Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bam teline dokundun Can
    Hangi akla hizmet bu rengi getirmezler anlayamıyorum.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Saçmalık işte.Zor olan üretim/tasarım vs kısmını yapmış fabrika.Ama her saçma zıkkımı getirip bunu getirmemişler

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi akla hizmet bu rengi getirmezler anlayamıyorum.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin çizgisi tek e indiğinde aşağı yukarı kaç km daha gideriz deneyen bilen varmı arkadaşlar?
    ışık yandığında 3.5litre benzin kalmış oluyo onunlada gazlamadığın sürece 90-100km gidersin.
    Ben 70gittim hafif bi şıkırtı vardı
    Sercan tekerinize sağlık, fakat mangalın resimleri nerede? Şöyle boydan bir çekeydiniz közün resimini
    Bu arada bende vazgeçtim lastikleri değiştirmekten. Çok ıslak havalarda zaten risk almıyorum.
    Kuru zeminde de tatmin edici stok lastikler. Ama şu topcase olayını bende düşünüyorum ciddi ciddi.
    Çok sıkıldım sırt çantasından.

Bende düşünüyorum artık ciddi ciddi. Takarsanız şöyle kapsamlı fotolarını yayınlarsınız.
    Fikir alırız bizde.
    Mangal fotoları ve diğerlerini başka makina ile çektik arkadaş inş atıcak

Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sercan fotolar çok iyi bir şey merak ettim yanlış anlamazsan bayan arkadaşlar motorların gerçek sahiplerimi yoksa artçı mı
    Artçı kardeşim keşke gazcı olsalar

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar çok güzel

O kamera ön camdan düşmüyor mu yahu..
    +300'lere dayanıyor vakum
    Evde yemek masasının ortasına taktım masayı kaldırıyo

bu arada en son hesapta Yakıt 100km/3.6Litre

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Dün baya yagmur yağıyordu bir kaç yere uğradım dur kalk felan yagmurluk eldiven elimde paketler depo üstü var bende dev gibi hepsi sığdı ama bu sefer kucağımda koca valiz gibi birde Islandi ici dısı kaski çıkardım koyacak yer yok rezillik diz boyu dedim yarın topcase alicam demir 200 tl sipariş verdim yarın öbür gün taktiricam. Cantayada bakicam hangisi hoş görünürse onu taktirmayi düşünüyorum. Ben görüntüden vazgeçtim kullanışlı olması daha önemli bence.

Alıntı cngzaltn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün baya yagmur yağıyordu bir kaç yere uğradım dur kalk felan yagmurluk eldiven elimde paketler depo üstü var bende dev gibi hepsi sığdı ama bu sefer kucağımda koca valiz gibi birde Islandi ici dısı kaski çıkardım koyacak yer yok rezillik diz boyu dedim yarın topcase alicam demir 200 tl sipariş verdim yarın öbür gün taktiricam. Cantayada bakicam hangisi hoş görünürse onu taktirmayi düşünüyorum. Ben görüntüden vazgeçtim kullanışlı olması daha önemli bence.
    Depoüstü iyi oluyo ya üstüne bi yatıyorum devam rüzgar yok

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca bu motor SS değil, Sport Touring.

benim motorum supersport kardeşim o yüzden ben de no topcase diyenlerdenim

honda ne kadar supersport yazsada sport toring oldugunu kabul etmek gerek.

SS makina bu değil

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda ne kadar supersport yazsada sport toring oldugunu kabul etmek gerek.

SS makina bu değil
    Bence de
    Zaten Honda kendisi de inanırsa supersport olduğuna, sonuna R değil RR koyuyor
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    cbr 600 f ne o halde ss degıl mı?

Motosikleti
    CBR250R
    Çanta elbette lazım ama sanırım türkiye'de biraz daha meraklıyız biz bu çanta işine. Yurtdışındaki motorları youtube'dan falan seyrediyorum, elbette onlarda da var çanta ama bizimki kadar meraklı değiller. Bizde biraz, babadan kalma, "renault megan bagajı" hastalığı var gibi. yanlış anlaşılmasın kınamıyorum, ama böyle bir bagaj takıntımız var gibi. Biryerlere bir şeyler taşımak sanırım göçerliğimizden kalma )

Ne analiz yaptım beee
    avcagatay bunu beğendi.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 600 f ne o halde ss degıl mı?

600f vfr 800 bu gibi motorlar racing değildir.Gidonları daha yukardadır seleleri tek parçadır ve daha konforludur.

RR'la uzun yol bitmek bilmez kemik kalmaz insanda ama bu yaz arkadaşım istanbuldan Hatay'a 600f ile gitti geldi. Hadı RR'la gidin bakalım
    Yada vfr800 tam yol makinası ama bakıldığında racing gibi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kesinlikle doğru tespit.Atalarımızın göçebelik genlerinden geliyor.Komik yazmışsın dostun güldürdün beni

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta elbette lazım ama sanırım türkiye'de biraz daha meraklıyız biz bu çanta işine. Yurtdışındaki motorları youtube'dan falan seyrediyorum, elbette onlarda da var çanta ama bizimki kadar meraklı değiller. Bizde biraz, babadan kalma, "renault megan bagajı" hastalığı var gibi. yanlış anlaşılmasın kınamıyorum, ama böyle bir bagaj takıntımız var gibi. Biryerlere bir şeyler taşımak sanırım göçerliğimizden kalma )

Ne analiz yaptım beee
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f vfr 800 bu gibi motorlar racing değildir.Gidonları daha yukardadır seleleri tek parçadır ve daha konforludur.

RR'la uzun yol bitmek bilmez kemik kalmaz insanda ama bu yaz arkadaşım istanbuldan Hatay'a 600f ile gitti geldi. Hadı RR'la gidin bakalım
    Yada vfr800 tam yol makinası ama bakıldığında racing gibi.
    ben öle düşünmüyorum RR lada her yere gidilebilir neden derseniz benim küçücük 250cc motorumda öle bir depo varki 600rr yanında konfor aleti kalıyor ondanda zor bi oturuş pozisyonu var ama ben cbf150 den geçmiş olmama rahmen 2 günde alıştım hiçte rahatsızlık çekmiyorum aksine öbür motorlar tuhaf gelmeye başladı o kemik kalmaz rahatsızlık durumları kişiden kişiye değişen bi olay ben rahatsızlık çekmiyorum :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arakdaşlar bende hafta sonu bi İznik yaptım orada ılıcaya girdikten sonra ( gece saatlerinde sıcak suda sırt üstü yatıp yıldızları seyretmenin tadına vardım ) biraz daha macera yaşayayım diye Bursaya gittim. bir otelde kaldım, ertesi gün de geze geze geldim.
    Uzun yolda feci rüzgar alıyorsun, 120 ile falan sabit gittiğinde yol bitiyor. Çok yormuyor ama çok da konforlu değil. Yakıt her koşulda ekonomik...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakdaşlar bende hafta sonu bi İznik yaptım orada ılıcaya girdikten sonra ( gece saatlerinde sıcak suda sırt üstü yatıp yıldızları seyretmenin tadına vardım ) biraz daha macera yaşayayım diye Bursaya gittim. bir otelde kaldım, ertesi gün de geze geze geldim.
    Uzun yolda feci rüzgar alıyorsun, 120 ile falan sabit gittiğinde yol bitiyor. Çok yormuyor ama çok da konforlu değil. Yakıt her koşulda ekonomik...
    vay vay vay resimleri bekliyoruz

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bu arada su ruzgar olayına sınır oldum ben de. h.sonu foca-ızmır yaptım ılk defa aldıgımdan berı. sehırıcınden tırsıyordum yola cıkmadan once. oysa ruzgar benı ızmır merkeze kadar cok daha fazla yordu. bazen gıdonu oynattı hatta. ama sehırıcınde bırkac defa sıkıstırıldıktan sonra hafıf kasarlandım ve kendıme guvenım gelınce de rahatca yol aldım aracların arasında.

2 defadır depoyu dolduruyorum.
    ılk depo 3.5 lıtre ort yakalamıstım.
    2.de yıne 3.5 yaktı. 25 lıraya doldu depo ve 154km gıttım bu yakıtla. o da 16 kurus edıyor kı s.ıcı ıcın ıyı deger dıye dusunuyorum.

aldıgımdan berı 1kerede mars basmama sorunu bır kere yasadım kı o da 2.sınde aldı. kar yagısından dolayı 6gun calıstırmamıstım.

fren olarak cok memnunum(maasallah) ızmır'de hayvan gıbı onume atlayan arac sagolsun acemılıgımden on frene asıldım ama kıtlemedı allaha sukur. bız de kombıne fren sıstemı yok ama cok dengelı duruyor alet. yaklasık 90la gıdıordum ne oldugunu anlamadan kaymadan 30lara ındım. he ders oldu artık takıp mesafesını bıraz daha arttırdım ve sıcı ayagım frende oluyor genelde.

aynaların acısı kotu ama dırsek cekınce guzel bı acı elde edıyorum genelde.zaten arkaya bakma sansım pek olmuyor 90dan sonra zıra kafamı cevıremıyorum o ruzgarda

rodajı 525km de bıtırdıkten sonra 10k gordum devır olarak.normalde yoshımura almaya gtmıstım kahramanlara ama stock egzozun sesı de hosuma gıttı bagırınca. boyle takılcam zıra 350lıralık yoshıler 125cc lık ortak kullanım sanırım,pek ufak geldı gozume. bulabılırsem bolton kıt almayı dusunuyorum.

uzun yolda 90-100 gittim 3.2 litreye düştüm.Ama o hızlarlada yol bitmiyo
    overcloud bunu beğendi.

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Alıntı cngzaltn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende müzdariptip bu konudan. Arka çanta taktım rahat ettim. Motor Tricolor ise beyaz çanta al, iyi oluyor. Bir tavsiyem var arka çanta led lambalı ise led sayısına bak. ben Led lambalı diye aldım elektrik bağlantısını yapınca bir gördüm 4 tane minik led koymuşlar, kendini zor aydınlatıyor. Şimdi ekstra led alıp döşeyeceğim içine. Elektrik bağlantısını arka stop'an çekti servis. Işıklı çantalarda diğer bir özellik eletrik sistemi bazı çantalarda tek kablo var. Ya stop olacak yada sürekli yanacak. Bazı çantalarda birden fazla kablo var. Hem sürekli yanıp hemde stop özelliği olabiliyor. Arka bağlantı demiri motorun kendi stop lamba görüşünü biraz kapattığı için, LEd lambalı çantaların avantajı var diye düşünüyorum, gece görünürlüğü açısından. Son olarak Led'li arka çanta elektrik bağlantısında araya jack koydur. Değişiklik olsun diye arka demiri çıkartmak ve yerine orjinal boynuzları takmak istersen, kabloyu kesmek zorunda kalmazsın. Piyasadan bende orjinal demirini aldım cuk diye oturdu yuvalarına. Sadece arka sele kapanırken biraz bastırmak gerekiyor. milimetrik bir yükseklik kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Haftasonunki rotamız kamera 125'deydi pek bize biraz uzak kalmış ama yol çok güzel bide havalar ısınsa lastik ısınsa çok daha güzel olcak
    afatsum bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende müzdariptip bu konudan. Arka çanta taktım rahat ettim. Motor Tricolor ise beyaz çanta al, iyi oluyor. Bir tavsiyem var arka çanta led lambalı ise led sayısına bak. ben Led lambalı diye aldım elektrik bağlantısını yapınca bir gördüm 4 tane minik led koymuşlar, kendini zor aydınlatıyor. Şimdi ekstra led alıp döşeyeceğim içine. Elektrik bağlantısını arka stop'an çekti servis. Işıklı çantalarda diğer bir özellik eletrik sistemi bazı çantalarda tek kablo var. Ya stop olacak yada sürekli yanacak. Bazı çantalarda birden fazla kablo var. Hem sürekli yanıp hemde stop özelliği olabiliyor. Arka bağlantı demiri motorun kendi stop lamba görüşünü biraz kapattığı için, LEd lambalı çantaların avantajı var diye düşünüyorum, gece görünürlüğü açısından. Son olarak Led'li arka çanta elektrik bağlantısında araya jack koydur. Değişiklik olsun diye arka demiri çıkartmak ve yerine orjinal boynuzları takmak istersen, kabloyu kesmek zorunda kalmazsın. Piyasadan bende orjinal demirini aldım cuk diye oturdu yuvalarına. Sadece arka sele kapanırken biraz bastırmak gerekiyor. milimetrik bir yükseklik kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

http://666kb.com/i/c218sbhtaf30kgys4.jpg
    http://666kb.com/i/c218t5kfohrwrxyj8.jpg
    http://666kb.com/i/c218tfq01ql76ddlg.jpg
    demir givi, çanta 36lt coocase mi?
    Youtube: YOL AVCISI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler