Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Motorun parça değişip değişmediği nasıl sorgulattınız, bunun için hangi bilgiler gerekiyor ve sadece o servis mi görebiliyor yoksa nerde değişirse değişsin çıkıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mt 07
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun parça değişip değişmediği nasıl sorgulattınız, bunun için hangi bilgiler gerekiyor ve sadece o servis mi görebiliyor yoksa nerde değişirse değişsin çıkıyor mu?
    Eğer serviste değiştirilmişse kayıtlar herhangi bir serviste çıkıyor. Şase numarasından sorgulattım. Bakım yapılmış mı, kazası var mı her şey kayıtlıydı.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletinizi kendiniz yıkamak isterseniz 10 TL verip ilgili yikamanin cumartesi ve pazar günleri ekipmanindan faydalanabiliyorsunuz. Yer Istanbul park yakını, Okan üniversitesi bitisigi dir. Bilgilerinize köpük , tazikli su , hava kompresörü ve bez sağlanıyor.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilkkez bir krank problemi duyuyorum ben bu motorda ilginc...
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/86226-honda-cbr-250r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-515.html#post2803345
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/86226-honda-cbr-250r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-515.html#post2804495

11 eylül 2012 diyor mesaj tarihim. o zaman resimler de vardı ama zamanla silinmiş. cbr 250 de zorlama fazla olunca haliyle krank sorunu olabiliyor. sanırım ilk yaşayan benim arkadaşımdı ama sonradan da duyduk. bakımları aksatmadan ve uzun yolda tapagaz giderken dikkat etmek lazım .
    ardacik bunu beğendi.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bir konuda fikrinizi almak istiyorum

Açıklama:
    Ceberrutum ile gezerken Video kaydı yapabilmek icin bir kameram var.

Problem: Titreşim
    Camera cbr üzerindeyken yolun bozukluğu ve
    makinanın kendi salınımı

Montaj
    sağ ayna kolu

Çözüm denemesi 1
    Windows Movie Maker titreşim engelleyici
    --Pek olmadı gibi--

Camera;
    Çin malı içinde linux döndüren bir wide angel su geçirmez action kam

Soru 1 kamera Ceberrutta iken yapılan kayıtta titreşimi alabileceğim 3. Parti bir bilgisayar yazılımı varmıdır?

Soru 2 kamerasını koluna bağlayıp kullanan varmı?
    Günaydın,
    "Kamera kullanan yok" bizden galiba!

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kamera kullanmıyorum ama fikir beyanında bulunabilirim. Montajı aynaya değil de kaska yaparsanız görüntü daha stabil olacaktır.Çünkü ayna motorun bir uzantısı, depoya konan kameradan bile daha çok titreyeceği kanaatindeyim. Ayrıca piyasada titreşim azaltma yeteneğine sahip kaliteli kameralar var çin malı ile ne kadar randıman alabilirsiniz bilmem. Saygılar.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera kullanmıyorum ama fikir beyanında bulunabilirim. Montajı aynaya değil de kaska yaparsanız görüntü daha stabil olacaktır.Çünkü ayna motorun bir uzantısı, depoya konan kameradan bile daha çok titreyeceği kanaatindeyim. Ayrıca piyasada titreşim azaltma yeteneğine sahip kaliteli kameralar var çin malı ile ne kadar randıman alabilirsiniz bilmem. Saygılar.
    Safety First sağol ilgilendiğini için.

Kask Ve kamera hımm
    Haklısın en kullanışlı hali
    ama ben bir türlü ısınamadım.
    Bakıyorum fikir edinmeye çalışıyorum.

Çok kötü diil kam aslında Ama sadece markası kayıp
    olsun varsın.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Evet arkadaşlar Tiger Tri-780 egzozumuzu takmış bulunuyoruz şöyle fotoğraflar ve videosu

buda videosu
    afyonlu003, m1t0, Mitoqondri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun..

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar Tiger Tri-780 egzozumuzu takmış bulunuyoruz şöyle fotoğraflar ve videosu

http://i.hizliresim.com/8lz2JA.jpg
    http://i.hizliresim.com/1YED5Y.jpg
    buda videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=26MM...ature=youtu.be
    Cano hayırlı olsun. Güle güle kullan [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Geçen hafta havalar güzelken iyice seviştik.
    Bütün işlemleri 5 saat sürdü ama her anından keyif aldım

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/8lz2JA.jpg
    http://i.hizliresim.com/1YED5Y.jpg
    buda videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=26MM...ature=youtu.be
    Top speed'te bir artış oldu mu???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Arkadaşlar selamlar

Bu. Otorun orninal parçalarının fiyatları ile ilgili bilgi alabileceğim bir site var mı?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dün fuarda acemi bir arkadaşım bu motoru 8000 tl'ye aldı, R25 diye tutturmuştu, 13250 tl ilk gün fiyat almış, sonra 14500 tl demişler, benim dediğim gibi cbr 125 almak zorunda kalmış

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar motorum satılıktırr
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sezona-hizli-ve-karli-girin...araba-takasli-cbr-250-r-201125072/detay
    Ilgilenenlere duyurulur...

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cano hayırlı olsun. Güle güle kullan [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Geçen hafta havalar güzelken iyice seviştik.
    Bütün işlemleri 5 saat sürdü ama her anından keyif aldım

http://i.hizliresim.com/ORvqN4.jpg
    Jant şeridi süper duruyor markası nedir ben de yaptırmayı düşnüyorum

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant şeridi süper duruyor markası nedir ben de yaptırmayı düşnüyorum
    Motorum da jant şeridi yok güneş ile sanki varmış gibi olmuş. Siz söyleyince bende fark ettim

Aklımda beyaz renk var, marka olarak araştırmadım hiç ama yakışacağını düşünüyorum.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Arkadaşlar selamlar bu aralar baya sessiz burası başıma gelen birşey den bahsetmek istiyorum.. Bizim. Aynaları tutan kafa kısmında alyan ile açılan vidalar var.. Park ettiğim zaman katlarım hep.. geçen motora bindim sağ aynayı açtım tam solu açacağım oda ne açılmıyor sıkışmış.. Biraz kuvvet uygulayıp ittim hafiften çıt diye bi ses geldi ve ayna kendi kendine sallanıyor.. Aha yalama oldu dedim.. Ki öyle de oldu.. Alet çantasından alyanı aldım Gevşetip çıkartmak istedim fakat sıkıştığı için açılmadı ve alyanın girdiği yer çok kalitesiz köşeleri traşlanıyor ve boşa dönüyor servisi aradım böyle böyle kafaya bağlı olan demirle değişecek 80 tl +50 işçlik dedi şok oldum.. Aynı numarada bi vida bulup tornacı müşterim halletti fakat aynalarımı artık katlayamıyorum.. Sabitler şimdilik.. Siz i uyarıyorum müsait vaktinizde sakin ve nazikçe orayı açın vidanın dişlerini kontrol edin wd40 mı sıkarsınız diş fırçası ile yağlar mısınız bilmiyorum.. Ama o vida çok yalandan bi vida onu çok iyi biliyorum.. Bike parts honda ya bakacağım orjinali orda ne kadar kaça geliyor falan... Başka önerisi olan varsa yada çözümü bilmek isterim.. Kolay gelsin..
    ardacik ve afyonlu003 bunu beğendiler.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://youtu.be/jTRuXDJBdZU

Fuara gidemeyen arkadaslara 10 dk kısa bir fuar turudur.

cıbırcıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125Esd
    selam arkadaşlar uzun bir süre sonra tekrar aranızdayım 2006 model honda cbr 125 imi sattıktan sonra 2012 model 2013 ün ocak ayında almış olduğum motorsikletimi sadece 2 ay kullanma şansım oldu 2013 yılında 1 ay temmuz ayında 2014 temmuz ayında 1 ay kullanabildim uzun süredir üstü örtülü duruyor 3 kere falan anca yıkamışlığım var dağa güneş nedir bilmez geceleri kullanılmıştır genel olarak kısmetse bu yaz yollardayım Buda cıbırım )

Mitoqondri ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sen ne yaptın ya Makinada parmak izi bile yok Pitbull'u alıp kafese koymak gibi bir şey bu , kullan biraz da kirlensin moralim bozuldu Çiziksiz sürüşler sana.

Arkadaşlar geleneksel hangi yağ konusunu tekrar açmama izin verin.

2.500 km.dir kullandığım (servisin koyduğu) İpone 10/30 full sentetik yağ debriyaj kaçırıyo,sıyırıyo,sektiriyo o kısım kelek. Hele ki ilk viteslerde veya motor sıcak değilken. Ayrıca makina 8bin deviri geçtikten sonra acayip bağırıyor, arada sırada durup yağ seviyesine baktığım olmuştur.

Öneriler üzerine Castrol 10/40 sentetik olmayan yağ denedim. 2 günlük izlenimim, motosiklet traktöre döndü, zangır zangır titriyor. Abartmıyorum Afyonlu arkadaş da söylemişti , elciği geçtim titreşimi benzin deposunda bile hissediyorum. Ama vites geçişleri güzel, vuruntu ,bağırma,çağırma yok.

Şimdi denemediğim (önerilenlerden) tek yağ kaldı. 2 bin km sonra İpone 10/40 yarı sentetik yağı bulabilirsem alıp, deneyeceğim. Daha önceki arkadaşların görüşleri iyiydi. Umarım son nokta olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler