Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kle 650-versys
    beyler selam. daha önce bir kaç kez bahsedildi sanırım ama ben hatırlayamadım. alttaki ilan şu meşhur kaparo dolandırıcısının ilanı mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67155440/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler selam. daha önce bir kaç kez bahsedildi sanırım ama ben hatırlayamadım. alttaki ilan şu meşhur kaparo dolandırıcısının ilanı mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67155440/detay
    Arkadaşın ismini şimdi hatırlayamıyorum ama EVET motor o motor..
    "CaRPe DieM"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önlerin tekine 68 lira verdim dostum ben. EBC.
    80 lira takma dahil ise normal bence.

Taktırmak için de üç beş bişeyler vereceğim tabii bir de.
    arka çanta demiri takmaya ve arka fren balatasına toplamda 110 tl verdim.
    hasanpaşada gökhan motor gibi bir yerdi galiba. ama iyi ustalara benziyorlar. motomax in tam karşısında.
    problemim olduğunda oraya giderim diye düşünüyorum.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    2 aylık fazer sonrası motorsuzluğuma İstanbul' dan 2008 model Honda CBF 1000 alarak son verdim...şimdiki aklım olsa daha önceden alırdım diyorum...

bu arada siteden metehandro nun yönlendirmesi doğrultusunda hasanpaşa da moto1000 Ergin ustaya expertiz vs yaptırdım...tavsiye ederim adam king...

İLk binişimde istanbul ankara için ilk izlenimlerimi anlatayım...
    istanbul Bolu Yeniçağ arası otoban sonrası ise E5 den...
    motora binice ister istemez fazerla karşılaştırıyosun en son ondan indiğin için...ve aradaki fark kocaman...fazer sport karakteri baskın olduğu için benim sürüş stilime hiç uymamıştı..yüksek devir vs., alt devirlerde de içime sinmiyodu gidişi...

CBF 1000 de alt süt sağ sol her devir mükemmle bi tork geliyor büyük cc ve touring olduğundan dolayı...
    motor yere yakın olduğu için daha bi oturaklı...
    virajlar inanılmaz keyifli...sürücüye sadece kafayı çevirip bakmak kalıyor..
    acemi ve tırsak bir sürücü olarak fazer da metzeller M5 lastikle bile bi çok virajda bi tedirginlik oluyodu arka bıraktı bırakacak diye...CBF 1000 de ise virajın içinde gaz bile açabiliyosun korkusuzca..üzerinde michelin pilot road 2 var...

keza kombine abs ve nissin kaliperler dosta güven düşmana korku veriyor...

devir kesiciye 9500 de giriyor ve gaz açınca o kadar smooth ve güzel bir biçimde hızlanıyor ki yüksek devirin verdiği ( en azından bana) yorgunluğun ve telaştan eser yok...

muhtemelen yine benim beceriksizliğimden dolayı fazerda 140-150 ile zor şerit değiştiriken bunu bisiklet gibi idare edebiliyorum..

Kazasız sürüşler...
    mkaptan ve forewer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 aylık fazer sonrası motorsuzluğuma İstanbul' dan 2008 model Honda CBF 1000 alarak son verdim...şimdiki aklım olsa daha önceden alırdım diyorum...

bu arada siteden metehandro nun yönlendirmesi doğrultusunda hasanpaşa da moto1000 Ergin ustaya expertiz vs yaptırdım...tavsiye ederim adam king...

motora binice ister istemez fazerla karşılaştırıyosun en son ondan indiğin için...ve aradaki fark kocaman...fazer sport karakteri baskın olduğu için benim sürüş stilime hiç uymamıştı..yüksek devir vs., alt devirlerde de içime sinmiyodu gidişi...

CBF 1000 de alt süt sağ sol her devir mükemmle bi tork geliyor büyük cc ve touring olduğundan dolayı...
    acemi ve tırsak bir sürücü olarak fazer da metzeller M5 lastikle bile bi çok virajda bi tedirginlik oluyodu arka bıraktı bırakacak diye...CBF 1000 de ise virajın içinde gaz bile açabiliyosun korkusuzca..üzerinde michelin pilot road 2 var...

devir kesiciye 9500 de giriyor ve gaz açınca o kadar smooth ve güzel bir biçimde hızlanıyor ki yüksek devirin verdiği ( en azından bana) yorgunluğun ve telaştan eser yok...

muhtemelen yine benim beceriksizliğimden dolayı fazerda 140-150 ile zor şerit değiştiriken bunu bisiklet gibi idare edebiliyorum..

Kazasız sürüşler...
    Hayırlı olsun Erom..
    erro bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Erhan abi hayirli olsun cok dogru karar vermissin cbf1000 gercekten taktire deger bir motor.

Bu arada eski kasami yeni kasami aldin merak ettim hoş 2side cok guzel gerci
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan abi hayirli olsun cok dogru karar vermissin cbf1000 gercekten taktire deger bir motor.

Bu arada eski kasami yeni kasami aldin merak ettim hoş 2side cok guzel gerci
    teşekkürler...
    eski kasa aldım, eskilerin bir çoğu halen diri...
    anladığım kadarıyla bu motorların belli bir kullanıcı tipi var..diğer racingler gibi gösterişli olmadığı için genellikle kasapların eline düşmüyor...
    forewer bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen kesinlikle katılıyorum.

Gecen egitimde bir bayanda vardi o kadar temizdiki hayran kaldim cift egsozuda cok tatli duruyor frenlerinjn fazerdan iyi oldugu kesin cbf600 gibi karburatorlude degil enjeksiyonlu absli daha ne olsun.

Yakit nasil peki ?

Dl650 alirsin diye düşünmüştüm aslinda.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kesinlikle katılıyorum.

Gecen egitimde bir bayanda vardi o kadar temizdiki hayran kaldim cift egsozuda cok tatli duruyor frenlerinjn fazerdan iyi oldugu kesin cbf600 gibi karburatorlude degil enjeksiyonlu absli daha ne olsun.

Yakit nasil peki ?

Dl650 alirsin diye düşünmüştüm aslinda.
    Neden DL almadım..?

tip
    çift silindir..
    fren yok..
    güç eh
    4 silindire henüz doyamadım...

istanbul ankara ağırlıklı 140 olmak üzerere zaman zaman 160 seyrederek bazen ara hızlanmalar yaparak 5,5 litre yaktım..
    CEM. bunu beğendi.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kazasız sürüşler...
    hayırlı olsun erom
    benimde kanıma girdin namıssız
    bende cbf600 2011 üzeri yada cbf 1000 bakıccam sanırım
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun erom
    Noldu çabuk sıkıldın
    ozgurakman bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    mt03 olacak inşallah
    mrb şu motor kaç para eder?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-fiyat-dustu-acil-temiz-fazer-askeri-personelden-166105405/detay/

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bugünkü piyasayla 13 lira.. Aslında ben Fazer alacak olsam bu motoru almazdım, o da ayrı bir konu
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    mt03 olacak inşallah
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünkü piyasayla 13 lira.. Aslında ben Fazer alacak olsam bu motoru almazdım, o da ayrı bir konu
    teşekkürler. ben başka bakim olmassa

Motosikleti
    vfr 1200 x crostourer
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza geçen hafta katıldım
    2006 model 11.000 Km de bir oğlum var artık
    Varsa tavsiyeleriniz lütfen paylaşın benimle
    bir de CAN abicim gidon damperinden bahsetmişssin ben bu tank slapper işinden acaip korkuyorum başıma gelirse az çok ne yapacagımı ogrendim ama o korkuyla onları uygulayabilirmyim bilmiyorum bu gidon damperi abiyi nereden bulabilirim yazdım internete ama pek sonuç alamadım bana sunabileceğin tavsiyelerin bilgilerin varsa paylaşmanı rica edeceğim abicimm
    saygılar sevgiler...

okanius bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı eminmania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza geçen hafta katıldım
    2006 model 11.000 Km de bir oğlum var artık
    Varsa tavsiyeleriniz lütfen paylaşın benimle
    bir de CAN abicim gidon damperinden bahsetmişssin ben bu tank slapper işinden acaip korkuyorum başıma gelirse az çok ne yapacagımı ogrendim ama o korkuyla onları uygulayabilirmyim bilmiyorum bu gidon damperi abiyi nereden bulabilirim yazdım internete ama pek sonuç alamadım bana sunabileceğin tavsiyelerin bilgilerin varsa paylaşmanı rica edeceğim abicimm
    saygılar sevgiler...

http://i.hizliresim.com/7mp9JL.jpg
    hayırlı uğurlu olsun. ebay da var, ancak damperi ayrı, fazer için olan bracket i ayrı alıyorsunuz. işe yarayan bişey oldukça pahalı. ben 50 litre shad top case ile deli gibi yükleyip de geziyorum, bazen arkadaki yük yüzünden istemsiz tekere geliyor sert gazda. ancak hiç tank slapper yaşamadım, fazer'da yaşayacağınızı sanmam... lastik basınçları ve arka amortisörün ön yüklemesine dikkat ettiğiniz sürece

bir de, ön çamurluk burun kısmından 4 parmak kadar kesik, nedenini öğrendiniz mi? merak ettim... rengi güzelmiş motorun.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    http://www.merkezyedekparca.com/deta...-6+ARKA+BALATA

Arka fren balatasi olarak sizce uygun mu ? Bide sintelli ozelligi ne oluyor ?

Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dusunen varsa temiz motor. Ilan no: 166395581

Motosikleti
    vfr 1200 x crostourer
    Öncelikle teşekkür ederim saygılar sunarım
    gidon damperine gerek yoksa sevindim hatta rahatladım tokatlama olmaz falan diyince
    artık dikkat edecegiz bakalım

ya abicim motoru magazadan aldım ilk bakmaya gittiğimde hiç dikkatimi çekmedi ön çamurluk sadece motor kısmına ve tankta boya varmı ona baktım biraz da heyecandan olsa gerek hemen aldım gittim sonrasında benzinciden benzin alırken pompacı abi geçmiş olsun önden bi yere mi vurdun çamurluk kırılmış dedi ve orada anladım olayı telefon açtım ama sen görmedin mi falan dediler ne oldugunu ogrenmeye calıstım ama malesef bir cevap alamadım sonra motorda giderken elimi bıraktıgımda sola cektigini farkettim ustaya goturdum bu amortisor borularından biri hafif yamuk duzelttirdim rulmanlar vs degisti simdilik iyi ama bir türlü motorun önüne ne olmuş hala öğrenemedim magazadan sahibinin numarasını istedim ama vermediler falan olsun oda nazarlıgı olsun napalım
    Peki abicim başka ne yapabilirim ben bu arkadaşa egzoz takmayı istemiyorum mesela hem görüntüyü bozuyor hemde ben kendimi biliyorum o sese dayanamayıp devamlı gaz veririm benzini yetiştiremem
    rüzgarlık taksam iyi olur mu?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun erom
    1000 al 1000 pişman olmazsın...cbf için gözünü korkutmasın...aksine çok daha keyifli
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler