Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    3.6 yaktım gene. yanlıs hatırlamıyorsam son 5 depodur 3.6 yakıyorum :D
    lordbarbaros bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.6 yaktım gene. yanlıs hatırlamıyorsam son 5 depodur 3.6 yakıyorum :D
    Bende bugün ölçüme başladım. Son çubuk yanıp sönüyordu. fullettim. 9.3 lt doldu. 40 TL. Bitince rapor vericem.
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    slm arkadaslar araniz da alanyada ikamet eden varsa bereaber gazlayip motorcu ruhunu ve kardesligini genisletmek amaci ile formunuza yazdim iyi aksamlar

Motosikleti
    CBR 250
    pain cok tesekkur edrım arkadaslarım yok sayılır yanı varda motoru vermezler pain kardesım sanada cok teskkr edıyorum bende ılk bı cbr 125 denemek ıstedım fakat tanık yok ayrıcada dusururum yan yatırırım dıyede cok korkuyorum o yuzden boyle bıseye kalkısmadım ısın olmadıgı zaman yuz yuze gorusurz konusurz mutlaka ayrıca kozzy alısverıs merkezını duymussundr mutlaka burgerde kuryelık yapıyorum haberın olsun
    Pain bunu beğendi.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    normalde 3.2 yakıyordu son sefer 4 litre yaktı en yüksek yakıt rekorum
    İkincilik kaybedenler içindir...

Abs muhabbetleri böyle gider seneye gelir mı oda bilinmez gelirse yüksek liste fiyatları çekileceği kesin ama her çubuk kaç litre gösteriyor bilen varmı birde son dişe geldigi zaman yokuş yukarı çıkarken stop ediyor benim basıma geldi dikkat edin

Motosikleti
    honda cbr250
    vites değiştirirken 6. vitese kadar hangi devirlerde kaçıncı vitese geçireceğim hepsini yazarsanız iyi olur şimdiden teşekkürler.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı SiyahİnciR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites değiştirirken 6. vitese kadar hangi devirlerde kaçıncı vitese geçireceğim hepsini yazarsanız iyi olur şimdiden teşekkürler.
    Çok direk olmuş soru:D Rodaj için soruyorsanız 6000-7000 devir gibi vites değiştirin,her vitesi için geçerli.Yakıt tasarrufu için soruyorsanızda aynı şekilde.İkisi içinde sormuyorsanız,kafanıza,sürüş tarzınıza göre değiştirin:D

Motosikleti
    honda cbr250
    rodajı bitti 1400 km de flan

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı SiyahİnciR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajı bitti 1400 km de flan
    Artık motoru hissediyorsunuzdur,normal sürüşlerde 5000 devir gibi devirlere düştüğünüzde motorun gitmediğini,boşuna gaz verdiğinizi anlarsınız o zman vites düşürmek gerekir.8000 devirden sonra güçlendiğini hissedersiniz,çabuk hızlanmak istiyorsanız vitesi değiştirmez hatta yine düşürürsünüz.Ya da sabit hızda gidecekseniz vitesi büyütür yakıt ekonomisi yaparsınız.Ayrıca gazlayacağınız zaman redline a sokarsınız.Burada sormak istediğiiz şeyleri anlamadım.Zaten devir saatine bakmazsınız ses,titreşim ve hissettiğiniz çekiş size vitesi küçültüp büyütmenizi yada sabit kalmanızı söylüyor.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı Kaan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs muhabbetleri böyle gider seneye gelir mı oda bilinmez gelirse yüksek liste fiyatları çekileceği kesin ama her çubuk kaç litre gösteriyor bilen varmı birde son dişe geldigi zaman yokuş yukarı çıkarken stop ediyor benim basıma geldi dikkat edin
    Her çubuk birbirinden farklı şekilde gösteriyor. Benim ölçümlerime göre normal kullanımda:
    6. çubuk max 20km sonra gidiyor. Genellikle 15km falan yanıyor.
    5. çubuk 40 km gidiyor.
    4 ve 3.çubuk en çok gidenler max 70 km falan gidiyorlar.
    2. çubuk 40 km falan gidiyor.
    1. çubuk 30km falan gidiyor.
    Yanıp sönen ise max. 50 km falan gidiyor.

Toplasak fullediğinde 15+40+70+70+40+30+50 = 315km eder.

Arkadaşlar bu CBR'nin kırmızı grenajlarından satıyorlar, (tabi yurtdışından gelecek)
    630 USD falan ne dersiniz pahalı di mi ?

Çok pahalı ama ilerde biraz bekleyelim toplu bir alışveriş yaparız

bizim motorlar tek silindir olduğu için 7-9k arası gazlarsanız, (en fazla tork&hp o civarda) daha hızlı gidiyor diye biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iyi günler. Mavi renk(bulabilirsem lacivert de olur) debriyaj ve fren maneti almayı düşünüyorum. Google'ye yazınca bulamadım e-bay da mavi var. Benim Türkiye'de bu iki renkten birini bulabilecğeim bir yer varmıdır? Birde bazıları "ben manetleri değiştirdim,debriyaj kaçırıyor ,fren kilitleniyor,tutumuyor " vb. şeyler söylüyorlar. manetleri değiştirmek bir sakınca yaratır mı? Ve garanti kapsamı dışında bırakır mı?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu gece iftardan sahura kadar gazlayalım diyoruz,her türlü oraganizasyona açığız,hangi yakada olduğunuz farketmez,gece boyu gezeriz.2 gündür yağmur yağıyor sabahları,toz derdi yok gecelerde,öncesine göre daha serin,kaçırmayalım fırsatı diyoruz.Varmı gelen:D

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Internette ikinci el ilanlarina bakiyorum 3000 km yapmis motorlara 0 gibi diyip 9500 tl istiyorlar 9900 motorun 0 kilometre olani ben mi anlamiyorum bu islerden acaba ??? Bana kalitsa 1 km bile olsa o motor 9500 tl etmez 500 daha verilip sifiri alinir. Siz ne dusunuyorsunuz acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Internette ikinci el ilanlarina bakiyorum 3000 km yapmis motorlara 0 gibi diyip 9500 tl istiyorlar 9900 motorun 0 kilometre olani ben mi anlamiyorum bu islerden acaba ??? Bana kalitsa 1 km bile olsa o motor 9500 tl etmez 500 daha verilip sifiri alinir. Siz ne dusunuyorsunuz acaba ?
    Yanlis anlasilmasin motor kotu demiyorum sadece sanirim satmak isteyen arkadaslar fiyatlari biraz gercek disi belirlemis. Tabi arz talep meselesi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Yanlis anlasilmasin motor kotu demiyorum sadece sanirim satmak isteyen arkadaslar fiyatlari biraz gercek disi belirlemis. Tabi arz talep meselesi

bende şimdi ilan açsam 9500 den açarım 9300'e kadar veririm, nedeni ise sezon geçmeden alıp binmek isteyen insan çok, ben 1 ay motor bekledim , şimdi sıra var mı bilmiyorum ama mayıs başında verdiğim sipariş haziran başında geldi, 1 ay beklemek istemeyen tık diye alır aynı gün biner motoruna, sıfırı 10000 ise 3000km de ki bi motorun ederi 9000-9300 arasıdır bence...

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şimdi ilan açsam 9500 den açarım 9300'e kadar veririm, nedeni ise sezon geçmeden alıp binmek isteyen insan çok, ben 1 ay motor bekledim , şimdi sıra var mı bilmiyorum ama mayıs başında verdiğim sipariş haziran başında geldi, 1 ay beklemek istemeyen tık diye alır aynı gün biner motoruna, sıfırı 10000 ise 3000km de ki bi motorun ederi 9000-9300 arasıdır bence...
    Anladim dogru makul 9000 (dogu bati 3 gune verecek plakasiyla bu arada)peki diger yandan dusunelim motor almak istiyorsun 400 daha faZla verip 0 mi almak istersin ? Yoksa rodajinin basil yapildigini bilmedigin hangi yagi hangi servisi kullanip kac kez devrildigini bilmedigin bir motoru mu alirsin? Ustelik bu adam lastikleri ne yapti debriyaj ne durumda hic bir fikrin yok 3000 km ... Yani elbette anliyorum satacak kullanicilari ama bakiyorum 2 aydir ilanlari duruyor arada bir kac kisi cikip 8-8500 den veriyor ayni motoru ve 3 gune satiliyor . İlginc bir sey piyasa mekanizmasi

ufukerkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F 2012
    Sıfır almak güzel ama tabi bunun 1000 bakımı var rodaj süresi var ilk aldığında lastikler ve frenler sıfır olduğu için temkinli gitmesi var.

Bunlar sorun değilse ve 500-700 tl civarı bana dokunmaz dersen kesinlikle ilk binmek ayrı bir zevk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler