Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini kolay alıştırırsın, zor olmaz.. Ayak ucu ile değil, ayak ucuna yakın olan şişkin bölgeyle basılır peg'e.. Ayak boşluğu veya ayak ucunda yeterli kuvvet sağlanamadığından hem kayma eğilimi gösterir, hem daha çabuk yorar, hem de manevralarda motor gövdesine bacağından gelen kuvvet iyi iletilmez...
    işin gerçeği dün bir gaerne kısa bot aldım... bilek hareketini kısıtladığından biraz garip geldi bana... nike ile kullanmaya benzemedi anlayacağınız söylediğin gibi kulanmaya çalışacağım cihan, ilgine teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende bir FZ6 alarak aranıza katılmak istiyorum. Fakat bu modele çok yabancıyız. Sizden ricam özelden yada buradan tavsiye edebileceğiniz, 2008 model veya üzeri bir FZ6 varmıdır? Yada alırken nelere dikkat etmeliyiz?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Kaşınıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=NziKGAakWlU
    _pLay_06 ve rahmi34 bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende bir FZ6 alarak aranıza katılmak istiyorum. Fakat bu modele çok yabancıyız. Sizden ricam özelden yada buradan tavsiye edebileceğiniz, 2008 model veya üzeri bir FZ6 varmıdır? Yada alırken nelere dikkat etmeliyiz?
    Merhabalar hosgeldiniz.

hocam bu soru defalarca cevaplandi o kadarda cok cevaplandiki gecmis sayfalarda bircok kez bulabilirsiniz.

sorunuzu cevaplardim fakat daha yeni uzun uzun bir mesaj yazdim yeni olarak topige girip ve fazer dusunen arkadaslara tavsiye.

11 ila 16 milyara varan fiyatlarla bir motosiklet aliyorsunuz cok paraniz vardir yada yoktur bilemem ama tika basa 331 sayfa kullanici yorumlariyla dolu olan yazilarin okunmasi gerekir diye dusunuyorum.

hangi insan objektif olan kullanici yorumlarini okumak istemezki

sadece sorcaginiz sorulari arama bolumune yazsaniz bile cevaplayabilirsiniz.

Motosikleti
    kle 650-versys
    merhabalar. forumun yaklaşık yarısını okudum ama hiç rastlamadığım için soruyorum. eğer bir kıyas yapıldığını hatırlayan varsa onun linki de olabilir tabi.
    FZ6 fazer ile xj6 diversion-S yada F arasında kalmış durumdayım. Benim amacım genelde şehirlerarası 80-300 KM arası artçılı ve topcaseli yolculuklar.

Aydın Denizli civarında temiz 2007-2008 fazer bulunur mu ciddi ciddi düşündürüyor. sanırım temizi 15'den aşağıya almak şu an zor. hatta s2 olursa 18-19 deniyor. Bunun yerine 18 civarında 2012 xj6 almak da mümkün.

İki model arasında BG dışında da ciddi derecede anlamlı bir teknik fark göremedim(işin uzmanı olmadığım için önemli olan farkları anlamamış da olabilirim).
    oturuş pozisyonları aynı gibi. elektronik aksamlarında(sensörler vb.) farklar olabilir tabi.

ama forumlara bakıyorum xj6 sayfası ölü. ne bir bilgilendirme ne bir olumsuz yorum. ikinci el ilanlarına bakıyorum hiç hareket yok, zaten hepsi hepsi 20 motor var. Alıp uzun süre binmek istiyorum. Ama yine de dünyanın bin türlü hali var, yarın pişman olsam xj6'yı satmak sanırım biraz zor olacak gibi görünüyor.

konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Buyurun yardımı olur umarım.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    kle 650-versys
    teşekkürler.

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hosgeldiniz.

hocam bu soru defalarca cevaplandi o kadarda cok cevaplandiki gecmis sayfalarda bircok kez bulabilirsiniz.

sorunuzu cevaplardim fakat daha yeni uzun uzun bir mesaj yazdim yeni olarak topige girip ve fazer dusunen arkadaslara tavsiye.

11 ila 16 milyara varan fiyatlarla bir motosiklet aliyorsunuz cok paraniz vardir yada yoktur bilemem ama tika basa 331 sayfa kullanici yorumlariyla dolu olan yazilarin okunmasi gerekir diye dusunuyorum.

hangi insan objektif olan kullanici yorumlarini okumak istemezki

sadece sorcaginiz sorulari arama bolumune yazsaniz bile cevaplayabilirsiniz.
    Merhabalar
    Cevap için teşekkürler. Haklısınız hocam ama mesajı attıktan sonra zaten geçmişe dönük bütün sayfaları okumaya başladım. Benim gibi sıfır bilgisi olan birisi içinde Çok yararlı bilgiler var. Sadece alacagimiz motoru secemiyoruz ilanlarda çok uçuk fiyatlar gördüğümüz için gerçekten ederi bumudur diye şüpheye düşüyoruz. biz yine okumaya devam edelim
    iyi akşamlar.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı kamata86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yanlış anladıysanız kusura bakmayın belki siz başınızdan gecirdiniz bunları. Sizin yorumlarınız benim için değerli. Gergiyi olmadı başka ustalarada sorayım,sadece zincir değişimi önemli değilse.
    gergi değişimi yaklaştığı halde bile bile gittim sadece zincir aldım. bakalım kaç km sonra tekrar şıkırtı yapacak diye... 1000 km sonra yaptı

şu anda zarıl zorul ötmüyor motorum youtube dakiler gibi ama ses belirgin hale gelince gergiyi değiştiririm. ancak tüm bakımları yapılsa da fazer'lar hafif şıkırtılı çalışır. anormal bir ses oluşursa gergi + zincir değişimi gerekir...
    zinciri de değiştirme vakti yaklaşmış sanki, ancak o km de bi supap ayarı iyi olur.
    şunun gibi:
    http://www.youtube.com/watch?v=jQQni9FPCuM

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım 4 ay kadar önce:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-fz6-fazer-50-35021-16-50-35013-46-esjot-disli-did-zincir-530-118-157302733/detay
    makro fotoğraflarını çeker misin? fatih kılıçlı bayağı bi ucuza satıyor... aslında şüphelenmiştim ve almaktan vazgeçmiştim ama sen almışsın ve detaylı görme şansımız var güle güle kullan. esjot'un iyi olduğunu söylüyorlar, aslında afam dişlilerin çok iyi olduğunu duydum ama DC dişli hakkında bi yerde bişey göremedim yabancı ve Türk forumlarında. malum koparsa bacağa ya da geldiği yere çok ciddi zarar verebiliyor, omura gelirse öldürüyor. bu yüzden zincirin en iyisini almak şart, mümkünse X ring
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

kamata86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer fz6
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gergi değişimi yaklaştığı halde bile bile gittim sadece zincir aldım. bakalım kaç km sonra tekrar şıkırtı yapacak diye... 1000 km sonra yaptı

şu anda zarıl zorul ötmüyor motorum youtube dakiler gibi ama ses belirgin hale gelince gergiyi değiştiririm. ancak tüm bakımları yapılsa da fazer'lar hafif şıkırtılı çalışır. anormal bir ses oluşursa gergi + zincir değişimi gerekir...
    zinciri de değiştirme vakti yaklaşmış sanki, ancak o km de bi supap ayarı iyi olur.
    şunun gibi:
    http://www.youtube.com/watch?v=jQQni9FPCuM

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

makro fotoğraflarını çeker misin? fatih kılıçlı bayağı bi ucuza satıyor... aslında şüphelenmiştim ve almaktan vazgeçmiştim ama sen almışsın ve detaylı görme şansımız var güle güle kullan. esjot'un iyi olduğunu söylüyorlar, aslında afam dişlilerin çok iyi olduğunu duydum ama DC dişli hakkında bi yerde bişey göremedim yabancı ve Türk forumlarında. malum koparsa bacağa ya da geldiği yere çok ciddi zarar verebiliyor, omura gelirse öldürüyor. bu yüzden zincirin en iyisini almak şart, mümkünse X ring
    Oncelikle cevabınız için teşekkürler. Zincir dişli olarak, esjot dişli ve vxring did zincir almaya karar verdim. Bu sabah ustanın yanına uğrayıp dediklerinizi aynen aktardım egzantrik konusunda. Sen sadece zincir al gülüm dedi. Otomatik gergi üzerinde üzerinde bikaç işlem yaparak duzeltiyormuş. Tam anlamadım ama icindeki yaya müdahale ediyormuş. Bi denemekte fayda var. Sizin gibi 1000 km sonra eskisine dönerse gergiyi değiştiririm.

Motosikleti
    Alıntı kamata86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cevabınız için teşekkürler. Zincir dişli olarak, esjot dişli ve vxring did zincir almaya karar verdim. Bu sabah ustanın yanına uğrayıp dediklerinizi aynen aktardım egzantrik konusunda. Sen sadece zincir al gülüm dedi. Otomatik gergi üzerinde üzerinde bikaç işlem yaparak duzeltiyormuş. Tam anlamadım ama icindeki yaya müdahale ediyormuş. Bi denemekte fayda var. Sizin gibi 1000 km sonra eskisine dönerse gergiyi değiştiririm.
    350 liradan kaçarken çok daha büyük sorunlara sebep olabilir. eğer çok gerdirirse, zincir klavuzlarını çabuk yer. bu da size gergi kadar bir maliyet getirir. üstelik kam dişlileri de çabuk aşınır. ola ki yaptıkları işlem ters teper de yeterli baskı oluşmaz ve zincir, dişli atlatırsa silindirleri ve supapları mahveder... risk alınırken elde edilecek kar iyi hesaplanmalı, bence değmez.

düzeltme: bir önceki mesajımda DC dişli yazmışım, özür dilerim. DC zincir demek istemiştim, zaten okuyunca anlaşılmıştır. bu arada eksantriği zincir ve gergi olarak değiştirtmenizi ve tork anahtarı kullanan bir usta tercih etmenizi tavsiye ederim.
    cihan54 bunu beğendi.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    ben bu egzantrik zinciri + gergi değişimi için gittim ustaya. adamla konustum gidon rulmanları falanda değişmesi lazımdı hepsini toplu yaptırdım. ama gergiyi bende değiştirmedim.ustaya gittim böyle böyle dedim sesini dinlemeden içini açmadan bilemeyiz dedi. sonra 1 - 2 tur attı gidondaki boşluğu oda fark ettı değişmesi lazım dedi egzantrik içinde bence gergiyi değiştirmeye gerek yok sadece zincir değişimi yeterli olur dedi daha önce 3-4 kere değiştirdim fazerların zincirini sadece 1 nin gergisini değiştirdim dedi oda aşırı aşınma var dedi ama genelde bu tip motorlarda zincir ömrünü doldurur değişim ister dedi. bende dedim herkes gergi değişimi şart diyor motor açıldığında oda öyle mantık yok dedi açarız bakarız herhangi bi aşınma varsa değişim yaparız ister orjınal alırsın gelırsın takarız ıstersende cıkma kazalı motorlardan buluruz dedi.bende hiç elletmedim.sadece zinciri değiştirdim ses kesildi.
    egzantrik zincirini yetkılı servisten gidip ben aldım.
    toplamda 450 tl masraf cıktı egzantrik zinciri + gıdon rulmanları ustanın işçilik dahil.

egzantrik değişiminin fotoları bunlarda.

sonuç alet mermi gibi oldu

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşama makro çekimlerini atarım.
    Orjinal olduğunu düşünmesem tabii ki almazdım

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    vay arkadaş 12 liralık motorlara 16 lira yazıyorlar ya ne ara prim yaptı bu motor böyle gerçi alanda yok o paraya piyasa yapıyorlar. sıfır motor fiyatına ne olduğu belirsizlikler. biz yine xt6 dan devam edelim.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Günaydın Arkadaşlar,

Foruma KTM 200 Duke kullanırken katıldım. Bir hafta önce motosikletimi sattım ve Fazer almaya karar verdim hatta bir tane ile pazarlık yaptım ve kısmetse yarın alacağım.

2006 Model ABS 'li. Km durumu 65bin km. Bu bir kaç günde çok Fazer baktım ve genel olarak temiz ve bakımlı göründüğü için bunu tercih ettim.

Hayrını görürüm inşallah.

Rengini beyaza çevirmişler ki bende çok beğendim( kaza kaydı yok, güya ciddi kazaları da yokmuş)plaka sorguladım sıkıntı yok.

Kullandım, dinledim, ABS sini denedim anormal bir şey göremedim. Değişmeyi düşündüğüm parçaları: bir çift lastik,ön arka balatalar, yağ bakımı.

Aklıma gelen bunlar. Yakıtını çok merak ediyorum umarım abartı çıkmaz.

Sayfaları okudum ama genel motor ile ilgili (arızalar, kronik sorunları,parçaları, dikkat edilmesi gerekenler ve bazı tüyolar ile ilgili çokta şeye rastlayamadım.

Bilgisi ve bir şeyler söylemek isteyen arkadaşlara olursa sevinirim...

Teşekkürler

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Çokça yazıldı aslında o konuların hepsi.. Genel olarak, almadan önce egzantrik zinciri-gergisi, amortisör keçeleri ve gidon (Furş) bilyaları değiştirilmiş mi öğrenirsin. Değiştirilmemişse başına baya bi masraf açacağı aşikar... Bunlar ağır bakımda yapılması gereken işlemler, ki ağır bakım için baya bir geçmiş km'si...
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Arkadaşlar,

Foruma KTM 200 Duke kullanırken katıldım. Bir hafta önce motosikletimi sattım ve Fazer almaya karar verdim hatta bir tane ile pazarlık yaptım ve kısmetse yarın alacağım.

2006 Model ABS 'li. Km durumu 65bin km. Bu bir kaç günde çok Fazer baktım ve genel olarak temiz ve bakımlı göründüğü için bunu tercih ettim.

Hayrını görürüm inşallah.

Rengini beyaza çevirmişler ki bende çok beğendim( kaza kaydı yok, güya ciddi kazaları da yokmuş)plaka sorguladım sıkıntı yok.

Kullandım, dinledim, ABS sini denedim anormal bir şey göremedim. Değişmeyi düşündüğüm parçaları: bir çift lastik,ön arka balatalar, yağ bakımı.

Aklıma gelen bunlar. Yakıtını çok merak ediyorum umarım abartı çıkmaz.

Sayfaları okudum ama genel motor ile ilgili (arızalar, kronik sorunları,parçaları, dikkat edilmesi gerekenler ve bazı tüyolar ile ilgili çokta şeye rastlayamadım.

Bilgisi ve bir şeyler söylemek isteyen arkadaşlara olursa sevinirim...

Teşekkürler
    eğer balatalar bitik değilse ve amacınız sadece frenleri kuvvetlendirmekse, arkaya orjinal yamaha balata,öne ise çelik fren hortumu almanızı öneririm. şimdiden hayırlı olsun tek silindirden sonra yakıt biraz yüksek gelebilir, 5.5-7 litre arasında yakar genelde [COLOR="Silver"]
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Cevaplar ve öneriler için teşekkür ederim.

Kardeşler motorda 50 bin km de egzantrik değişimi vs yapılmış. Furş takımı ve amortisör keçeleri de. Umarım kısa zaman da istemez.

Fren zayıflığı konusunda herkes yakınıyor ama çelik fren hortumu kesinlikle kullanacağım.Balata olarak ta EBC tercih edecektim ama orjinal Yamaha'da çok pahalı değil.

8 litrelere çıkmayalım da 6-7'lere razıyım

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Zaten okadr yakiyo arkadasm bnde bir hafta oldu fazerimi aldigim yakitini test ettim uzmedi bni cbf 1000dwn sonra hatta sewindirdi

Motosikleti
    Selam Arkadaşlar,

hele Fazer'ı yarın kavuşayım daha fazla resim ve ayrıntı paylaşacağım.

okanius bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler