Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    stickerların en son çıkarılmış halinin resimini henüz çekmedim paint ile oynama yaptım çamurluğuda paintte amatorce boyadım siz arka çamurluğuda aynı ön çamurluk gibi sedef ile boyalı bir şekilde göz önünde bulundurun

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar servis husranindan sonra motorumun zincir bakimini kendim yapma karari aldim

Feyzioglu.comdan zincir temizleme spreyi zincir yaglama spreyi almayi dusunuyorum motul yada ipone
    Usta bakımını ben kendim yapıyorum zincirin km falanda takip etmiyorum. Bilmiyorum ne kadar sağlıklı ama önce Wd40 diye bi sprey var pas ve yağ sökücü önce onunla iyice yagından arındırıp kuruluyorum bı parça bezle ardından repsol zincir yağ spreyiyle iyice yağlıyorum. Sesinden fark ediyo işlemden sonra.
    35 FA 1995 İzmir/Buca

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla bende abime rica ettim bizim motor için sehpa yaptık 10 tl para harcadım boyasıdır felandır filan ondan sonra fırça ve gazyağı aldım.Gazyağını fırçayla zincire sürerek temizliyorum sonra bezle nemini alıyorum biraz daha sonra kompresörden hava basarak zincire arada kalanlarıda temizletip bir daha bezle alıyorum sonra bir güzel yağlıyorum zinciri zaten dışarı çıkmayacağım zamanlar yapıyorum bunu zinciri yağladıktan sonrada bayağı bir yatıyor motor sonra bin gez tertemiz
    (sehpanında resmini atayım bir ara )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Sehpanın resimleri :

Bu da dağılcak denen piknik alanından :

Bu da dağılcağa giderken yolda çekildi :

Bu da kozan barajının orda çekildi :

Açıklamalarımda çok iyi ama ehehe
    barodi bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende abime rica ettim bizim motor için sehpa yaptık 10 tl para harcadım boyasıdır felandır filan ondan sonra fırça ve gazyağı aldım.Gazyağını fırçayla zincire sürerek temizliyorum sonra bezle nemini alıyorum biraz daha sonra kompresörden hava basarak zincire arada kalanlarıda temizletip bir daha bezle alıyorum sonra bir güzel yağlıyorum zinciri zaten dışarı çıkmayacağım zamanlar yapıyorum bunu zinciri yağladıktan sonrada bayağı bir yatıyor motor sonra bin gez tertemiz
    (sehpanında resmini atayım bir ara )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Sehpanın resimleri :

http://imageshack.us/a/img28/4476/fotoraf0360v.jpg

Açıklamalarımda çok iyi ama ehehe
    sehpa hiç fena olmamış aslında bi tanede bana lazım böyle bişi abiye bide biz rica etsek nolur acaba?? :D
    tuc bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2-3 saat uğraştı örnek gösterebileceğim sehpa yoktu sadece çizimden yaptığı için.Bir dahada yapacağını asla zannetmiyorum herkesin abisi kendine

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    sehpadaki ara mesafe ve yerden yüksekliği nedir cm olarak yazarmısın

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben arka çamurluğuda aynı alt sakalı beyaz yaptığım gibi yapıcam ön çamurluk beyaz arka çamurluk neden olmasın dedim sizce nasıl olur?zaten alev ve aslan stickerlarını çıkarttım daha bi orjinal durdu motosiklet size uydum iyiki dinledim.şimdi sizce nasıl olur arka çamurluğuda sedef beyaz ile boyatsam?
    dikkatimi çeken şu oldu ninja 250 lerin yeşil olanların her iki ön ve arka çamurluğu aynı renk ikiside yeşil.ön yeşil arka siyah değil. bu sebeple beyaz honda cbr 250 r de neden her iki ön ve arka çamurluk aynı renk olmaması için neden yok diye düşünüyorum.
    http://img841.imageshack.us/img841/3...3840347415.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    beyaz honda cbr 250 r ön arka beyaz çamurluk alt sakal z aten beyaz çok hoş olmazmı sizcede
    o değilde ninjaya bayıldım maşallah....

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bende niyeti bozdum 1000 rr'ın sinyalli aynasına göz diktim nasıl olur sizce
    wolrath bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende niyeti bozdum 1000 rr'ın sinyalli aynasına göz diktim nasıl olur sizce
    Ben bir yerde görmüştüm çok güzel oluyor ama sinyalleri bağlayabiliyor mu yoksa süs olarak mı kalıyor bilemedim.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    http://www.aliexpress.com/ bak bu sitede uyguna sinyalli ayna var cbr 250 ye uygun zaten forumda taktıran arkadaş var barış (wolrath) onun yorumlarını bekle yardımcı olur sana gerçi artık 600rr'la keyif yapmakta ama
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Arkadaşlar Ninja'mı sattığım için boşa çıkan Kappa TK711 çantamı da satışa çıkardım. İlgilenen olursa:
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...25590721/detay

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Arkadaşlar yakıt konusunda bir açıklama yapmak istiyorum.

CBR 250'nin depo 13.5 Litre. Ancak dijital göstergedeki ilk çubuk 5 litreye karşılık geliyor. 6 çubuk var ve 6. çubuk en çabuk biten, 1. çubuk da en uzun giden yer.

Yani siz ilk çubuk yanıp sönmeye başlayınca hemen benzinliğe gidiyorsunuz ve motosikletin 1 deposunun ne kadar yaktığını tam hesaplayamıyorsunuz bence.

Uzun yolda (otobanda) Kocaeli-Ankara arası tam dolu 1 depo ile 340 KM motosiklet kullandım. Ayrıca hiç de düşük devirde değildi. Üzerimde 14-15 KG'lık ağırlık olduğu halde ortalama 162 KM hızla gittim. (6. vites 9.000 devir.)
    Yokuş aşağı 176 KM hıza kadar çıktım ama 170'ten sonra motosikletin kıçı başı oynamaya başlıyor. 176 KM hızı çok fazla koruyamıyor. Yokuş bitince hemen hız da düşüyor. Ancak düz yolda 165 KM'de sabit gidebiliyor. Hararet filan söz konusu bile olmuyor.

Bence motosikletinde yakıt testi yapmak isteyen arkadaşlar depoyu tam doldurduktan sonra trip metreyi sıfırlasın. 1. çubuk yanıp sönmeye başlayınca da 1-2 litre benzini bir şişeye doldurup yanlarında taşısınlar. Motosiklet yolda kalana kadar sürmeye devam etsinler. O zaman eminim minimum 300 maximum 350 Km yol yapmış olacaklardır. Yolda kalınca 1-2 litrelik yedek tutulan benzini kullanıp 30-40 Km daha gidebilirsiniz benzinliğe kadar. ;)

Motosikleti
    MT
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt konusunda bir açıklama yapmak istiyorum.

CBR 250'nin depo 13.5 Litre. Ancak dijital göstergedeki ilk çubuk 5 litreye karşılık geliyor. 6 çubuk var ve 6. çubuk en çabuk biten, 1. çubuk da en uzun giden yer.

Yani siz ilk çubuk yanıp sönmeye başlayınca hemen benzinliğe gidiyorsunuz ve motosikletin 1 deposunun ne kadar yaktığını tam hesaplayamıyorsunuz bence.

Uzun yolda (otobanda) Kocaeli-Ankara arası tam dolu 1 depo ile 340 KM motosiklet kullandım. Ayrıca hiç de düşük devirde değildi. Üzerimde 14-15 KG'lık ağırlık olduğu halde ortalama 162 KM hızla gittim. (6. vites 9.000 devir.)
    Yokuş aşağı 176 KM hıza kadar çıktım ama 170'ten sonra motosikletin kıçı başı oynamaya başlıyor. 176 KM hızı çok fazla koruyamıyor. Yokuş bitince hemen hız da düşüyor. Ancak düz yolda 165 KM'de sabit gidebiliyor. Hararet filan söz konusu bile olmuyor.

Bence motosikletinde yakıt testi yapmak isteyen arkadaşlar depoyu tam doldurduktan sonra trip metreyi sıfırlasın. 1. çubuk yanıp sönmeye başlayınca da 1-2 litre benzini bir şişeye doldurup yanlarında taşısınlar. Motosiklet yolda kalana kadar sürmeye devam etsinler. O zaman eminim minimum 300 maximum 350 Km yol yapmış olacaklardır. Yolda kalınca 1-2 litrelik yedek tutulan benzini kullanıp 30-40 Km daha gidebilirsiniz benzinliğe kadar. ;)
    O kadar atraksiyona gerek yok git depoyu ağzına kadar doldur sonra 100 km gittikten sonra git bir daha ağzına kadar doldur sonrada ne kadarlık benzin aldıysan onu kmye böl ne kadar yaktığı çıkar ortaya
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Yeni üye sayılırım 2 hafta once de motorumu aldım depoyu en full doldurdum 100km gıttım tekrar doldurdum 3.87litre benzın aldı kullanımda ortalama bir kullanımdı yer yer bastım yer yer sakın kullanım

Motosikleti
    MT
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni üye sayılırım 2 hafta once de motorumu aldım depoyu en full doldurdum 100km gıttım tekrar doldurdum 3.87litre benzın aldı kullanımda ortalama bir kullanımdı yer yer bastım yer yer sakın kullanım
    Motorun 0 mı ?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.aliexpress.com/ bak bu sitede uyguna sinyalli ayna var cbr 250 ye uygun zaten forumda taktıran arkadaş var barış (wolrath) onun yorumlarını bekle yardımcı olur sana gerçi artık 600rr'la keyif yapmakta ama

verdıgın sıtede 40kusur dolar.shıppıng vs benım aldıgım fıyata gelır.bana da 80cıvarına gelmıstı.

sınyallı ayna guzeldır tabı duvar-arac derken stres olur ınsan. suan rahatım mesela.her yere dayıyorum

guzel olur.hatta beraber yapalım ben de dun ıtıbarıyle dusunmustum aynı seyı

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

geçen gün exo-500 exo-1000tartışması oldu. sonunda istediğim kaska kavuşabildim.
    exo-500 le sanki kafamda biri oturuyomuş gibiydi. 1000 kafamda mı değilmi belli olmuyor.
    uğultu hiç yok, buğu dediğin masallarda anlatılan bişey gibi. bu kask exo-500 le kıyaslanamaz sikletleri çooook farklı.
    tekrar ediyim paranız varsa exo 1000 alın yoksa 500 (bu arada aradaki fark 200 tl kadar)
    wolrath bunu beğendi.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    güzel kask kafanda paralansın demicem ama :D evlerden uzak
    b.dog bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    hayırlı olsun bulent'ım

hayalıne kavustun.500'e noldu?
    b.dog bunu beğendi.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bulent'ım

hayalıne kavustun.500'e noldu?
    teşekkür ederim barış. 500 ü geri aldılar saolsunlar.
    1000 i çook tavsiye ediyorum 600 tl fiyatı var. bu ara alacaklıysanız gidin mutlaka bi bakın deneyin.
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler