Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    Bendede irc var 1000 km oldu hicbir sorun olmadi frenleri bi kontrol ettir istersen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc lastikler demi sorun var bendemi bilemiyorum.40km hızla giderken bile kitleniyor ön ve arka lastikler sizdede böyle sorun oluyormu giderek artan basınçla ön ve arka freni eşit zamanla sıkıyorum. bazen basıncı arttırdığım zaman lastikler kitlenip kayıyor 2 defa çarpcaktım nerdeyse önümdeki arabaya arkadan. yüksek hızlarda frenleme yaparken kitlenme yapması açıkcası tedirgin ediyor beni .1 aylık irc lastik bu kadar dandikmi? hemen değiştirimmi sizce diablo rosso 2 mi almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

hayırlı olsın birader kazasız belasız sürüşler sana ve hepimize
    frenleme calısması yapmalısın.lastikler o kadarda kotu deil.
    zamanla daha kontrollu durabilirsin
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu dün aldım ve iki günde 60km yol yaptım. Çok güzel bir deneyim gerçekten, çok sevdim aleti

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...wd.jpg</a></a>
    Hayırlı olsun. Yanlız o dizlikler depoyu çizebilir, dikkat edin.
    Dezinho bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    geçen ön camı değiştirmeye gittiğimde zincir ve zincir dişlisinide yağlamışlar.ama ben motosikleti yağlandığını bilmediğim için servisten çıktığı gibi sürdüm ve arka lastiğin kenarları ve jant komple yağ olmuştu. şuan arka lastikte hala kurumuş yağ izleri var .acaba bunun bir etkisi olabilirmi kitlenmeyle alakası varmı?

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    irc lastikler demi sorun var bendemi bilemiyorum.40km hızla giderken bile kitleniyor ön ve arka lastikler sizdede böyle sorun oluyormu giderek artan basınçla ön ve arka freni eşit zamanla sıkıyorum. bazen basıncı arttırdığım zaman lastikler kitlenip kayıyor 2 defa çarpcaktım nerdeyse önümdeki arabaya arkadan. yüksek hızlarda frenleme yaparken kitlenme yapması açıkcası tedirgin ediyor beni .1 aylık irc lastik bu kadar dandikmi? hemen değiştirimmi sizce diablo rosso 2 mi almalıyım?[COLOR="Silver"]
    Lastiklerin havasını bir kontrol et, inik kullanıyor olabilirsin.
    barodi bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    irc lastikler demi sorun var bendemi bilemiyorum.40km hızla giderken bile kitleniyor ön ve arka lastikler sizdede böyle sorun oluyormu giderek artan basınçla ön ve arka freni eşit zamanla sıkıyorum. bazen basıncı arttırdığım zaman lastikler kitlenip kayıyor 2 defa çarpcaktım nerdeyse önümdeki arabaya arkadan. yüksek hızlarda frenleme yaparken kitlenme yapması açıkcası tedirgin ediyor beni .1 aylık irc lastik bu kadar dandikmi? hemen değiştirimmi sizce diablo rosso 2 mi almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Bu durum yola çıktığın ilk km lerdemi oluyor? yoksa 20km den fazla kullandığın zamanda damı oluyor? ısındıktan sonra lastikler düzgün asfaltta dediğin kadar kötü değil ama ısınmadığı zaman sıkıntı çıkabiliyor. Birde lastik irc falan farketmez motorda abs olmadığından kitleyecek kadar frene basarsan her lastik kayar biraz pratik yapman lazım. Yumuşak hamurlu lastik daha iyi yola tutunduğundan biraz daha geç kitleme yapar daha güvenli tutuş sağlar irc gibi kısmen ucuz lastiklerle kauçuk az olduğundan sert hamur ısınana kadar frenlemelerde sorun oluyor. Pratik yapın hala devam ederse canınızdan önemli değil 500-600 tam bilmiyorum verin michlen takın
    barodi bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar motorumu dün aldım ve iki günde 60km yol yaptım. Çok güzel bir deneyim gerçekten, çok sevdim aleti

haıyrlı ugurlu olsun arkadasım kazasız belasız bin inş

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı Felsefeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.300 olmuş fiyat diyorum şeyine takan yok! Fiyatın artmasının nedeni nedir? ABS'li model mi geldi acaba?
    internet explorer gibisin arkadaşım...

bu arada panik frenlemelerde benim irc arka lastık de affetmiyordu, süzüle süzüle kayardı, lastiğe elinle dokunduğunda bile anlıyorsun hamurunun sertliğini,uzun lafın kısası kendim için söylüyorum irc ler tecrübesi az adam için iyi değil...
    barodi ve motosev2 bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    arkdaşlar bende bugun karaburuna gidip geldim dalgıçlık için yolda çok güzel resmler çektim ama buraya yükleyemedim

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Çok sağolun arkadaşlar, herkesin tekeri düz bassın inşallah.
    Kusura kalmayın ne yaptiysam fotoyu düz yükleyemedim

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yanlız o dizlikler depoyu çizebilir, dikkat edin.
    Bu sabah farkettim ben de kılcal çizikler oluşmuş. Dizliğe bir çözüm bulmam lazım
    İyi kavramamı da engelliyorlar motoru..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Çok sağolun arkadaşlar, herkesin tekeri düz bassın inşallah.
    Kusura kalmayın ne yaptiysam fotoyu düz yükleyemedim

Bu sabah farkettim ben de kılcal çizikler oluşmuş. Dizliğe bir çözüm bulmam lazım
    İyi kavramamı da engelliyorlar motoru..
    Arkadasım motor 2013 renk 2012 model olanlardanmı?

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım motor 2013 renk 2012 model olanlardanmı?
    Motor 2012 renk 2013 olanlardan mi demek istedin heralde kardeş..
    Motor da 2013, renkte..

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n

Yanlışım olabilir ama bildiğim kadarıyla sadece ön fren artan kuvvette sıkılır. Arka fren yardımcı frendir motosikleti durdurmak için kullanılmaz, basıncı sabit miktarda tutulur. Ben frenleme yaparken arka frenle başlayıp ön frenle bitiriyorum.

Lastikler kötü ama bana bunu frenlemeden çok virajlarda hissettirmişti. Lastikleri değiştirdiğim için hiç pişmanlık duymadım, içim çok rahat. Şu da var ki lastikler daha ısınmadan yaptığım gereksiz ani bir frenle michelin lastikleri de kilitledim. Hangi lastiği kullanırsanız kullanın, fren performansını ölçüp, takip mesafenizi ona göre ayarlarsanız frenlerin kilitlenme riskini minimumda tutarsınız. Zaten çalıştıkça frenleme pürüssüzleşiyor.

Bir de her frenimi araçların arasındaki veya yol kenarındaki boşluklara yönelerek yapmayı alışkanlık edindim ki iki kere beni kaza yapmaktan kurtardı.
    viper17 bunu beğendi.

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru frenleme, doğru viraj, doğru oturuş, genel başlangıç alışkanlıkları vs gibi konularda eğitimin çok büyük faydası oluyor. İmkanı olan herkesin çok fazla kilometre yapmadan, yanlış alışkanlıklara alışılmasına fırsat vermeden eğitime gitmesini öneriyorum.

Lastik konusunda ise tekrar yazıyorum. IRC iyi bir lastik olmamasının yanında kuru asfaltta doğru bilgilerle, doğru frenlemeyle çok fazla tehlike yaratacak bir lastik de değil. Problem şu ki cbr250r kullanıcıları genelde ilk kez motosiklet sahipleri oldukları için acemi frenajlar ve acemi lastik bir araya gelince problemler ortaya çıkıyor. Kendi fikrim, iyi lastik acemiyken lazım. Tecrübe kazanana kadar sakatlık çıkmasın yeter

Eğitim şart
    kakare ve ugur.t bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yıl 2023 , hala irc muhabbetı donuyor dıyecegız bı gun :D
    Eagle7 bunu beğendi.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim lastikler biraz aşınmadan sonra daha iyi tutuş sağlamaya başladı
    Tutuş sorunu frenleme sorunu yaşayan arkadaşlar lastiklerine çok fazla hava basmasın

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.02.1976
    evet 6 taksit
    aynı yılda olmasabile aynı gün doğmuşuz. bana da aynı fiyat verirler mi?
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    motordan sonra virgül koymadığımdan dolayı anlam karmaşası olmuş neyse ogrenmek istedigimi ogrendim saol
    Motor, 2013 renk 2012 modelmi ? şimdi oldu :D

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Arkadaşlar benzin deposunu tam doldurtamıyorum galiba Dün eve dönerken depoyu fulledim, 10km sonra 6. diş söndü geçen sefer de böyle olmuştu, neden böyle yapıyor?

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N

hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin korumaların tam olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler