Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    kaç km de o motor bitane vardı ankarada satıldı 3400 km de olan o mu acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Onu görmüştüm ama o değil.

Motosikleti
    kle 650-versys
    selamlar,
    acaba uzun tur camı yada ek cam uzatması kullanan var mı aramızda?
    fz6 fazer s2 için ya cam uzatması ya da ilave cam almayı düşünüyorum.
    görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Geçen hafta lüleburgaz yolunda bi gazladım.

https://www.youtube.com/watch?v=oeD_wFuYQ8w
    68charger bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Sürüşün de makinen de güzel ancak daha fazla yatsan daha yüksek hız yapabilirdin belki.

Ancak yinede 230km/h dan sonra zaman alıyor 250'lere

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    AYnen birazdaha yatınca hızlanıyor.Dün ben 200 km ye yakın bir yol yaptım şunu gördüm, rüzgar yakıtı artırıyor

Birde arkadaşlar motorunuzun temizliğini nasıl yapııyorsunuz?Oto yıkamacı mı yoksa kendiniz mi? nasıl şekilde yapıyorsunuz? bilgi lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Forumda gezerken "aguila" isimli arkadaşımız yazmış ki "

"arkadaşlar şu beygir olayını aklınızdan çıkarın..hepsi 98 hp dir..son avrupa normlarına göre üretilen fazerler ..78 hp dir...ancak basit bir olayla .ayarlarıyla oynanarak .98 hp ye ustalar tarafından çıkarılmaktadır..bunu daha detaylı şekilde fazertürkiye sitesinden öğrenebilirsiniz...şimdi yakıta gelirsek..bu hafta karadeniz turundan geldim ortalama km de 135 krş yaktı ..şehir içinde ise 160 krş civarı yakmaktadır..tabiki bakımlı bir makina değerleridir bunlar..."

Hepsi 98 beygir mi? yada hangi modelleri 98 beygir hangileri 78 beygirdir? CHARGER hocam ne dersin

Motosikleti
    Öncelikle temizlik imandandır!

Motosiklet temizliği, makinen ömrü, değer kaybetmemesi ve güvenliğimiz açısından da son derece önemlidir.

Oto yıkamada yıkanmasını tavsiye etmiyorum.

1.ve en önemli nedeni:
    Kullanılan köpük benzeri malzeme motosikletimizin vida, civata, somunlara, hortumlara, motor bloğuna, zincire ve bazı plastik aksamların boyasına ve kaplamasına zarar veriyor.Herkes kimyacı olmuş kendi karışımını kendi yapıyor! Uzak duralım derim.

2.Aşırı basınçlı su ve onu kullanan kişilerin tabancayı motosikletimizin yanlış yerlerine yakın tutması.Gösterge, rulman keçeleri vs.

3.Gelişi güzel kurulayıp en az 10-15 liramızı almaları ve aslında detayda motosikletinizin hala kirli olması.
    Çünkü ovalan mayan kir motosikletten çıkmaz. Arabalarda ki gibi kaporta yüzeyi yok.

Kendimiz nasıl yıkarız?

Motosiklet soğuk olacak ve gölge yerde durması iyidir. Karanlık demiyorum.
    Motosiklet çok kirli ise basıncı çok olmamak kaydı ile sadece su ile kaba pisliği akıtın.
    Sonra yarım kovanın içinde bulaşık deterjanı olur yada araba yıkamak için marka şampuanı köpürtün.
    Araba yıkama süngerini ikiye bölün yoksa çok büyük kalıyor aralara girmiyor. Kovaya batırım batırım yukarıdan aşağı her yerini bir güzel ovalayarak yıkayın. Elinizin girmediği yerleri fırça ile yıkayın.
    Sonra bol su ile durulayın.
    Sonra mikro fiber ya da emiciliği yüksek bir bez yukarından aşağı silin. Bunu yaparken aynı zamanda motosikletinizi inceleyebilirsiniz;
    eksik ve ya gevşek bir yeri var mı? Yerinden çıkabilecek kablo var mı, yağ kaçağı var mı ve ya aşırı yağsız yerler var mı?
    İyice kuruttuktan sonra 5 dakika çalıştırın böylelikle su kalan yerlerden buharlaşır.
    Sonra hareketli yerleri WD40 ve ya benzeri yağlar ile abartmadan yağlanır.Buna ek olarak zincir de yağlanır.
    Bide inceden bir cila atılırsa harika olur.

Farklı beygirlerde Fazer ler olduğu doğru. Bu galiba Avrupa emisyon normları ve ehliyet sistemi için yapılmış bir uygulamam.
    Ancak bu kısırlaştırma-kısıtlama benim bildiğim elektronik değil.Gaz kelebeğin oralarda metal ek parçalar takılıyor. Bu parça gaz kelebeğinin tam açılmasını dolayısı ile Fazerin tam gücü olan 98 beygire ulaşmasını engelliyor. Buna Almanlar''drosselung'' diyorlar. Engelleme, düşürme, kısıtlama anlamında kullanılır.Resimlerde örnek görebilirsiniz.Linke satılan bir kite de örnek.

Dolayısı ile bunu ortadan kaldırmak zor bir şey değil. Hatta farklı güç grupları için farklı kitler var. Umarım sorularına cevap bulabildin.

http://www.ebay.de/itm/Drosselung-Drossel-Leistungsreduzierung-35-kW-FZ6-Fazer-S2-RJ14-2007-1948-/321780031942?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4aeb9 5a1c6

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Bunu da yapacak usta sayısı sınırlıdır sanırım Sonuçta motoru zorlyacak bişey.Olması şart değil tabiki hız olarak tatmin edici fazer in beygiride gücüde değişik bir durum

Bu yıkama olayına gelirsek yağ sökücü balata temizliyici spreyler var würth marka yada diğer markalar bununla bir kere temizlik yaptım fena olmadı su değdirmek biraz sakat geliyor bana bi tarafına kaçar bişey olur gibisinden tedirgin oluyorum.Ondan dolayı sordum.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba bu benim motor mu? duygulandım birden... arıyorum.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Arkadaşlar eldiven önerisi olan varmı? link atarsanız size zahmet

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-scoyco-motosiklet-eldiveni-mevsimlik-eldiven-yazlik-eldiven-217471352/detay/

Ben bunlardan aldım gayet güzel ve kullanışlı tavsiye ederim
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    Merhabalar. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve gerçekten faydalı bilgiler edindim. Ancak şuan başımda bi dert var. Motorum çalışmıyor. Kontağı açıyorum herşey normal ama motor benzin çekmiyor ve dolayısı ile çalışmıyor. Bulunduğum yerde servis ve düzgün bi motor ustası olmadığından bende güvendiğim bi ustamı aradım ve önerisi üzerine komple kontak ve beyni sökerek İstanbul'a gönderdim. Parça eline ulaşmış ve arıza o parçalardan birindeymiş. Buna sebep olan ne olabilir? Yoldan geldim stop ettim ve çalışmadı.

Motosikleti
    Anahtardaki chip düşmüş olmasın,daha önce arabada başıma gelmişti

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    Anahtarları kontrol ettirdim önce onlar sağlam
    Motorum ve benzin param olsun yeter...Beni kimse durduramaz

Motosikleti
    Arkadaşlar fazer için yan çanta demiri var arkadaşımın çantası olmadıgı için demirleri satıyor isteyen olursa benimle.irtibata geçebilir istanbul içi elden teslim illere kargo ile gönderim yapabiliriz, fiyat 250 tl kırık.çatlak bi yeri yoktur temiz.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhabalar. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve gerçekten faydalı bilgiler edindim. Ancak şuan başımda bi dert var. Motorum çalışmıyor. Kontağı açıyorum herşey normal ama motor benzin çekmiyor ve dolayısı ile çalışmıyor. Bulunduğum yerde servis ve düzgün bi motor ustası olmadığından bende güvendiğim bi ustamı aradım ve önerisi üzerine komple kontak ve beyni sökerek İstanbul'a gönderdim. Parça eline ulaşmış ve arıza o parçalardan birindeymiş. Buna sebep olan ne olabilir? Yoldan geldim stop ettim ve çalışmadı.
    Motorun gostergesinde hic ariza kodu gibi bir sey cikmadi mi? "Error code" falan gibi.
    Akuyle ilgili bir sorun olabilir. Aku eski mi?

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar nasip olursa bayramdan sonra motorumu satıp fz6 yada gsr600 almayı düşünüyorum, Gerçi fz6 biraz daha baskın geliyor bana. Bu motorları bakarken nelerine dikkat etmek lazım, km 30 bin küsür olanlar ne kadar sağlıklı olur? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Geçmiş olsun. Çalışmıyor derken marş basıyor ama çalışmıyor mu? Benzin popasını duyuyor musun? Benzin deposunu çıkar benzin hortumu da enjeksiyon kütüğüneden çıkar bak bakim benzin akıyor mu?

Arkadaşlar merhaba.Daha öncede yazdım fakat kimse öneride bulunmadı.Naked fz6 için ön cam bulamadım internette.Bulabileceğim bir yer varmıdır.Birde çanta problemim var.naked motorlarda arka çanta çok çirkin duruyor.Onun yerine soft yan çanta düşünüyorum ama şehir içinde çok problem yaratırmı ? Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa sevinirim

Motosikleti
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar nasip olursa bayramdan sonra motorumu satıp fz6 yada gsr600 almayı düşünüyorum, Gerçi fz6 biraz daha baskın geliyor bana. Bu motorları bakarken nelerine dikkat etmek lazım, km 30 bin küsür olanlar ne kadar sağlıklı olur? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
    2005-2006-2007 model.bi fazerin 30 bin kmde.olma ihtimali.düşük olur, tanıdıkdan almak en mantıklısı yada buldugunuz motoru servise götürerek ekpertiz yaptırın normal ustaya değil yetkili servise.baktırın derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler