Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ya alet tek silinir hondanın pgm-fı adında büyük cc motorlarına kullandığı enjeksiyon sistemini bu motorda kullanıyor bunlar bile çift silinidr gerçek gücünü yüksek devirlerde veren ninjadan daha az yaktığına kanıt ayrıca 2012 hyosung gt250r ile litresi 4.44tl den 20tl lik benzinle 120km yol alıyorum ışık yanıp söndüğü için daha fazla cesaret edemiyorum ama bi 10-15km daha gidiceğini düşünüyorum hyosung çift silindir v motor böle ise hondaya verilen yakıt değerleri cok yüksek bu alet limitlerde yakarsa yakar normal bi kullanımda cbr250r 250cc ss sınıfında en az yakan motordur die düşünüp söliyorum bunu bi hyosung kullanıcısı olarak söliyorum he gel gelelim bu fark çok fazla değil gerçekten 0.5-1lt arası bi fark olabilr max ben karma kullanımda hyoda 2012 model 3.5lt civarı yakıyorum 100km de
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    aynı tempoda kullanılmayan cbr ve ninja dışında asla bu iki motor aynı yakıtı harcamaz. eşit kullanımlarda cbrın az yakacağı zaten aşikardır. bence uzun uzun açıklamaya bile gerek yok arkadaşlar.
    18 martta çanakkaleye gezi düzenlemeyi düşünenler var mı beyler ? ninja250r topiğinde konusu geçmiş bende cbrcıları yoklayayım dedim

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Üşenmedim Fuelly'deki km/L değerlerini km/L tablosundan birer birer hesapladım ve motor sahibi olup yakıt değerlerini girmemiş kişileri eledim.

Ninja250R:

10 km/L: 2 kişi
    17 km/L: 3 kişi
    19 km/L: 3 kişi
    20 km/L: 10 kişi
    21 km/L: 19 kişi
    22 km/L: 13 kişi
    23 km/L: 16 kişi
    24 km/L: 12 kişi
    25 km/L: 11 kişi
    26 km/L: 6 kişi
    27 km/L: 12 kişi
    28 km/L: 4 kişi
    29 km/L: 3 kişi

114 kişinin ortalaması: 23,01 km/L = 4,35 L/100km

CBR250R:

22 km/L: 3 kişi
    23 km/L: 4 kişi
    25 km/L: 2 kişi
    26 km/L: 6 kişi
    27 km/L: 10 kişi
    28 km/L: 14 kişi
    29 km/L: 9 kişi
    30 km/L: 13 kişi
    31 km/L: 9 kişi
    32 km/L: 9 kişi
    33 km/L: 5 kişi
    34 km/L: 4 kişi
    35 km/L: 4 kişi
    36 km/L: 2 kişi
    37 km/L: 2 kişi

96 kişinin ortalaması: 29,49 km/L = 3,39 L/100km

Buna göre Ninja250R, CBR250R'dan ortalama %28,17 daha fazla yakıt tüketiyor.
    papazkemal bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Arkadaslar malum şahıs aynı bölgede yine saçmalıyor görmezden de gelemeyecek kadar saçmalıyor. Benim 40tl 190-200 km içerisine ekleyeyim defalarca 150 km hızı görmek var birazda pati çekip tamlamayı severim motor frenine bolca düşerim yani azıcık devirli kullanırım. Kullanım sekli önemli denmişte açıklama gereği duydum.

Neyse asıl mesele fuara bende gideceğim ve topluca gitmek isterim.
    Zippos Sen Tuzla'da oturuyorsun heralde bende otaraftayim bir kaç gün müsait olursan tanışalım.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ben muhtemelen Cumartesi gideceğim fuara ama ehliyetin henüz çıkmayacağı için muhtemelen bir arkadasla arabayla gideceğiz. size keyifli surusler şimdiden.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben muhtemelen Cumartesi gideceğim fuara ama ehliyetin henüz çıkmayacağı için muhtemelen bir arkadasla arabayla gideceğiz. size keyifli surusler şimdiden.
    Grup seklinde gidersek bir sıkıntı olacağını sanmam ama tabiki risktir karar senin doğru olanı yapıyorsun bence de. Hiç ehliyeti olan arkadasın yokmu o kullansın. Sende bizimle birlikte olsan şahsen ben sevinirim.

Motosikleti
    cbr250r
    @cngzaltn
    var, zx636r i olan arkadasla gidecektik aslında. ama kiramayacagim bir arkadas gelmek istedi ve arabasıyla gitmemizi önerdi. Mart 15 gibi ehliyet alacakken 2 hafta oncesinde riske girmek istemiyorum ayrıca. baska zamana inşallah.

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Alıntı archimonde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Eğer bir sorun olmazsa Haziran gibi Honda CBR250R almayı düşünüyorum. Merak ettiğim birkaç soru var.

2012 modeller ne zamana satışa sunulur? Bunlarda ABS olacak mı? Olmayacaksa sonradan ABS taktırılabilir mi?

Belli başlı sorunlar duyuyorum, 5500 devirde çıkan ses, belli bir kilometreden (5000den sonra diyorlar sanırım) sonra motordan çıkan ses gibi, bununla karşılaşma oranı nedir?
    Başka böyle sorunları olan var mı (Bu başlığı okudum fakat yine de şöyle kronik bir sorun var olarak duymak için yazıyorum)?

Yine de +/- lerini yazacak arkadaşlar olursa çok sevinirim. Orta sehpa var mı? yoksa yana yatık mı duruyor sadece? Rüzgara karşı performansı nedir bir de?

Yamaha YBR 125'den buna geçeceğim. Umarım memnun olurum.

Teşekkürler.
    kardeşim 2012 modeller piyasada zaten şuan bende siyah renkte bir 250 R var 2012 model aralıkın 2 sinde aldım ..
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

Motosikleti
    cbr250r
    doğru benim motorum da 2012. 1 ay oluyor alali.

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    arkadaşlar bu fardan temin edebileceğim bir yer biliyormusunuz ?
    http://www.youtube.com/watch?v=gJe9r...eature=related
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam arkadaşlar Pazartesiden beri motora biniyorum, gerçekten çok özlemişim.
    Rodaj bitince motorun performansıda bariz şekilde arttı. 140'a kadar gayet keyifli ilerliyor.
    Yanlız şu bazı devirlerdeki ses olayı normal mi değilmi herkeste var mı yok mu,
    mutlaka bir araya gelmeli motorlarımızı karşıkaştırmalıyız. Hepmizde varsa honda ya topluca müracat ederiz.

Herneyse umarım tekrar kar yağmaz, yağmura razıyım
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler araya girip konuyu dağıtayım.
    Benim mercek işi olmadı. Uzunları açmıyor merceğin içindeki perde.
    Arızalı çıktı anlayacağınız. Bende kızdım tekrar söktüm far camını.
    Yerine normal xenon taktım. En kısa zamanda düzgün bir mercek bulursam tekrar takacağım ama
    Hatta aklımda BMW'nin angellarından yapmak var. Bu sefer far tasını da boyayacağım.

Fuara gelen yok mu arkadaşlar?
    bu kadar forum hayatımda tanıdığım nadir insanlardansın. fuarda motordelisi standında bulunacağım. nasip tanışmak isterim. bu günden sonra cbr 250 r formunda son yazışımdır.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    foruma 2 gün bakmadık ortalık yine karışmış
    PULSAR NS 200

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar forum hayatımda tanıdığım nadir insanlardansın. fuarda motordelisi standında bulunacağım. nasip tanışmak isterim. bu günden sonra cbr 250 r formunda son yazışımdır.
    ben sizi çok merak ediyorum, o kadar yazınızı okuyoruz,tartıştığımızda oluyor, bi yüz yüze konuşmak isterim.Cumartesi fuardaysanız unutmazsam md standında acun0 kim diye soracağım o zaman, görüşmek üzere
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    arkadaşlar dün ışıklarda bekliyorum yanımda bi araba camı açtı baktım abi diyor bi ara gaz verde sesini dinleyelim felan dedim baba bunlarda ses yok az açtım gazı dedim bu hepsi adam şekle bakıp 1000'lik felan zannetti heralde ses yok deyince memnunmusun bari dedi dedim evet güzel motor seviyorum ah be birazda ses olaydı iyiydi bizim motorlarda ya
    Felon bunu beğendi.

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Alıntı hoca01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba,bu gün bende bir cbr250r sahibi oldum.Ancak motorum önümüzdeki hafta burada.şimdiden herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.Ben Adanadayım.beklerim.
    Arkadasım hayırlı uğurlu olsun bende suculardan mersının ılk cbr250r sahıbıyım bızım mersınde grubumuz var katılmak ıstersen tanışmak ısterım saygılar.msn : hoyrat79@hotmail.com face: mersinikitekertutkunları 0533 695 3180

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    acun0 hariç ise ben gelirim

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onun için dediydim, topluca gideriz diye. Gitmek isteyenlerle toplanabiliriz.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    MERSİN in GERCEK VE GÜNCEL MOTORSİKLET GURUBU YAZ-KIŞ YOLA DEVAM http://www.facebook.com/#!/pages/mer...78914778851493

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Herkese merhaba uzun zamandir girmedim beni taniyan pek yok ama cuma ve cumartesi gunleri bende fuarda olucam standlari gezip sizlerle tanismak isterim motor olayim yalan olsada sevdam icimde evdekileri kandiramadik kendi paramizi kazanip alicaz artik
    Herkese sevgiler saygilar

Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Alıntı hoyrat79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERSİN in GERCEK VE GÜNCEL MOTORSİKLET GURUBU YAZ-KIŞ YOLA DEVAM http://www.facebook.com/#!/pages/mer...78914778851493
    HERKESİ BEKLIYORUZ MERSINNNNNNN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler