Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

black-man bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    arkadaşlar ucuz yollu ve kaliteli bir kask almak istiyorum. nedir önereceğiniz marka ve modeller.
    ucuz yollu derken olabildiğince ucuz artık. 100-200 liralık da demiyorum tabii ki. şöyle binli rakamları bulmadan ne alabilirim sizce?

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ucuz yollu ve kaliteli bir kask almak istiyorum. nedir önereceğiniz marka ve modeller.
    ucuz yollu derken olabildiğince ucuz artık. 100-200 liralık da demiyorum tabii ki. şöyle binli rakamları bulmadan ne alabilirim sizce?
    shark ve nolan fiyat performans olarak iyidir. 600-700 tl ye çok iyi 4-5 yıldızlı bir kask alabilirsin. Shark 4 yıldız konfora önem verir. nolan 5 yıldız güvenliğe önem verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

beyler cbr da 95 mi 97 oktan mı kullanıyorsunuz ? ben 95 kullanıyordum. şunu da bir deneyeyim dedim 97 aldım. titreşim arttı sesi değişti oktan fazla yanma direnci fazla olduğu için cbr yeterince sıkıştırıp benzini yakamıyormuş gibi hissettim. 95 e dönmeyi düşünüyorum sizde durumlar nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

bu arada 97 yi aldığımda içinde biraz 95 vardı karıştılar. ortalama 96.5 oktan oldu

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Emreaydin69 ve cx571 e cevaplar icin tesekkur ederim, kask olarakta 1000tli gecmicek shark,agv ve icon oneririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Ben motoru alirken benzini 97 koysam nolur demistim, yetkili kursunsuz 95 kullan yoksa 6 ay sonra her tarafindan sikinti cikar falan gibi bisey demisti, 95 iyidir heralde

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emreaydin69 ve cx571 e cevaplar icin tesekkur ederim, kask olarakta 1000tli gecmicek shark,agv ve icon oneririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Ben motoru alirken benzini 97 koysam nolur demistim, yetkili kursunsuz 95 kullan yoksa 6 ay sonra her tarafindan sikinti cikar falan gibi bisey demisti, 95 iyidir heralde
    doğru olabilir yetkilinin dediği çünkü elim ayağım uyuştu titreşimden. motor ne haldedir sen düşün :D

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N86 değerlendirebilirsin....kafa yapına uyuyorsa es geçme derim.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Bana da serviste 95 oktan kullanmamı söylediler.Doğrusu bu olsa gerek
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da serviste 95 oktan kullanmamı söylediler.Doğrusu bu olsa gerek
    bende 95 devam

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Arkadaslar bizim motorun karterin ordaki yag gosteren cam bolmesinde sifir yag var ? Gosterge tablosunda bi uyari yok, motor daha 700 kusur kmde bu arada sogukken kontrol ettim yag bitmis olabilirmi ? Kusura bakmayin acele ile yazdigm icin imla hatasi olabilir
    Hocam,motoru düz bir zemine çekin bi 5dk çalıştırın. sonra kontağı kapatıp 2 3 dk soğumasını bekleyin.

Motor yağı seviyesine o zaman bir daha bakın.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Repsollu arkadaşlar Binlik sanıyor hemen yarışa giriyorlar bir tanesini bozdum sapaktan hemen kaçtı
    repsol olmamış,bence
    nasıl olmamış nasıl senin motora çok benzemiş sesi bile
    2013ten sonra 2014 arasında uçurum var. hele kuyruk felan eskisi nerde yenisi nerde

Arkadaslar bizim motorun karterin ordaki yag gosteren cam bolmesinde sifir yag var ? Gosterge tablosunda bi uyari yok, motor daha 700 kusur kmde bu arada sogukken kontrol ettim yag bitmis olabilirmi ? Kusura bakmayin acele ile yazdigm icin imla hatasi olabilir
    motoru dik hale getirip öyle bak yan ayakta iken görünmüyo

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Selamlar,
    Sizin zinciriniz büyük dişlinin tarafında yap biriktiriyor mu? Üstelik ayağın olduğu yerden uzun süre motoru bıraktığım zaman yağ damlıyor.. sizde de oluyor mu benzer şeyler?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Abiler Motorlarınızla top Speed yapıcam diye güzelim motorları haşat etmeyin serviste bi motor var hala yatıyor motor yemiş öküz gibi abanmaktan hemde 10.000 km de motor gerisini siz düşünün.Haa bnm için sıkıntı 5-10 binde bir motor yaptırırım cebimde akrep yok diyorsanız size hayırlı top speedler bu motorların kendimce düz yolda en fazla gideri 145-150 yukarısı motora zarar benden söylemesi

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba arkadaşlar hatırlarsanız geçenlerde kaza yaptım demiştim ve bugün sonuçlandı kaza raporu.. Ben nasıl oldu anlamadım ama bilir kişi beni suçlu bulmuş ara yoldan çıkan bayan(!) sürücü de ise kusur bile yokmuş nasıl bir sonuçtur şaşırdım kaldım resmen... Şikayet edelim dedim karakola gittik dava açmanız lazım dedi avukat dilekçe falan bin TL tutuyormuş. Nasıl yapsak nasıl olur yardımcı olurmusunuz ??

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar hatırlarsanız geçenlerde kaza yaptım demiştim ve bugün sonuçlandı kaza raporu.. Ben nasıl oldu anlamadım ama bilir kişi beni suçlu bulmuş ara yoldan çıkan bayan(!) sürücü de ise kusur bile yokmuş nasıl bir sonuçtur şaşırdım kaldım resmen... Şikayet edelim dedim karakola gittik dava açmanız lazım dedi avukat dilekçe falan bin TL tutuyormuş. Nasıl yapsak nasıl olur yardımcı olurmusunuz ??
    Aynısı Bizim Başımıza da gelmişti Bilirkişi raporu çıkarttır mahkemeden sen anayoldan geliyorsan ve nizami şekilde hız sınırlarına uyuyorsan sen haksız olamazsın ardını ara kardeşim biz 5 sene uğraştık 5 sene sonunda mahkeme taa danıştaya gitti kesin senin çarptığın kişinin tanıdığı bi amcası vardır ondan sana atmışlardır kusuru birde kusur oranı kaça kaç yazmışlar.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Sizin zinciriniz büyük dişlinin tarafında yap biriktiriyor mu? Üstelik ayağın olduğu yerden uzun süre motoru bıraktığım zaman yağ damlıyor.. sizde de oluyor mu benzer şeyler?
    zinciri temizlerken ön dişlinin kapağını aç orayı da temizle o zaman olmaz benim de benzer oluyordu damlama orayı da açıp temizliyorum artık olmuyor
    theplatoon ve erays bunu beğendiler.
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

Motosikleti
    Suç oranı 9 da 9 bize verilmiş.. rapor da şöyle bi yazı var sağa dönüş yapan sürücü ....... ..... idaresindeki ... . .... plakalı araca çarpmamak için beyana göre motosikleti sola yatırıp 7.5 metre sürükleyip durmak neticesinde yaralnmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiş olup 2918 sayılı kanuna göre ( araçların hız teknik özelliklerine görüş ve yol hava trafik durumuna uymadığından) motosikletin kusur ihlal ettiği kaza yeri inceleme tarafından onaylandı.. Ben itiraz bugün adama neden böyle bişey oldu diye bana cevabı ise motor araba ile temas etmediği için miş... ben böyle saçma bir şey göremedim..

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Tamam adliyeye gidiyorsun sulh hukuk mu cumhuriyet savciligimi bilemicem ama durumu dilekceye dök ve şikayetçi ol araç surucusunden

Motosikleti
    Bugün yapacaktık onu bi dilekçe yazmaya 500 lira para istediler avukattı bilmem neydi falan hepsi motorun tamirinden pahalıya denk geliyo uğraşsan bi dert uğraşmasan bi dert ne yapacağımızı şaşırdım kaldım.. ama bugün anladım ki bizim bu ülkede adalet diye bir şey yok malesef!!
    Didem17 bunu beğendi.

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tam bir muamma olmuş olaya baksananiza mahkemeyle ugrassan ayri dert uğraşmasan maddi sıkıntı var. Sonuç değişirmi acaba motorun masrafı nekadr tutuyor peki. Birde bayanin arabasinda hasar varmiydi raporda çarpmamak icin motoru yatirmis yazmislar

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:38 ----------

Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Serviste küçük dişlinin oraya gres surmusler galiba bnde kapagi açıp gresi temizledim hep toz ufak çakıl taneleri birkmisti temizledim buyuk dişlinin uzerindeki muhafazayida sokup temizledim son olarak sprey yaglayiciyla yagladim sıkıntı yok şimdi.

Fakat şanzumanda vites kolunu bagli oldugu yerden ufak hafif yağ sızıntısı vardi problem yaratir mi?
    erays bunu beğendi.

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Sızıntı eğer contalardan kaçıyorsa elbette yaratır, ama benimkisi sanıyorum öyle bir durum değil, bakarım bugün yarın. Eğer seninkisi conta kaçağı ise ihmal etme derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler