Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Rahmi barutçunun eski motoru değil mi bu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    beyaz renk gerçekten çok şıkmış...

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Aynen bu o sitedede gormusdum siyah beyaz ck gzl drmus masallah

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Kavuştum Fazer'ime

cihan54 ve okanius bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Beyazda beyaz masallah nede guzel duruyor.

Motor orjinalde 2006 model bordo yada lacivert sanirim.

Ön amortisoru bile düşünüp boyamislar emek verilmis orjinal gibi olmus cok beğendim

Manetler bile siyah manifoltda cicek gibi parliyor masallah

Motosikleti
    Evet aslında düşündürücü Yamaha'nın vaktinde neden beyaz rengi seçeneğini eklemediği. Yakışan bir kombi.

Daha yapılacak işleri ve düzeltmeleri var ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Selamlar herkese.
    Sanki biraz pişmanlık var gibi ama ilk günlerim haftalarım geçsin bakalım belki fikrim değişir.
    Sanki gidon çok sert dönüyor ve motoru yönlendirmek güç ve dönerkende bir güç döndürüyor hissi veriyor, tuhaf yani! Haftaya Ümraniye Yıldız Servisi'ne baktıracağım bi. Egsoz mutlaka değişecek bana gör çok sesli. Takas yapan olursa orjinali ile hazırım.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gidon rulmanlarını kontrol ettir.. Egsozunun markasını da söyle ki belki bi talipli çıkar..
    "CaRPe DieM"

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aslında düşündürücü Yamaha'nın vaktinde neden beyaz rengi seçeneğini eklemediği. Yakışan bir kombi.

Daha yapılacak işleri ve düzeltmeleri var ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Selamlar herkese.
    Sanki biraz pişmanlık var gibi ama ilk günlerim haftalarım geçsin bakalım belki fikrim değişir.
    Sanki gidon çok sert dönüyor ve motoru yönlendirmek güç ve dönerkende bir güç döndürüyor hissi veriyor, tuhaf yani! Haftaya Ümraniye Yıldız Servisi'ne baktıracağım bi. Egsoz mutlaka değişecek bana gör çok sesli. Takas yapan olursa orjinali ile hazırım.
    pişmanlık var derken ? gidonu takıyorsan kafaya bende aldığımda aynı sorun vardı hiç kafaya takma 150-200 tl sorunu cözülüyor. ben yaptırdım cok iyi oldu sanki rahatladı gıdon ama bide söyle bişey var ufak motordan büyük makinaya gecince alışma süreci şart yani 1-2 hafta ağırlık olarak 1 hafta bende zorlandım ama şuan çok memnunum tek sıkıntım yakıt oda yaksın ya diyorum gidiyor çünkü

Motosikleti
    Günaydın Beyler,

Satmayı planladığım egsozlar bunlar Yoshimura marka. Ses çok güzel ama bilmem bana fazla geliyor sanki.Sizce ne kadar ederler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Pişmanlık derken genel anlamda yazdım. Hani sanki Fazer bana çok iş çıkaracak gibi hissettim.Şehir içi trafiğine fazla gibi pratik değil gibi.Tabiki Duke göre çok büyük motor, alışmam lazım herhalde Sonra vazgeçemeyebilirim belkiBu akşam iş çıkışı bi Şile yapacağız bakalım.

Orjinal arka kuyruk duruyormuş sahibinde onu takmak ile başlayacağım işe. Ne o plakalık ve ufacık sinyaller. Neden böyle bir şey takarlar anlamıyorum!

Sinyallar led ondan mı bilmem ama çok sık yanıp sönüyorlar oda çok sinir bozucu!Bu nasıl çözülür fikri olan var mı?
    Arka lambanın fren lambası yanıyor ama normal park dediğimiz ledler yanmıyor. Acaba tamir edilir mi yoksa komple mi değişmek gerekir?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim eski motordaki egsozlardan.. Tabi bu birazcık yıpranmış gibi sanki Ben temiz halini satmaya kalksaydım sanırım 750-1000 tl arası bir fiyat verirdim. Bunun yıpranma payını hesaba katarak müşteri ile konuşup orta yollu bi alış veriş yapabilirsiniz..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Hmmm anladım, bilgi için teşekkür ederim.Sahibinden ilana koydum bakalım.

Fren balataları olarak ne önerirsiniz? Brembo, Gold ya da EBC mi? Arka balatalar bitik ve hafiften ses geliyor.Önceki sahibi harbi bakmamış!

Yazık ediyorlar motorlara.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Brembo zaten adını kanıtlamış bir marka
    "CaRPe DieM"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    fren demişken lastikleri değiştirdikten hemen sonra ön balatadan ses gelmeye başladı. aldığımda usta balatalar iyi demişti ve ses falan yoktu.
    lastik değişimiyle alakalı bir şey olabilir mi?

Motosikleti
    Lastikle hiç bir alakası olmaz ama sök tak ta belki bir şey olmuş olabilir diyeceğim oda pek mantıklı değil gibi...Görsel olarak balatalar ne durumda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Bu göbek rulmanlarını nerede değişebilirim 150-200tl ye ????

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yamaha servisleri değiştirir. Daha ucuza bulayım dersen bilimum ustalara gitmen lazım tabi. Ama güvenilir birini bulman önemli, titizlik isteyen bir iş..
    "CaRPe DieM"

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    gidon rulmanları değişirse gidondaki zorluk düzelir. ayrıca kalın lastikli, daha ağır ve daha güçlü motorların jiroskopik etkisi daha büyük olduğundan küçük motorlar gibi ağırlık transferi ile dönemeyeceğini ve sadece kontra ile yönlendirebileceğinizi unutmayın...

fren balatası olarak EBC HH ya da brembo öneririm. arkaya ise yamahanın kendi balatası bence daha doğru bir tercih olacaktır.

orjinal eksozu 250 liraya sahibinden.com da bulabilirsiniz. bu arada o yoshiler çok yıpranmışlar ama anlaşabilirsek ben belki alabilirim...
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Telefonum 533 473 31 31 ara bir görüşelim istersen...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Gidon rulmanlarin belkide saglam sen yinede goster ama.

Yukarda herkes soylemis bendede aynisi vardi ilk aldigimda gidon ağır gelmişti bunun fazerin agirlik merkeziyle alakasi olduğunu düşünüyorum baska fazerda surdum aynı yani belli bi agirlik var cidden ktm kadar hic bi zaman olamaz sehir ici kivraklik bu yuzden zor istanbul için diyorum.

Hele dl 650 surdukten sonra yahu ne kadar hafif demistim. Dl deneyip benim motoru deniyen diger kisilerde gidonu cok agir buldu zamanla alisiyor insan. Suanda kuş gibi geliyor.

Ufak bir lakadan inerken tik eder yada on frene sert bas amortisor geri sekerken ufak bir tik eder anlarsin ozaman.

Fakat bu kmdeki fazerda yani sende degistirmislerdir diye dusunuyorum.

Bence ktmden sonra sana xt660x cok iyi giderdi.

Motosikleti
    281 lira fiyat veriyor Motoliz gidon rulmanlarına bu ne ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Arkadaşta Honda NC700X var onuda kullanıyorum fakat Fazer'e göre daha normal gibi. Neyse cumartesi baktıracağım ama bazı arkadaşlar 150-200 lira değişiyor demişler pek gerçekçi gelmedi bana...

XT660X pek beğenmedim doğrusu.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Birkaç ay öncesine kadar gidon rulmanlarının fiyatı 100 liraydı. İşçiliği de 100-150 civarıydı.. Tabi zaman içerisinde ne oldu ne olacak bilemeyiz
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler