Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Osbourne kardeş, egsoz resimlerini bi eklesen de ilham alsak. yağ ve debriyaj hakkındaki zaman ilerledikçe yorumlarını da ekliyiver lütfen. Malum İZMİR sıcak... Yazın ne yağ koyucaz aşağıdaki fırına ?

Ayrıca arkadaş 10lira ile 60KM gidiyom demiş. Bizim depo 15lt max.... 15*3,75(benzin litre fiyatı)= 56,25lira FULL DEPO
    10lira ile 60KM gidersem >> 56,25lira ile 337.5KM giderim demiş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

ARBETUS özellikle gidon resimlerini bekliyorum. Yağ yorumların ile birlikte tabi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:35 ----------

Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla siz böyle benzinin litresi ile kaç km yaptıgınızı yazınca şaşırıyorum...

benim motor full depo 15.63 lt. aldıgım benzin ile maksimum 260 km. yol yapabiliyorum genchopper arkadaşımız 342km yol yapıyor ama beğenmiyor
    baba senin MCT yaklaşık 6.0litre yakıyo
    Şahin gibisin maşallah....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bmw F650
    hesaplamaya gore ewt 337.5 km yol yapmasi gerekiyor benimkiside sakin kullanimda 10lira'ya 60km yol yapiyor fakat full depo tas catlasin 270km yol yapar.

Farkindayim baya fazla yakiyor peki sizinkisi ne kadar yakiyor veya full depo ne kadar gidebiliyorsunuz?

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    arkadaslar gercekten ben bunların hepsını denedım bana fazla yakıyor olmasının sebebı 4 ay once boş depoya 20tl benzın atıp 180 km yol yapıyordum şimdi 20tl benzinde 120 km de motor duruyor tamamen ve full depoyu da denedım önceden full depoya 360 km den fazla yaptım ama şimdi baya bi km farkı oluyor bunu anlamadım motoru sakin kullanırım genelde arada bir kaç atraksiyonum oluyor :D:D ama kullanıs genelımde bı degısım yok hatta eskısıne gore daha sakin kullanıyorum motoru bu arada 260 km yapan arkadasım senın motorda kesın bı problem vardır o kadar fazla yakması cok ki bana göre aşırı cok oluyor :D:D:D neyse en kısa zamanda bulucam sebebını ama hepımız için en hayırlısı su benzın fıyatları düşmesi inş. en kısa zamanda buna kavuşmak dileklerimle.... herkesin tekeri düz bassın... ;)

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    yaw canım arkadaşlarım ben sizlere benim için büyük problem olan birşey danışmak istiyorum

maddi meseleyi hallettim herşeyi halletim ay sonunda 250mct mi alacağım fakat ben ne site içi ne de otoparkı olan bir binada oturmuyorum, ara sokakda bir apartmanda oturuyorum ve binanın önüne yani sokağın ortasına motoru bırakmaktan başka muhafaza edebileceğim bir yer yok, saçma gibi ama büyük bir sıkıntı, ne yapmalıyım
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Arkadaşlar,

Sezon bakımını yapacağım motoruma sırasıyla yapacağım işleri paylaşayım dedim,

1- sol taraftaki tüm keçeleri değiştiriyorum
    2- debriyaj balatalarını değiştiricem.
    3- egzantrik mili yatakları aşındığı için sübap ayarı tutmuyordu komple egzantrik mili ve piyanoları değiştiricem (36000 km oldu artık bir el atalım dimi )
    4- Arka lastiği orijinal ebattaki lastikle değiştircem ( Metzeler prefect serisi 2 haftadır evimde durmakta)
    5- karbüratör manfoltlarım çatladılar performans kaybı yaşamaktayım uygun fiyata buldum getirtiyorum
    6- kızoğlan kız konumunda olan karbüratörü söküp temizeleyeceğim.
    7- Ape hanger gidonumu orijinal bobber gidonu ile değiştiricem.
    8- 31 lik arka dişli ile birlikte ön dişliyi ve zinciri değiştireceğim.
    9- Son olarak da shell advance serisi 15w 50 full sentetik motor yağı koyacağım

Sağlıcakla.
    Ön dişli değişimi epey uğraştıracaktır yav..Hadi bakalım..Adım adım değişiklikleri paylaşmayı unutma Barış'ım..
    Bu arada debriyaj balatalarını hangi marka ile değiştireceksin?

Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne kardeş, egsoz resimlerini bi eklesen de ilham alsak. yağ ve debriyaj hakkındaki zaman ilerledikçe yorumlarını da ekliyiver lütfen. Malum İZMİR sıcak... Yazın ne yağ koyucaz aşağıdaki fırına ?
    Bugün foto ve video çektim..
    Akşama atarım buraya, egsoz sesine bayılacaksınız sanırım

Yağdan ise daha evvelden yazdığım gibi son derece memnunum..
    Yaz gelince (esas sıcaklar başlayınca) daha sağlıklı yorumlar yapabilirim sanırım..
    Ancak şu aşamada 10w40 motor yağı, mctlerimize fazla ince geliyor..
    Bu da aşırı ısınmaya neden oluyor..
    Yağ değişiminden sonra performans artışı bile yaşadım diyebilirim çünkü artık çabucak ısınıp şişme emareleri göstermiyor motor..

Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gercekten ben bunların hepsını denedım bana fazla yakıyor olmasının sebebı 4 ay once boş depoya 20tl benzın atıp 180 km yol yapıyordum şimdi 20tl benzinde 120 km de motor duruyor tamamen ve full depoyu da denedım önceden full depoya 360 km den fazla yaptım ama şimdi baya bi km farkı oluyor bunu anlamadım motoru sakin kullanırım genelde arada bir kaç atraksiyonum oluyor :D:D ama kullanıs genelımde bı degısım yok hatta eskısıne gore daha sakin kullanıyorum motoru bu arada 260 km yapan arkadasım senın motorda kesın bı problem vardır o kadar fazla yakması cok ki bana göre aşırı cok oluyor :D:D:D neyse en kısa zamanda bulucam sebebını ama hepımız için en hayırlısı su benzın fıyatları düşmesi inş. en kısa zamanda buna kavuşmak dileklerimle.... herkesin tekeri düz bassın... ;)
    Bende yarın/öbür gün 100 km sarfiyatımı yazacağım buraya..Özellikle dikkat ettim bu sefer yarısı performanslı kullanım yarısı sakin kullanım..Ortalama bir değer olacak yani..
    Bakalım son durumum nedir..

Arkadaşlar daha önceden de söyledik burada, yakıt sarfiyatlarınızı TL bazında yapmayın..4 ay önceki benzin fiyatıyla şimdiki bir mi?

1-Depoyu fulleyin,
    2-100 km gittikten sonra tekrar fulleyin
    3-100 km sonraki fullemenizde deponun kaç lt benzin aldığını buraya yazın..

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw canım arkadaşlarım ben sizlere benim için büyük problem olan birşey danışmak istiyorum

maddi meseleyi hallettim herşeyi halletim ay sonunda 250mct mi alacağım fakat ben ne site içi ne de otoparkı olan bir binada oturmuyorum, ara sokakda bir apartmanda oturuyorum ve binanın önüne yani sokağın ortasına motoru bırakmaktan başka muhafaza edebileceğim bir yer yok, saçma gibi ama büyük bir sıkıntı, ne yapmalıyım
    aynı durum bnm basımda yaz kıs uzerınde brandayla Allah'a emanet duruyor kapının önunde bi de küçük bi kilidim var arka tekeri direğe baglıyorum son olarak da direksiyon kilidi her zman kilitliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 ----------

engin abi biliyorum tl bazını onu da hesapladım ben yıne de benım için aşırı km farkı oluyor ama kafa karıstırmamak için hesapları yazmadım zaten neyse yakında yine fullucem depoyu yine yazıcam kaç km yaptığımı şimdilik kapansın. bu arada bence en azami olması gereken ugurapay abinin gibi olması...

Motosikleti
    Var

Aslında sağlam kilitlerle bağladığın sürece çokta endişe edilecek bir durum yok..
    Önerim:
    Masterlock gibi iyi bir markadan alacağın 2 adet hortum kilit, 1 adet disk kilidi, 1 adet branda, direksiyon kilidini asla kilitlemeyi unutmaz ve bu önlemleri alırsan birşeycik olmaz
    En mühimi brandayla üstünün hep örtülü olması ve hortum kilit ile sabit bir yere arka tekerden bağlaman..İkinci hortum kilidi de ön tekerden bir yere sabitlemek için kullanırsın..

Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum bnm basımda yaz kıs uzerınde brandayla Allah'a emanet duruyor kapının önunde bi de küçük bi kilidim var arka tekeri direğe baglıyorum son olarak da direksiyon kilidi her zman kilitliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 ----------

engin abi biliyorum tl bazını onu da hesapladım ben yıne de benım için aşırı km farkı oluyor ama kafa karıstırmamak için hesapları yazmadım zaten neyse yakında yine fullucem depoyu yine yazıcam kaç km yaptığımı şimdilik kapansın. bu arada bence en azami olması gereken ugurapay abinin gibi olması...
    Valla benimde kafam karıştı bu muhabbetlerden sonra
    Herkes yazsın bakalım 100 km deki sarfiyatını da anlayalım durum nedir ne değildir?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu

Bizim böyle durumda bir abi çözüm olarak asfaltı delip söyle eşşek gibi bir insaat demiri koyup beton atıp sonra da ona kilit takmayı düşünüyordu sende deneyebilirsin asfalta yakın bir yere bir demir attırır Birbirine kaynattırır sonra da ona kitlersin + olarak alarm taktir ve güzel bi disk alarmı al 105 db lik fln söyle sonra oku üfle yat. inş bişi olmaz.

Motosikleti
    Bmw F650
    Engin abi bekliyoruz resim ve videoları ama halen yuklemedin ayıp walla

Motosikleti
    Var
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=381678461786

Deneme amaçlı çektiğim bir video..
    Tıklayınca izlenebiliyormu acaba?

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=381678461786

Deneme amaçlı çektiğim bir video..
    Tıklayınca izlenebiliyormu acaba?
    Hayir abi goruntulenmiyor...

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Facebook gizlilik ayarlarından dolayı görüntülenemiyor diyor.

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    100km'de 3,52lt benzin şehir içi + şehir dışı karışık....

Ama şöyle de bir problem oluyor POMPA'da.... Depo fullendi gibi göözüküyor. Sağa sola sallayınca seviye iniyor. Biraz daha alıyor. Ağzına kadar doldurtmak gerekiyor hesaplamak için. Yoksa pompanın ucunun içeri nekadar sarkıtıldığı, otomatik benzin kesilmesini değiştiriyor. Göz hesabı oluyor biraz yani.

Motosikleti
    Var
    Son hesaplamamla motorun 100 km de 4.8 lt civarında yaktığı anlaşılıyor..Agresif kullanım şartlarındaki değer bu..
    Nispeten normal kabul edilebilir gibi geldi bana..

Motorun son hali:

Motosay'da yaptırttığım seleler ve sissy bar süngeri

Koruma demirinin en çok paslanmaya meyilli yerini sprey boyayla boyamıştım.

Egsozların son hali, iç kısımlarını ısıya dayanıklı boyayla boyadım hoşuma gitti böyle

Genel görünüşü

Bu da bonus video, egsoz sesini dinleyin

http://www.akilli.tv/video/482615/mct-250.aspx

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkese Mrb, yaklaşık 2 gündür forumdaki yorumlarınızı okumaya çalışıyorum fırsat buldukça, 1 yıldır scooter kullanıyorum artık vitesli motor alma zamanı da geldi, okuduğum kadarıyla pek sorun çıkarmayan bir motora benziyor, bakalım kısmet olursa mct almaya niyetliyim bende.. :D
    Herkese Kazasız Belasız Sürüşler Dileklerimle..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Bmw F650
    Son hesaplamamla motorun 100 km de 4.8 lt civarında yaktığı anlaşılıyor..Agresif kullanım şartlarındaki değer bu..
    Nispeten normal kabul edilebilir gibi geldi bana..

Motorun son hali:

Motosay'da yaptırttığım seleler ve sissy bar süngeri

Koruma demirinin en çok paslanmaya meyilli yerini sprey boyayla boyamıştım.

Egsozların son hali, iç kısımlarını ısıya dayanıklı boyayla boyadım hoşuma gitti böyle

Genel görünüşü

Bu da bonus video, egsoz sesini dinleyin

http://www.akilli.tv/video/482615/mct-250.aspx
    Engin abi gerçekten motor çok güzel görünüyor egsoz kesimi motora ayrı bir hava katmış kazasız belasız sürüşler videoda rolontide çalışırken çok tatlı ses çıkartıyor ama gaz verince pek anlaşılmıyor yakından dinlemek gerek

Bu arada bugün akşam üzeri abimle beraber avrupa yakasına geçerken yoldaki çukur yüzünden biraz sert girerek arka amortisör milini kırdım

Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi gerçekten motor çok güzel görünüyor egsoz kesimi motora ayrı bir hava katmış kazasız belasız sürüşler videoda rolontide çalışırken çok tatlı ses çıkartıyor ama gaz verince pek anlaşılmıyor yakından dinlemek gerek

Bu arada bugün akşam üzeri abimle beraber avrupa yakasına geçerken yoldaki çukur yüzünden biraz sert girerek arka amortisör milini kırdım
    Eyvallah Erkan'cım..
    İşte o tatlı sesi gaz verince de elde edebilmek için motorun en az 650 cc olması lazım

Geçmiş olsun yav..
    Arka amortisöz mili dediğin şey arka salincak mili mi?
    Yoksa amortisör bağlantı civatalarından mı bahsediyorsun..

Motosikleti
    Bmw F650
    Eyvallah Erkan'cım..
    İşte o tatlı sesi gaz verince de elde edebilmek için motorun en az 650 cc olması lazım

Geçmiş olsun yav..
    Arka amortisöz mili dediğin şey arka salincak mili mi?
    Yoksa amortisör bağlantı civatalarından mı bahsediyorsun..
    Orası tabiki öyle çiftt silindirli 250cc motor anca bu kadar ama yinede güzel çıkıyor abi

sagolasın Engin Abi...
    Şöyle söylüyüm iki amortisör arasından geçen milden bahsediyorum....

Motosikleti
    Var
    Uff, arka salıncak milini kırmışsın..
    O şekilde motora binmek çok sakat yalnız..Amortisörler birbirinden bağımsız hareket ediyor şuanda..
    Virajlarda yatmayı falan unut derhal servise

Motosikleti
    Bmw F650
    Uff, arka salıncak milini kırmışsın..
    O şekilde motora binmek çok sakat yalnız..Amortisörler birbirinden bağımsız hareket ediyor şuanda..
    Virajlarda yatmayı falan unut derhal servise
    aynen öyle abi ilk farketmedim kırıldıgını biraz gittikten sonra bianda sağa çöktü motor durup baktıktan sonra anladımki gitti...

Zaten binmiyorum eve gelene kadar bindim oda hafif deponun üstüne çıkarak verdim bizim burdaki ustaya işini iyi yapan birisi yarın akşam iş çıkışı yanına gidip beraber toplucaz motoru komple arkayı soyması gerekiyormuş yardım edicem bakalım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler