Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı eminmania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim saygılar sunarım
    gidon damperine gerek yoksa sevindim hatta rahatladım tokatlama olmaz falan diyince
    artık dikkat edecegiz bakalım

ya abicim motoru magazadan aldım ilk bakmaya gittiğimde hiç dikkatimi çekmedi ön çamurluk sadece motor kısmına ve tankta boya varmı ona baktım biraz da heyecandan olsa gerek hemen aldım gittim sonrasında benzinciden benzin alırken pompacı abi geçmiş olsun önden bi yere mi vurdun çamurluk kırılmış dedi ve orada anladım olayı telefon açtım ama sen görmedin mi falan dediler ne oldugunu ogrenmeye calıstım ama malesef bir cevap alamadım sonra motorda giderken elimi bıraktıgımda sola cektigini farkettim ustaya goturdum bu amortisor borularından biri hafif yamuk duzelttirdim rulmanlar vs degisti simdilik iyi ama bir türlü motorun önüne ne olmuş hala öğrenemedim magazadan sahibinin numarasını istedim ama vermediler falan olsun oda nazarlıgı olsun napalım
    Peki abicim başka ne yapabilirim ben bu arkadaşa egzoz takmayı istemiyorum mesela hem görüntüyü bozuyor hemde ben kendimi biliyorum o sese dayanamayıp devamlı gaz veririm benzini yetiştiremem
    rüzgarlık taksam iyi olur mu?
    Oncelıkle yenı motorun hayırlısı olsun. Keske alırken servıse gosterseydın iyi niyetınden yararlanmıslar resmen..

Motosıkletinin büyük ihtimal onden kazası var. bu yüzden amortisör yamulmus tamır gormus ama camurlukla ugrasmamıslar herhalde.

Gelelim damper olayına.

Gidon damperı kullanıcıdan kullanıcıya göre gereklı yada gereksiz Ozgur kardesım cok ıyı acıklamıs sagolsun.

Artık yenı model motosıkletlerde nasıl abs hemen hemen hepsınde oluyorsa cogu yuksek devır cevıren motordada gıdon damperı mevcut fakat bu elektronık sekılde.

yani yuksel devır cevıren motorların vazgecılmezı fakat sen fazerını nasıl kullanıyorsun asıl soru bu ?

Isıklarda tapa gaz acarım cok fena gazlıyorum keyfını cıkarıyorum dersen gidon damperı alman iyi olur.

Bir diger yanı bıldıgınız üzere vırajda motoru yatırmak ıcın gazı kademli sekılde cıkısına dogru arttırmak lazım.

Gazı arttıralımki agırlık merkezı arka tekere gecsın asvalfta daha ıyı tutunsun. Burada gazı arttırırken higd side durumları yasamak istemıyorsanız yine onerırım.

Fiyatları ozgurun dedıgı gıbı cok pahalı sen de 750 tl ben dıyım 1500tl arası

Yabancı sıtelerde ebay ali express gıbı yerlerde daha ucuzlarıda var 50 dolar 100 dolar gıbı fakat ne derece kullanılır bılmıyorum

Fakat bende söylemeyi unutmusum arti olarak aksesuar yapmak ıstersenız amortısor ve r6 fren kaliperlerı cok yararlı olacaktır.

AmA O kadar ugrasamam dersenız gıdon damperıde mantıklı gıdon damperını motordan sökerek ayrı olarakta satabılırsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Selam arkadaşlar. Benimde Fazer'ı alalı 3 ay kadar oldu. Buyrun bir resimde benden gelsin

gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı mrtt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Benimde Fazer'ı alalı 3 ay kadar oldu. Buyrun bir resimde benden gelsin

http://i.hizliresim.com/p4D6On.jpg
    Goktug dıye bır arkadasım vardı onun fazerıne benzettım.

Hayırlı olsunn

Motosikleti
    MT09
    Aynen Göktuğ'dan almıştım Teşekkür ederim.
    gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen Göktuğ'dan almıştım Teşekkür ederim.
    Kendım surdum ve test ettım guzel motordur goktugda yakın arkadasımdır kazasız belasız kullanın

Demek ızmırden muglaya gıtmıs hey masallah lastıkler yenıydı dedım sokelım benım fazera takalım daha 1 ay olmustu alalı kabul etmedı oysakı parada teklıf etmıstım

Motosikleti
    MT09
    Aynen aldığımdan beri 6000 km civarı yol yaptım bir sorun çıkarmadı çok şükür. Lastikler benim nasibimmiş demekki Göktuğ'ada söylemiştim doğrusuda yolunuz düşerse bu taraflara herzaman beklerim. Kuşadası falan olursa uygun olursam yine katılmak tanışmak isterim haberiniz olsun

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen aldığımdan beri 6000 km civarı yol yaptım bir sorun çıkarmadı çok şükür. Lastikler benim nasibimmiş demekki Göktuğ'ada söylemiştim doğrusuda yolunuz düşerse bu taraflara herzaman beklerim. Kuşadası falan olursa uygun olursam yine katılmak tanışmak isterim haberiniz olsun
    6bın km tebrık ederım gercekten 3 ay ıcın ıyı bır rakam.

Kucuk cc sahıplerı hadı ordan dıyebılır fakat fazer gıbı bır motorda 3 ayda 6bın km cıddı yakıt parası demek

En son agır bakımı yaklasıyordu egzantırık ne durumda acaba ?

Benımkı cıyak cıyak otuyor hala degıstırmedım

Yolumuz duserse mutlaka haber verırız bu arada cok ıyı fıyata aldınız hocam aramızda kalsın pıyasa suan uctu

Motosikleti
    MT09
    Valla ben motoru aldım ve ertesi gün işe başladım günde git gel 100km olunca bide üstüne geçen hafta bi Bursa yolculuğum olunca baya bi km oldu hergün 100 km hem yaktığım yakıta hem de fazer'a acıdığımdan bi tane spacy aldım yakıt farkı spacy'nin taksidini öder durumda zaten :D Artık haftada bir çıkarıyorum iyi oldu Aynen öyle gerçekten şuan olsa alamayacakmışım Egzantrik 4-5000 rpm civarı bi tıkırtı yapıyor rölantide ses yok. 2-3 ustaya gösterdim hepsinde var bukadar ses dediler ama imkanlarım düzelince inşallah değiştirip kafamı rahatlatacağım sonuçta vakti gelen bi bakım.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benımkı cıyak cıyak otuyor hala degıstırmedım
    ihmal etme bence

Valla ben motoru aldım ve ertesi gün işe başladım günde git gel 100km olunca bide üstüne geçen hafta bi Bursa yolculuğum olunca baya bi km oldu hergün 100 km hem yaktığım yakıta hem de fazer'a acıdığımdan bi tane spacy aldım yakıt farkı spacy'nin taksidini öder durumda zaten :D Artık haftada bir çıkarıyorum iyi oldu Aynen öyle gerçekten şuan olsa alamayacakmışım Egzantrik 4-5000 rpm civarı bi tıkırtı yapıyor rölantide ses yok. 2-3 ustaya gösterdim hepsinde var bukadar ses dediler ama imkanlarım düzelince inşallah değiştirip kafamı rahatlatacağım sonuçta vakti gelen bi bakım.
    bu egzantirik işi zincirin bollaşmasından oluyor, esasında yükteyken duyulmaması, rölantideyken farkedilmesi lazım diye biliyorum...

Motosikleti
    MT09
    Anlıyorum fakat deneme amaçlı gerginin kafasını söküp manual olarak bastırıldığında sesi kesmiş idi. Demekki gergi tam basamıyor şuan o yüzden ses yapıyor.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Anlıyorum fakat deneme amaçlı gerginin kafasını söküp manual olarak bastırıldığında sesi kesmiş idi. Demekki gergi tam basamıyor şuan o yüzden ses yapıyor.
    Geçmiş olsun gergiye 350 Lira sıkışmış
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    MT09
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun gergiye 350 Lira sıkışmış
    Sağolun biraz öyle olmuşta fazla sıkışık çıkartamadık henüz :D
    Beat / Peugeot Speedfight 2 / Cbr125 / Venox 250 / Cbr 250 / VT600 Shadow / Ninja 250 / Fz6 Fazer& spacy/ Scarabeo 200& DL 650 Vstrom/ MT09

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Detayli temizlik öncesi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

arkadaşlar bana rizoma elcik lazım kırmızı renkte veya siyahta olabilir çıkma bulma şansım var mı ? veya sıfır elcikleri alıp topuzları motorun üstündekileri kullansam cok sırıtır mı ? elcikle topuzları birliktemi illah almam lazım.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Fazercanı allah nasıp ederse kendı dügünümde gelin motoru yapacagım ozaman kadar umarım yoldaşımla yollarım ayrılmaz.

Buda bizim düzenlendıgımız dügün etkınlıgı ( izmir mt )

http://www.motosiklet.net/forum/etki...yol-aldik.html

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Selam arkadaslar lastik alicamda tawsiye bekliyorum michelin pilot road 2ye ne diyosunuz ii bi lastikmi? Kulkanan warmi?

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı _arda_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar lastik alicamda tawsiye bekliyorum michelin pilot road 2ye ne diyosunuz ii bi lastikmi? Kulkanan warmi?
    Çift hamurlu güzel bir lastiktir.Kendi fazerımın üstünde bunlar vardı sıkıntı yaşatmadı bana
    Ancak bundan sonra pilot road3 te çıktı haberin olsun
    alacağın lastik muhtemelen bayiinin elinde kalan son lastiklerdir.Fiyatına aldanıp tarihi eski olan bir lastik alma bence
    bence fazerda M5 en iyi performansı vveren lastik
    Cihan54 ün eski motorunda vardı virazlarda acayip zorlamamıza rağmen hiç kaçırmadı. Tabii m5 kullanan cihanın tavsiyelerini de dikkate al bence

Motosikleti
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift hamurlu güzel bir lastiktir.Kendi fazerımın üstünde bunlar vardı sıkıntı yaşatmadı bana
    Ancak bundan sonra pilot road3 te çıktı haberin olsun
    alacağın lastik muhtemelen bayiinin elinde kalan son lastiklerdir.Fiyatına aldanıp tarihi eski olan bir lastik alma bence
    bence fazerda M5 en iyi performansı vveren lastik
    Cihan54 ün eski motorunda vardı virazlarda acayip zorlamamıza rağmen hiç kaçırmadı. Tabii m5 kullanan cihanın tavsiyelerini de dikkate al bence
    Teşekkür ederim cihan sende mikrofon

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben konuyu gördüm de bu sefer de ben yazmıyım arsızlık olmasın diye cevap vermedim

Ben de Fazer6'da M5 kullanıyordum ve çok memnundum. Gerek ıslak zeminde gerek virajda gerek kalkışta çok memnun etti beni. Şu an Fazer 8'de Pilot Power 3 kullanıyorum, ama onun kadar memnun etmiyor.. Kaptan biliyo M5'le neler yaptığımı, arkama artçı aldığımda M5'i tersten okuttum ona

Şaka bir yana, onun da dediği gibi, yeni tarih bir M5 seni tatmin edecektir
    "CaRPe DieM"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı _arda_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben kullanıyorum. son derecede memnunum. ne kaydı ne kitledi ne de başka bişey... ha hakkını ne kadar veriyorsun dersen sözüm yok
    herşeyiyle toplamda 1.050 tl gibi bir rakama mal olmuştu. her ikisinide satmasına rağmen metzeller m5 yerine bunu tavsiye etmişti bayii...

Motosikleti
    Kafam cok karisti ya pirelli scorpion da war simdik kafamda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler