Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Şikayet edin hondaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    __ CBR lar taşınırken içlerinde yağ oluyormu ki acaba Yoksa rodaj yağınıda bayilermi koyup motosikleti toplayıp hazır ediyor. Eğer öyleyse fazla olma ihtimali tabi ki var.

Bizim servislerimizde fazla yağ koymak kronik bi sorun, çözümsüz yani, kaçkere söylersen söyle "abi 300 gr fazla atalım" diyor adam Sonra yağ eksilten, keçe patlatan motosikletler geziyor ortalıkta suçsuz yere :/

__ Şuan bende yağımın fazla olduğundan şüpheleniyorum, servise bambaşka bir sebepten gittim fakat kalıbımı basarım ki o yağ seviyesi artmış !!!

İlk vakit bulduğumda ölçekli bir kap edinip çıkan yağın miktarına bi bakıcam bakalım 1.4lt mi çıkacak... Sırf şüphemden mümkün olduğunca devirsiz kullanıyorum zaten de yinede çok tehlikeli :/
    Ferdi sıfır motorlar fabrikadan- yağlı, sulu gelir. Yetkili bayi sadece akü, sinyal vs. ivir zıvırı sıkar.......( örn: crf 250l^'lerde kronik antifriz sızıntısı olur-fabrikada aşrı fazla dold. için.)

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:48 ----------

Evet ilk vakit bulmam çok uzun sürmedi... Ölçekli bir kap edinip akşam üstü yağı boşalttım ve şüphemde yine haklı çıktım

1.4lt çıkması gereken yağ, 2lt' ye çok çok yakın çıktı, yani en az 0.5lt fazla yağ varmış içinde! Bukadarda beklemiyordum, bu basit hata sürekli ne sebeple yapılıyor acaba

Sonrasında ölçekle 1.4lt doldurdum ve dimdik olduğundan emin olmak için su terazisi bile kullandım Sonuç olarak tam çizgide, nefes aldı hayvancağız
    Ferdi sana bu konuyla alakalı geçen yıl yaşanmış olayı anlatayım kısaca.....
    Çok samimi arkadaşımın 2011 600rr'nı(dükk. bırakamadığı için) 12.000 bakıma ANES'E götürdüm...yağ+y.filtr. değişimi ''Sözde'' usta 3 lt.koydu....dedim; bu motor filtre deişimi ile 2,7 lt alır, 300 mililitre fazla koydun-bişey olmaz önümüz yaz ne olu-ne olmaz diyor, biz sürekli 600 rr'lara 3 lt atıyoz...3 lt yağ+ y.filtre+sözde per.bakım(extradan sadece ben uyardım diye zincir spreylendi)= toplam günahı 265 tl bayıldık(sözde garantısi bozulmasın)

---------- Post added at 02:00 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

Evet ilk vakit bulmam çok uzun sürmedi... Ölçekli bir kap edinip akşam üstü yağı boşalttım ve şüphemde yine haklı çıktım

1.4lt çıkması gereken yağ, 2lt' ye çok çok yakın çıktı, yani en az 0.5lt fazla yağ varmış içinde! Bukadarda beklemiyordum, bu basit hata sürekli ne sebeple yapılıyor acaba

Sonrasında ölçekle 1.4lt doldurdum ve dimdik olduğundan emin olmak için su terazisi bile kullandım Sonuç olarak tam çizgide, nefes aldı hayvancağız
    Umarım Motor'dan çıkan yağ geri koymadın....
    The Power of The Dreams.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Arkadaşlar ben de babamın yardımıyla tam düz tuttum motoru, o zaman gördüm ki yağ seviyesi tam iki çizgi arasında.Ben tek olunca mecbur ayakta bakıyordum önceden.Rahatladım ohh bea

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bu ustaların " biz sürekli fazla katıyoruz, 250 gramdan birşey olmaz, önümüz yaz, fazla yağı zararı olmaz" gibi cümleleri beni uyuz ediyor. Bu motoru üreten mühendis senden gerizeklı o zaman. Bize iki çizgi arasında olması gerekiyor diye yanlış bilgi mi veriyorlar yoksa? Sıkacaksın böylelerinin topuklarına. Çok biliyorlar ya!

Japonya bunun anavatanı ya. Sen kimsin?

Bak şimdi 2 litre yağı çıkan arkadaştan sonra bende şüphelenmeye başladım

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi umarım motor'dan çıkan yağ geri koymadın...
    Bilgiler için saol

Abi motordaki yağ milimetrik olarak aşırı ötesi taze değişmişti zaten Çıkan yağın 1.4lt sini, toz tortu... aklımda kalmasın diye çift süzgeçten geçirerek damıttım saatlerce

Zaten yağ miktarı artışından sonra (yağ penceresine güvendiğimden), 18km kadar yol anca yaptım ve çok çok devirsiz kullandım.

Bu sabah düşük devirde bile belliydi yavrucağın rahatladığı

Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de babamın yardımıyla tam düz tuttum motoru, o zaman gördüm ki yağ seviyesi tam iki çizgi arasında. Ben tek olunca mecbur ayakta bakıyordum önceden.Rahatladım ohh bea
    Dyavol-77 arkadaşımızın açıklamalarından sonra bende senin adına rahatlamıştım, zaten yağlı ve sulu olarak geliyormuş motosikletler
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    arkadaşlar aranıza bi motorcu kardeşiniz daha katıldı banada bi yer açın hele

RuzgarSA, Dezinho, rummenigge ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://l1309.hizliresim.com/1f/4/s8r23.jpg
    Hayırlı olsun, kazasız, belasız, bol keyifli sürüşler...
    Schizophren bunu beğendi.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Yer çok burda buyur... Hangi ildesin?

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    teşekkür ederim sağolun istanbul / bahçelievlerdeyim.. müsait olduğunuz günler görüşüp hem birlikte gezmek, hemde sizden bişeyler öğrenmek isterim birbirimize destek olalım

Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar, aranıza bi motorcu kardeşiniz daha katıldı. Banada bi yer açın
    Hayırlı olsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Egzos korumasındaki ufak çizikleri pasta cila ile kapatmak mümkün olur mu ki? Yapan yada deneyen var mı?

Hoşgeldin aramıza. Kazasız belasız sürüşler...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600

Hoşgelmişsen ağaamm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos korumasındaki ufak çizikleri pasta cila ile kapatmak mümkün olur mu ki? Yapan yada deneyen var mı?

Hoşgeldin aramıza. Kazasız belasız sürüşler...
    Benimde eksozda çizikler var ufak tefek. Yaptıran arkadaş acil yardım?
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç tamponu, bahçe korkuluğu vs gibi yerlere değip çizildiyse, pasta çıkartıyor çizik gibi görünen derin izleri, ama boya komple çizildiyse sadece etkisini azaltabiliyor.

Hakkaten ufak çiziklerse komplede çıkartabilir veya anlamak için iyice yaklaşman gerekir.

Yani deneyen var, %80 faydasını gördüm

Eğer çizikler kaybolmuyorsa, aynı renkte rotus kalemi (5-10 lira bişeydir ) alıp, çiziklerin üstünden geçmen ve kuruduktan sonra pasta ile yedirmen gerekiyor, bu şekilde çizik olduğunu anlayana helal olsun
    Tardigrat bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    teşekkür ederim sağolun istanbul / bahçelievlerdeyim.. müsait olduğunuz günler görüşüp hem birlikte gezmek, hemde sizden bişeyler öğrenmek isterim birbirimize destek olalım
    bende ordayım. :D komşu çıktık

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    kle 650-versys
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. sizlere garanti şartları ile ilgili bir hususu danışmak istiyorum. forumda ara ara konusu geçmiş ama yine de güncel olsun. bir arkadaştan 2012(eylül 2012 ruhsat tarihi) model, 10700 KM'de cbr250r alacağım ancak kendisi sadece ilk 1000 bakımını yetkili serviste yaptırmış sonra da Denizli'de yetkili servis olmadığı için bakımı kendisi yapmış(onun yalancısıyım). şimdi kullanım kitapçığında bakım aralığı 1000-12.000(yada bir yıl) demekte ancak aradığım servisin birisi öyle olmaz biz nereden bileceğiz bakım yaptığını deyip garanti dışı olduğunu söyledi, diğeri ise üst üste iki bakım yapalım garantisi devam eder dedi. ayrıca Honda'ya da mail attım ve telefonla da arayıp durumu ilettim. dönüş bekliyorum. gelince sizlere de ileteceğim. konu hakkında fikirlerinizi yada yaşanmış örnek varsa burada belirtebilirseniz sevinirim. teşekkürler.
    Arkadaşlar tekrar merhaba. size Honda'nın cevabını da bildireceğim demiştim. dün aradılar. Özetle dedikleri, "bahsettiğiniz motor 1000 bakımına zamanında girmiş, 12.000 bakımına da zamanında girdikten sonra garanti dışı kalması söz konusu değil, motorun garantisi devam ediyor". yani servislerin ağzına bakmaya gerek yok. kitapçıkta yazan aralıklarda bakıma gittikten sonra sıkıntı yok. bu bilgiden sonra bende 2012 siyah cbryi aldım. bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
    Dezinho, Tardigrat ve Schizophren bunu beğendiler.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Günaydın arkadaşlar...Nerdeyse bir gün olmuş hiç ses yok

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar...Nerdeyse bir gün olmuş hiç ses yok
    Günaydın
    _________

Ya beyler size bir şikayetimden bahsedeyim. Motosikletimi servise bırakmadan önce bu durum yoktu, dediğim gibi utanmasam steteskop ile dinlerim nokta nokta motosikletimin heryerini de, halka açık alanlarda utanıyorum

Şimdi benim aslında iki adet sorunum var birinin çözümünü bildiğimden sıkıntı yok

Ama çözümünü kestiremediğim, 5 ile 10 km/h süratlerde gidonun, boş viteste, viteste veya çalışmazken bile sağa sola çok hafif kafa sallaması

Kullanıma hiçbir etkisi yok, ellerede yansımıyor, 5kmh gibi en çok hissedildiği zaman, 8-10... deyince kayboluyor gidonu bıraksamda sallama yok... 5kmh de de gidonu bırakamıyorum, deneyemedim

Böyle birşey gözlemleyen oldumu aranızda ???

( not: zincir gergileri her iki yönde eşit, gidon bilyalarında sorun olsa her süratte sorunu hissetmezmiydim , lastik 4000km civarı anca var, balon falan ihtimali yok gibi bişey , jantta hiçbirşey yok (servis test surusunde birşey olduysa onu bilemem ),

tekerlek milleri gevşek falan değil (arka yeni değişti diyebiliriz onu net hatırlıyorum ama önden emin değilim) mil yaratabilirmi böyle bir sorun ... ... aklıma gelenler bunlar şimdilik )

atizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250r
    dün zinciri temizledim, bide yağladım

makina roket oldu, acayip farketti, 4 bin i geçti, hala bin bakımıyla duruyodu, süper bi olay, bide sehpa aldım kahramanlardan, takacak yer bulamadım çağresizlik içinde eve nasıl götürcem diye düşünürken (ev urlada) yanımdan geçen siyah cbr li arkadaş kaça aldın filan diye sordu, oda burdamıdır? zinciri kesinlikle ihmal etmeyin çoook önemli, ayrıca 4 bine geldiği için yağ alıp yağını kendim değiştireyim diyorum malum sehpa aldım, hele böyle motorla uğraşmayı filan seviyosanız, sehpayı kesinlikle tavsiye ederim, bugünde jantlara şerit çekmeyi düşünüyorum, ama farklı bi tarz deniycem, ferdinand rahat ol kardeşim o kadar düşük hızda kullanmak için üretilmedi o makine tabiki garip hareketler yapar, makine seni anlıyo da sen makineyi anlıyomusun?
    herkeze selam
    en güzel yer gidilmemiş olandır...

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı atizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün zinciri temizledim, bide yağladım

makina roket oldu, acayip farketti, 4 bin i geçti, hala bin bakımıyla duruyodu, süper bi olay, bide sehpa aldım kahramanlardan, takacak yer bulamadım çağresizlik içinde eve nasıl götürcem diye düşünürken (ev urlada) yanımdan geçen siyah cbr li arkadaş kaça aldın filan diye sordu, oda burdamıdır? zinciri kesinlikle ihmal etmeyin çoook önemli, ayrıca 4 bine geldiği için yağ alıp yağını kendim değiştireyim diyorum malum sehpa aldım, hele böyle motorla uğraşmayı filan seviyosanız, sehpayı kesinlikle tavsiye ederim, bugünde jantlara şerit çekmeyi düşünüyorum, ama farklı bi tarz deniycem, ferdinand rahat ol kardeşim o kadar düşük hızda kullanmak için üretilmedi o makine tabiki garip hareketler yapar, makine seni anlıyo da sen makineyi anlıyomusun?
    herkeze selam
    bende izmirdeyim kardeş ve sehbayı bende almak istiyorum

bi arkdaşım sırtına bantlayıp getirmişti :D:D

kaça aldın sehbayı fiyat ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler