Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hocam hangi honda baiyisinden aldın grenajı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125 için de benzer fiyatlıdır umarım

benim parcalari aldigim
    bayi gungor motor , motorumu aldigim yer hem cok
    ilgililer, hemde musteriye cok iyi davraniyorlar memnunum.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı snake_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim parcalari aldigim
    cevabın ve daha önce yazmış olduğun diğer parça fiyatları ile ilgili bilgilendirmelerin için teşekkürler gerçekten çok iyi oldu bunları öğrenmemiz

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Can sıkıntısı geçen haftalarda çektiğim videoyu editledim.
    Cbr'la ilk okula gidiş videom.
    http://www.youtube.com/watch?v=Q5I7L...ature=youtu.be

Öğle saatlerinde bile böyle trafik insanı katil eder

Bu arada şu 5500Rpmde motordan ses geliyormuş felan dediler her viteste 5500 6000 gittim geldim sadece cam zırıltısı var,Sonra bide kasksız dinledim şakırtu şukurtu yok 1000 bakımı yapıldı 15-50 Mobil 1 Yağ konuldu.1200kmlere geldi motor bir ses yok.

Şu Cam sesinede bi ara kafayı açıp çifttaraflı bant yapıp kapattın mı çiçek gibi olur.
    avcagatay bunu beğendi.

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Biz neyiz reel değilmiyiz , tirplere girme boşu boşuna güzel abicim ,peki özür diliyorum ben ama mersinde cidden bir grup varsa Oda , MERSİN RACİNG TEAM .
    Sizin grup bozmuş biraz ya yelekler filan olmamış bence .
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman yan grenajları değiştirerek (siyah- 3..colour'a veya 3.color-siyah'a) renk çevrimi yapmak... (50 +20)x2 =140 TL mi??
    gerçekten 140 tl mi.yedek olarak alıp siyah kırmızı yaparım motoru.orjinal grenaj seti de kalır.cbr 250 ile 125 liklerin grenajları aynı olması gerekiyor.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    ya ben sağ fren manetini sorduğumda 60 tl dediler egzoz koruması içinde aynı fiyatı verdiler ama ben 3 ay kadar önce sormuştum
    karenajların 54 tl olması ilginç geldi bana alıp stok yapmak lazım :D

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Arkadaşlar motorun önün 2-3 cm alçaltmayı deniyen varmı hiç.125r forumunda bi kaç arkadaş denemiş güzel sonuçlar almış görünüş açısından.250r da deniyen varmı bi fikri olan varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Bu Arada Motorum ilk düşüşünü yaşadı Kız arkadaşım tarafından ''aaa hadi bu sefer ben gezdircem senii'' dedikten sonra sağ ayağını motora attı veeee ayağı yere deyene kadar motor yerde hissettiğim duyguları anlamışsınızdır .p (5 senelik ilişkimiz olduğu için sadece olur öyle hayatım boşver dedim ) motoru kaldırdım.egsoz koruma çok az çizilmiş elciğin vidalı yeri biraz çizilmiş birazda ayna sinyal kırılmadı ona hayret ettim inş motorun ilk ve son düşüşü olur

benim parcalari aldigim
    şimdi. bir kaç araştırma yaptım. HONDA servislerinde ayrı ayrı yedek parça fiyatı veriyorlar. bu adam 250 tl ye almış granajı ve çıkan granajını 150 den satışa sunmuş.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2779383/detay/
    kıvrak motor satmış. konuştuğuma göre adam isyan ediyordu.çin malı olmasın yan sanayi olmasın diye, mümkün değil gibisine güngör motorda 60 ile 100 tl arasında olduğunu teyit ettim.
    54 tl ye bedava cbf 150 nin parçasından ucuz olması beni şaşırttı. parça alırken bir kaç honda servisi ile görüşmek lazım. fiyatlar biribirini tutmuyor.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0452186/detay/

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    @acun
    yanlış hatırlamıyorsam, arkadaş önceki mesajlarında sadece siyah grenaj için bu fiyatı verdiklerini yazmıştı acun, diğer renkler için farklı fiyat verdiler diye hatırlıyorum.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Bende Konşuk motora sormuştum daha önce, yan parça için 58 TL demişti. Hatta fiyata bakan bayan bile şaşırmıştı nasıl bu kadar ucuz olur diye.
    Komple ön far 228 TL mesela. Çokta pahalı değil bence.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sizin verdiğiniz fiyatlar dogrudur.
    diğerleri şu örnek gibi oldu.

aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. onun gibi direksiyon gidonu. 300 tl kimse kendini kandırmasın bir telefon kadar yakın. fiyat ögrenmek

bak acun0 arkadas boyle konustun bir kac sayfa once atip tuttun , sonucta ne oldu her dedigin yalan cikti, kuzu gibi geldin konusuyorsun, birseyleri bilmeden atip tutmayacaksin sonra boyle gulunc duruma dusersin soledigin laflarin ustunu nasil kapatacagini sasirirsin. Sen bayileri arayip fiyat ogrenmeye devam et :D , ama su 54 tl yi duyunca suratindaki ifadeyi gercekten merak ediyorum :D bide arayip sordun ya daha ne olsun artik uzun sure hatirlarsin bu anini ;D , yazindada yazdigin gibi birdaha bu forumdakileri kandirma , kandirmaya yanlis bilgi vermeye kalkma :D

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    on cam icinde fiyat soran bir arkadas vardi onun icinde fiyat ogrendim onun icinde 50 kusur tl birsey dediler tam hatirlamiyorum ama 50 kusur hee birde birsey daha sordum malum altin elbiseli adamda ninja 250 r sahibi ile muhabbet ederken, barkin bey(atin elbiseli adam) sorunlari hakkinda sorular sordu , kullanicida arka amortisorun fiyatini soyledi tam 1500 tl evet 1500 tl saka degil , yurt disinda bile sifiri 400 kusur dolar dedi kullanici ,kendisi cikma almis ugrasmis getirtmis , peki bizim cbr 250 r nin arka amortisor fiyati ne kadar biliyormusunuz 250 tl simdi burada ucuz etin yahnisi bol olurda denir tabi ole diyende cikar ama abd de honda cok az da olsa daha pahali ordada kawasakinin yahnisi bol olur o zaman , bu savunmayida acun bey yapmisti ucuz etin yahnisi bol olur diye ama sanirim turkiye fiyati ile dunyayi degerlendiriyor halbuki abd de honda cbr250 r daha pahali bizim insanimiz pahali olunca birsey daha kaliteli saniyor , ama halbuki yaban ellerde pahali sandigi sey(kawasaki) daha ucuz :D , bu arada abd de yasiyor olsam ninjanin fiyati daha ucuz oldugu icin onu alirdim benim icin onemli olan fiyat performansi gerisi onemli degil ninja ilede mutlu olurdum birtek gostergeleri moralimi bozardi, ama turkiyede isem enayi hayatta ninja almam, ninjasi olanda dusunce aglar, boyar yapistirir malum kimse cebinden plastik parcasina milyarlar vermek istemez, ama cbr 250 r i olan gider yaptirir 50 tl ye yan granaj alir 20 tl ye kafa granajinin sagini lir , 14 tl yede arka fren pedalini alir tadindan yenmez , ne dusmekten korkar nede sokaktaki cocuklarin motoru dusurmesinden :D:D.
    camı ben sormuştum saolun bana 250 demişti ama zaten ilgilenmedi bile

bak acun0 arkadas boyle konustun bir kac sayfa once atip tuttun , sonucta ne oldu her dedigin yalan cikti, kuzu gibi geldin konusuyorsun, birseyleri bilmeden atip tutmayacaksin sonra boyle gulunc duruma dusersin soledigin laflarin ustunu nasil kapatacagini sasirirsin. Sen bayileri arayip fiyat ogrenmeye devam et :D , ama su 54 tl yi duyunca suratindaki ifadeyi gercekten merak ediyorum :D bide arayip sordun ya daha ne olsun artik uzun sure hatirlarsin bu anini ;D , yazindada yazdigin gibi birdaha bu forumdakileri kandirma , kandirmaya yanlis bilgi vermeye kalkma :D
    yavru öyle bir konuştun ki aklıma şu hikaye geldi.
    ama hikayeyi anlatmadan önce honda hakında o kadar çok bilgiye sahibim ki. öyle okuyarak değil. yaşayarak. bu senin cbr 250 benim için o kadar çok önemli değil parçası ucuz olunca ağlayacak değilim.hatta ilk defa olması gereken rakamda honda yı kutlarım. ama fiyat heryerde aynı değil. ninjanın lazım olmadı. ama granajı 400 olduğunu biliyordum. bunlarada isyan ettim.
    şimdi lazım olmasın ama cbf 1000 in parçalarını öğrenmek bile istemiyorum. biliyorum ki honda sağ gösterip sol çakıveriyor. 2005 yılında arkadaşın cg 125 ine parça siparişi etmiştik. cg 125 in far çerçevesi 115 tl idi. hiç bir özellliği yok.
    gelelim şimdi hikayeye
    bir adam eve balık almış.eve gelmeden öncede hanımına balık aldım başka yemek yapma demiş.
    eve geldiğinde alt katta oturan kayın validesi denk gelmiş. elinde balıkları görünce damadına sana bir soru soracağım. eğer bilemezsen balıkları alırım demiş.
    peki demiş damadı. benim a......ım. nerde demiş. damadı önde demiş. dönüvermiş ardını bak burda diyerek almış damadın balığını. evde balık bekleyen eşi ne oldu demiş. boşver yap yumurta yiyelim demiş .
    ertesi gün yine balık almış eve geldiğinde kayın validesi yine merdivende bekliyor.
    damadıyla yine iddaaya girmiş. aynı soruyu yine sormuş.
    damadı bu sefer arkada demiş. kayın validesi dönmüş işte önümde demiş almış balığı.
    eve ikinci günde balık getiremeyen kocasına eşi nerde balık demiş.
    oda, ANANIN a... yerinde durmuyorki demiş.
    işte bunun gibi servislerin fiyatları uymuyor ki.

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Alıntı MersinJJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz neyiz reel değilmiyiz , tirplere girme boşu boşuna güzel abicim ,peki özür diliyorum ben ama mersinde cidden bir grup varsa Oda , MERSİN RACİNG TEAM .
    Sizin grup bozmuş biraz ya yelekler filan olmamış bence .
    ALLAH razı olsun abicim sağolasın

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavru öyle bir konuştun ki aklıma şu hikaye geldi.
    ama hikayeyi anlatmadan önce honda hakında o kadar çok bilgiye sahibim ki. öyle okuyarak değil. yaşayarak. bu senin cbr 250 benim için o kadar çok önemli değil parçası ucuz olunca ağlayacak değilim.hatta ilk defa olması gereken rakamda honda yı kutlarım. ama fiyat heryerde aynı değil. ninjanın lazım olmadı. ama granajı 400 olduğunu biliyordum. bunlarada isyan ettim.
    şimdi lazım olmasın ama cbf 1000 in parçalarını öğrenmek bile istemiyorum. biliyorum ki honda sağ gösterip sol çakıveriyor. 2005 yılında arkadaşın cg 125 ine parça siparişi etmiştik. cg 125 in far çerçevesi 115 tl idi. hiç bir özellliği yok.
    gelelim şimdi hikayeye
    bir adam eve balık almış.eve gelmeden öncede hanımına balık aldım başka yemek yapma demiş.
    eve geldiğinde alt katta oturan kayın validesi denk gelmiş. elinde balıkları görünce damadına sana bir soru soracağım. eğer bilemezsen balıkları alırım demiş.
    peki demiş damadı. benim a......ım. nerde demiş. damadı önde demiş. dönüvermiş ardını bak burda diyerek almış damadın balığını. evde balık bekleyen eşi ne oldu demiş. boşver yap yumurta yiyelim demiş .
    ertesi gün yine balık almış eve geldiğinde kayın validesi yine merdivende bekliyor.
    damadıyla yine iddaaya girmiş. aynı soruyu yine sormuş.
    damadı bu sefer arkada demiş. kayın validesi dönmüş işte önümde demiş almış balığı.
    eve ikinci günde balık getiremeyen kocasına eşi nerde balık demiş.
    oda, ANANIN a... yerinde durmuyorki demiş.
    işte bunun gibi servislerin fiyatları uymuyor ki.
    acun0 arkadasim , cbr250 benim icin onemli degil diyorsun hergun bu bolume yazi yaziyorsun, buraya daha yazi yazmam diyorsun yine yazi yaziyorsun , parca fiyatlari salliyorsun yalan yanlis cikiyor kalkip hikaye anlatiyorsun , bu kadar kivirmana gerek yok , parcasi ucuz oldugu icin aglama diyen yokki sana , ama arkadasim o kadar atiyorsun yanlis cikiyor biraz utan yahu bir frenle kendini , dilinin ayari yok konusuyorsun , azina ilk geleni soyleme biraz dusun konus ki sonra dedigin laflari yutma , benim sana bir dusmanligimda yok ne tanirim ne ederim :D ama seninde forum uyelerine saygin olsun birazcik kac kisi bu forumda yazilar okuyor, senin yazdigin yanlis bilgileri fiyatlari okuyor , belkide ona gore karar veriyor,sen marka fanatigisin ama ben degilim diyorumya, kawasakinin parca fiyati ve kendisi ucuz olsa onu alirdim, bu tip motorlarda fiyat performans orani benim icin daha onemlidir .

ben yalan söylemedim. honda kıvrak motor hala aynı fiyattan satıyor.ve satmış olan ilanıda verdim. ona sizin dediğiniz fiyatıda verdim. çünkü adam ikinci elini 150 tl den satışa sunmuş. ilanın sahibi de olamazzzzz diye idda ediyor. olay bu
    ben marka fanatiği idim. HONDA fanatiği hemde.
    şunu anladım. tek bir motora binip onun iyi olduğu hakkındeki yazıları okumak öyle haz veriyordu ki.hatta şurda şu var burda bu var diyenede hemen çıkışır yok sen kullanamamışsın. yağını denk katmamışsın diye yazan bendim.
    fakat motor çeşitlendikce daldan dala kondukça fikirlerim değişti. çoğu kişinin farkedemeyeceği ince ayrıntılara bile kafa takar oldum. onun kılı bunun tüyü diye.
    artık motor beğenemiyorum.çok motora binmek de iyi değil. en ufağından kontak anahtarını açınca far lambası yanmaması gerek. park yanmalı sonra motor çalışınca lambalar yanmalı. çok ufak bir ayrıntı ama olması gerekeni böyle.
    sizin motora bindim. sesi hoş değil. insanlar video koyarken müzik sesi ile fon koyuyor. ama ninjada tatlı bir devir sesi var. kulağa hitap ediyor. küçük bir unsur ama benim için değil.
    boşta gaza verince bildiğin tabanca sesi gibi. tak tak tak tak
    cbf 250 varken bir arkadaş çevresi yanında duracak olduğum zamanlar ilerden motoru stop ederek geliyordum. motorun sesini duymasınlar diye.
    forumdaki cbr 250 kullanıcılarına saygım var elbet . saygım olmasa burda ne işim var.
    neden cbr 250 formunda yazıyorum. çünkü cbf 1000 formu ölü. eski cbr 600 f formu açmıyor. birde adamlar bu işten çakıyorlar daha onlara ne anlatayım ki.

buradaki cogu cbr250 kullanicisida tecrubeli zaten acun bey , cogu kisinin ilk motoru degil bu motor ,ornek casillas arkadasin bir onceki motoru 660 benim bir onceki motorun kawasaki 636 , ayrica evet bende ninja 250 nin sesini daha cok begeniyorum ama tabiki tercih meselesi , ben titanyum egzoz taktim cbr250 ye suan memnunum fmf nin egzoz lari genelde tek silindirli motorlar icin oldugundan performans kaybida yasamadim boru capi ayni bizim orjinal ile tam uyum sagladi , seside videoda bence kotu cikiyor gercekte egzoz takilmis bir cbr250 dinlemenizi oneririm , buyuk hacimli tek silindir oldugu icin ses guzel cikiyor , tabiki silindir sayisi arttikca ses akiciligi artar kulaga daha hos ses gelmeye baslar.

tecrubeli olanda var olmayanda. hatta benden daha tecrubeli olan arkadaşlarda vardır. genel anlamda başlangıç motoru bunlar.
    mesala zx 636 lar bir cbr 600 rr gibi tutulmuyor. ikinci el fiyatları 2005-2006 modellerde çok farklılık gösteriyor.
    bu 600 rr ın daha iyi olduğunu gösterir mi?
    bana göre zx 636 daha bir konforlu daha hızlı ve daha güçlü.
    600 rr 2004 yılından beri aynı motoru kullanıyor. teknoloji koymadan satıyor.
    ama honda fanatikleri hurrrrrrraaaa diye tercih ediyor.
    ses egzoz una karşıyım. motorun sağlıklı çalışması bakımından tercih meselesi ama alt devirlerde güç azalması yaşanıyor sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler