gider diyorlar o yüzden kaldı. arka dişliyi 57 yapıcam herhalde torku artsın sen ne yaptın satıtın mı motorunu

Valla benim motor duruyor bir kaç tane takas teklifi geldi okadar bide kıs sezonuna girdik biraz zor satılır heralde her an kaldıra bilirim ilanı. Dişliyi büyütmek iyi olur ama her hangi bı sıkıntı yaratirmiki?

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

Offroad lastikler asfaltda yorar insanı arazi icin ideal ama sürekli araziye cikmayacaksan gerek yok bende düşünüyordum lastikleri değiştirmeyi sonra vazgeçtim ama suda bı gercek offroad lastikleri takınca motor tam heybetli gösteriyor. Harleytamirin dediği gibi orjinal lastikler arazide zayıf kalıyor ıslak toprağı geçtim normal toprak ve hafif cakilli yolda bile zorluyor insanı.

Iyi gunler... Ben de yeni bir WR125R kullanicisiyim. Radyator/Motor/Karter koruma demiri icin bir cozum bulan varsa ve paylasabilirse sevinirim.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    Amerikadan k&n hava filtresi sipariş verdim 10 güne kadar gelmesi lazım bakalım nasıl olacak
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı evrensair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikadan k&n hava filtresi sipariş verdim 10 güne kadar gelmesi lazım bakalım nasıl olacak
    dostum motorun fakir karışımla çalışıcak haberin olsun enjeksiyon beyni almadıgın sürece motorunda performans düşüşü yaşıyacaksın.O motorun stock hali zaten yeterli oynamamak lazım sonuçta 15 den 16 ya çkar anca beygiri ve yapıcagın yatırımda çok fazla bu bir beygir için gereksiz kısaca.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    merhabalar ben tam olarak motordan anlamıyorum ama k&n hava filtresinin üzerindekine göre daha fazla hava aldığını biliyorum o yüzden sipariş verdim umarım işe yarar arka dişlinin 53 ten 56 yada 57 ye çıkması nasıl olur ben hızdan çok tork istiyorum teşekkürler.
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    daha fazla hava daha fazla kir demektir unutma,bu arazi motoru ve kirde doğal olarak motorun içine giricek.Dişli sana alt devirlerde güç verecektir ama son hızın düşücek oda zaten önemli değil bu motorlarda.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    teşekkür ederim
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 X -- Honda Today
    Selamlar . 2 gün önce bende yamaha wr 125 x modelini aldım. motor gerçekten çok hoş. uzun süredir yamaha xt 125 2. el bakıyordum en sonunda bıkkınlık geldi , her gün sahibindene girip galericiler gibi piasaya hangi motor düştü ne oldu diye bakmaktan yoruldum ve gittim wr yi aldım. şuan için 70 kmde . işten vakit kalırsa rodajı tamamlıyacam. o para bu motora verilirmi 125 lik mantığı ile bakan bir çok arkadaşımız vardır eminim ama emin olun değer. hoplatmaya zıplatmaya ideal bir motor ve fren sistemi çok hoş.(ki daha 70kmde bir fren ne kadar alışabilir bunuda göz önünde tutarsak ) . güvenirlik veriyor.forumda bir arkadaş yazmış koltuk cok sert diye haklı bende aynı şeyi düşünüyorum. daha 70 kmde ama en az yolda 5 6 kez ayağa kalkmışımdır malüm sebepten.Zamanla alışırım diye umut ediyorum.daha plakayı takmadım bile . merak ettiğim bir şey var dışardan küçük plaka yaptırıp motora taktığımızda polis durduğunda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız prosedürü nedir hiç bir bilgim yok.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sen x modelini almışsın nereden aldın güle güle kullan seleye yapacak birşey yok içine dolgu doldurcan yada airhawk kullanıcaksın

Motosikleti
    akdemirden aldım.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    C_oo_L hoşgeldin izmirdesin herhalde bende izmirdeyim görüşelim mesaj atıcam sana
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Motosikleti
    evrensair msj attım sana ama geldi mi gelmedi mi şüpheliyim msn adresin varsa bana bir msj geçermisin orda konuşalım

Motosikleti
    Alıntı C_oo_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar . 2 gün önce bende yamaha wr 125 x modelini aldım. motor gerçekten çok hoş. uzun süredir yamaha xt 125 2. el bakıyordum en sonunda bıkkınlık geldi , her gün sahibindene girip galericiler gibi piasaya hangi motor düştü ne oldu diye bakmaktan yoruldum ve gittim wr yi aldım. şuan için 70 kmde . işten vakit kalırsa rodajı tamamlıyacam. o para bu motora verilirmi 125 lik mantığı ile bakan bir çok arkadaşımız vardır eminim ama emin olun değer. hoplatmaya zıplatmaya ideal bir motor ve fren sistemi çok hoş.(ki daha 70kmde bir fren ne kadar alışabilir bunuda göz önünde tutarsak ) . güvenirlik veriyor.forumda bir arkadaş yazmış koltuk cok sert diye haklı bende aynı şeyi düşünüyorum. daha 70 kmde ama en az yolda 5 6 kez ayağa kalkmışımdır malüm sebepten.Zamanla alışırım diye umut ediyorum.daha plakayı takmadım bile . merak ettiğim bir şey var dışardan küçük plaka yaptırıp motora taktığımızda polis durduğunda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız prosedürü nedir hiç bir bilgim yok.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler.
    Hayirli olsun dostum motorun güle güle kullan evet koltuk olayı biraz rahatsız edici ama alisinca okadar etkilemiyor insanı plakaya gelirsek eger soğuk damga yoksa plakanda polis affetmez eger insaflı biri çıkarsa ona bisey demem, keske takipçiye söyleseydin küçük plaka istediğini zannedersem onlar yaptiriyomus.
    Bu arada bende motora bı kaç takviye yaptım offroad lastik ve elcik koruma taktım yani tam cross a çevirdim güzel oldu kesinlikle arazide kullanmak isteyen arkadaslara tavsiyem lastiklerinizi değiştirin Cok keyif alacaksınız motorun görüntüsü bile değişti sahibinden de ilanım var fotoları oraya attım ilan nosu 63820825 burdan bakabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hiç bu makinayla eğimli yada güç gerektiricek bir duruma giren oldumu merk ettiğim konu arazideki gücü kafamda çok değişik bir plan var bu yaz belki mogolistana gidebilirimde bunumu alsam yoksa 250 lilik birşeymi diye düşünüyorum

Motosikleti
    saol dostum . takipçiye vermedim ki işlemleri kendim hallettim yoğun tempo calışmama rağmen ve hiç zorlanmadım bir günde çıktı plaka :D 117 trafik aldı 15 tl plakayı basanlar kaça çıktı plaka olaya bak alırken sormuştumda 300 310 lira civarına çıkarırız . takipçiye vekalet vercen + işçilik alıyorlar demişlerdi.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    Hayırlısı olsun caner lastiklerin asfaltta nasıl gidiyor ıslak zeminde kayıyor mu?
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Motosikleti
    Merhaba evren evet lastikleri değiştim full cross yaptım motoru harika oldu arazide super Cok keyif aldım ama asfaltda yol tutuşu zayıf benim burda sorun olmuyor asfalttan Cok çakıl yollar var yaşadığım yerde ama sehirde sorun yaratır Valla motoru satma niyetim olmasa 2 tanede cant alacam onlarada orjinal lastiklerini takacam asfalt gezilerde onları takacaksın arazide bunları böyle devam lastikler mitas marka 280 tl ye mağal oldu.*Lastik ebatları on 90-90-21 arka 100-100-18 arka geniş taban motoru gercekten heybetli gösterdi ve sunu anladım gercekten cross cu oluyo insan ha bu arada lastikleri taktıktan sonra motor yerden 2 cm daha yükseldi

---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bu makinayla eğimli yada güç gerektiricek bir duruma giren oldumu merk ettiğim konu arazideki gücü kafamda çok değişik bir plan var bu yaz belki mogolistana gidebilirimde bunumu alsam yoksa 250 lilik birşeymi diye düşünüyorum
    Bana kalırsa 250 cc lik bisey al. Wr125 ler eğlence motoru atla zipla akrobasi yap,ben hiç egimli ve ya güç gerektirecek bır yola girmedim düz arazide gittim rampalar dan atladım bozuk yollar dan yokuş çıktım hiç bir sıkıntı yaratmadan gorevini yerine getirdi ama senin isini gorurmu orasına bisey diyemiyecegim.

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    selam caner yeni lastiklerle nasıl gidiyor
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

Motosikleti
    Merhaba evren lastiklerle aram iyi ama asfaltda eskisi gibi gidemiyorum yaşadığım yerde kısa mesafeli sürüşler yaptıgım icin sıkıntı olmuyor iyice alıştım lastiklere sen ne yaptın lastik isini.?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)