Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fz6 naked
    Arkadaşlar merhaba bi sorum olucak debriyaja basınca göstergedeki n ışığı yanıyor daha önce böyle olmuyordu sebebi ne olabilir bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yagmurdan sonra ya da motoru yikadiktan sonra oluyorsa normal, benimkine de oldu. Kuruyunca gecmiyorsa bir sorun var demektir.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5688997/detay/

bu ilanla ilgili yorumlarınızı alabilir miyim? sahibiyle konusmadım kaza boya vs var mı bilmiyorum motorun dış görünüş ve fiyat olarak yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Fz6 naked
    Evet yıkadıktan sonra oldu bakalım kuruyunca düzelicekmi teşekkür ederim bu arada

Motosikleti
    xv250 / fz6
    bu ilanla ilgili yorumlarınızı alabilir miyim? sahibiyle konusmadım kaza boya vs var mı bilmiyorum motorun dış görünüş ve fiyat olarak yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
    Cok temiz gorunuyor fotograflardan. Fiyat da iyi bence.
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok temiz gorunuyor fotograflardan. Fiyat da iyi bence.
    hiç aklımda olan bir motor değildi peki satarken sıkıntı vs çeker miyim? bir de genel olarak da modeliyle ilgili bi sıkınıtısı bilmem gereken bir şey vs var mı .

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

yaklaşık 3-4 sene kadar önce evde fazer i muhafaza ederken....
    r48 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    xv250 / fz6
    hiç aklımda olan bir motor değildi peki satarken sıkıntı vs çeker miyim? bir de genel olarak da modeliyle ilgili bi sıkınıtısı bilmem gereken bir şey vs var mı .
    Bilinen tek sorunu var, on gobek alt rulmani su alip paslaniyor ve on tarafta bosluk ve tikirti yapiyor, o rulman degismediyse, konik rulmanla degistirirse iyi olur. Kendiniz yaparsaniz maliyet 100TL, ustaya yaptirirsaniz 200-400TL arasi.

r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Bilinen tek sorunu var, on gobek alt rulmani su alip paslaniyor ve on tarafta bosluk ve tikirti yapiyor, o rulman degismediyse, konik rulmanla degistirirse iyi olur. Kendiniz yaparsaniz maliyet 100TL, ustaya yaptirirsaniz 200-400TL arasi.
    ustacım çok teşekkür ediyorum. bi yarın arayıp konuşacağım farklı beygirler vs de varmış sanırım vazgeçsem mi bilemedim ama yarın arayacağım sahibini. 76 98 bg hangisi sorayım

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hepsi 98 beygir aslinda, sadece gaz kelebeginin orada gaz kolunun donusunu limitleyici bir aparat var, onu sokerseniz hepsi 98 beygir oluyor.
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Hepsi 98 beygir aslinda, sadece gaz kelebeginin orada gaz kolunun donusunu limitleyici bir aparat var, onu sokerseniz hepsi 98 beygir oluyor.
    mt nin sana maaş bağlaması lazım hocam her konuya lazımsın . o zaman kısmet olursa motorda kaza boya yoksa bir sebep yok fiyatı iyi ikinci elde iyi sanırım alırım ben bu motoru ya

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Uzun yillardir kullandigim bir motor. Biraz uzmani oldum diyebilirim.
    r48 bunu beğendi.

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Motorun km si orjinalse çok ciddi bir kazası yok ise alınıp uzun yıllar binilebilir.Mekaniğine bak benzini koy al git hayırlı olur inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Arkadaşlar benim debriyaj kolunda boşluk var geçen yaz 5 bin km önce teli değiştirmiştim ama şimdi yine boşluk oluyor tam bırakmıyor gidişinde çekişinde herhangi bir sıkıntı yok ama bunun sebebi ne acaba? Debriyaj bloğuna giren debriyaj telinin bittiği yerde bir yay var ya onu değiştirmek mi gerekiyor acaba?
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bir parmak kadar bosluk olmasi normal. Eger debriyaj kolunun oradan tel ayarini gerdirip sonuna getirdigseniz, bir ayar da deponun altinda var. Debriyaj telini iki farkli yerden ayarlayabiliyorsunuz. Depoyu kaldirmaniz lazim ama.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Selamlar arkadaslar size birkaç sorum olacak, yeni aldiğim 2006 fazer in gecenlerde C1 C2 hava yakıt ayarını kurcaladim biraz şuanda ikiside +7 olarak ayarli. Eski ayarlarini hatirlamiyorum olmasi gereken orjinal parametre nedir sizce, birde elimde eski aracimdan kalma bir çift xenon farlar mevcut 35w olanlardan. Ikisini birden calistirdigimda 5.5 A ölcüyorum ampermetreden sizce bu güce akü cevap verebilirmi fazere monte edebilirmiyim orjinal aydinlatmadan memnun değilim, tecrubeli arkadaslarin cevaplarini bekliyorum saygilar.

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Bir parmak kadar bosluk olmasi normal. Eger debriyaj kolunun oradan tel ayarini gerdirip sonuna getirdigseniz, bir ayar da deponun altinda var. Debriyaj telini iki farkli yerden ayarlayabiliyorsunuz. Depoyu kaldirmaniz lazim ama.

http://images.wemoto.com/full/CABLE_...A/10043791.jpg
    Deponun altındaki ayardan haberim yoktu daha doğrusu bakamadım.Kolun orda ayar sonda diyebiliriz.Deponun ordaki yerden ayarlanması kolay ise hallederim sanırım.Çok laçka duruyor çünki.Yoksa o yay a kafayı taktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar size birkaç sorum olacak, yeni aldiğim 2006 fazer in gecenlerde C1 C2 hava yakıt ayarını kurcaladim biraz şuanda ikiside +7 olarak ayarli. Eski ayarlarini hatirlamiyorum olmasi gereken orjinal parametre nedir sizce, birde elimde eski aracimdan kalma bir çift xenon farlar mevcut 35w olanlardan. Ikisini birden calistirdigimda 5.5 A ölcüyorum ampermetreden sizce bu güce akü cevap verebilirmi fazere monte edebilirmiyim orjinal aydinlatmadan memnun değilim, tecrubeli arkadaslarin cevaplarini bekliyorum saygilar.
    Her motorda performans farklı oluyor, en iyisi birkaç deneme yapıp en iyiyi bulmak. Çok kurcalamanın sorun olacağını sanmıyorum çünkü bu değerleri gazın konumuna göre düzenli olarak değiştirerek motor performansını arttıran ürünler var.
    +7 ile +26 arasında dolaşarak uygun değerleri bulmaya çalışabilirsin.Sadece + değerlere bakma tabi eksi değerleri deneyerekte doğru performansı bulabilirsin.Ben uğraşmadım bu arada sadece senkron ayarını yaptırıyorum o şekilde biniyorum Far olayına gelince Benim motorda vardı xenon Ben söktüm şu anda boşta duruyor orjinal farlarını taktım.Sevmedim aydınlatmasını belkide benimki kötü bilmiyorum osram h7 ve h4 idealdir.Tercih sana kalmış.5.5A kaldırır bir sorun olmaz herhalde

Motosikleti
    xv250 / fz6
    35w olanlardan. Ikisini birden calistirdigimda 5.5 A ölcüyorum ampermetreden sizce bu güce akü cevap verebilirmi fazere monte edebilirmiyim orjinal aydinlatmadan memnun değilim, tecrubeli arkadaslarin cevaplarini bekliyorum saygilar.
    Bizim motorlarin orjinal akuleri 12Ah yani motoru kapadiginizda, isigi acik biraksaniz 35Watt'lik bir ampulu 4 saat kadar calistirir sonra da biter. Orjinal kisa far 55W. siz 70W'lik ampul kullanmis oluyorsunuz. 15W fazladan yuku alternator kaldirir sanirim. Ama Xenon farlarda soyle bir sorun var, ilk calisirken cok fazla akim cekiyorlarmis, bu da bazi sorunlara neden olabilir. Alternatorun ya da regulatorun fazla isinmasi gibi. Bu da bozulmalarina sebep olabilir. (Teorik olarak)
    Ben olsam tek bir farla yetinirdim, ne olur ne olmaz.

Ek bilgi. Fz6'nin alternatoru 5000 devirde 310 Watt güç uretiyormus.

Motosikleti
    MT07
    2007 model fazer600 alınır mı? yaşı itibariyle sorun çıkarır mı? satarken satılır mı elimde mi kalır

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    bizim arkadaşa düzgün kullanılmış 2006 70binde aldık ömrü bittikçe parçaları yeniliyoruz marş rublesi amörtisör keçesi falan filan onun dışında çok memnun yani sorun cıkartıyo denilemez ama önceki kullanıcısı önemli bence

Malibu1773 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır paylaşımda bulunmamıştım. Bu sene temmuz ayında eşimle beraber motorla Yunanistan İtalya turu yapmayı planlıyorum. Programımı hazırladım. Booking'den otelleri bile rezerve ettim. Hazırlıklarım devam ediyor. Geçen hafta motoru yükleyip denemek istedim nasıl olacak diye...Becerebilirsem birazdan resimlerini koyacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler