Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Biraz foto yükleyelim ortam şenlensin

ozgurs, avcagatay, erays ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    https://www.facebook.com/groups/6913...added_to_group
    bir sure önce kurmus oldudumuz 250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI facebook grubun da marka model farketmeksizin tum 250 cc segmenti kullanicilarini davet ediyoruz
    grubun amaci guzel etkinlikler yapmak, bu segmenteki kullanicilar arasinda bilgi alisverisini saglamak,almak yada satmak isteyen arkadaslara yardimci olmak,kisacasi motosiklet sevdasini hep beraber yasamaktir herkese iyi forumlar kazasiz belasiz bol gunesli gunler dileriz

250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI GURUBU
    2006 mondial mct 250 2009 hyosung gtr 250r 2010 kawasaki ninja 250r 2012 kawasaki ninja 250r

Motosikleti
    BMW 650 GS
    Satılık bölümüne CBR250R motosikletimin ilanını ekledim. İlgilenenler oradan bakabilir. ACİL

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı sahankaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılık bölümüne CBR250R motosikletimin ilanını ekledim. İlgilenenler oradan bakabilir. ACİL
    hayırlı satışlar hocam beninkini sizden önce satarsam göz koyabilirim
    Hayat boş gazla çoş

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/groups/6913...added_to_group
    bir sure önce kurmus oldudumuz 250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI facebook grubun da marka model farketmeksizin tum 250 cc segmenti kullanicilarini davet ediyoruz
    grubun amaci guzel etkinlikler yapmak, bu segmenteki kullanicilar arasinda bilgi alisverisini saglamak,almak yada satmak isteyen arkadaslara yardimci olmak,kisacasi motosiklet sevdasini hep beraber yasamaktir herkese iyi forumlar kazasiz belasiz bol gunesli gunler dileriz

250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI GURUBU
    facebook kullanmıyoruz, burada duyursak gezileri, toplantıları vs? bırakın şu facebooku
    kakare bunu beğendi.
    Bir gün + Bir gün daha..

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhabalar daha önce egzantrik sorununda bahsetmiştim.5500 devir civarında zırıltı geliyordu motorumdan.Garanti bitmiş olmasına rağmen Yükseliş Honda saolsun beni kırmadı ve orunu tespit edemedik diyerek bütün maliyeti üstlendiler.Sonuç egzantrik gergisi zinciri değişti gerekli ayarları yapıldı.Motorun deposu ve yan grenajlar söküldü.Şu anda motor kız gibi en ufak zırıltı yok vede farkedilir bir performans artışı mevcut
    wolrath ve agrasiwe bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar daha önce egzantrik sorununda bahsetmiştim.5500 devir civarında zırıltı geliyordu motorumdan.Garanti bitmiş olmasına rağmen Yükseliş Honda saolsun beni kırmadı ve orunu tespit edemedik diyerek bütün maliyeti üstlendiler.Sonuç egzantrik gergisi zinciri değişti gerekli ayarları yapıldı.Motorun deposu ve yan grenajlar söküldü.Şu anda motor kız gibi en ufak zırıltı yok vede farkedilir bir performans artışı mevcut
    Gerekli ayarlar dediğin nedir

Bende bu ses, bakım sonrası tamamen kesilmişti yani zaten hiç yoktu.

Sonradan egzantrik gergimin pertlemesi ile gergi değiştirilip tekrar ayar yapıldı ve olmayan ses bi şekilde geri getirildi

Tekrar sağlıklı ayar istediği kesin yani ama tam olarak ne ayarı istiyor onu bilmiyorum

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Prohonda'ya Motosikletimi Ankaradan Alıp Karabük'e Kadar Getirip Bana teslim ettiği için Sonsuz Teşekkürler.

wolrath, theplatoon, ormankebabi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    kazasız belasız inş.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prohonda'ya Motosikletimi Ankaradan Alıp Karabük'e Kadar Getirip Bana teslim ettiği için Sonsuz Teşekkürler.

http://i.imgur.com/Orde87U.jpg
    hayırlı olsun kardeşim..nefis olmuş motor

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeşim..nefis olmuş motor
    evet abi . teşekkürler. nefis olmus. pezevenkler inek tasması vardı motorumda onu göndermemişler ayar oldum Nazar boncuqu idi
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Merhaba herkese,
    Malum trafik, benzin, toplu tasımadaki sıkıntılar derken, motosiklet dünyasına yaklasık 1 ay once ehliyetime A2'yi ekleyerek girmiş bulunmaktayım. İstanbul kozyatagı-balmumcu arası işe giderken kullanmayı dusunuyorum.
    Ne tarz bişey almalıyım derken burada cbr125r, cbr250r ve maxi scooter klasmanından yamaha xmax250cc forumlarını inceledim. cok guzel paylasımlar vardı bana baya faydası oldu ve kendimce artı ve eksilerini asagıda toparladım. Boyum 1.90 - 88 kiloyum. Sizlerle de paylasayım istedim. Yorumlarınız olursa sevinirim

Honda CBR 250cc
    1-Dengesi kontrolu bisiklete cok yakın, yani motora daha hakimim.
    2-Yakıt tüketimi daha az, 100km/3.27Lt
    3-Yaklasık 1300TL daha ucuz. (koruma kıyafetlerine verebilirim bu farkı)
    4-Yagmurlu havalarda yolun butun suyu camuru uzerinde. ayrıca rüzgarı cok hissediyorsun.
    5-Gazı acıp hızlanmaya cok musait, amanın dedittirebiliyor.

Yamaha xmax 250cc
    1-Durus oturusu çok rahat.
    2-Ruzgarı, yoldaki yagmuru camuru hissettirmiyor gibi.
    3-Bagajı torpido gözü çok faydalı. göstergesi, kalitesi üst düzeyde.
    4-Yakıt tüketimi fazla 100km/3.94Lt
    5-Dengesi farklı, bacakları kullanamıyorsun taburede sürüyor gibisin, yani yabancısıyım. Motor freni yok gazı kestinmi frene asılman lazım.

Alıntı Red_Moon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,
    Malum trafik, benzin, toplu tasımadaki sıkıntılar derken, motosiklet dünyasına yaklasık 1 ay once ehliyetime A2'yi ekleyerek girmiş bulunmaktayım. İstanbul kozyatagı-balmumcu arası işe giderken kullanmayı dusunuyorum.
    Ne tarz bişey almalıyım derken burada cbr125r, cbr250r ve maxi scooter klasmanından yamaha xmax250cc forumlarını inceledim. cok guzel paylasımlar vardı bana baya faydası oldu ve kendimce artı ve eksilerini asagıda toparladım. Boyum 1.90 - 88 kiloyum. Sizlerle de paylasayım istedim. Yorumlarınız olursa sevinirim

Honda CBR 250cc
    1-Dengesi kontrolu bisiklete cok yakın, yani motora daha hakimim.
    2-Yakıt tüketimi daha az, 100km/3.27Lt
    3-Yaklasık 1300TL daha ucuz. (koruma kıyafetlerine verebilirim bu farkı)
    4-Yagmurlu havalarda yolun butun suyu camuru uzerinde. ayrıca rüzgarı cok hissediyorsun.
    5-Gazı acıp hızlanmaya cok musait, amanın dedittirebiliyor.

Yamaha xmax 250cc
    1-Durus oturusu çok rahat.
    2-Ruzgarı, yoldaki yagmuru camuru hissettirmiyor gibi.
    3-Bagajı torpido gözü çok faydalı. göstergesi, kalitesi üst düzeyde.
    4-Yakıt tüketimi fazla 100km/3.94Lt
    5-Dengesi farklı, bacakları kullanamıyorsun taburede sürüyor gibisin, yani yabancısıyım. Motor freni yok gazı kestinmi frene asılman lazım.
    Scooter ile ss kıyaslamak mantıklı değil pek. Tamamen farklı dinamikler. Boy ve kilo olarak iki motosiklet te yeterince iri olmasına karşın ilerde daha cüsseli birşey isteyebilirsin. Benim kilo 75 boy 171 cbr bana bile bisiklet gibi gelmeye başladı. Tabii bunun daha çok tecrübe ile alakası var boydan ziyade. Benim tavsiyem konforuna düşkünsen scooter, zevkine düşkünsen ss, ikisinin ortası birşey olarak ta ufak çaplı touring yakını inazumayı düşünebilirsin.

Ancak herşeyden önce motosikletin bir tutku olduğunu, önce ihtiyaç diye yola çıkanların bile bu tutkuya kendini kaptırdığını bilmen gerek

Cbr 250r başlangıç motorları arasında son hız olarak olmasa da hızlanma ve tork olarak en iyilerinden. Ancak tek silindir olması nedeni ile biraz titreşim var.

Sonuç olarak neye karar verirsen ver aramıza hoşgeldin.

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    yağmur çamur uğraşmayım diosan kışın rahat etmek için scoter maxı mini bilmem yazın cbr250r
    kış için eski yolda bırakmayacak bir scoter yaza bir motorsiklet tavsiye ederim 365 gün binebilirsin bu şekilde
    Red_Moon bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    O kadar yağmur çamur olmuyor cbr'da... Ben yağmurda da kullanıyorum, hiç öyle aman aman bir ıslanma vakam olmadı. Gazı açınca da kopup gitmiyor, insanı çılgınlığa teşvik eden bir yapısı yok bana göre. Lastiği değiştir 4 mevsim kullan. Ben çok memnunum motorumdan Bana göre tek eksisi uzun yolda kıç nakli ihtiyacı hissettirmesi. O da bir sele değişimine bakar :D
    Tardigrat ve cemerol88 bunu beğendiler.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yağmur çamur olmuyor cbr'da... Ben yağmurda da kullanıyorum, hiç öyle aman aman bir ıslanma vakam olmadı. Gazı açınca da kopup gitmiyor, insanı çılgınlığa teşvik eden bir yapısı yok bana göre. Lastiği değiştir 4 mevsim kullan. Ben çok memnunum motorumdan Bana göre tek eksisi uzun yolda kıç nakli ihtiyacı hissettirmesi. O da bir sele değişimine bakar :D
    uzun yolculuklarda air hawk 2 kullanıyorum..uyuşma gibi şikayetlerimi kaldırdı,yoldaki darbeleri absorbe ediyor,
    sele üzerinde hareket etsen dahi yeniden şekil alıyor,sertliğini ayarlayabiliyorsun,tabanı kaymıyor ve sele üzerinde sabit duruyorsun,
    ısı iletkenliği jel ve süngere göre çok daha az olduğundan,soğuk havalarda sıcak,
    sıcak havalarda soğuk hissediliyor
    ormankebabi ve Tardigrat bunu beğendiler.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolculuklarda air hawk 2 kullanıyorum..uyuşma gibi şikayetlerimi kaldırdı,yoldaki darbeleri absorbe ediyor,
    sele üzerinde hareket etsen dahi yeniden şekil alıyor,sertliğini ayarlayabiliyorsun,tabanı kaymıyor ve sele üzerinde sabit duruyorsun,
    ısı iletkenliği jel ve süngere göre çok daha az olduğundan,soğuk havalarda sıcak,
    sıcak havalarda soğuk hissediliyor
    Baktım biraz müthiş gerçekten ama o fiyat etiketi yok mu :D işte o çok acayipmiş

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter ile ss kıyaslamak mantıklı değil pek. Tamamen farklı dinamikler. Boy ve kilo olarak iki motosiklet te yeterince iri olmasına karşın ilerde daha cüsseli birşey isteyebilirsin. Benim kilo 75 boy 171 cbr bana bile bisiklet gibi gelmeye başladı. Tabii bunun daha çok tecrübe ile alakası var boydan ziyade. Benim tavsiyem konforuna düşkünsen scooter, zevkine düşkünsen ss, ikisinin ortası birşey olarak ta ufak çaplı touring yakını inazumayı düşünebilirsin.

Ancak herşeyden önce motosikletin bir tutku olduğunu, önce ihtiyaç diye yola çıkanların bile bu tutkuya kendini kaptırdığını bilmen gerek

Cbr 250r başlangıç motorları arasında son hız olarak olmasa da hızlanma ve tork olarak en iyilerinden. Ancak tek silindir olması nedeni ile biraz titreşim var.

Sonuç olarak neye karar verirsen ver aramıza hoşgeldin.
    Oncelilke hosbulduk tesekkurler.
    Konfor mu zevk mi tespiti cok dogru. Bende bu motorları bayide denerken biri sanki mercedes, digeri tek kapı spor araba gibi demiştim inazuma çift silindiri ve konforuyla doğru bir motor ama onun tasarımına ısınamadım. Honda kızıltoprak mototal'da bana en uygunu honda NC700SA dediler ama once tecrube kazanmam lazım. Cocuklugumdan beri bisiklet kullandıgım için sürüş ve denge olarak Cbr'ı kendime yakın görüyorum. scooter'ın dengesi bana yabancı ama onunda artı guzel ozellikleri kafamı karıştırıyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

ilk zamanlar yagmur camurda pek kullanmayı düşünmüyorum zaten, once biraz pişelim daha evelki yazdıklarında balmumcuda vites atamadıgından bahsetmşsin o sorunu cözebildin degilmi? o yokuslar gözümü korkutmuyor degil

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi naptın nemin üzerinden geçsem paçalarım çamur oluyor

yokuşta cbr o kadar etkili ki, çoğu araba benim torkuma ulaşamıyor yokuşlarda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler