Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Hakantrk91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim honda cbr 250 r 2014 motorun var motoruma egzos taktırmayı düşünüyorum ama karar vermedım daha dogrusu fiyat farkları cok akrapovic tiger vs hangısını tavsıye edersınız hangisinin sesi daha güzeldir ve fiyatları nedır bana bir yardımcı olursanız cok sevinirim cünkü sesini yakından duymadım görmedim daha önce hep youtubedan izledigim kadarıyla kullanıcılar varsa yazarsa cok sevınırım tesekkurler .kazasız belasız iyi gunler arkadaslar ..
    Merhaba ilişkili sorularım var! taktırdığınız yada taktıracak olduğunuz egz.makinanın çıkış basıncında değişikliğe yol araçsa yakıt tüketimi, rolanti deviri, tahliye ve emiş zamanları bundan nasıl etkilenecek yeniden elektronik ateşleme ve tahliyeler mi progr@mlanacak? Ki verimli olsun?
    Motorun ömründen alırmıydı bu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Şu egzoz olayı çok araştırdım sordum soruşturdum. Mesele takmakla kalmıyor taktıktan sonra motoru yeniden programlamak lazım yani hava-yakıt karışımını falan bunun için de power commender denen icat var genellikle yurt dışından geliyor vede bazıları bu icat olmadan egzoz da işe yaramaz diyorlardı(?)
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Boşverin hem masraf hem de su motoru gibi ses çıkıyo )

DarK77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Bu hafta itibariyle bende aranıza katıldım.
    Aklıma takılan bazı noktalar var. ilk motosikletim. şuan 150km gibi bir yol yaptım. frenler hiç güven vermiyor, özellikle arka fren. o yüzden çoğunlukla ön freni kullanıyorum virajlar hariç. fren için bir ayar vs gerekiyor mu yoksa genel olarak mı bu şekilde. birde fazla debriyaj kullanımının zararı var mı. yavaşladığı zamanlarda devamlı debriyajla birlikte fren yapıyorum, vitesi değiştirmeyip aynı viteste kalkıyorum sonra. ve 1. vitesi sadece kalkışta mı kullanmam gerekiyor yoksa 1. viteste devam edebilir miyim bir süre, şehir içinde gerekiyor sanki bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Birde güvenlik için önerileriniz nedir. Alarm taktırmak istiyordum ama garanti dışı bırakıyormuş o yuzden vazgeçtim. şuan sadece sxp halat kilit ile koruma sağlıyorum. huzurla uyuyamıyorum açıkcası.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Hocam hayırlı olsun,
    Her frende debriyaj yapmayın kompresyonu kestiğiniz için zor durdurursunuz.
    Duracağıniz zamanlarda debriyaj fren daha sağlıklı olur

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı DarK77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma takılan bazı noktalar var. ilk motosikletim. şuan 150km gibi bir yol yaptım. frenler hiç güven vermiyor, özellikle arka fren. o yüzden çoğunlukla ön freni kullanıyorum virajlar hariç. fren için bir ayar vs gerekiyor mu yoksa genel olarak mı bu şekilde. birde fazla debriyaj kullanımının zararı var mı. yavaşladığı zamanlarda devamlı debriyajla birlikte fren yapıyorum, vitesi değiştirmeyip aynı viteste kalkıyorum sonra. ve 1. vitesi sadece kalkışta mı kullanmam gerekiyor yoksa 1. viteste devam edebilir miyim bir süre, şehir içinde gerekiyor sanki bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Birde güvenlik için önerileriniz nedir. Alarm taktırmak istiyordum ama garanti dışı bırakıyormuş o yuzden vazgeçtim. şuan sadece sxp halat kilit ile koruma sağlıyorum. huzurla uyuyamıyorum açıkcası.
    Hocam hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin.. Motorun daha yeni fren olmaması normal neden diyecek olursan lastiklerden dolayı zaten üstünde gelen naylon adi bir şey bide üstünde sır tabakasına benzeyen garip bi icat var ikanın varsa lastiği değiştir derim, fazla debriyaj kullanmanın bi zararı olmaz ama fren yapmaya başladığında debriyajı devir iyice düştüğü zaman çek yoksa motor boşa düştüğü için durmak için frene daha çok abanırsın
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DarK77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oncelikle hayirli olsun kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanmani dilerm fren yaptiginda tam debriyaj yaptigin icin bi yandan da vites dusur bunu aliskanlik haline getir 1. Vitestede kalkarsin sonra bide 1. Vitesi istedigin gibi kullanirsin ama 5 / 6 bin devirden snra deistir 1.vites takip gitme dakikalarca yani makine sifirsa eger balatalar diske alisma sureci var kullandikca frenlerin daha iyi tutucaktir endiselenme...
    Şuayyip bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 Yamaha XV950 A
    beyler saygılar sevgiler,

ocak ayı itibariyle bende ak güvercinim canım CBR'me kavuştum. şu ana kadarki tecrübem 280 km. bu kadarıyla diyorum ki iyi ki bu deliliği yapmışım :D, önerilerinizi tavsiyelerinizi beklerim.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    KZGN
    Hayırlı olsun.
    Kaliteli problemsiz sürüşler dilerim

Qsilver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250R
    Arkadaslar Selam
    2014 cbr250 icin fuardan grenaj koruma takozu aldim. Anadolu yakasinda bunu nerede montaj ettirebilirim acaba? Yada kendim yapabilirmiyim?

Ayrica ustteki arkadasa da hayirli ugurlu olsun. Kazasiz surusler..

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Motorlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Aramıza hoş geldiniz

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese kazasız belasız sürüşler

Elinde fazla gidon topuzu olan var mıdır acep ? 1 adet lazım bana servise gidip sormaya üşeniyorum Ya da yokken gidip 2 tane renkli mi alsam

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Aynen katılıyorum ilk zamanlar frenler tutmuyor düzelir merak etmeyin

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    - Herkese selamlar

MT 7 yi sattıktan sonra 2015 CBR250 ile aranızdayım

Qsilver, umuttuna ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı OnNumero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Herkese selamlar

MT 7 yi sattıktan sonra 2015 CBR250 ile aranızdayım

http://i61.tinypic.com/2rmxgg9.jpg
    MT-07 yi neden sattınız acaba paylaşabilir misiniz? Ayrıca hayırlı olsun yeni motorunuz kazasız belasız binin inşallah
    OnNumero bunu beğendi.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 yi neden sattınız acaba paylaşabilir misiniz? Ayrıca hayırlı olsun yeni motorunuz kazasız belasız binin inşallah
    Kardeşimde motosiklet sevdalısı olduğu için 17 yaşına giricek ve kendine göre 125-250cc kullanımı kolay olan motosiklet istiyordu 125cc alıcaktık motoru az çok kavrayınca gözü mt7ye dikicekti biliyorum o yüzden satıp ortak kullanabiliceğimiz bi motosiklet aldık.
    Herkesten hızlı sürmen, yalnız süreceğinin garantisidir.

Herkese hayırlı ugurlu olsun. HRC mi kırmızı mı kararsız kaldım ? çok büyük sıkıntılardayım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı ugurlu olsun. HRC mi kırmızı mı kararsız kaldım ? çok büyük sıkıntılardayım
    .********siyah******
    Şuayyip bunu beğendi.

Bir de o var di mi :( :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler