Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250r
    xcom önceden yazsaydın beraber sipariş verirdik dün değiştirdim bende çok iyi oldu ben araştırmadayım bulursam tekrar paylaşırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara 15-50 yağ kullanacaklar vardı ne oldu nasıl oldu yorumlarını alsak biraz??
    abi güzel valla eneos 15-50 koydum gayet memnunum vitesler pamuk pamuk.. öyle abartıldığı gibi bi durum yok ilk çalıştırmada 2-3 çubuk olmasını beklersen daha iyi olur..

viteslerin pamuk gibi olması için bence debriyaj ayarına sürekli dikkat etmek gerekiyor hani ne erken ne geç tam ortada kavraması lazım derler ya ortanın bi tık ilerisine ama çok hafif bi tık ilerisine ayarlarsanız şıkır şıkır olur...

ilk marşa basınca hafiften bi titreme var ama ısınınca kesiliyor..

havalar soğumaya başlayınca hemen değişmeli yalnız.. sadece yaz için tavsiye ediyorum.. @sokollu ferhat sürdü benim motoru bide o yorum yapsın ben başka cbr 250 kullanmadığım için onun yorumu daha iyi olur...

@mazixxx sipariş vermeden önce bana bi haber et.. gerçi hallettim herşeyi 42k ya kadar bütün malzemeleri aldım ama sen bi mesaj at belki bende alırım fazla parça göz çıkarmaz :D ... yollarım ptt ile parayı falan...

hangi marka model lastik alırsanız alın kitapçıktaki değerlerle aynıdır..

tek 29-29
    çift 29-33
    afyonlu003 bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi güzel valla eneos 15-50 koydum gayet memnunum vitesler pamuk pamuk.. öyle abartıldığı gibi bi durum yok ilk çalıştırmada 2-3 çubuk olmasını beklersen daha iyi olur..

viteslerin pamuk gibi olması için bence debriyaj ayarına sürekli dikkat etmek gerekiyor hani ne erken ne geç tam ortada kavraması lazım derler ya ortanın bi tık ilerisine ama çok hafif bi tık ilerisine ayarlarsanız şıkır şıkır olur...

ilk marşa basınca hafiften bi titreme var ama ısınınca kesiliyor..

havalar soğumaya başlayınca hemen değişmeli yalnız.. sadece yaz için tavsiye ediyorum.. @sokollu ferhat sürdü benim motoru bide o yorum yapsın ben başka cbr 250 kullanmadığım için onun yorumu daha iyi olur...

@mazixxx sipariş vermeden önce bana bi haber et.. gerçi hallettim herşeyi 42k ya kadar bütün malzemeleri aldım ama sen bi mesaj at belki bende alırım fazla parça göz çıkarmaz :D ... yollarım ptt ile parayı falan...

hangi marka model lastik alırsanız alın kitapçıktaki değerlerle aynıdır..

tek 29-29
    çift 29-33
    Anladım hocam saolasın cevabın için. Motor tamirdeyken ipone 10-40 götürdüm ustaya değiştirdik falan dedi ama motor titremeye başladı hem de acayip bi şekilde içime kurt düştü zaten ustayla da tartıştık 800 lira işçilik parası isteyince. Yarın yağ siparişi verecektim vermeden sorayım dedim olmazsa 15-50 alacam motor için.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    800 tl işçilik nedir ya ayıp.. Ne yapmış kamyon kaportasımı toplamış nedir yani ? Bu millet uçmuş harbiden..
    Kardeşim Ipone 15-50 mi koyacaksın nedir durum ? Birse yap seviyeni bir kontrol et..
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 tl işçilik nedir ya ayıp.. Ne yapmış kamyon kaportasımı toplamış nedir yani ? Bu millet uçmuş harbiden..
    Kardeşim Ipone 15-50 mi koyacaksın nedir durum ? Birse yap seviyeni bir kontrol et..
    Zeki abi bende anlamadım ne yaptıysa.. birde üste çıkmaya çalışıyor.. Şuan için bilemiyorum abi kararsız kaldım acaba ne alsam diye.. bide abi son yazdığını cümleyi anlayamadım ?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim mobilden yazınca hata olmuş kusura bakma.. Yağ seviyeni bi kontrol et dicektim..
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mobilden yazınca hata olmuş kusura bakma.. Yağ seviyeni bi kontrol et dicektim..
    tamamdır abi yarın ben seni whatsapp dan rahatsız ederim abi haberin olsun

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara 15-50 yağ kullanacaklar vardı ne oldu nasıl oldu yorumlarını alsak biraz??
    Kitapçıklarda önerilen 10-30 değerini bizim ülkemizin sıcak iklimi için çok ince bulduğumdan tüm yıl 10/40 kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bir de benim gözlemim ipone 10-30 tam sentetik debriyajda sıyırmaya neden oluyor,daha önce de yazdım. Gerçi Arda memnun olduğunu söylemişti.

Emre (xcom) fuarda 15-50 Eneos alacağım dediğinde, yetkili kişi 10/30,10/40,15/50 arasında çok bir fark olmayacağını içindeki kimyasalların işlevini iyi yerine getirdiği için günümüz teknolojisinin motorlarında herhangi bir soruna neden olmayacağını söylemiş. Doğru olabilir ama makineler yağ seçer. Cbr için Ipone 10/40 (full sentetik olmayan) başarılı titreşim ve vites açısından. 15/50 de kullanılabilir. Castrol kadar olmasa da hafif bir titreşim vardı Emre'nin motorunda. Ama vites geçişleri ve performans çok iyi. Ipone kadar pahalı olmadığı için kullanmayı düşünüyorum ilerde.
    Mitoqondri bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar herkese yeni kasa için siyah ön cam taktıran var mı acaba?Ebay'a bakındım ama hep eski kasa için olanlar var.Varsa nereden bulabilirim ve fiyatı nasıl olur acaba?

Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese yeni kasa için siyah ön cam taktıran var mı acaba?Ebay'a bakındım ama hep eski kasa için olanlar var.Varsa nereden bulabilirim ve fiyatı nasıl olur acaba?
    cbr300r diye aratırsan belki bulursun. Ben mesela şunu buldum ama siyah değil.
    http://www.hotbodiesracing.com/en/pr...a_2015_cbr300r

Siyahı da varmış pardon

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wurth cok temiz abi, belli olmuyo bide bende pas baslangıcı olmustu. Motul arka jantı mahvediyo ama ne ses var ne de sertlik
    Dün zinciri würtlerken dikkat ettim baklaların dış taraflarında yine paslanmalar olmuş. Bir dahaki sefere würtün hhs2000 modelini ya da farklı birşeyi deneyeceğim. Dry lube benim için bitmiştir malesef :(
    kahve bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siyahı da varmış pardon [COLOR="Silver"]
    Cam yapısı aynı gerçekten o zaman 300r olarak aramak daha mantıklı,teşekkürler.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siyahı da varmış pardon

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Dün zinciri würtlerken dikkat ettim baklaların dış taraflarında yine paslanmalar olmuş. Bir dahaki sefere würtün hhs2000 modelini ya da farklı birşeyi deneyeceğim. Dry lube benim için bitmiştir malesef :(
    2013 Model Cbr ve 2014 Cbrımda tam kronik sorun bu zincir paslanması. Ne ıle yağladımsa paslanıyor arkadaş. Ninja 250sl var arkadasta afedersiniz bok götürüyor 1 tane baklasında pas yok. Çok özendiğimiz içinmidir nedir yahu.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Bol bol temizleyeceğiz başka çare yok sanırım. Ya da 200 liraya did takılacak.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    D.I.D. alın keyfinize bakın.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buldum bir arkadaş yaptırmış. Aynı linkteki fotoğraf taki gbi. Özel mesaj atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Bu arada beyler ben cbr a diablo rosso 2 lastik taktım. Fabrika değerleri basın diyor herkes ama 29-29 bastığımda resmen lastik indi motor hantallasti boyle kavislerden geçerken direk lastik eğilip bukuluyo. Tavsiye edebilcek kullanan biri varmı ?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buldum bir arkadaş yaptırmış. Aynı linkteki fotoğraf taki gbi. Özel mesaj atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Bu arada beyler ben cbr a diablo rosso 2 lastik taktım. Fabrika değerleri basın diyor herkes ama 29-29 bastığımda resmen lastik indi motor hantallasti boyle kavislerden geçerken direk lastik eğilip bukuluyo. Tavsiye edebilcek kullanan biri varmı ?
    Fabrika değerleri fabrikada gelen lastik için geçerli. Lastik üreticisinin CBR 250 için verdiği değerler 29-33 psi

Bende Rosso 2 taktırdım öne 31 arkaya 34 bastılar

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika değerleri fabrikada gelen lastik için geçerli. Lastik üreticisinin CBR 250 için verdiği değerler 29-33 psi
    Alıntı berjayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Rosso 2 taktırdım öne 31 arkaya 34 bastılar
    Sanırım biraz deneye deneye bulucaz. ön 29 arka 33 deneyelim bakalım. gerçi benzinliklerdeki hiçbir hava makinesi doğru göstermiyor. özellikle denedim bir yerde 37 bir yerde 33 gösteri. 35 Basıyım dedim dahada indirdi. lastiğin keyfini çıkaramıyorum şu hava konusu yüzünden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

buralara accık renk gelsin

OnNumero, Mitoqondri, Sokollu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Evet benzinlikteki hava pompaları sapıtmış durumda olabiliyor bir adet basınç ölçer edinebilirseniz daha güvenli sonuçlar alacağınız kanaatindeyim. Evden çıkmadan lastik soğuk iken ölçün mesela ön 25 arka 29 geldi.(öne 4psi arkaya da 4psi basmanız gerek) Gidin benzinlikte tekrar ölçün diyelim orda ön26 arka 30 geldi aradaki fark kadar eklememiz gerek yani önü sıcak haliyle 4psi basarak 30 arkayi da 34 yapmanız işinizi daha da doğru yapmanızı sağlar. Her binişte mutlaka lastikler elle/ayakla dahi olsa kontrol edilmeli. Göze batacak bir inme göstermiyorsa lastiginiz haftada bir basınç ölçer ile kontrol+şişirme idealdir. Keyifli sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Aradaki fark dediğim ön-arka arasındaki fark değil tabi yanlış anlaşılmasın sayılar öyle denk gelmiş Ilk ölçtüğümüz değer ile olması gereken değer arasindaki fark.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    rosso 2 kullananlar,
    artçı olmadan ön ve arka 29 psi
    artçı var ise ön 29 arka 33 psi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler