Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    arkadaşlar tekrar merhaba, ben 500 km yi devirdim.

ilk depoda 6,7 lt yaktı 100 km de, ikinci depoda 6,2 lt.

rodajdan dolayı ortalama 5 bin devir kullanımda bu değerler, ben genelde de bu civarda kullandığım için yakıtımız az çok belli oldu. sizin yakıt tüketimleriniz nedir?

radyatör korumayı ben de bekliyorum, bitince talibim.

bu arada bir şey dikkatimi çekti, bacaklarımın iç kısmı çok ısınıyor. hani dizlerimi ve baldır içlerini dayadığımız şase bölgesi varya, oradan deli gibi sıcaklık geliyor. sıkışık trafikte değil otobanda bile ara sıra bacaklarımı açıp o bölgeyi rüzgar ile serinletmezsem dayanılmaz oluyor, fakat bu bile fayda sağlamıyor.

çok ilginç, daha önce hiç bir motorda o bölgenin bu kadar ısındığını görmemiştim. siz de dikkat ettiniz mi buna? bana özel bir durum değilse eğer rüzgar sirkülasyonu ile ilgili bir dizayn hatası mı vardır nedir?

neyse olmadı o bölgeye şasinin içinden bir ısı yalıtım levhası vs uygulanabilir belki

dün iki çıkışlı küçük bir ixil eksozu rölantide denedim, gaz bırakınca oluşan patlamalar içime sinmedi.

aranızda eksoz takan var mı? ne marka taktınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrar merhaba, ben 500 km yi devirdim.

bu arada bir şey dikkatimi çekti, bacaklarımın iç kısmı çok ısınıyor. hani dizlerimi ve baldır içlerini dayadığımız şase bölgesi varya, oradan deli gibi sıcaklık geliyor. sıkışık trafikte değil otobanda bile ara sıra bacaklarımı açıp o bölgeyi rüzgar ile serinletmezsem dayanılmaz oluyor, fakat bu bile fayda sağlamıyor.

çok ilginç, daha önce hiç bir motorda o bölgenin bu kadar ısındığını görmemiştim. siz de dikkat ettiniz mi buna? bana özel bir durum değilse eğer rüzgar sirkülasyonu ile ilgili bir dizayn hatası mı vardır nedir?

neyse olmadı o bölgeye şasinin içinden bir ısı yalıtım levhası vs uygulanabilir belki
    Selam, o bahsettiğin sıcaklık FZ6 Fazer'de de var ve bence normal. Ama tabi rahatsız ediyor hele birde fan açtı mı sıkışık trafikte daha da çekilmez olur. Çözüm pek yok gibi. Sıcak hava çıkmalı bir yerden oda bacakların geçtiği yerler...

FZ6' lar için full karenajlar var belki o biraz fayda sağlayabilirdi ama FZ8 de öyle bir şey var mı araştırmak lazım eee tabi birde yakışır mı?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    adaş bende fz6 da vardı, bu kadar sıcak olduğunu hatırlamıyorum.

sanırım sorun yamahanın paraya kıyıp çelik değilde aliminyum şase kullanması, malum eliminyum çabuk ısınır ve ısıyı iletir. benim de bahsettiğim bölgedeki şase çok ısınıyor.

Motosikleti
    fazer 8, harley davidson custom dyna
    hayırlı olsun... yok yok, alüminyum çelikten çok daha üstün ve fz8 in şasesi bence en mükemmel yeri, ısınma ise bütün dünyadaki 8cilerin şikayeti, alışınca insan arıyor egzost ise alt devirlerde torka zarar veriyor, özellikle şehir içlerinde,

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı silahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun... yok yok, alüminyum çelikten çok daha üstün ve fz8 in şasesi bence en mükemmel yeri, ısınma ise bütün dünyadaki 8cilerin şikayeti, alışınca insan arıyor egzost ise alt devirlerde torka zarar veriyor, özellikle şehir içlerinde,
    Sıcaklık bence normal bundan önceki motorum R6'tıydı ondaki sıcaklığı çok daha fazla hissediyordum. 4 sıra silindirin genelde malesef kaderi bu. Bir çok model bindim gördüğüm bu sıcaklığı hissediyorsun.

Evet bende egzoz taktım ama alt devirlerdeki düşme nedeni ile geri çıkardım. Egzoz tek başına sesten başka bir şey getirmez hatta götürür. Tabi bunlar tercih meselesi.
    silahtar bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marmariste nerde kaldınız? Tatil dönüşü epey zor geldi bana:( İçmeler güzeldi ekrem ustaya uğrayın.
    Marmariste Reis Otelde kaldık. Diğer duraklara göre biraz lükse kaçmış olsa da değdi.. şimdi ölüdenizdeyim. İki gün de bura da takılıp devam edicez kısmetse..
    "CaRPe DieM"

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Merhaba benim motorum da 2 aylık 3000 km ye yaklaştı ısınma sıkıntısı bende de var hatta ilk aldığımda benim canımı çok sıkmıştı komşumuzda da 2012 modeli var motorları değiştirerek o motoru kullandım ama benim motor kadar ısınmıyor motor açılınca düzelir diye düşünüyordum fakat 3000 km ye yaklaştım umudum azaldı otobandan eve giriyorum şehir içi hiç yok ama durunca şase ye el değmiyor ve koltuk çok ısınıyor ben artık bu duruma alıştım yakıt ortalaması 6 lt uzun yolda 100 km sabit hızla izmit e gidip geldim 2 kez 160 170 civarı bir kez 220 ye çıktım dönüş ortalamam 4,5 lt devir yüksek oldukça ısınma azalıyor ama düşük devirde ısı çok fazla

Arkadaşlar iyi akşamlar. Adım Erdem Mersin'deyim. İki hafta önce Hatay Şahinoğlu motordan gidip motosikletimi teslim aldım. Henüz 400 km kullandım çok memnun ve çok mutluyum. İlk günlerde gidonun sağa doğru eğik olduğunu fark ettim ve canım çok sıkıldı neyseki ufak bir işlemle düzeltildi. Size sormak istediğim bir şey var. Eşimle beraber seyahat planı yapıyoruz ve arka çantaya ihtiyacım var hem bağaj hemde eşimin konforu için çanta şart. Forumda bir arkadaşımız var radyatör koruma canta taşıyıcı yapmayı planlıyoruz demişti. Son durum nedir yaptımı acaba? Hepinize keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    demek ki sık sık bacakları açıp ara sira da popoyu seleden kaldirarak o bölgeyi serinletecegiz, ya da alisacagiz.

ben eksozu tamamen ses icin istiyorum, gorunur olmak ve farkindalik yaratmak icin.

degil alt devirler, son hızdan 50 km dusurse yine de takarim

ama ne takacagim? hem ucuz hem is gorur?
    silahtar bunu beğendi.

sgeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    demek ki sık sık bacakları açıp ara sira da popoyu seleden kaldirarak o bölgeyi serinletecegiz, ya da alisacagiz.

ben eksozu tamamen ses icin istiyorum, gorunur olmak ve farkindalik yaratmak icin.

degil alt devirler, son hızdan 50 km dusurse yine de takarim

ama ne takacagim? hem ucuz hem is gorur?
    Merhaba,

Isınma sorunu daha önce bu çapta bir araç kullanmadığım için genelinde var diye tahmin etmiştim, aynı söylediğiniz gibi bacakları açıyorum efil efil , ve eksoz Akropovic aldım, 3 hafta oldu. Sakarya'dan Düzce'ye (Dadaş Motor) giderek taktırdım, 1500 KM civarındaydı. İlk farkettiğim motorun inanılmaz rahat hareket etmeye başladığı oldu. Ve dün, ATV yi serviste kontrol etmek için Sakarya'daki yere gittim, eksoz ucundaki parçayı çıkartıp denemi söyledi, denedim, çok daha da rahat oldu.

Belki daha önce bu çapta bir araç kullanmadığım için yanılıyor olabilirim ama düşük devirlerde o kadar rahatsız olmadım, hızlanmasında ise bir sorun olduğunu düşünmüyorum, Hendek - Akyazı arası otoyolda 208 KM ye kadar soluksuz çıkabildi ve gidecek gibide duruyordu açıkcası.

Sesi ise çok tatmin edici, bu gürültülerin beni bu kadar mutlu edeceğini düşünemezdim , herkes rahat rahat farkediyor, hatta araçlarından camlarını açıp gazı çevir işareti yapanlar sıklaştı

Saygılarımla.
    silahtar bunu beğendi.

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    egzoz bende leovince tüp taktım. ancak düşük devirlerde performans kaybı gibi bişey yaşamadım. hatta aksine rahatladı gibime geldi.

fz8 bakın bakam beyenicekmisiniz

MNS-FZ6, sgeray, aydın07 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı iayvaz-fz8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Napıyorsunuz benim memleketimde?

Ülen özledim be O yollarda az gazlamadım

Karamürsel virajlarında yatmak keyiflidir. Sen de hakkını vermişsin açıkçası.

Söylemeden geçemeyeceğim, sürüşünüz riskli...
    erkanzdemir bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Honda NC 750X
    la eksoz konusunda bana bir yardımcı olun be, çıkma filan olur ucuz yollu. bir eksoza aslında içi boş bir boruya 1500 2000 tl vermek saçma geliyor

Motosikleti
    Honda1000RR
    la eksoz konusunda bana bir yardımcı olun be, çıkma filan olur ucuz yollu. bir eksoza aslında içi boş bir boruya 1500 2000 tl vermek saçma geliyor
    İncele istersen

http://www.sahibinden.com/arama?user...ewType=Gallery

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...67501306/detay

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Lan hala bir boş boruya o kadar para vermek gelmiyor içimden

1550 tl ye eksoz mu olur be
    aydın07 ve silahtar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Mademki sadece boş bir boru git sanayiye yapsınlar sana bir boru takar gezersin

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ya o kadar da boş değil tabi ki, içinde amyant elyaf vs var. ama ne bilim gözüme pahalı geliyor, tiger dan bakabilirim. fazer 6 da kullanmıştım, akrepoviçten bir farkı yoktu.

sgeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    Ön cam işe yarıyor mu? Kastım şu, bazı bazı birisi sanki sağdan soldan tokatlıyor gibi rüzgar çarpıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)