Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj kaçırma işi başladı motorda..Özellikle ikinci viteste..
    Şu Titan'ın debriyaj sistemi mi uyuyordu bizimkilere Barış?
    Ondan temin etmek istiyorum en tez zamanda..Senin usta takabiliyormuydu onu?
    Hem gelmişken sis farı aparatını da halledelim..olmazsa sen bana onu yapıver, buluştuğumuzda bana verirsin..

ulen artık ben değiştiriyorum debriyajı yaw atla gel tükkana fotoğraflayarak değiştirelim. Kardeşlerimizinde bilgisi olsun. Erkanıda al gel. Ama bu sefer genel kurmaydan izin alda hava kararınca balkabağına dönüşcem korkusuyla apar topar dönmeyin geri lakin aparatı görmem lazım unuttum çünkü Ama elimde yeni malzemeler var daha güzelini yapabiliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 ----------

Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bende war diyenler ya basmayı bilmiyorlar yada motorunda başka bi sorun vardır dişliye suç atıyordur bende war kendim kullanıyorum motorum 15.000 km'de düz yolda rahat bi şekilde 110 görüyor hafif eğimde 130km gördüm dahada gidiceğine eminim değiştirmeni tavsiye ederim hem motor rahatlıyor hemde titreşimi minimuma indiriyor.
    benim arka lastik ebadı farklı olduğu için hızlanmada sorun yaşıyorum tatile çıkmadan önce orijinalini takıcam. Lastik yakarken zorlanıyorum
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    selam arkadaşlar yan deri çanta almak istiyorum önerileriniz varmı cok baktım ama karar veremedim fıyatı uygun olsa ıyı olur cokta kalıtelıye gerek yok sanırım

Motosikleti
    mct 250
    çok saol hocam, dediklerin doğrultusunda yarın sabah motoru ustaya götüreceğim. umarım marş sorunu hallolur

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Arka dişli küçülünce son hız artacaktır ama ilk kalkış performansı ve seriliği doğal olarak düşecektir diye düşünüyorum. Bu arada 4 ve 5.vites aralığıda biraz uzuyacak ve 4 ten 5'e geçince bir fark hissedeceğiz kanaatindeyim. Ayrıca zincir boyutunda bir değişiklik gerekiyor sanırım. Yanılıyormuyum ARBETUS ve OSBOURNE üstadlarım.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen artık ben değiştiriyorum debriyajı yaw atla gel tükkana fotoğraflayarak değiştirelim. Kardeşlerimizinde bilgisi olsun. Erkanıda al gel. Ama bu sefer genel kurmaydan izin alda hava kararınca balkabağına dönüşcem korkusuyla apar topar dönmeyin geri lakin aparatı görmem lazım unuttum çünkü Ama elimde yeni malzemeler var daha güzelini yapabiliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 ----------

benim arka lastik ebadı farklı olduğu için hızlanmada sorun yaşıyorum tatile çıkmadan önce orijinalini takıcam. Lastik yakarken zorlanıyorum
    Bu cumartesi işin var mı? Bak ona göre geleceğim
    Boğazımı ıslatacak bir şeyler bulursak dururuz akşam da

Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişli küçülünce son hız artacaktır ama ilk kalkış performansı ve seriliği doğal olarak düşecektir diye düşünüyorum. Bu arada 4 ve 5.vites aralığıda biraz uzuyacak ve 4 ten 5'e geçince bir fark hissedeceğiz kanaatindeyim. Ayrıca zincir boyutunda bir değişiklik gerekiyor sanırım. Yanılıyormuyum ARBETUS ve OSBOURNE üstadlarım.
    Zincir boyunda değişiklik gerekecek kısmına kadar dediklerin doğru..zincirde minik bir boşluk oluşsa bile zaten normal zincir gerdirme işlemi yapınca bir sıkıntı kalmıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:49 ----------

Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar yan deri çanta almak istiyorum önerileriniz varmı cok baktım ama karar veremedim fıyatı uygun olsa ıyı olur cokta kalıtelıye gerek yok sanırım
    Bende takılı olan ARMODE un kileri öneririm..

Görüntüsü bu ancak Sirkeci'de uygun fiyata alabilirsin..

Motosikleti
    Kawasaki ER6n

Zincir boyunda değişiklik gerekecek kısmına kadar dediklerin doğru..zincirde minik bir boşluk oluşsa bile zaten normal zincir gerdirme işlemi yapınca bir sıkıntı kalmıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:49 ----------

ne kadar acaba?

Motosikleti

Motorla gelecekseniz boğazınızı çay ve çorba ile ıslatabilirim
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    ne kadar acaba?
    Ben bunları takasla aldığım için bana kaça geldi tam bilmiyorum ama normal satışı 150 civarıydı..
    Sirkeci'den bu takımın arka çantasını almıştım..Normalde 65 TL iken 40 a almıştım..

Motorla gelecekseniz boğazınızı çay ve çorba ile ıslatabilirim
    Okey o da olur..Bu cumartesi uygun mu gerçekten? Ona göre plan yapıyorum bak.

Motosikleti
    Ben bunları takasla aldığım için bana kaça geldi tam bilmiyorum ama normal satışı 150 civarıydı..
    Sirkeci'den bu takımın arka çantasını almıştım..Normalde 65 TL iken 40 a almıştım..

şinci balata değişecek e tabi yağda değişecek dimi? bende mobil yarı sentetik 10w40 ile full sentetik 15w50 var. Beğenmzesen yağınla gel Foto makineside getir. fotoğraflayalım diğer arkadaşlarda bu değişim işlemini görsün.

Motosikleti
    Var
    şinci balata değişecek e tabi yağda değişecek dimi? bende mobil yarı sentetik 10w40 ile full sentetik 15w50 var. Beğenmzesen yağınla gel Foto makineside getir. fotoğraflayalım diğer arkadaşlarda bu değişim işlemini görsün.
    Ne balatası bu?
    Ben yağı yeni değiştirdim yav sedece titan ın zımbırtısını takacağız..Nedir tam olarak ismi o parçanın bu arada?

Motosikleti
    Ne balatası bu?
    Ben yağı yeni değiştirdim yav sedece titan ın zımbırtısını takacağız..Nedir tam olarak ismi o parçanın bu arada?
    iyide dostum titanın debriyaj balatasından bahsediyorsun. onu takmak için yağı boşaltmak gerekli. Ben çıkan yağın tekrar konması taraftarı değilim. debriyaj balatası zımbırtıtın adı

Motosikleti
    Ss Srad 600
    arkadaslar herkese hayırlı aksamlar.ben yenı 800km de mct aldım.motor 2 kıs 4 5 ay yatms hıcte gezmemiş ilk sahıbı.aldıgım gıbı yagını bujılerını degiştirdim baska ne yapmam gerek acaba?80 km ye kadar bısı yok sonra tıtresım oluyoo.ne napılabılr buna?on maşada da bosluk var bıraz.ön frenı sıknca anlasıyor.lastık basıncları ne olyor acaba mct 250 nın.
    son olarakta rodaj ıcın ne yapmam gerekıyor?
    cok soru sordum ama cok meraklıyım yenı oldugu ıcın herhlde.ilgilerinz için tesekkurler.herkese kazasız belasız sürüsler

selam

Merhabalar motorun hayırlı olsun... bende senın gıbı aldım motorumu yatmıs ama sıfır... yagını bujısını gaz ve debrıyaj telını degıstırmenı onerınım.. gaz ve debrıyaj telı 1000olamdan kopuo yattıkca zayıflıo sanırım... titreşim için öndeki plastik mondial yazısını cıkart. ve arka dişliyi 32 yap baya fark edio... rodaj ise ben motrou devrınde kulandım vites aralıklarını bagırtmadan devrınde atarak kulandım arada uzun sayılabılecek yollarda butun vites gecıslerını son devrne getrrk son hızla 1-2 km gıttım (acmak için mtoru) suan 2000de falan gayet memnunum hıc zorlanmadan 135 km hız yapıyorum 2 kişi maşşalah=). şimdilik benım bılgılerım tecrubem bunu soluo kazasız surusler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:00 ----------

merhaba tekrar=) bu arada kırmızı mctmi siyah mat boyatıp dragbar (T gidon özel yapım) yaptırıcam. egzos da tabı=). ve en onemlılerınden bırıde zincir tabı orınklı (kendınden yaglıyan ) zıncır japon taktırıcam bujılerıde japon.. bastan asagı cutom chopper yapcam canavarı... yapım sızlerle paylasırım resımlerı emınım cok guzel olcak... Harley davisson customu yapan bı yerde yaptırcam.. fakat komple boyaya 450 tl ıstıolar sızın bana daha ucusa ıyı boyaybılcek bı yer varmı bıldıgınız yaptırıcak yardımcı olursanız sevnrm

Motosikleti
    Kawasaki ER6n

eeevett aldım valla ARMODE aldım bende 115 tlye ve cok genıs guzel bısı tesekkurler yardım ıcın

Motosikleti
    Bmw F650
    eeevett aldım valla ARMODE aldım bende 115 tlye ve cok genıs guzel bısı tesekkurler yardım ıcın
    hayirli olsun gule gule kullan

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun gule gule kullan
    tesekkur ederım sagolasın

Motosikleti
    Millet toplanıyor muyuz bu hafta sonu? Engin Sen sabahtan Direk Gebze'ye gel şu senin derdini halledelim. Ordan bir buluşma noktası belirlersek eğer oraya birlikte süreriz.

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim için öndeki plastik mondial yazısını cıkart. ve arka dişliyi 32 yap baya fark edio...
    Ben şu plastik mondial yazısına takıldım. Hangi yazı bu ? Farın altındaki mi ? Titreşime ne etkisi var ve nasıl çıkartılıyor ? Anlatırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu plastik mondial yazısına takıldım. Hangi yazı bu ? Farın altındaki mi ? Titreşime ne etkisi var ve nasıl çıkartılıyor ? Anlatırsanız sevinirim.
    farin altindaki yazidan bahsediyor arkadas titresime ne gibi etkisi oldugunu bilmiyorum ama cikart kotu gorunuyor ben kirmistim sende kirabilirsin

Motosikleti
    mct 250
    sabah motorumu tamirciye bıraktım, herzamanki gibi çalıştırana kadar yokuş aşşağı bayağı yol almam gerekti bir kere çalıştıktan sonra sorunsuz bir şekilde gidiyor, buyüzden adama sorunu anlatmakta zorlandım. motoru çalıştırabilsemde çoğu zaman o anda gaza basamıyorum .
    N vitesten 1.vitese getirmekte de sorun var ama 2.vitese tık diye geçiyor hatta 5. vitese de
    debriyaj balatasının bozuk olduğunu söyledi bir bakacakmış bakalım .
    dediğim gibi bir kere çalıştırdıktan sonra dur-kalk-dur kısmında pek bir sorun olmuyor ama özellikle sabahları motoru çalıştırana kadar afakanlar basıyor.
    yine aynı sorun devam ederse ne yapmamı ya da adama ne dememi önerirsiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler