Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 600rr lı bı arkadasım valvolıne yagı da tavsıye ettı.hem katılasıp zıncır ustunde tabaka bırakıyormus hem de zıncırı beyaz renkte (hos gozukuyor) bırakıyormus. var mı deneyen?

+gecen motorun yerını degıstırmek ıcın 200m kadar kasksız kullandım.oldukca sesı geldı zıncırın. o kadar temkınlı davranmama ragmen (yagmur gormedı motor-300km de bır zıncırı temızledım&yagladım) bu kadar ses cıkması uzmustu benı. cumartesı bunu da soracagım.
    Valvoline yağı bende uzun zaman kullandım beyaz slikonlu olanından tavsiye ederim güzel yağ ama temizlemeside bi hayli zordur.
    Alıntı mondiall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 4200 kmde oldu forumdada bir kaç arkadaş yazmıstı 4000 bin bakımı diye bende kızıltopraga esengüle götürdüm.Birde ne görim
    ben zannediyorum yagı, hava filitresi yag filitresi değişecek hiç birsey değişmemiş
    faturada yazalar:
    zincir temizlendi ve yaglandı
    lastik havaları kontrol edildi
    fren balataları kontorl edildi
    motor yagı suyu kontrol edildi
    elektronik kontolu yapıldı
    1 saat mekanık İŞÇİLİĞİ 100 TL
    arkadaşlar dedim nzmana yagı değişiyor 6000 de değişiyormuş
    ilk ve son oldu işçilik fiyuatı çok pahalı servisin benim bildigim 50 lira civarındaydı hiç yoktan 100 lira bakıma verdik
    6000'de yağ değişmesi doğrudurda 100TL neyin işçiliği zincir temizle yağla 10lira desen geri kalan şeyleri toplasan 2 dakikada kontrol edersin bence buna itiraz edin para kolayla kazanılmıyor.
    O yaptıkları kontrolleri herkes yapar
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı tarik.571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende daha önce honda 125 r kullandım dava açıp kazandım hıle ile elımdekı motordan oldum 3 yıl motorsuz kaldım bu yıl ninja 250 aldım cbr ile arasında dağ kadar fark var honda türk parasıyla 5 kuruş etmez övenlerin yazısını okudum hepsı yalan kawasakiyi geciyormus10 km fark varmıs kalıte ıyıymıs hepsi yalan inanmayın kawasakinin yanından bile gecemez.
    kawasakide servis ihtiyacı yok denecek kadar az daha dogrusu bakıma gıdersınız hondada akraba olursunuz servısle
    Öncelikle geçmiş olsun. Markası ne olursa olsun, bu tip problemler ile uğraşmak gerçekten üzücü. Yeni motorunuz da hayırlı olsun. Fakat Cbr 125 ile Ninja250r kıyaslamanız çok saçma olduğu gibi, ilk başından bu tip bir kıyaslamaya girmeniz dinlenebilirliğinizi olumsuz yönde azaltmış. Bu forum da Ninja'yı küçümseyen kesim çok azdır. Ninja kendisini piyasada kanıtlamış ve halen tercih edilen bir motosiklettir. Her iki motosiklette limitlerin zorlanması için değil, touring ve race makinalara geçmek isteyen kullanıcılan için üretilmiş bir ara motorudur. Kawasaki'nin bakım maliyeteriyle ilgili bir çok şikayet mevcuttur. Afedersiniz ama ben 250cc'lik bir motorun parçasına, litrelik motor parça parası kadar para vermek beni kötü hissettir.

Öte yandan herkesin tercihi farklıdır. Ninja şu haliyle kesinlikle bana hitap etmiyor. Yenilenmesi şart. İş karşılıklı b.k atamaya gelirse, inan altında kalan sen olursun.. ;)
    Önce emniyet, sonra hareket...

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    izmirde öyle bi imkan varmı ben hiç duymadım,güvenli sürüş eğitimi falan?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu ptesi-salı gittim, mersin'den eğitime gelen bir bayan bile vardı, yeterki isteyin

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiğlide blacksnake diy bir yer var eğitimde veriyormuşta nedir ne değildir bilemiyorum.
    İmkanım olursa istanbula gidip honda eğitimlerine katılacağım bende.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kaskın , doğru tercih yapmışsın pişman olmayacaksın bende xr1100 chroma modelini aldım motorum siyah olduğu için, seninki tricolor ise aldıgın kask cuk diye oturur motorun renklerine
    Ben de XR-1100 Diabolic Divinity kullaniyorum.Gecen hafta da gri aynali siyah vizor aldim.
    Musait bir zamanda foto ekleyebilirim.Gercekten kaliteli ve konforlu bir kask.Ozellikle uzun sure kafanizda oldugunda bunu daha iyi anliyorsunuz.
    Onceki mesajlarimda da hep savundugum motosikletiniz dusuk cc olsa da,oteki modellere nazaran ucuz olsa da aksesuarda kaliteli urunleri tercih edin.
    Goruyorum bazi kask fiyatlarini da saka gibi!
    Kaski atese atip yaksan,uzerinde yazan fiyattan daha cok enerji aciga cikarir!

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Yalova kent ormanı gezisi planımız var CBR 250 R fun klübü olarak, katılmak istersen linki :
    http://www.facebook.com/events/173689169425380/
    Eskihisar feribot iskelesine varmadan hemen once yol bakim calismasi var!Ciddi bir sey degil ama o yokus inilen yolun basladigi noktada basliyor.Temkinli olmakta fayda var.Bilginize..

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beyler lütfen yardıcı olun..
    Anadolu yakasında motorumu koyabileceğim güvenli bir otopark varmıdır? Böle bi imkanım yok suan motoru koyacak yer arıyorum

Motosikleti
    -
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de XR-1100 Diabolic Divinity kullaniyorum.Gecen hafta da gri aynali siyah vizor aldim.
    Musait bir zamanda foto ekleyebilirim.Gercekten kaliteli ve konforlu bir kask.Ozellikle uzun sure kafanizda oldugunda bunu daha iyi anliyorsunuz.
    Onceki mesajlarimda da hep savundugum motosikletiniz dusuk cc olsa da,oteki modellere nazaran ucuz olsa da aksesuarda kaliteli urunleri tercih edin.
    Goruyorum bazi kask fiyatlarini da saka gibi!
    Kaski atese atip yaksan,uzerinde yazan fiyattan daha cok enerji aciga cikarir! [COLOR="Silver"]
    Ben de xr1100'e silver vizör sipariş ettim fakat görüntüsünü de şimdiden merak etmiyor değilim. Dilersen koyabilirsin bir resmini..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

Bu arada kazasız belasız kullan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler lütfen yardıcı olun..
    Anadolu yakasında motorumu koyabileceğim güvenli bir otopark varmıdır? Böle bi imkanım yok suan motoru koyacak yer arıyorum
    Önceden bir konu açılmış. İnceleyin isterseniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ark-garaj.html

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiğlide blacksnake diy bir yer var eğitimde veriyormuşta nedir ne değildir bilemiyorum.
    İmkanım olursa istanbula gidip honda eğitimlerine katılacağım bende.
    blacksnake dediğin eğitim merkezimi,netten bakındım go kart pisti diyor ama kendi siteleri yok.

Arkadaşlar motorum 4200 kmde oldu forumdada bir kaç arkadaş yazmıstı 4000 bin bakımı diye bende kızıltopraga esengüle götürdüm.Birde ne görim
    ben zannediyorum yagı, hava filitresi yag filitresi değişecek hiç birsey değişmemiş
    faturada yazalar:
    ilk ve son oldu işçilik fiyuatı çok pahalı servisin benim bildigim 50 lira civarındaydı hiç yoktan 100 lira bakıma verdik
    İşçilik fiyatını kafasına göre yazan servisten uzak durmak lazım. Bu konuda Mototal Honda servisi güzel, girişinde tabelada 250 cc üzeri saatlik şu kadar, 250 ve altı şu kadar diye yazıyor ve saati de ne kadar sürmüşse onu yazıyorlar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilik fiyatını kafasına göre yazan servisten uzak durmak lazım. Bu konuda Mototal Honda servisi güzel, girişinde tabelada 250 cc üzeri saatlik şu kadar, 250 ve altı şu kadar diye yazıyor ve saati de ne kadar sürmüşse onu yazıyorlar.
    250 cc üstü servisde de mi ÖTV farkı var 600 lüğünde 1000 liğinde yağını bujisini 17-19 yaşında eleman değiştiriyor bi fark yok yine velet yine velet

Bu Cem yılmaz'ın anlattığı business class hikayesi gibi... bari portakal suyu ikram etseler otururkende 600'lük getirenler etrafına yüksekten bakarak havalı havalı yudumlasa, diğerleri burulsa
    RuzgarSA bunu beğendi.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    faturada yazalar:
    100 lira işçilikmi olurya yaptığında birşey yok bence itiraz edin çok birşey yapmışlar gibi şişirmişler parayı sokaktan toplamıyoruz bulduklarına geçiriyorlar nasıl bir iş anlamıyorum
    benim motorum 1 ay yaklaşık serviste yattı kaza yapmıştım 100 lira verdim işçilik karenaj far felan değişti jantım eğilmişti tornaya felan gitti o zaman benden 1000 lira felan almaları lazımdı mantık olarak bakınca senden bu kadar alıyorlarsa

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Merhaba Arkadaşlar, Roma'dan ayağımın tozuyla döndüm. 2 Teker ile ilgili bir çok izlenim edindim. İlki İtalya motorsiklet'te bir marka olmasına rağmen motorsiklet kıyafet ve donanımları oldukça pahalı. Bu konuda Türkiye gerçekten ucuz ve bol çeşit var. İkincisi Roma'da trafik sorunu tamamen motorsiklet ile çözülmüş ortalama her roma'da yaşayan bir kişiye abartısız bir motor düşüyor. Ya mini smart araba var yada motorsiklet. Motor kullanıcıları çoğunlukla mini ve maxi scoter kullanıyorlar. Özellikle bayanlar çılgın gibi motorsiklet kullanıyor. Keşmekeş trafik içinde caddelerde aynı anda biribirini sollayan 2 yada üç motor görebilirsiniz Abartısız roma'nın her caddesinde bir düzine motorsiklet parketmiş. Onları görünce Türkiye'de motorsiklet kullanımından korkulmasının çok yersiz olduğunu anladım. Motorsiklet adeta İtalya'nın kültürü olmuş.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar bugün furygan tulumum elime ulaştı. Bahsedildiği gibi deri kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Bir önceki sayfalar da tulum hakkında bilgi verdiğim de geyik derisi olduğunu söylemişim. Fakat doğrusunun kanguru derisi olduğunu düzeltmek isterim. Tulumu 48 beden olarak sipariş etmiştim ve giydiğim de üzerime cuk oturdu. Hatta göbek bölgesin den birazcık sıktı . Fakat deri zamanla esneyeceği için, beden değişimi yapmayacağım.

Pantolon kısmında diz koruma mevcut. Cekette ise omuz, kol ve direk korumaları mevcut. Cekette ayriyeten sırt korumasının olduğunu sanıyordum fakat yokmuş. Sırt korumalığı için ceketin içinde takabileceğiniz bir cep bulunuyor. Ben daha sonra alıp takacağım veya geniş bellik alıp o şekilde kullanacağım.

Tulum daha önce dediğim gibi 2 parça. Bu sebeple ayrı ayrı veya fermuar ile bağlayarak tek parça olarak kullanabiliyorsunuz. Tulumu elime aldığım da eski fiyatlı bir etikette vardı üzerinde ve 1.900 TL yazıyor. 1.900 TL olsa bu ürünü alırmıydım bilmiyorum fakat şu an da satılan fiyat oranıyla, gerçekten rakipsiz diyebilirim.

Şu anlık gözlemlerim bu kadar. Daha sonra kullandıkça, tüketici yorumlarımı buradan paylaşırım.

wolrath ve Volkan Serezli bunu beğendiler.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    arkadaşlar aranızda led sinyal kullanıp orjinalleri satmak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir mi...
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    -
    Ekipmanlar yakında tamamlanacak. Bot, ayakkabı, pantolon ve bellik gibi ihtiyaçlar kaldı. Bugün elime ulaşan Venom N-force montumdan da memnun kaldım. Tavsiye edilir.

Yuce123, erreeen, avcagatay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanlar yakında tamamlanacak. Bot, ayakkabı, pantolon ve bellik gibi ihtiyaçlar kaldı. Bugün elime ulaşan Venom N-force montumdan da memnun kaldım. Tavsiye edilir.
    gayet guzel olmuş setin

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet guzel olmuş setin
    Teşekkür ederim Barış. Daha iyileri sizlerin olsun..

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    pazar günü yalova gezisi İPTAL
    http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB
    Tüm CBR kullanıcı dostlarım davetlidirler...

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten çok hoş. aman dizliklerin grenajları çizip çizmeyeceğinden emin ol öyle tak ben öyle bi hata yaptım sağ küçük grenaj 32 sol küçük grenaj 132 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler