Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Belli km aralıkları var, kullanım kılavuzunda listelenmiştir... Servislerin o boşlukları doldurmaları gerekiyor aslında ama işlerine gelmiyor, çünkü önerdikleri aralıklar yarısı veya genellikle 3/1' i kadar sık aralıklar oluyor

Kılavuzda zaruri değişecek parçaların kullanım ömürleri de bi cetvel halinde belirtilmiştir. Bunlara servis harici sakın dokunmayın demiyor, hatta yol gösterici açıklamalar mevcut kendin değiştirebilmen için !!!

Eğer bir sorun yaşarsanız gider servise sorarsınız diyor sadece!

Servis aralıkları ise : biz sana sattığımız ürüne güveniyoruz, fakat belirttiğimiz değişiklikleri yapıyorsan güveniyoruz, ara ara servise kontrole git ki unuttuğun bişey varsa servis halletsin, hem değiştirmeyip hem garanti bekleme bizden, ismimizi lekeleme...

bazı işlemler (subap ayarı v.s gibi) zordur, bu işlemleride servis aralıklarına denk getirdik ki kontrole gitmişken halletsinler... Yok ben vida bile açamam dersen en ufak işlemi bile servise yaptırabilirsin, bu hizmetimiz mevcuttur, gibi gbi...

Benim kılavuzdan anladığım buydu
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    En kötüsü de motosiklet almayı beklerken hergün forumu okumak
    Aykut009 bunu beğendi.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki haftada motorun km si bine gelince Antalya ataberk honda servise bakımı için geldim..yine ataberk honda bayiine gösterdikleri ilgi ve ikram için teşekkürler..gürol bey,Mehmet ali bey ve tüm çalışanlarına teşekkürler..93 liraya mal oldu bin km bakımı..burdura yüksek hızlara çıkarak döndüm.kuzköy civarında hızım 140 üzeri iken dolu yağmaya başladı bi anda..bi anda görüş mesafesi düştü..nasıl bir yağıştı yaaaa..bu güç şartlar altında bile motorda kayma ve yoldan çıkma olmadı..ama altımdaki 125 lik olsaydı neler olacağını düşünmek bile istemiyorum..bence lastikler o kadar kötü değil cbr 250 r nin..bu arada burdur da da honda bayii açılmak üzere..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

bu arada bakım için 4000 civarı gel dediler

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Burdurda ne zaman açılacakmış bir bilgin var mı? Temmuzda almayı planlıyorum ben.Açılırsa Antalya'ya gitmekten kurtulurum acemi halimle :-)

Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki haftada motorun km si bine gelince Antalya ataberk honda servise bakımı için geldim..yine ataberk honda bayiine gösterdikleri ilgi ve ikram için teşekkürler..gürol bey,Mehmet ali bey ve tüm çalışanlarına teşekkürler..93 liraya mal oldu bin km bakımı..burdura yüksek hızlara çıkarak döndüm.kuzköy civarında hızım 140 üzeri iken dolu yağmaya başladı bi anda..bi anda görüş mesafesi düştü..nasıl bir yağıştı yaaaa..bu güç şartlar altında bile motorda kayma ve yoldan çıkma olmadı..ama altımdaki 125 lik olsaydı neler olacağını düşünmek bile istemiyorum..bence lastikler o kadar kötü değil cbr 250 r nin..bu arada burdur da da honda bayii açılmak üzere..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

bu arada bakım için 4000 civarı gel dediler

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    bisikletle de ilgilenen 250 sahipleri var mı

zenon ve tugfox bunu beğendiler.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://p1305.hizliresim.com/19/3/mq3jm.jpg
    güzel bisikletmiş..o sele uzun gezilerde rahatsız eder,değiştirmek lazım..ben de de var bisiklet..ilk işim selesini değiştirmek olmuştu..rahat bi sele almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdurda ne zaman açılacakmış bir bilgin var mı? Temmuzda almayı planlıyorum ben.Açılırsa Antalya'ya gitmekten kurtulurum acemi halimle :-)
    özgür kardeşim maısta açılacakmış..tam gününü öğrenip sana yazarım..ayrıca cbr 250 r almak için önceden ayırtan bi arkadaş vardı..mayısın ortası gibi cbr 250r getireceklermiş..net bi şekilde öğreneyim açılma tarihini

Motosikleti
    cbr250
    tesekkürler, evet hep uzun yol yapıyorum
    sele cidden bi müddet rahatsız etti beni ama bu yıl jelli kılıf aldım epey çözdü sorunumu.

tugfox bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

http://p1305.hizliresim.com/19/3/mq3jm.jpg
    eski bir cbr 250 sahibi olarak carraro grunge 419 um var...

theplatoon, tavares ve tugfox bunu beğendiler.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye 4000'de bir bakıma sokuyorsunuz motoru? Servis mi öyle istiyor, siz mi ince fikirlisiniz? Kitapçığında yazan rutin servis aralığı 12000 km. Olmadı bunun yarısına gelince yağ ve filtre değiştirilip devam edilir. 4000 km'de hava filtresi değişimi, 8000'de buji değişimi saçmalık.
    Kitapçığı bende okudum neyin kaç km de değişmesi gerektiğini belirtmiş ama servis değişecek demişti sadece.Ona kalsa 4000 de hava filtresi değişecek demişlerdi serviste, değiştirmediler 8000 de değişecek dediler ki ben ilçede yaşıyorum bazen köye gidip toza toprağa karıştığım oluyor motorun parçaları ne kadar iyi olursa o kadar iyidir benim için değişecek diyorsa değiştirsin servis ne yapalım yani yook değiştirmeyin demem yeni ciğerlerinin takılması motora iyi gelecektir elbet.Ayrıca ince fikirliyimdir ilk motorum dikkat ediyorum herşeyine sorup araştırıyorum burda herşeyini rahat olun siz yani

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaslar cbr 250 r ye zam gelmiş 10.500 tl olmuş.ve motolar hala yok piyasada 2013 cbr 250r bekleyenlere duyurulur.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    orjınal kıtapcıgı olmayan var mı? (3 adet farklı dılde)

kıme hedıye edeyım :D (vermeyı unutmusum.bavullardan cıktı sımdı.)

yanında isteyene bmc fıltre stıckerı da vereım hatta

Motosikleti
    cbr250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir cbr 250 sahibi olarak carraro grunge 419 um var...

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...72962410_n.jpg
    bisiklet candır alırken 419 a bakmıştım salcano da karar kıldım.
    2500 km devirmek üzereyim
    erro bunu beğendi.

Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG]

Bu gün satışını almış bulunmaktayım. Forumdada yeni sayılırım ve izmirliyim. İyi forumlar

bisiklet candır alırken 419 a bakmıştım salcano da karar kıldım.
    2500 km devirmek üzereyim
    Bu aradada Sedona bisiklet binicisiyim
    [IMG][/IMG]
    theplatoon, omerta, tavares ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Şu hava filtresini çok dert etmeyin arkadaşlar nasıl yağ değiştirince yağ filtresinide değiştirmenizi öneriyoruz diyorsa kitapçık 30tl daha vererek hava filtrenizide değiştirin bu sizin yararınıza olur yakıtınızı bile etkiler. Yani 100-150 lira olsa tamam 10.000km de 1 değiştirelimde çok pahalı değil. Ben zaten 12000 de servise giderim onun haricinde bakımını kendim yapıyorum elimden geliyor servise vereceğim parçayı hava filtresine veririm. 15tl yağ filtresi, 37lira 1.5lt castrol power1 yağ, 30 tl hava filtresi = 82tl mis gibi bakım olur. 4000km de 82 lira hiç bir şey değil bence... cbf 150de bile 2000km de1 yağ, hava filtresi değiştiriyoruz ( 25tl 1lt yağ, 15tl hava filtresi 40 tl yapar 4000km de 80 tl yapar kafa kafaya geliyo daha ne olsun ) kitapçıkta zaten hava,yağ filtresi nasıl değişiceğini adam anlatmış bakarak çok kolay değiştirebilirsiniz.
    Edit: hava filtresine hava tutmayın, temizlemeyin yenisini kullanın
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Affınıza sığınarak. şu foto yükleme olayını bi özetlermisiniz lütfen.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    http://imageshack.us/

gibi media yükleyebileceğiniz bir siteye kullanıcağınız medyayı yüklüyosunuz (upload). ( ben bu siteyi kullanıyorum üyelik açıp resimlerinizi yükleyin istediğiniz zaman tekrar yüklemeden oturum açarak tekrar kullanabilirsiniz) resmi upload ettikten sonra resmin linki çıkıyor ( direckt link yazıyor) onu kopyalıyosunuz. sonra forumda msjınızı yazdığınız yerin üstünde yukarıda soldan 3. (insert image) a tıklıyıp linki oraya yapıştırıyosunuz sonrada msjınızı gönderiyosunuz olay budur.
    b.dog bunu beğendi.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07

chemical. büyüksün ))
    Kron xc750 hydra race

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

?
    omerta, tavares ve tugfox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC S
    Cbr sahibi olmasamda, bisikletin yeri bambaşkadır, bisiklet sevdanızı Dahon Jackimle sonuna kadar destekliyoruz

omerta, tavares, erro ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bu kadar bisikletten anlayan var madem bende size bir şey sorayım. Bisikletçiye tarif etmekte zorlanıyorum belki bir adı türü vardır o bisikletin tekerleri küçük, ortadan falan katlanıyor yani arabanın bagajına girer öyle diyim. koltuk ve direksiyonu yüksek önde de sepeti var bu bisikletin adı nedir hangi markayı tercih etmek lazım.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar bisikletten anlayan var madem :tekerleri küçük, ortadan katlanıyor, yani arabanın bagajına girer, koltuk ve direksiyonu yüksek...hangi markayı tercih etmek lazım.
    DAHON

Ayrıca bende bagaja atılabildiğinden, 5. kata elde çıkartılabildiğinden ve evde yer kaplamamasını istediğimden tercih ettim

Senin bahsettiğin modelerl şunlar tabi

omerta bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler