Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    [QUOTE=sametozturk;3263746]
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardeşim, normal motor sesinin içinden sanki böyle tırtıklanma sesi gibi bişey, herkes eksantrik felan diyo ama pek sanmıyorum, dün başka arkadaşımın motorunda da denedim, onda da yaptı, heralde normal bir ses...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Benim motorun eski sahibi de bu sesten rahatsız olduğu için serviste garantiden değiştirtmiş. Bence gitsen değiştirtsen bile yine ses ortaya çıkacaktır. Sonuçta sadece sen ya da ben duymuyoruz bu sesi. Bütün cbr'larda var gibi duruyor. Ama yine de kıllandığın başka bir nokta varsa servise göstermende fayda var. Nasıl olsa garantin var.

serviste götürdüm, ustayla birlikte biraz tur attık, genelde birinci viteste devir 6-7 bine gelince artık vites değişimine gelince cırtlak bir ses çıkıyor ustayada gösterdim sesi, bu ses çok normal dedi, devir yükseldiği için, motorun başındaki eksantrik gergisi felan mı ne dedi, artık hızlı dönmeye başlıyor dedi normal dedi yani, hepsinde görürsün bunu dedi, biz burda sıfır motorları iki üç km test ediyoruz hepsinde bu ses oluyor dedi hatta ilk kullanımında bile var dedi, zararı yok dedi, maltepedeki honda mutluhana gittim... kıllandığım başka bişey yok, aslında seste çok dikkat edince kulağa geliyor ama merak ettim, cevap alamayınca üzerine gittim yoksa motorum mis gibi hocam sorun yok benden yana hepsinde varsa
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[QUOTE=agrasiwe;3263781]
    Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

serviste götürdüm, ustayla birlikte biraz tur attık, genelde birinci viteste devir 6-7 bine gelince artık vites değişimine gelince cırtlak bir ses çıkıyor ustayada gösterdim sesi, bu ses çok normal dedi, devir yükseldiği için, motorun başındaki eksantrik gergisi felan mı ne dedi, artık hızlı dönmeye başlıyor dedi normal dedi yani, hepsinde görürsün bunu dedi, biz burda sıfır motorları iki üç km test ediyoruz hepsinde bu ses oluyor dedi hatta ilk kullanımında bile var dedi, zararı yok dedi, maltepedeki honda mutluhana gittim... kıllandığım başka bişey yok, aslında seste çok dikkat edince kulağa geliyor ama merak ettim, cevap alamayınca üzerine gittim yoksa motorum mis gibi hocam sorun yok benden yana hepsinde varsa
    Ağız tadıyla binmek nasip olsun inşallah Karşıyaka'dan almıştın sanırım motoru. Ben de Karşıyaka'da çalışıyorum. Birdaha gelecek olursan İzmir'e her zaman beklerim. Aslında niyetim şu an sende olan motoru almaktı ama geç kaldım
    agrasiwe bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursa ve çevresinde cbr250r arıyorum satan varmı acaba hala alamadım

Motosikleti
    Yamaha mt09
    [QUOTE=sametozturk;3263796]
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ağız tadıyla binmek nasip olsun inşallah Karşıyaka'dan almıştın sanırım motoru. Ben de Karşıyaka'da çalışıyorum. Birdaha gelecek olursan İzmir'e her zaman beklerim. Aslında niyetim şu an sende olan motoru almaktı ama geç kaldım
    insallah kardeşim, uzun süre binmek amacım, insallah sorunsuz binerim,

seninkide kısmet işi kardeşim,sabret alırsın tertemiz bir tane... izmire tekrar gelirsem ve zamanım bol olursa mutlaka uğrarım..
    sametozturk bunu beğendi.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybrnin satılmasını bekliyordum şimdi sadece cilli gibi cbr bulmak kaldı

hindistan auto expoda yeni cbr250r gibi bir motor çıkmaması kafamda soru işaretleri oluşturdu. Yeni model cbr250r yok mu acaba?

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Aşağıdaki linkte Angel far var, 1 hafta içinde almayı düşünüyorum, hazır alarm yüzünden elektrik aksamı garanti dışı kalmışken servise inat bir de sinyalli ayna takımı sipariş edicem tam olsun

http://www.aliexpress.com/item/H4-H13-HB3-H1-H7-HB4-9004-9007-8000K-6000K-4300K-2-8-inch-Bi-Xenon/1184526027.html
    buberk bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Sevgili cbr250 kullanan arkadaşlar size iki sorum var

1- Hareket halindeyken debriyajı sıkıp 2-3 saniye beklediğinizde motoru stop eden oluyor mu? Henüz iki kere başıma geldi ama zaten toplam 250 km yol yaptı motor. Özellikle gaz açık giderken gazı bırakıp debriyajı çekince oluyor sanırım.
    2- Yukarıda bahsettiğim şekilde stop etti durdum ve tekrar çalıştırdım. Motor 3-4 saniye yüksek devirde çalıştı (4bin devir civarı). Hiç anlam veremedim. Çok soğuktu gaz telimi dondu geç bıraktı diye düşündüm ama stop etmesiyle bir alakası olduğunu düşünüyorum.

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Agresiwe ben yeşilpınarda oturuyorum.benim motorda da bakabilirsin.İnşallah dediğin gibi senin pimpirikliğinden oluyordur ;).Motor sağlam olsun tek derdim.Bende deli gibi sakınıyorum motorumu dediğim gibi pazar cumartesi akşamı ya da pazar günü görüşelim bi de benim motorda bak bakalım hem tanışmış oluruz.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili cbr250 kullanan arkadaşlar size iki sorum var

1- Hareket halindeyken debriyajı sıkıp 2-3 saniye beklediğinizde motoru stop eden oluyor mu? Henüz iki kere başıma geldi ama zaten toplam 250 km yol yaptı motor. Özellikle gaz açık giderken gazı bırakıp debriyajı çekince oluyor sanırım.
    2- Yukarıda bahsettiğim şekilde stop etti durdum ve tekrar çalıştırdım. Motor 3-4 saniye yüksek devirde çalıştı (4bin devir civarı). Hiç anlam veremedim. Çok soğuktu gaz telimi dondu geç bıraktı diye düşündüm ama stop etmesiyle bir alakası olduğunu düşünüyorum.

2400 kmde motorum daha hiç olmadı... aslında rutin calısmasında hiç sorun olmadı.. göstermen gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agresiwe ben yeşilpınarda oturuyorum.benim motorda da bakabilirsin.İnşallah dediğin gibi senin pimpirikliğinden oluyordur ;).Motor sağlam olsun tek derdim.Bende deli gibi sakınıyorum motorumu dediğim gibi pazar cumartesi akşamı ya da pazar günü görüşelim bi de benim motorda bak bakalım hem tanışmış oluruz.
    valla olur kardeşim, özelden telimi veriyorum..
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    GSX-R 1000
    Dün ilk bakımı yaptırdım. 1000 km içinde 3-4 kere aynısını yaptı vites ufaltırken stop ediyor neden yapar diye sordum
    Yakıt sistemindeki enjeksiyondan yaptığını söylediler hemen boku benzincilere attılar nedeni kirli benzinmiş 98 oktan almamı söylediler
    servisin yalancısıyım ...
    birde ilk çalıştığı zaman patlatma yapıp stop ettiğide benzindenmiş meğersem .. vaybe 5,20 tl ye bu kadar pis benzin alıyoruz haberimiz yok
    agrasiwe ve buberk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cem_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ilk bakımı yaptırdım. 1000 km içinde 3-4 kere aynısını yaptı vites ufaltırken stop ediyor neden yapar diye sordum
    Yakıt sistemindeki enjeksiyondan yaptığını söylediler hemen boku benzincilere attılar nedeni kirli benzinmiş 98 oktan almamı söylediler
    birde ilk çalıştığı zaman patlatma yapıp stop ettiğide benzindenmiş meğersem .. vaybe 5,20 tl ye bu kadar pis benzin alıyoruz haberimiz yok
    kardeş benzinden de olabilirde, sen genelde opetten almaya bak, ama bence alakası olmaması lazım, yani bu kadar bariz olmaz sen yine gidersin servise gibime geliyor..

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelli o kadar karizma duruyorki bu sorunları nasıl çıkarıyor insanın aklı ermiyor. çokda kalitesiz değil milletin abarttığı gibi ama cbr250 yle hondayla kıyaslayınca haliyle çok gerisinde kalıyor.

bu arada o megelliden o egzoz sesi nasıl çıkmış hayret ettim bu tarz motorlarda alınabilecek en son ses bu sanırım güzel olmuş. cbr 250 nin sahibi plakalığı kesmiş onuda hiç yakıştıramadım nedense
    Megelli kişiye özel olmalı. Reçeteyle falan yazılmalı aslında. Böbrek taşın mı var al bu motoru. Gez 1 saat o taşlar kum olur. heheheh

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5954518/detay/aranızda sahibini tanıyan yada motora göz atan varmı ?

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı cem_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin bitene kadar tekrar olursa bir gariplik bir dahakini 98 oktan alayım. Twisterıma heryerden her türlü dandik benzini alırdım 30bin km de bir kere teklediğini görmedim. Enjeksiyon nazı olsa gerek bu

Motosikleti
    Yamaha mt09
    fearlesboyy bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    o cbr farını sonradan mı açtı ?
    fearlesboyy ve buberk bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    evet benım cbr 125 ede yapmışlardı kenarda gizil çok orjinal bir düğme sürekli yanmaya biliyordu istersenizde ürekli yanıyordu : ))

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin bitene kadar tekrar olursa bir gariplik bir dahakini 98 oktan alayım. Twisterıma heryerden her türlü dandik benzini alırdım 30bin km de bir kere teklediğini görmedim. Enjeksiyon nazı olsa gerek bu
    Buğra, dostum bence kesinlikle benzinle alakalı değil. Ben motosikleti 800 Km'de almıştım. Bir kere stop etmedi. Ama arkadaş 2013 Cbr 250 aldı, o da zaman zaman senin yaşadığın sorunu yaşıyormuş. Ona da benzinden demişler ama elemanın kullanmadığı marka kalmadı, hala ayar tutturamadı.

Motosiklet çok yeni. Havalar da çok iyi değil. O yüzden hele bi rodajı bitir de. Sonra bakalım performansına. O zaman belli olur az çok sorun.

Ama internette bu durumu paylaşan pek 2013+ model Cbr 250 kullanıcısı yok.

Şimdiden "sorun var" demek yanlış bence. Bi de motosikletin üzerine çok titreme. Sakınan göze çöp batıyor ne yazık ki. Bir sorundan ne kadar korkarsan başına gelme ihtimali de o kadar artıyor ilginç bir şekilde.
    buberk bunu beğendi.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bencede benzinden değil gibi duruyor.
    motorun gaz tepkileri nasıl normal zamanlarda hiç tıkanır gibi oluyormu ?
    yeni buji takıp deneseniz bi ihtimal düzelebilir
    enjeksiyona istediğiniz kadar kötü yakıt koyun yepyeni motorda öyle bişey olacağını sanmıyorum servisin hemen sorunu ona bağlaması işin kolayına kaçmak.
    benim fikrim önce buji oda düzelmezse yakıt hava karışımını yapan ecu derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler