Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, subap şimlerinin fiyatını bulabilen var mıdır
    http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/fz6_fazer/06-07/

benim gecen filtre falan aldigim site bu, Ingiltere de,sizin simleri de koymuslar, tabii hangi araligi alacagini olcmen lazim once, bence burdan vermene gerek yok siparisi ama en azindan fiyat konusunda bir fikriniz olur diye koyayim linki dedim.

Bir de soyle bir durum var, bizim arkadas soylemisti bana, egzantrik zincirini degistirdikten sonra. Sizin motorlarda da otomatik gergi var, bizimkinde de. Ozellikle Kawasaki nin zzr ve zx6 serisinde belli km.lerden sonra otomatik gergi gorevini tam yapamamaya basliyor, bu da gevsek zincirden kaynaklanan sese sebep oluyor, yurtdisinda genelde bu problemi yasayanlar, 50 dolar civarina manuel gergi alarak olaydan kurtulduklarini soyluyorlar ancak asagidaki video da goreceginiz uzere, otomatik gergiyi de daha cok germesi icin ayarlamak mumkun. Ajda Pekkan stylaaa

cihan54 bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Beyler, subap şimlerinin fiyatını bulabilen var mıdır
    tanesinin 7-8 lira olması lazım diye tahmin ediyorum...

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Arkadlar hazir mot.sesmevzusu acilmiskentecrubelerinizden istifase etmek istiyorum ben bukonuda oldukca acemiyim 3 aylik bir fazer gecmisim var size danismadan baliklama dalip ustalara gitmek istemiyorum , zaten daha Bursa'da motorumu gosterebilicegim guvenilir bi usta arastirmadim.
    Motosikletim sogukken bir sikinti yok fakat biraz kulaninca , devirlide kulanirsam daha cabuk duyulmaya basliyor cit cit cit diye , sanki eksozlarin motora baglanti kisminnda yada biraz ust taraftanda olabilir. Bir ikinciside kasksizken dAha net duyulan on taraftan vivvvv diye birses geliyor daha cok 70-80 km hozlardan sonra duyulabiliyor. Grenajlardanda olabilir diye dusunuyorum. Yorumyapabilirmisiniz acaba . SS:-)

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/fz6_fazer/06-07/

benim gecen filtre falan aldigim site bu, Ingiltere de,sizin simleri de koymuslar, tabii hangi araligi alacagini olcmen lazim once, bence burdan vermene gerek yok siparisi ama en azindan fiyat konusunda bir fikriniz olur diye koyayim linki dedim.

Bir de soyle bir durum var, bizim arkadas soylemisti bana, egzantrik zincirini degistirdikten sonra. Sizin motorlarda da otomatik gergi var, bizimkinde de. Ozellikle Kawasaki nin zzr ve zx6 serisinde belli km.lerden sonra otomatik gergi gorevini tam yapamamaya basliyor, bu da gevsek zincirden kaynaklanan sese sebep oluyor, yurtdisinda genelde bu problemi yasayanlar, 50 dolar civarina manuel gergi alarak olaydan kurtulduklarini soyluyorlar ancak asagidaki video da goreceginiz uzere, otomatik gergiyi de daha cok germesi icin ayarlamak mumkun. Ajda Pekkan stylaaa

forumlarda otomatik gergiyi ayarlayıp geri takanlar belli kilometreden sonra aynı sesi tekrar aldıklarını belirtmişler...
    otomatik gergiyi daha ucuz olan manuel gergiyle değiştirmekte riskli...adamın iyi ayarlaması lazım ne kadar sıkacağını vs...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadlar hazir mot.sesmevzusu acilmiskentecrubelerinizden istifase etmek istiyorum ben bukonuda oldukca acemiyim 3 aylik bir fazer gecmisim var size danismadan baliklama dalip ustalara gitmek istemiyorum , zaten daha Bursa'da motorumu gosterebilicegim guvenilir bi usta arastirmadim.
    Motosikletim sogukken bir sikinti yok fakat biraz kulaninca , devirlide kulanirsam daha cabuk duyulmaya basliyor cit cit cit diye , sanki eksozlarin motora baglanti kisminnda yada biraz ust taraftanda olabilir. Bir ikinciside kasksizken dAha net duyulan on taraftan vivvvv diye birses geliyor daha cok 70-80 km hozlardan sonra duyulabiliyor. Grenajlardanda olabilir diye dusunuyorum. Yorumyapabilirmisiniz acaba . SS:-)
    vivv sesi hava girişinden dolayı geliyo olabilir...özellikle vites değiştireceğin zaman gaz kesince gelen kısa süreli uğultudan bahsediyosan eğer...yanılıyoda olabilirim...ses konusunda hassas olan cihan da farketmiş olabilir...
    CEL1KYELEK bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şu sesleri duymak lazım yav. çıt çıt çıt diyince benim aklıma sonradan takılmış puig python zeus vs. gibi ön camların bağlantı noktalarının grenajdan esnemesiyle çıkardığı ses aklıma geliyo.

vivv sesi için fikir yürütemedim ama dediğim gibi duymadan yorumlamak zor

Cihan pası aldı, kıvrak bir hareketle topu Mustafaya ortalıyor. Mustafa son vuruşu yapabilecek mi acaba, merakla bekliyoruz. Sendeyiz mkaptan
    CEL1KYELEK bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Şu sesleri duymak lazım yav. çıt çıt çıt diyince benim aklıma sonradan takılmış puig python zeus vs. gibi ön camların bağlantı noktalarının grenajdan esnemesiyle çıkardığı ses aklıma geliyo.

Cihan pası aldı, kıvrak bir hareketle topu Mustafaya ortalıyor. Mustafa son vuruşu yapabilecek mi acaba, merakla bekliyoruz. Sendeyiz mkaptan
    abi şu hava giriş sesini duymuyo musunuz çok tatlı bi sesi var...hhhohoofffup diye havayı çekiyo kalın bi tonda...

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumlarda otomatik gergiyi ayarlayıp geri takanlar belli kilometreden sonra aynı sesi tekrar aldıklarını belirtmişler...
    otomatik gergiyi daha ucuz olan manuel gergiyle değiştirmekte riskli...adamın iyi ayarlaması lazım ne kadar sıkacağını vs...

valla ses tekrar ederse bi dis daha sikarsin aynen devam Ya da digerlerinin yaptigi gibi manuel olani alican, ayarlayip keyfine bakican, tabii zamanla o zincir gevsedikce manuel olani da sikmak zorunda kalacaksin, her turlu motorun sesini dinleyip bir terslik var mi diye kontrol etmek gerekiyor sonucta. Fazla siki olmasi da zincirin ve zincir muhafazasi denen zimbirtinin erken bitmesi demek. Artik karar sana kaliyor orda biraz. Tabii bir de bu isten anlayan bir ustaya. Ben ulusta gittigim ustayi tuttum, istersen sen de ona bi ugra fiyat al bir ara, cok salas bir dukkan ama isciligi gayet iyi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    abi şu hava giriş sesini duymuyo musunuz çok tatlı bi sesi var...hhhohoofffup diye havayı çekiyo kalın bi tonda...
    Benim kask baya iyi anlaşılan. İçeriye de buff balaklava vs. bol kepçe kullanınca çok merak ettim şu sesi yahu Benim ek olarak duyduğum tek ses 8000'den sonra egsozumun söylediği şarkı sesi
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ses tekrar ederse bi dis daha sikarsin aynen devam Ya da digerlerinin yaptigi gibi manuel olani alican, ayarlayip keyfine bakican, tabii zamanla o zincir gevsedikce manuel olani da sikmak zorunda kalacaksin, her turlu motorun sesini dinleyip bir terslik var mi diye kontrol etmek gerekiyor sonucta. Fazla siki olmasi da zincirin ve zincir muhafazasi denen zimbirtinin erken bitmesi demek. Artik karar sana kaliyor orda biraz. Tabii bir de bu isten anlayan bir ustaya. Ben ulusta gittigim ustayi tuttum, istersen sen de ona bi ugra fiyat al bir ara, cok salas bir dukkan ama isciligi gayet iyi.
    sen ne için gittin la ulustaki ustaya...yıbanın arkasında bi yerden bahsediyolardı orası mı acaba? o gün ridersta sen de vardın, ordaki usta açmadı mı seni...antalya'dan getirtilen

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    sen ne için gittin la ulustaki ustaya...yıbanın arkasında bi yerden bahsediyolardı orası mı acaba? o gün ridersta sen de vardın, ordaki usta açmadı mı seni...antalya'dan getirtilen
    ben su devridaim pompasinin altindan hafif yag sizdirma sikayetiyle gitmistim, adam contalari falan hepsini bulup guzelce degistirdi, bikac ufak isi daha vardi onlari da yapti, gozunun onunde yapiyo eger beklersen. Aynen Yibanin arkasindaki cadde de, Sahin kofte mi ne var onun yaninda Riders da ki usta sozde fena degildi ama bir de sahada gormek lazim tabii kendisini, gerci Hakan adam iyi demisti onun motoru adam etmis sonucta. Fiyat kafan yatiyosa hic Ulusu karistirma o zaman, ama bir de oraya sorayim diyosan sen bilirsin. Yibanin onunden iceri dogru girince, biraz asagi inip 2. saga giriyosun biraz gidince sol tarafinda kalir. Onunde hurda motorlar falan var.
    erro bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    [QUOTE=cihan54;3176497]Şu sesleri duymak lazım yav. çıt çıt çıt diyince benim aklıma sonradan takılmış puig python zeus vs. gibi ön camların bağlantı noktalarının grenajdan esnemesiyle çıkardığı ses aklıma geliyo.

Cihan pası aldı, kıvrak bir hareketle topu Mustafaya ortalıyor. Mustafa son vuruşu yapabilecek mi acaba, merakla bekliyoruz. Sendeyiz mkaptan [/QUOTE
    Abi cam orjinal cit cit sesi okadar yukardan gelmiyor motor isininca rolentifeyken de yapiyor taki soguyunca kesiyor . Oyle cok asiri bi seste degil belki normal calismasi dicem ama bilemiyorum yinede icime kurt dustu. Arkadasta fazeri satti karsilastirmada yapamadim

Motosikleti
    tracer 900
    Abi cam orjinal cit cit sesi okadar yukardan gelmiyor motor isininca rolentifeyken de yapiyor taki soguyunca kesiyor . Oyle cok asiri bi seste degil belki normal calismasi dicem ama bilemiyorum yinede icime kurt dustu. Arkadasta fazeri satti karsilastirmada yapamadim
    valla çıt çıt diye ses sıcak makinanın stop ettiğinde soğuması esnasında olur...onun dışında benim de bi fikirm yok...

cihan54 ve CEL1KYELEK bunu beğendiler.

Motosikleti
    yapmis oldugunuz yorumlariniz icin tek tek tesekur ediyorum.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet Erhan'ın dediği gibi motor stop ettikten sonra soğuma esnasında headers ve egsozdan çıtırdamalar gelir. Çalışırken gelen daha farklı bi ses olsa gerek. Sesin sıklığı nasıl peki, hızlı şekilde mi geliyor.

valla çıt çıt diye ses sıcak makinanın stop ettiğinde soğuması esnasında olur...onun dışında benim de bi fikirm yok...

http://i820.photobucket.com/albums/z...psf1a25367.jpg
    Kim çekmiş bu fotoyu çok orjinal olmuş
    CEL1KYELEK bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Cihan evet sik sik kesintisiz devam ediyor. Gazla paralel gazi acinca nekadar acarsan okada sikligi da artiyor gazi kesincede ses seviyesi ayni yukselme yada azalma olmuyor sikligi gaz vermeye gore azalip siklasiyo
    motorun calismasiyla orantili gidisatta hic bir sikinti yok hersey normal

Motosikleti
    tracer 900

Kim çekmiş bu fotoyu çok orjinal olmuş
    valla gezerken buldum...

bu arada önceki sayfalarda koyduğum videolardakinden farklı bir ses mi çıkan ses...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Subaplardan birinin şıkırdaması olabilir mi sence, o sıklıkta bir ses mi. Devirle artan bir sesse, subaplardan birinin yayındaki sıkıntıyla meydana gelmiş olabilir diye tahmin yürütebilirim.

Motosikleti
    Koymus oldugun videolardan cok farkli . Su video ekleme isini becerebilirsem yarin ceker dinletirim

Motosikleti
    tracer 900
    Koymus oldugun videolardan cok farkli . Su video ekleme isini becerebilirsem yarin ceker dinletirim
    videoyu youtube ekle...istersen direkt olarak linki yapıştır buraya yada;

youtubeda video açıkken paylaş butonuna bas, altında kısa bi likn çıkacak, o linki bu forumda mesaj yazdığın yerde üst kısımdaki ikonlardan sondan ikinciyi (insert video) tıkla ve çıkan ekrana daha önce kopyaladığın kısa linki yapıştır ok de..
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    videoyu youtube ekle...istersen direkt olarak linki yapıştır buraya yada;

youtubeda video açıkken paylaş butonuna bas, altında kısa bi likn çıkacak, o linki bu forumda mesaj yazdığın yerde üst kısımdaki ikonlardan sondan ikinciyi (insert video) tıkla ve çıkan ekrana daha önce kopyaladığın kısa linki yapıştır ok de..
    Aydınlandım yemin ediyorum
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler