Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayır artık değiştirilmiyor, garantiden çıktı.. Garanti sürecinde olsaydı değiştirilebilirdi..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Hayır cihancım Yamahadan yetkili kişi olan Emre bey'in maili var. Bizzat kendisi ile de görüştüm dediğim gibi şase numarası arızalı tps aralığında ise model kilometre gözetmeksizin değiştiriliyor. Daha geçen aylarda arkadaşımın bekirin motoru tekleyince tps sensörü olarak düşündük o seri aralığında olmayınca emre bey arıza sensör değildir iyi bakın deyince depo altı soketlerinde oksitlenme olmuş sorun çözüldü ama tps olsaydı üzretsiz değiştirilecekti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Vedat Bey,

Ekteki dosyada TPS değişimi gereken FZ-6 modellerinin listesini bulabilirsiniz.

Bu aralıkta bulunan araçların ( daha önce herhangi bir TPS değişimi yapılmamış ise ) Yamaha bayi & servislerinden randevu alarak değişim için başvuru yapabilirler. Bu süreçte garanti başlangıç veya bitiş tarihi gözetilmeyecektir.

Bu bilgi tüm Yamaha yetkili satıcıların da mevcuttur.

Konuyla ilgili öğrenmek istediğiniz başka bilgi varsa bana her zaman ulaşabilirisiniz.

İlker İYİCİK

Demek ki biraz geçde olsa, bizde de sorunlar çözülüyor. Teşekkürler İlker Bey!

Kimin Ne Yapması Gerekiyor?

Aşağıda değişim için çağrılan tüm Yamaha marka motosikletlerin model model ayrılmış şasi numaralarını veriyorum.

Motorlarının şasi numaraları, solda yazan numara ile sağda yazan numaranın arasında kalan seriye ait olanlar değişim için yetkili "Yamaha Yetkli Servisleri" ne çağrılıyorlar.

Garantinin bitmiş olması bir şeyi değiştirmiyor. Bu değişim ücretsiz olarak yapılıyor.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bu bahsettiğiniz yamaha servisi manisadaki mi yoksa ben mi yanlış anladım eğer gerçekten degistiriyorlarsa super süper

Motosikleti
    Honda1000RR
    [IMG][/IMG]

Yok Yok değişmemiş daha önceden. motor zaten orjinal 20 bin kmde.
    İzmirdeki akdemir servis daha yeni devraldı yamahayı belki bilmiyorlardır. Asıl usta da (Aslan) izinliymiş zaten. Benden böyle bir talep gelmeyince onlarda fiyat çıkardı biliyorlarsa da ses çıkarmamıştır sonuçda para kazanacaklar..
    bugün direk info@yamaha-motor.com.tr ye mail attım, tpsnin arızalı olduğunu ve yamahanın geri çağırdığı motor serisi üretiminden olduğunu yazdım servisin ücret çıkardığını da yazdım bakalım ne cevap dönecekler..
    Arkadaşlar Yamaha Tr'den aradılar az önce,
    parça gönderimini İzmir'e yapmışlar TPS'yi garanti dahilinde değiştiricekler. Bilginize..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bahsettiğiniz yamaha servisi manisadaki mi yoksa ben mi yanlış anladım eğer gerçekten degistiriyorlarsa super süper
    Bu işlem türkiyenin tüm servislerinde geçerli sonuçta yamaha bu seri aralığına hatalı TPS kullandığını kabul etmiş ve değişimini öngörmüş.
    CEM. bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aslan ustayi severimde cok paragoz bir servis bu seferde fazla fazla iscilik alir bu cok iyi oldu gercekten tesekkurler cihan beye gecmis olsun eger motoru bu rakamlar arasinda ise

Motosikleti
    Fazer 600-ABS
    Kardeşini tanımamana imkan yok :-)

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Dadaş o zamanlarda bana oturmaya kalktı demekki.. Benim olayın tps olmadığı anlaşıldı daha sonra da, dadaş öpmeye kalkıyodu..

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan beye gecmis olsun eger motoru bu rakamlar arasinda ise
    O ne la anlamadım..

Alıntı ahozay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşini tanımamana imkan yok :-)
    Tanıtsana kendini millete la o zaman. resim paylaş, hava at, baaak benim de var diye..
    CEM. bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar benim aldigim motor egzantrik istiyor istanbulda motoliz aradim ama cok ucuk bi fiyat verdiler işçiliğe 450tl istediler parca fiyatlari hariç.istanbulda uygun fiyata onerebilceginiz usta var mi bu değişim için.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim aldigim motor egzantrik istiyor istanbulda motoliz aradim ama cok ucuk bi fiyat verdiler işçiliğe 450tl istediler parca fiyatlari hariç.istanbulda uygun fiyata onerebilceginiz usta var mi bu değişim için.
    Bulamazsan Sakarya'ya beklerim.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulamazsan Sakarya'ya beklerim.
    aynen senin orda uygun fiyata yapiliyormus .sen ne kadara halletmistin toplam maliyeti.benim bide gidon rulmani degisim istiyor onuda cikartcam aradan.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şimdi ustamı aradım konuştum. Dedim bi kardeşim egzantrik zinciri-gergisi değişecek, subap ayarlarını yaptıracak, gidon rulmanlarını değiştirecek. Nedir bizden istediğin işçilik dedim.. Hepsine 300tl gibi bi işçilik maliyeti olur dedi..

Fakat ya motoru bırakman gerekir, ya da sabah erkenden gelmen gerekir, onu da belirteyim..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ustamı aradım konuştum. Dedim bi kardeşim egzantrik zinciri-gergisi değişecek, subap ayarlarını yaptıracak, gidon rulmanlarını değiştirecek. Nedir bizden istediğin işçilik dedim.. Hepsine 300tl gibi bi işçilik maliyeti olur dedi..

Fakat ya motoru bırakman gerekir, ya da sabah erkenden gelmen gerekir, onu da belirteyim..
    parcalari benim mi tehmin etmem gerekir ? daytona yetkili servisi aradim 350 tl gergi 95 tl zincir 250tlde iscilik dedi.50 100 tl farklada sibob ayari yapariz dedi.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar dün itibari ile Motorumun Genel Bakımı Yapıldı. Egzantirikten Baya bir ses Geliyordu Değiştirildi Birde Motorun Üst kısmında ki Küçük borulardan biri yırtılmış haberim yoktu onuda halletti ve genel bakımı yapıldı. Ayrıca Antifiriz vs genel herşey değişti

Başka Resim çekemedim. Ama motor sanki sıfır gibi oldu sesi değişti. Şuan hiç üstünden inesim gelmiyor

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün itibari ile Motorumun Genel Bakımı Yapıldı. Egzantirikten Baya bir ses Geliyordu Değiştirildi Birde Motorun Üst kısmında ki Küçük borulardan biri yırtılmış haberim yoktu onuda halletti ve genel bakımı yapıldı. Ayrıca Antifiriz vs genel herşey değişti
    http://i.hizliresim.com/e7GN8P.jpg

http://i.hizliresim.com/xGr01N.jpg

http://i.hizliresim.com/xBBA9V.jpg

Başka Resim çekemedim. Ama motor sanki sıfır gibi oldu sesi değişti. Şuan hiç üstünden inesim gelmiyor

kaç km deydi ? ve ne kadara maal oldu acaba ?

iyi akşamlar

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km deydi ? ve ne kadara maal oldu acaba ?

iyi akşamlar
    aynen bunu bende merak ediyorum.bide egzantrikte sadece zincir istedigi oluyor mu veya gergi gibi illah ikiside degismedimi lazim ? bide ust kapak acildiginda subab ayari yaptirmadan olmuyor mu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    aynen bunu bende merak ediyorum.bide egzantrikte sadece zincir istedigi oluyor mu veya gergi gibi illah ikiside degismedimi lazim ? bide ust kapak acildiginda subab ayari yaptirmadan olmuyor mu
    Bu söylediklerin, motorun kalbi niteliğinde olduğu için hepsi birbiri ile bağlantılı.. Yaptın mı hepsini yapmalısın. Şöyle bi örnek vereyim. Bi insanın kalbinin üzerinde bir tümör çıktığını düşün. Ameliyata giriyor. Ameliyatta tümörü alıyorlar, fakat aldıkları yere dikiş atmadan kapıyorlar ameliyat yerini.. Ne anladım??
    canYOLDAS bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Şim,egzantrik zinciri,gergi olayında kısaca bende şöyle örnek vereyim, zincir değişimi gelen bir motorun sadece zincirini mi değiştirirsin yoksa ön arka dişlisini de takım olarak mı değişmesi daha uygun olur.

Bu işte aynı onun gibi ancak takım olarak değiştiğinde verim alabilirsin.
    canYOLDAS bunu beğendi.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    arkadaşkar konu egzantrik gelmişken ben bismil kardeş motorda yaptırmaya karar verdim ama aklıma bir soru takıldı makinayı gidip gösterdim egzantrik zincirinde ses geliyor bu sezon götürür dedi binince hem aklım egzantrik zincirince ve değişmeye karar verdim.

ustanın değiştireceği
    2 egzantrik dişlisi
    1 egzantrik zinciri
    1 debriyaj Seti
    ve subab şimlerini görmeden bir şey diyeme üst kapağı acınca bakarız ne gerekiyorsa yaparız diye
    toplam fiyat işçilik dahiş 1,080 anlaştık dacede işçilik 380 tl
    kafatakılan soru ise çoğu arkadaş egzantrik gergisi değiştiyor usta bana egzantrik dişlisi değisecek yoksa o dişliler zinciri eski halenie getitirir dedi gergide bahsetmedi sizce gergi gerekecekmi dişliyi değiştirsek pazartesi gidyom değişmeye gitmeden sizelere danısım dedim

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    egzantirik zinciri bollaştıysa ya da gergi olması gibi çalışmıyorsa sübap ayarını bozuyor, timing tutmuyor alette

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşkar konu egzantrik gelmişken ben bismil kardeş motorda yaptırmaya karar verdim ama aklıma bir soru takıldı makinayı gidip gösterdim egzantrik zincirinde ses geliyor bu sezon götürür dedi binince hem aklım egzantrik zincirince ve değişmeye karar verdim.

ustanın değiştireceği
    2 egzantrik dişlisi
    1 egzantrik zinciri
    1 debriyaj Seti
    ve subab şimlerini görmeden bir şey diyeme üst kapağı acınca bakarız ne gerekiyorsa yaparız diye
    toplam fiyat işçilik dahiş 1,080 anlaştık dacede işçilik 380 tl
    kafatakılan soru ise çoğu arkadaş egzantrik gergisi değiştiyor usta bana egzantrik dişlisi değisecek yoksa o dişliler zinciri eski halenie getitirir dedi gergide bahsetmedi sizce gergi gerekecekmi dişliyi değiştirsek pazartesi gidyom değişmeye gitmeden sizelere danısım dedim
    dişli değiştiğini ilk defa duydum...normal de gerginin de değişmemesi gerekir ama fazerlarda otomatik gergi kısa sürede (40 bin km) biraz vrirmsiz hale gelip tam germiyor..sotomatk gergiyi manuel gergiyle değiştirenler var R6 larda..o daha ucuz ama tavsiye etmem açıkçası...sübap şimleri zaten bişey tutmaz hepsi 50 TL anca
    canYOLDAS bunu beğendi.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantirik zinciri bollaştıysa ya da gergi olması gibi çalışmıyorsa sübap ayarını bozuyor, timing tutmuyor alette

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

dişli değiştiğini ilk defa duydum...normal de gerginin de değişmemesi gerekir ama fazerlarda otomatik gergi kısa sürede (40 bin km) biraz vrirmsiz hale gelip tam germiyor..sotomatk gergiyi manuel gergiyle değiştirenler var R6 larda..o daha ucuz ama tavsiye etmem açıkçası...sübap şimleri zaten bişey tutmaz hepsi 50 TL anca
    bende kedisine dişliiy değişmesek dedeim olmaz uzun süre kafanın rahat etmesini istiyorsan 2 dişli alacaz 470 tl tutu ve zincir alacaz yoksa sadece zinciri taksak o yıpranmış dişliler beli bir süre sonra zinciri yıpratır ve ses vermeye baslar ama set oldumu zincirle uyumlu çalış dedi bende anlamadıgım için ok dedim size bir sorum dedim .
    ...SABIR SUSKUNLUK DEĞİL, İŞİTİLMEYEN BİR FERYATTIR...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler