Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kanuni 150cc Cross Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Kimse yazmıyor mu bu başlığa birşeyler.. Neyse 1 ayı doldurmuş bulunmaktayım motorla.. Açıkçası dağ yollarında geçirdiğim 2 saatte asfaltta geçirdiğim 10 günden daha çok şey öğrendim teknik olarak..

Motosiklet için söyleyebileceğim birkaç şey var ise.. 150 cc olduğundan ne kadar torklu olursa olsun bayır yukarı ikinci vitese almak genelde yanlış karar.. Tam gazda verseniz bayılıyor.. Rampanın ortasında vites değiştirmekle uğraşmak biraz can sıkabiliyor..

Zıplamak için yapılmamış.. Ben ufak birkaç rampa denedim amortisörlerden gacır gucur sesler gelmeye başladı..

gelelim iyi taraflarına.. kontrol etmesi çok zor değil.. Alıştıktan sonra oynamaya başlıyorsunuz.. 1.70 boyum ve fazla zorlamıyor ayak ucuda olsa duruyorum..(eski sahibi arkayı indirmiş)

Motoru bence gayet sağlam.. 2 saat boyunca ya tam gaza yakın gittim 1. viteste yada ara hızlanmaları çok sert yaptım.. En ufak bir sorun yaşatmadı.. Tek sorunum dururken aniden gaz vermemde stop etmesi.. Servise söyledim o kadar yapar dediler kurcalamadım..(sevpayı öneririm debriyaj problemini direk çözdüler)

Arazi de az biraz yatırdım özellikle motora kaya geldi ancak bi sorun yaratmadı..

Özetlemek gerekir ise.. Başlangıç için en doğru seçimlerden birini yaptığımı anladım.. Motosikletin adı cross 150 olsa da siz enduro 150 diye düşünün.. 2000 tl ye bence güzel bir alternatif.. Ancak mutlaka etrafta çıkabileceğiniz arazi olsun.. Asfaltta bu titreşimi çekmeye gerçekten gerek yok..

Motoru zorlayabilirsiniz ancak geri kalan aksamı(amortisör mesela) fazla zorlamamakta fayda var.. 5000 e herkesin önerdiği xl 200 yerine alınabilir.. Bir diğer alternatif mondial xtreme max..

cenkito, forzaBJK ve cftc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    güzel anlatım olmus eline saglık.

mondial max ın cross150 ye iki büyük artısı var

birincisi ön masanın ters olması
    ikincisi ise 21-18 lastik ebatlar

ön masa nın ters amortisör olması yol tutus acısından bir artıdır.
    21-18 lastik ebatlarıda ön tekerin büyük olmasından dolayı hem engel asmayı kolaylastırıyor hemde piyasada zibil gibi ekonomik lastik alternatifi mevcut.

bende max sahibi olarak cok benzerler, hem motorları hemde kaliteleri.
    forzaBJK bunu beğendi.

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    tatildeyken kıralamıstım 250 300 km yaptım ve hala tadı damagımda dag tepe bana mısın demıyor.Dıkkatımı ceken tek sorun arazıde 1 2 saat gecırdıkten sonra stop edıyor sureklı, rolantıyı yukseltmekte fayda etmedı onun harıcı kız gıbı motor o kaldırım senın bu kaldırım benım hoplayıp zıplıyordum kuullanımı gayet kolay motor bı o kadarda keyıflı alıcak olanlara kesınlıkle tavsıye ederım benım arazıdekı ılk cross tecrubemdı hanı eşek yolu denılen ınsanın bıle cıkmaya zorlanıcagı yerlere tırmandım verılen parayı sonuna kadar hakeden bı motor

Motosikleti
    BMW R1250R
    Açıkcası aklımda mondial max vardı.. Ancak ilk motor olmasından özellikle istanbul içi aradım cross 150 de uygun fiyatta bulunca dayanamadım aldım..

Yol tutuşu özellikle denemiyorum açıkcası üzerindeki lastiklere gram güvenim yok.. Şuana kadar kötü bir durum yaşamadım ama yağmurda ne olur bilemem.

Lastik konusuna kesinlikle katılıyorum.. Cross 150 ye uygun fiyatlı ön teker bulmak imkansız.. Arka tekerde bile 1-2 seçenek var uygun fiyatlı..2. motosikletimi alınca ön arka tam cross yaparım büyük ihtimal..o zamana kadar böyle devam.

Stop etme olayı can sıkıyor gerçekten.. Bu paraya bu kadar deyip geçiyorum..

Enduro lastiklerle zorda olsa buraları geçebiliyorsunuz(ben hayatımda bu kadar kaygan zemin görmedim).. Birde benim acemiliğim var tabi..

1900 tl ye aldım ben motosikleti.. Hani bu fiyatlara bi max bi cross 150 var..

Arkadaşlar birde ufak bir sorum olacak size..

Plakayı şu fotodaki gibi koysam sorun çıkartırlarmı polisler? şehir içide bol bol kullanıyorum..

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası aklımda mondial max vardı.. Ancak ilk motor olmasından özellikle istanbul içi aradım cross 150 de uygun fiyatta bulunca dayanamadım aldım..

Yol tutuşu özellikle denemiyorum açıkcası üzerindeki lastiklere gram güvenim yok.. Şuana kadar kötü bir durum yaşamadım ama yağmurda ne olur bilemem.

Lastik konusuna kesinlikle katılıyorum.. Cross 150 ye uygun fiyatlı ön teker bulmak imkansız.. Arka tekerde bile 1-2 seçenek var uygun fiyatlı..2. motosikletimi alınca ön arka tam cross yaparım büyük ihtimal..o zamana kadar böyle devam.

Stop etme olayı can sıkıyor gerçekten.. Bu paraya bu kadar deyip geçiyorum..

http://i39.tinypic.com/9lbn9k.jpg

http://i39.tinypic.com/o609c1.jpg

Enduro lastiklerle zorda olsa buraları geçebiliyorsunuz(ben hayatımda bu kadar kaygan zemin görmedim).. Birde benim acemiliğim var tabi..

1900 tl ye aldım ben motosikleti.. Hani bu fiyatlara bi max bi cross 150 var..

Arkadaşlar birde ufak bir sorum olacak size..

http://img155.imageshack.us/img155/1973/ekim09be7.jpg

Plakayı şu fotodaki gibi koysam sorun çıkartırlarmı polisler? şehir içide bol bol kullanıyorum..
    polıs senı durdurur plaka gozukmuyor dıye sen motorun ustunden ınınce suspansıyonlar yukselıcek ve plaka net bı sekılde gozukucek ıyı gunler dıyıp gonderıcek

Motosikleti
    BMW R1250R
    Tamamdır yapayım bir ara arazide çarpıyor falan derim plakalık en kötü.. Bu arada kimin gözü kaldı arkadaşlar otoparka girerken(eğimli) cebimden parayı çıkartamadım sağa fazla ağırlık vermişim 0 km hızda devirdim motosikleti fren maneti yamuldu.. Zaten düzgün bir elcik koruma almayı düşünüyordum bahane oldu..

Şaka bi yana 3 kere düşürdüm motosikleti hepsi 0 km hızda.. Başlangıç için 1.70 boyla cross kullanırsan böyle olur

Motosikleti
    BMW R1250R
    Tekrar merhaba arkadaşlar.. Gece gece can sıkıntısından çıktım ataşehirin ara sokaklarında o kaldırım benim bu park senin motosikleti ve yeteneklerimi zorladım.. Fotoğraf çekinemedim gece olduğundan kusura bakmayın..

Motosiklete başlamak için doğru bir seçim yaptığımı anladım.. Kanuni açısından değil motosiklet tipi olarak.. 15 basamaklı dik bir merdivenden inerken ve hemen dönmek gerektiğinde debriyaj,fren kullanımı,oturma pozisyonu gibi şeylere dikkat etmeye başlıyorsunuz.. Tırmanırken de kendinizi öne almazsanız benim gibi altını vurabilirsiniz yada ön tekerin sağa sola zıplamasıyla duvara girebilirsiniz(ben sadece sürttüm)..

Gelelim kanuniye.. Kontrolü kolay performansı tırt.. Ön amortisör tamam arka amortisör pek işe yaramıyor.. Motor gücü de beni yarıda bırakmaya devam ediyor.. Tam ihtiyacım olduğu sırada gaz koluna yeterli tepkiyi alamıyorum.. Bu arada başlangıç için hala mondial ile en iyi tercihlerden biri olduğunu savunuyorum.. Benim beklentilerim aşırı fazlalaştı bu ara..

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba arkadaşlar.. Gece gece can sıkıntısından çıktım ataşehirin ara sokaklarında o kaldırım benim bu park senin motosikleti ve yeteneklerimi zorladım.. Fotoğraf çekinemedim gece olduğundan kusura bakmayın..

Motosiklete başlamak için doğru bir seçim yaptığımı anladım.. Kanuni açısından değil motosiklet tipi olarak.. 15 basamaklı dik bir merdivenden inerken ve hemen dönmek gerektiğinde debriyaj,fren kullanımı,oturma pozisyonu gibi şeylere dikkat etmeye başlıyorsunuz.. Tırmanırken de kendinizi öne almazsanız benim gibi altını vurabilirsiniz yada ön tekerin sağa sola zıplamasıyla duvara girebilirsiniz(ben sadece sürttüm)..

Gelelim kanuniye.. Kontrolü kolay performansı tırt.. Ön amortisör tamam arka amortisör pek işe yaramıyor.. Motor gücü de beni yarıda bırakmaya devam ediyor.. Tam ihtiyacım olduğu sırada gaz koluna yeterli tepkiyi alamıyorum.. Bu arada başlangıç için hala mondial ile en iyi tercihlerden biri olduğunu savunuyorum.. Benim beklentilerim aşırı fazlalaştı bu ara..
    honda crf 250 onerırım sana bı göz at incele

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı leventgocukl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda crf 250 onerırım sana bı göz at incele
    Honda crf 250 nin zaten yakın takipçisiyim ancak aileden gizli motor işine girince pek mümkün gözükmüyor fiyatlara bakarsak.. Büyük ihtimal bir gün bir tarafı kırılacak motosikletin belki aileme söylerim o zaman ondan sonra olur..

Xl 200 çok araştırdım ancak cross 150den ona geçmeyi pek mantıklı bulmadım..(Arkadaşımda var)

2000tl peşinal kalanı 500 taksit yapsalar ya ertesi gün kapılarına gitsem..

Motosikleti
    BMW R1250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2230557/detay/

Motosikletim satılık arkadaşlar.. Kesmiyor artık gücü başka liman bulmak lazım.. 1900 e aldın 2000 e satıyorsun diye soran olursa debriyajı,aküyü,zinciri,balataları yeniledim ondandır.. Daha azına scooter ile araziye girersiniz artık..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eğer hala cross 150 si olan arkadaşlar varsa arka jant çemberinin sağdan sola olan genişliği nedir

Merhaba arkadaşlar Adim coşkun yaklasik 2 ay once bende cross 150 aldim genel olarak memnunum özellikle 600 cc sen inip cross 150 ye binince her yere bununla gider oldum :D. Tek sevmedigim yani son biraz az geldi .

Birde arka amotisoru biraz daha yükseltme sansimiz varmi ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tornacıda araya parca yaptırıp yukseltebilirsiniz

yada uyuölu daha uzun bir arka amortisör almalısınız

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tornacıda araya parca yaptırıp yukseltebilirsiniz

yada uyuölu daha uzun bir arka amortisör almalısınız
    Teşekkürler cenkito amortisör almak yerine aparat yaptirmak daha mantikli olacak gibi. boyum 180 ve genellikle cross Modellerde topuklarim yere degmiyor ama cross 150 çok alçak geldi.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni 150 cross
    selamun aleyküm ben ikinci el kanuni 150 cross 2012 model 16000 km motoru aldım yaklaşık 1500 km yol yaptım benim motordaki yakıt ışığı arızalı oldugu için km de ne yaktıgını hala hesaplayamadım yolda kalmak istemedigim için de sürekli yakıt alıyorum motorun titreşimi bence baya çüzmüşler cross dan ziyade şehir içi kullanımda çok rakat üstünde cross lastikleri olmasına rağmen benim için en kötü yanı direksiyon turunun az olması sanki cross degil de süper sport moto normal bir sokakta yaklasık 4 metre genişlikte U dönüşü tek seferde olmuyor direksiyon cok az dönüyor frenler iki tekerde de disk olmasının getirdigi avantaj ile olagan üstü tutuyor ve güven veriyor

Alıntı cskazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm ben ikinci el kanuni 150 cross 2012 model 16000 km motoru aldım yaklaşık 1500 km yol yaptım benim motordaki yakıt ışığı arızalı oldugu için km de ne yaktıgını hala hesaplayamadım yolda kalmak istemedigim için de sürekli yakıt alıyorum motorun titreşimi bence baya çüzmüşler cross dan ziyade şehir içi kullanımda çok rakat üstünde cross lastikleri olmasına rağmen benim için en kötü yanı direksiyon turunun az olması sanki cross degil de süper sport moto normal bir sokakta yaklasık 4 metre genişlikte U dönüşü tek seferde olmuyor direksiyon cok az dönüyor frenler iki tekerde de disk olmasının getirdigi avantaj ile olagan üstü tutuyor ve güven veriyor
    Motoru çok sıkıştırmadan 280 -300 km arasında yol gidebilirsin.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    arkadaşlar bendede bi tane vardı yeni sattım gerçekten çok keyifli bi motor dış parçaları çok esnek olduğu için baya bi sağlam bence tek sorunu arka amortisörü biraz fazla sert iki kişi binince anca yumuşuyodu ama yakıtı az yol tutuşu iyi motoru güçlü fiyatına göre iyi

Var mı kullananlar hala

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)