Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Selam arkadaşlar.
    Bende 2015 250r ile aranıza katıldım.
    Ankarada ulusanda özel motor eğitimi alıyorum.
    ilk motorum.
    akşamlarıda çalıştığım iş yerinin geniş 1.5 2km lik çevresinde tur atıyorum.
    önerileriniz nelerdir?
    kahve bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    ilk motorum.
    önerileriniz nelerdir?
    Hayırlı olsun..
    скиталец

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/P5LBbN.jpg

ön cama kırmızı film yaptırdım nasıl olmuş

birde kırmızı xenon mercek far yaptırmak istiyordum. kırmızı sinirli bakış yakalamak istiyordum. ama muayeneden geçmiyormuş. üzülerek vazgeçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

birde şu plakalıktan kurtulmak istiyorum ama kesip biçme işi olmadan. yutubda bi kız çok güzel yapıyor plakalığı. yokmu öyle yapan biyer
    Kaskta kullandığınız vizörü nereden temin ettiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

[/COLOR]
    Selam arkadaşlar.
    ilk motorum.
    önerileriniz nelerdir?
    Dikkatli kullanın ve egzoza dikkat çabuk ısınıyor
    obarey bunu beğendi.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskta kullandığınız vizörü nereden temin ettiniz?
    istanbul şirinevlerde motomax ın yan tarafında ls2 bayisi var ordan kardeşim

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    istanbul şirinevlerde motomax ın yan tarafında ls2 bayisi var ordan kardeşim
    Benim de çok hoşuma gitti vizörünüz gece sıkıntı çıkarıyor mu ?

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de çok hoşuma gitti vizörünüz gece sıkıntı çıkarıyor mu ?
    yok gece de gayet net

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar belki hatırlarsanız aralık ayında büyük bir kaza geçirmiştim çok şükür bende bir şey olmadı ama çarptığım köpek direk boyundan darbe aldığı için olay yerinde ölmüştü. Aradan geçen 4 ay içresinde çok araştırma yaptım grenajlar için hatta Ankara dan birisi ile anlaşıp gittiğimde o şahsı aradıkça açmadı telefonu zaten daha önce telefon konuşmamız da parçalar gelecek az kaldı isterseniz parayı gönderin ben size kargo ile gönderirim demişti Allah dan bu tongaya düşmedik. Biraz daha araştırma yaptıkça baktık millet dolandırıcı veya da çalıntı mal satıyor en güzeli honda bayisinden almak oldu parça listesini tekrar atmak istiyorum hem fiyatları ile bir bilgi almış olursunuz.
    http://i.hizliresim.com/zmPQZO.jpg
    parçaları sipariş geçtikten 4 gün sonra aradılar ve parçanın geldiğini söylediler hemen gidip aldım fazla vaktim olmadığında fotoğraflarını çekemedim ama koca bi kutunun içinde gelmiş kontrol ederek teslim aldık hemen motoru arabanın arkasına yükleyerek tamircinin yanına götürdük. Bu arada neden honda bayisinde yaptırmadığımı açıklamıştım tekrar söylemek istiyorum benden işçilik için 500-600 civarı para istediler sözde ön tarafta yamukluk varmış binmeden sürmeden anladı(?). Her neyse motoru verdikten bir gün sonra kontrol için motoru komple soydu
    http://i.hizliresim.com/LpVdLJ.jpg
    özellikle radyatöre bakmak için çünkü kaza da oda darbe almış ve yamulmuş ama bi sorun çıkarmadı sadece radyatör hortumu zedelenmiş onu da değiştirdik. Motor çalışırız vaziyete geldikten sonra turlamaya çıktı ön takım taş gibi bi sıkıntısı yokmuş. grenajları taktık dan sonra yağ, yağ flitresini değiştirip bastık marşa Bugün çıkardım motorumu aşırı mutlu oldum Bu arada işimin yoğun olmasından dolayı tamir sırasında foto çekemedim ama kazadan sonra elimde kalan parçalar bunlar:
    http://i.hizliresim.com/6ZA6k9.jpg
    geri kalanı pek yok bulamadık başka birşey Yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın okuduğunuz için teşekkür ederim Bu kazadan sonra çıkardığım dersler, yol boş diye gaz açmamak lazım her an önünüze bir şeyler çıkabilir bu köpek, kedi veya da ufak bi pet şişesi olabilir DİKKATLİ olmak lazım.. Ve ekipman kaskın eldiven mont mutlaka ama mutlaka takın.. Bu kaskımın hali :
    http://i.hizliresim.com/aoOBEB.jpg
    Eldivenin montun resmini bulamadığım için onları atamadım vee buda bugün yani çıktıktan sonra çektiğim foto
    http://i.hizliresim.com/VlqyBn.jpg
    Siz siz olun bir parçaya ihtiyaç olduğu zaman kimseye güvenmeyin özellikle o malum sitedeki satıcalara tabi hepsi için geçerli değil. Bana kazadan sonra iyi dilek mesajları atan abilerime kardeşlerime çook teşekkür ederim . Herkesin tekeri düz bassın sağlıcakla kalın
    tekrardan geçmiş olsun nihayet piyasaya sürdün motoru gerçi kar varmış afyonda malum ben bu başlıkta uzun süredir yokum tekrardan söyleyeyim bazı arkadaşların haberi yoktur belki honda cbr 250 parça fiyatlarında 2 ay önce büyük indirim yaptı bilginize
    afyonlu003 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan geçmiş olsun nihayet piyasaya sürdün motoru gerçi kar varmış afyonda malum ben bu başlıkta uzun süredir yokum tekrardan söyleyeyim bazı arkadaşların haberi yoktur belki honda cbr 250 parça fiyatlarında 2 ay önce büyük indirim yaptı bilginize
    Teşşekkür ederim sonunda saldım dedim ama 20 cm kar var burada bu arada yeni motorun da hayırlı olsun tekerin düz bassın
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Satış fiyatını 14000 TL yapmasaydı keşke, cazibesi çok azaldı.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar lastiklerden konu açılmış iken;
    Avon roadrider am26: 738tl
    Bridgestone battlax bt45: 707tl
    Dunlop arrowmax: 749tl
    Metzeler lasertec: 623tl
    Michelin pilot activ: 736tl
    Pirelli rosso II: 752tl
    Pirelli sport demon: 736tl

Ebatlar orjinaldir rossoII dışında başka lastik tecrübesi olan var mı acaba? Varsa biraz bilgi lütfen!!
    Hava olayına gelirsek hangi marka model lastik olursa olsun.. Kitapçıkta yazan
    Tek:29-29
    Çift:29-33 geçerlidir.. Farklı basınçta kullananlar için ise kendi tercihi der saygı duyarım.. İyi akşamlar
    Motolastikte Rosso II 684TL fakat İstanbul'da taktırmak için ne kadar para alırlar acaba?
    http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Merhabalar belki hatırlarsanız aralık ayında büyük bir kaza geçirmiştim çok şükür bende bir şey olmadı ama çarptığım köpek direk boyundan darbe aldığı için olay yerinde ölmüştü. Aradan geçen 4 ay içresinde çok araştırma yaptım grenajlar için hatta Ankara dan birisi ile anlaşıp gittiğimde o şahsı aradıkça açmadı telefonu zaten daha önce telefon konuşmamız da parçalar gelecek az kaldı isterseniz parayı gönderin ben size kargo ile gönderirim demişti Allah dan bu tongaya düşmedik. Biraz daha araştırma yaptıkça baktık millet dolandırıcı veya da çalıntı mal satıyor en güzeli honda bayisinden almak oldu parça listesini tekrar atmak istiyorum hem fiyatları ile bir bilgi almış olursunuz.
    http://i.hizliresim.com/zmPQZO.jpg
    parçaları sipariş geçtikten 4 gün sonra aradılar ve parçanın geldiğini söylediler hemen gidip aldım fazla vaktim olmadığında fotoğraflarını çekemedim ama koca bi kutunun içinde gelmiş kontrol ederek teslim aldık hemen motoru arabanın arkasına yükleyerek tamircinin yanına götürdük. Bu arada neden honda bayisinde yaptırmadığımı açıklamıştım tekrar söylemek istiyorum benden işçilik için 500-600 civarı para istediler sözde ön tarafta yamukluk varmış binmeden sürmeden anladı(?). Her neyse motoru verdikten bir gün sonra kontrol için motoru komple soydu
    http://i.hizliresim.com/LpVdLJ.jpg
    özellikle radyatöre bakmak için çünkü kaza da oda darbe almış ve yamulmuş ama bi sorun çıkarmadı sadece radyatör hortumu zedelenmiş onu da değiştirdik. Motor çalışırız vaziyete geldikten sonra turlamaya çıktı ön takım taş gibi bi sıkıntısı yokmuş. grenajları taktık dan sonra yağ, yağ flitresini değiştirip bastık marşa Bugün çıkardım motorumu aşırı mutlu oldum Bu arada işimin yoğun olmasından dolayı tamir sırasında foto çekemedim ama kazadan sonra elimde kalan parçalar bunlar:
    http://i.hizliresim.com/6ZA6k9.jpg
    geri kalanı pek yok bulamadık başka birşey Yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın okuduğunuz için teşekkür ederim Bu kazadan sonra çıkardığım dersler, yol boş diye gaz açmamak lazım her an önünüze bir şeyler çıkabilir bu köpek, kedi veya da ufak bi pet şişesi olabilir DİKKATLİ olmak lazım.. Ve ekipman kaskın eldiven mont mutlaka ama mutlaka takın.. Bu kaskımın hali :
    http://i.hizliresim.com/aoOBEB.jpg
    Eldivenin montun resmini bulamadığım için onları atamadım vee buda bugün yani çıktıktan sonra çektiğim foto
    http://i.hizliresim.com/VlqyBn.jpg
    Siz siz olun bir parçaya ihtiyaç olduğu zaman kimseye güvenmeyin özellikle o malum sitedeki satıcalara tabi hepsi için geçerli değil. Bana kazadan sonra iyi dilek mesajları atan abilerime kardeşlerime çook teşekkür ederim . Herkesin tekeri düz bassın sağlıcakla kalın
    Bu gibi durumlarda yetkili servislerden parçayı bekleyip yaptırsak çalıntı motor sayısında ciddi düşüş olur. Hem de başkasının çalınmış olan parçasındaki ah ile yola çıkmayız. Hayır duası çok önemli bence hele hele 2 teker üzerindeyken. Gerçekten tebrik ederim umarım en kötü kazan böyle olur. Tekerin düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Selam arkadaşlar.
    ilk motorum.
    önerileriniz nelerdir?

Motoru ısıtmadan gazlama sakın. Yaklaşık 8 ay olacak alalı motoru daha birgün ısıtmadan yola çıkmadım. Bir diş ısındıktan sonra evden ara sokakta yavaş giderek 3 çizgiye çıkmasını bekliyorum.Birde rodaj esnasında kullanmak daha çok dikkat istiyor,trafikte seni sıkıştıranların bitmemesinden ötürü.(Ben direk yaşadım oradan biliyorum.)
    Benim nacizane tavsiyem vaktin ve imkanın var ise İstanbul'a gelip Honda,Gis akademi gibi bir kurumsal firmadan da eğitim alman, aldığın eğitimi karşılaştırmış olursun. Şahsen ben daha önce ehliyet aldığım yerdeki eğitim üzerine Honda'ya gittikten sonra dünyam değişti. Japon kurallarına göre eğitim veriyor hocalar bence gayet başarılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

http://i.hizliresim.com/P5LBbN.jpg

ön cama kırmızı film yaptırdım nasıl olmuş

birde kırmızı xenon mercek far yaptırmak istiyordum. kırmızı sinirli bakış yakalamak istiyordum. ama muayeneden geçmiyormuş. üzülerek vazgeçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

birde şu plakalıktan kurtulmak istiyorum ama kesip biçme işi olmadan. yutubda bi kız çok güzel yapıyor plakalığı. yokmu öyle yapan biyer
    Lastiklerdeki şeritler çok hoş durmuş.Allah kaza bela vermesin,tekerin düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Alıntı OnNumero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir kilit alıcam hangisini almalıyım ?
    - Motosiklet normalde garajda duruyor, sadece seyehatlerda kullanabiliceğim bir zincir almayı düşünüyorum, iki zincir arasında kararsız kaldım.

http://www.hepsiburada.com/liste/sxp...oryId=20029248

veya

http://www.hepsiburada.com/liste/lam...oryId=20029248
    Benim tavsiyem grade 80 ya da 100 zincir ile ayrıca asma kilit alman 200TL'ye yakın bir fiyat tutuyor ama bu kilitler(hele 2.cisini hiç düşünme bile) demir makaslarında çerez oluyor.(Kendim inşaat mühendisiyim demir makasına abanıp çoğu zinciri kırıyorlar,heryerde de satılıyor.) Aklım kalmasın diyorsan benim tavsiyem budur.
    obarey bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    @qezqin Alla razı olsun hocam. Çok kişi dedi istanbul da izmir de çıkma ikinci el parçalar var diye ama benim içim rahat etmedi etmezdE ama bu çalıtı mal işi bitmez gibi gözüküyor
    qezgin bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Motul yağ almayı düşünüyorum, kitapçıkta şu şekilde yazıyor;

Tavsiye edilen motor yağı›
    Honda 4-zamanl› motosiklet yağı
    API Servis Sınıfı SG veya daha yüksek,
    “Enerji Tasarruflu” olarak işaretlenmiş yağlar
    hariç, SAE 10W-30, JASO T 903 standart
    MA

Burda 10-30 demiş ama balıkesir yazın çok sıcak oluyo o yüzden 10-40 almayı düşünüyorum.
    Motul un hangi yağını almalıyım?

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul yağ almayı düşünüyorum, kitapçıkta şu şekilde yazıyor;

Tavsiye edilen motor yağı›
    Honda 4-zamanl› motosiklet yağı
    API Servis Sınıfı SG veya daha yüksek,
    “Enerji Tasarruflu” olarak işaretlenmiş yağlar
    hariç, SAE 10W-30, JASO T 903 standart
    MA

Burda 10-30 demiş ama balıkesir yazın çok sıcak oluyo o yüzden 10-40 almayı düşünüyorum.
    Motul un hangi yağını almalıyım?
    Abi motülü bilmiyorum ama İpone de genllikle 10.40 full sentetik yağ kullanıyorm ha motülde farklıysa bilemiyorum daha tecrübeli kullanan kişiler cevap verirler
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Hocam önerilerin için teşekkür ederim. motoru ısıtmıyordum (çalışıp 1 2 dakika sonra yola çıkıyordum), bundan sonra ısıtırım.
    Birde eğitimi ehliyet aldığım yerden değil http://www.motorokulu.com/ dan alıyorum. 10 saat pratik 10 saat eğitim umarım faydalı olur.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Abi motülü bilmiyorum ama İpone de genllikle 10.40 full sentetik yağ kullanıyorm ha motülde farklıysa bilemiyorum daha tecrübeli kullanan kişiler cevap verirler
    hocam bu sentetik, yarı sentetik olayı nedir biliyorsan açıklayabilir misin?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu sentetik, yarý sentetik olayý nedir biliyorsan açýklayabilir misin?
    Yağ çeşitleri şu şekilde 3 e ayrılır..

Mineral
    Yarı sentetik
    Sentetik

Petrol işlem görüp yağa dönüştürülür herhangi bir fazladan ekstra birşey katılmaz kimyasal olarak.. Bu mineral yağdır..
    Mineral yağlar genelde fabrika dolum yağı olarak kullanılır rodaj yağı denen zımbırtı işte.. Bunun sebebi motor yeni olduğu için metal parçaların birbirine sürtünüp traşlanmasını sağlamaktır.. Bu yüzden içeride oluşturduğu koruyucu film şeridi zayıftır.. Buda rodajı sağlar.. Eksileri çabuk deforme olması özelliğini yitirmesi çok km gitmemesi diyebiliriz..

Sentetik yağ ise laboratuvar ortamında çeşitli kimyasallar ile birçok kere test edilip üretilen yağlardır.. Sürtünmeyi en aza indirip koruyucu film tabakası oluşturur aynı zamanda motoru temizler yüksek devirli kullanımda iyi performans sağlar.. Akşam motoru stop edip sabah ilk çalıştırmada pistonlara daha iyi tutunduğu için motosiklet daha az deforme olur..

Yarı sentetik ise mineral ve sentetik karışık %60 yada 70 sentetik geri kalan mineral yağdır.. Bunun sebebi ise full sentetik yağlar bazı motorlara iyi gelmez debriyaj kaçırır kaydırır vs..

Motorlarımız ilk çalıştırmada en büyük hasara mağruz kalır.. Esas ömür yiyen ilk çalıştırmadır..

Not: kabaca yazdım yanlış eksik bilgi olabilir..
    Sokollu ve afyonlu003 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250r
    arkadaşlar internetten ipone yağ sipariş verebileceğin güvenli bir site var mı. yada bildiğiniz anadolu yakasında elden bulabileceğim yer var mı. önceden cbf150m vardı metrodan 10-50 tam sentetik alıyodum metroda vardı ama bunu bulamıyorum

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı mazixxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaþlar internetten ipone yað sipariþ verebileceðin güvenli bir site var mý. yada bildiðiniz anadolu yakasýnda elden bulabileceðim yer var mý. önceden cbf150m vardý metrodan 10-50 tam sentetik alýyodum metroda vardý ama bunu bulamýyorum
    Motaks yazarsan bulursun yada İponetürkiye öyle birşey..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Heyy Heyyy Ben geldim yine gençler Yeni kasaya geçtim. Ugur kardeşimin Motorunu aldım bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı mazixxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar internetten ipone yağ sipariş verebileceğin güvenli bir site var mı. yada bildiğiniz anadolu yakasında elden bulabileceğim yer var mı. önceden cbf150m vardı metrodan 10-50 tam sentetik alıyodum metroda vardı ama bunu bulamıyorum
    Feyizoğlundan al. En Sağlam site bu abcim.
    Sokollu, Mitoqondri, afyonlu003 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler