Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabamdan takviye yapamaz mıyım depoyu sökmeden?
    Fazerda hiç denemedim fakat sana başka bir yöntem söyleyeyim.

3 seçenegin var..

1- motoru vudurmak ki çok basit bir işlemdir.

2- aküyü söküp doldurmak..

3- marş motoruna direk arabadan takviye yapmak..

Akünün amacı marş motorunu çalıştırmak marş motoru çok yüksek güç talep ettigi için zayıf olan akü yetersiz geliyor.

eger marş motoruna direk baglantı yapabilirseniz çok rahat çalışır. Marş motoruna güç gelen akımların ucuna araba takviye kablosundan gelen akımlarla çalıştırabilir.

Büyük cc motorlar bu şekilde çalıştırılır ( bi kısmı ) yüksek kompresör oldugu için vurdurmakta zordur ( fazer hariç ).. bahsetigim modeller BMW GS ailesi gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer kullanıcılarına sormak istediğim bir şey var arkadaşlar;
    benim 2013 xj6n modeli yamaha motorumun egzosunu performans egzos ile değişmek istiyorum fakat kesme
    biçme işlemini orjinaline yapmak istemiyorum.
    Fz6 veya fazer modelinin çıkma headers ını alsam sonrada alacağım herhangi bir per.egzosu ona kaynattırsam
    nasıl olur?
    Asıl öğrenmek istediğim hangi modelin çıkma headers ı xj6n ile ayınıdır?
    Orjinalini bozmadan bu işlemi yapmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Merhabar .. dediginiz işlemi zaten çogu motorcu uyguluyor çizgi dışında bir işlem yapmıyorsunuz ..

Birçok chopper modelindede egsoza şekil verilebilir fazerın egsozunu ona uydurabilirler eger izmir olsaydınız size bu konuda yardımım dokunurdu.

İzmirde şahin algac.. alsancak // bu usta xj6n'e istediginiz şekli verebilirler yada ona direk çıkmaz bir egsozdan uydurma bir şekil verebilir.

Hyosunga kuyruk altı egsoz yapan apaçi kabilesi bunu başarmıssa sizin yapmanız gayet normal

Bu arada fazerın hearslar ile xj6'nın aynı olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

cihan54, scooboy ve zerzura bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bildiğim kadarıyla xj6 da, fazer ile aynı motora sahip. bu durumda headers uyacaktır.

ayrıca arabadan takviye alırsanız konjektör ve ecu yanabilir, konjektör yüksek ihtimalle yanar.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Tchibo action cam ile yaptığım kısa bir deneme çekimi. Biraz titreşim var o da kamerayı tam sabitleyememden. Anahtar olmadığından tam sıkamadım standı.

http://www.youtube.com/watch?v=fsKpSLirZHU

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şu yuuutuba girme şeysini bana da verin ben de girebileyim yahu
    "CaRPe DieM"

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yuuutuba girme şeysini bana da verin ben de girebileyim yahu
    Şu DNS lerin çalışıyor olması lazım hocam:

195.46.39.39
    195.46.39.40

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tamamdır. Eve gidince bi kurcalıyım saolasın..
    "CaRPe DieM"

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    herkese selamlar, 2.500km'dir fazerimi kullanıyorum bu kilometre süreci içerisinde toplamda 3 kez başıma ilginç bi durum geldi sizinle paylaşıp tavsiyelerinizi almak istiyorum.

motor 3. viteste 90Km hıza geldiğinde tık diye sanki dişli kaydırıyormuş gibi bi ses geliyo ve motoru silkeliyo bu toplamda 3 kez başıma geldi 2.500km lik serüvenimiz içinde. yeterli tecrübem olmadığı ve diyarbakırdaki ustaya da pek güvenmediğim için (Bismil Kardeşler Motor hariç) sizlerin tecrübesine başvurmak istiyorum. Debriyaj telimle ilgili sıkıntım var onu biliyorum onun dışında ne olabilir acaba?

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Uzun süredir kullanilmadigindan akü bitmiş. Sarj edeceğim ama akü başları nerede bilmiyorum. Nette de bulamadim. Yardim lütfen.
    okanlus kardes akuyu dısarıdan takvıye yapsanda ılk ateslemeyı yaptın dıyelım . Akun bosaldıgı ıcın eskısı gıbı saglıklı calısmıcak ,salıksız aku konjektor ıcın ıyı olmadıgını honda servıs ustasından duymustum .Bence bosuna macera arama 3 cıvata sokup depoyu kaldır cıkart akuyu 5-10 tl arası bı fıyata herhangı bır oto elektrıkcısınde doldurtabılırsın . Akuyu sokerken eksı kutbunu once sokersen olusabılıcek elektrıksel hata ıhtımalinı ortadan kaldırmıs olursun

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet arkadaşlar. Bu akşam rodajın da bitimiyle üç Fazer 8 bi ıslatmaya çıkalım dedik. Biraz gaz açalım biraz viraj yapalım, lastikleri de test etmiş oluruz. Fakat 15. kilometreye gelince nazara geldik ve benim arka lastiğe çivi girdi. Anında indi lastik. zor bela kenara çektim. Çekici çağırdık, servise gidip lastiği yaptırdık. Çok şükür bir sıkıntı yok.. Bunun yanında günün tesellisi olarak, viraja çıktığımız rotada en sağlam virajlar zaten ilk 15 kilometredeydi Ve lastiğe baktığımızda üçümüz de çok şaşırdık ben arada seyretmeme rağmen en fazla yatan olmuşum. Hatta öyle ki her iki tarafın da yanaklarını silmişim arkadaşlara güzel bi cevap olmuş oldu

Genel olarak PiPo3 hakkında yorumuma gelirsek; düzde performansını beğenmedim, çok çabuk sardırmaya başlıyo. Fakat virajı hoşuma gitti, tedirgin etmedi, atma-sallama yapmadı. Viraj puanını kaptı diyelim
    "CaRPe DieM"

dudaeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax almaya niyetlendi..
    Merhaba arkadaşlar..3 aydır motor arıyorum.. Ocak ayında Fiyatlar çok yüksek derken iyice tavan yaptı..Millete ne oluyor böyle anlamıyorum.. Ayvalık ta bir motor var tanıyan bilen varmı? Cihan motor hakkında senden bir yorum alabilir miyiz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-157580255/detay

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı dudaeva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..3 aydır motor arıyorum.. Ocak ayında Fiyatlar çok yüksek derken iyice tavan yaptı..Millete ne oluyor böyle anlamıyorum.. Ayvalık ta bir motor var tanıyan bilen varmı? Cihan motor hakkında senden bir yorum alabilir miyiz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-157580255/detay
    Birincisi adamı ara, lastiklerin kaç yıldır motorun üzerinde olduğunu sor muhtemelen yeni lastik alacaksın, onu bi aklına koy.. Bu modelde bu kilometre şaşırtıcı, motoru baya baya yatırmış adam. Yatırdığı yer önemli, rutubetli ortamsa, elektrik tesisatı da mortingen ştrayze Twobro egsozu olması güzel bi avantaj. Dezavantajın da, bu motoru aldığında satarken fiyat baya düşecektir. 14'ün altında bir fiyata alabilirsen, alınır. Tramer kaydına da bakarsın. Bence gayet temiz ve güzel bir motor..
    dudaeva bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar. Bu akşam rodajın da bitimiyle üç Fazer 8 bi ıslatmaya çıkalım dedik. Biraz gaz açalım biraz viraj yapalım, lastikleri de test etmiş oluruz. Fakat 15. kilometreye gelince nazara geldik ve benim arka lastiğe çivi girdi. Anında indi lastik. zor bela kenara çektim. Çekici çağırdık, servise gidip lastiği yaptırdık. Çok şükür bir sıkıntı yok.. Bunun yanında günün tesellisi olarak, viraja çıktığımız rotada en sağlam virajlar zaten ilk 15 kilometredeydi Ve lastiğe baktığımızda üçümüz de çok şaşırdık ben arada seyretmeme rağmen en fazla yatan olmuşum. Hatta öyle ki her iki tarafın da yanaklarını silmişim arkadaşlara güzel bi cevap olmuş oldu

Genel olarak PiPo3 hakkında yorumuma gelirsek; düzde performansını beğenmedim, çok çabuk sardırmaya başlıyo. Fakat virajı hoşuma gitti, tedirgin etmedi, atma-sallama yapmadı. Viraj puanını kaptı diyelim
    Cihan usta cok buyuk gecmişolsun Allah korumus seyir halinde lastigin aniden inmesi ne ragmen durabilmen seni buyuk bi tehlikeden kurtarmiş.
    Sende bi şanssızlık var sanırım .Daha once fz6 nın aynasini kırmışlardı kaskını caldılar sıfır sayılacak lastigine çiv girmesi bence bi fakiri doyur sadaka ver camiye yardım et nebilim hayrına bişeyler yap . Sadaka belayı def eder diye hadisişerif var paranı malını temizler . ( yanlış anlamazsın umarım) Allah hiçbirimizin seyir halindeyken lastıgımızı patlatmasın . TEKRARDAN GECMİŞOLSUN
    cihan54 bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı dudaeva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bende aradım baktım ama hergün fiyatlar arttı çoştukça coştu mt 07 ile mt09 arasında gidip gelirken sanırım xj6 f alacam değilse bu sene ikinci el motor alınmaz.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan usta cok buyuk gecmişolsun Allah korumus seyir halinde lastigin aniden inmesi ne ragmen durabilmen seni buyuk bi tehlikeden kurtarmiş.
    Sende bi şanssızlık var sanırım .Daha once fz6 nın aynasini kırmışlardı kaskını caldılar sıfır sayılacak lastigine çiv girmesi bence bi fakiri doyur sadaka ver camiye yardım et nebilim hayrına bişeyler yap . Sadaka belayı def eder diye hadisişerif var paranı malını temizler . ( yanlış anlamazsın umarım) Allah hiçbirimizin seyir halindeyken lastıgımızı patlatmasın . TEKRARDAN GECMİŞOLSUN
    Maşallah senin hafıza da çok iyimiş üstadım Evet dediğin gibi var bi musibetlik de hayırlısı bakalık. Aradabir denk geldikçe üç beş bişeyler veriyorum ihtiyaç sahiplerine de, daha sıklaştırmam lazım sanırım..
    CEL1KYELEK bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Merhaba motorumu otomatik araç alacağın için satmana karar verdim.
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=160273449

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    selamlar. lastikleri değiştirdim. pilot road 2 aldım. 1050 tl ye maloldu.
    akü boşalmıştı. vurdurarak çalıştırdık. 2-3 saat aktif kullanıldı. en son park ettiğimde fan susana kadar kontak off durumunda kaldı.
    fan kapandıktan sonra tekrar denedim yine tık yok. cumartesi akü alacağım. bosch 210 tl, yuasa 250 tl. 40 tl fark ödemeye değer mi sizce?
    motosiklet kazık gibiymiş. girdikçe kalınlaşıyor
    sıfırdan başlayınca sonu gelmiyor... kasktı, monttu, eldivendi, lastikti derken delik büyüdükçe büyüdü...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yuasa'dan şaşma... Lastiklere çok vermişsin bu arada. Burada 900tl..
    "CaRPe DieM"

Herkeze merhaba,
    Akü almadan önce söküp şarj edebiliyorsan dene geçen hafta arkadaşımında aynı olay başına geldi aküyü söktük oto elektrikçisinde 2 saat şarj ettik şimdi gayet güzel çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Link düzelttiğin için teşekkürler. Satmak istemiyorum ama eşime otomatik araç lazım oldu.

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Geçmiş olsun Cihan,Allah beterinden saklasın.Bu arada yaklaşan fuar da aradığım fiyatları bulamazsam,
    Bir c.tesi kapını çalabilirim lastik için.))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler