Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekürler sizleri çok seviyorum .ayrılamıyorum kusura bakmayın artık.
    ama her yazdığım zamanla çıkıyor, bende perçin için arada yokluyorum.
    şimdi zaten açılışta basmıyorsundur 80,90 gibi yarın basıcaksın 140 150 gibi işte ozaman esas yakıt çıkacak 1lt ile 19 a bile düşecek .
    şimdi yazdım ,bir süre sonra perçin için ahhhhhh acun demişti dersiniz içinizden.
    günümün 8 saati motorların teknik bilgilerini okumakla geçiyor. hastalık oldu.
    Madem o kadar vakit harcıyorsun teknik detaylara, bana şunu açıkla lütfen:

90 km/s hız için 5. viteste 7700 6. viteste 6900 devir çevirmesi gereken Ninja250R nasıl olur da 90 km/s hız için 5. viteste 6500 6. viteste 5600 devir çeviren CBR250R ile aynı yakıtı kullanır?

Açıklayamıyorsan ben yukarıda yazdıklarınla o sonuca nasıl vardığını açıklayayım, nasıl kullanıldığını bilmediğin bir motorun söylenen rakamlarını nasıl kullanıldığını bilmediğimiz bir motorun rakamlarına oranlıyorsun. Madem o kadar deneyimin var, sen de biliyorsun ki aynı motoru gazi sonuna kökleyerek kullanırsan ayrı, uygun devirlerde kullanırsan ayrı yakıt sarfiyatın olur. Buna rağmen yukarıda yaptığın "elma ile armut 1 kilo geliyorsa ikisi de aynı şeydir" mantığına devam edeceksen de benim diyecek birşeyim yok artık..
    Felon ve İmportant bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Macun0...

Macun bi yana,
    Ben daha önceleri de bu foruma motorsiklete yeni başladığımı ve cbr 250 almak istediğimi yazmıştım, satın alma arefesindeyken bedelli askerlik olayı çıktı ve beni de kapsıyordu,anlayacağınız bütün parayı oraya yatıdım,şimdi ise krediyle de olsa yine bir cbr 250 almak istiyorum.(a2 sertifikamı dün aldım) Havalar biraz düzelince hondanın güvenli sürüş 1 kursuna da katılmak istiyorum. Bu forumu sürekli takip ediyorum ve sizlerden çok şeyler öğrendim,sonsuz teşekkürler.
    Fuar hakkında ne düşünüyorsunuz, İstanbul'daki arkadaşlar veya fuar için İstanbul'a gelebilecek arkadaşlarla ortak bir gün ve saat belirleyip hep beraber fuara gitsek nasıl olur?

geçen hafta cuma iş için Bodrum'dayken sahilde (belediye tarafında) güneşli havayı görüp siyah cbr 250 siyle güzel güzel gezen bir arkadaş gördüm ,çok özendim,Allah kazasız belasız böyle güzel günlerde güzel sürüşler kısmet etsin hepimize. Aynı günün akşamı Havaş'a binmek için otogara giderken alttaki makinayı gördüm,çok hoşuma gitti ,sizlerle de paylaşmak istedim.

hepinize iyi günler dilerim.
    overcloud bunu beğendi.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    cbr 250 r yakıtta lafta ninjadan az yakıyor. diye tercih sebebi yapanlar.
    daha önce bas bas bağırdık aynı yakar diye ama başımızda haci takkemiz yok ki inanan olsun.
    şimdi yazılarını okuyunca 20 tl benzinle 106 km
    yada 40 tl benzinle 190- 200 km gidiyormuş
    buda 1 lt ile 23 km dir. nerde kaldı az yaktığı.
    ninjada 1lt ile 23 gidiyordu.
    Acun dostum, ben 1 lt ile 30 km gidiyorum. Daha 1.500 km'de motor.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Alıntı GeceBekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

90 km/s hız için 5. viteste 7700 6. viteste 6900 devir çevirmesi gereken Ninja250R nasıl olur da 90 km/s hız için 5. viteste 6500 6. viteste 5600 devir çeviren CBR250R ile aynı yakıtı kullanır?

Açıklayamıyorsan ben yukarıda yazdıklarınla o sonuca nasıl vardığını açıklayayım, nasıl kullanıldığını bilmediğin bir motorun söylenen rakamlarını nasıl kullanıldığını bilmediğimiz bir motorun rakamlarına oranlıyorsun. Madem o kadar deneyimin var, sen de biliyorsun ki aynı motoru gazi sonuna kökleyerek kullanırsan ayrı, uygun devirlerde kullanırsan ayrı yakıt sarfiyatın olur. Buna rağmen yukarıda yaptığın "elma ile armut 1 kilo geliyorsa ikisi de aynı şeydir" mantığına devam edeceksen de benim diyecek birşeyim yok artık..
    ben sana şöyle açıklayayım. sende biliyorsunki aynı motoru farklı devirlerde kullanarak iki ayrı benzin ölçümü yaptığımızı farz edelim.
    motorumuz. denediğim için örnek veriyorum. cbf 250 1lt benzinle 45 km ve aynı motor ile 1 lt 23 km gittim.
    honda cg 125 ile 1lt ile 52km aynı motor ile 30 km gittim. gsr 600 ile 1lt ile 23 km ile aynı motor ile 9 km gittim.
    şimdi senin cbr 250 r dediğin motor da ninja üç aşağı beş yukarı aynı yakıtı yakar. çok ince ayarlar ile ölçüm yapmamız mümkün değildir. ortalaması 1lt ile 20 ile 25 km arasındadır. olay budur.

avcagatay sen önce adam gibi askerliğini yap. sonra bana laf et ben çoluk çocukla muhatap olmam.
    bizim kültürümüzde askerliği yapmayan adama kız bile vermiyorlar.

Merhaba arkadaşlar,

Eğer bir sorun olmazsa Haziran gibi Honda CBR250R almayı düşünüyorum. Merak ettiğim birkaç soru var.

2012 modeller ne zamana satışa sunulur? Bunlarda ABS olacak mı? Olmayacaksa sonradan ABS taktırılabilir mi?

Belli başlı sorunlar duyuyorum, 5500 devirde çıkan ses, belli bir kilometreden (5000den sonra diyorlar sanırım) sonra motordan çıkan ses gibi, bununla karşılaşma oranı nedir?
    Başka böyle sorunları olan var mı (Bu başlığı okudum fakat yine de şöyle kronik bir sorun var olarak duymak için yazıyorum)?

Yine de +/- lerini yazacak arkadaşlar olursa çok sevinirim. Orta sehpa var mı? yoksa yana yatık mı duruyor sadece? Rüzgara karşı performansı nedir bir de?

Yamaha YBR 125'den buna geçeceğim. Umarım memnun olurum.

Teşekkürler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben bı markadan nefret etsem-eksıklerı bu kadar gozume batsa hıc ugramam bıle baslıklara vs ye.ıcımden kufuru basar gecerım.ama sen maasallah hepımızden fazla gırıyorsun baslıga.

bence kıskanclıktan ölüyorsun be guzelım.ozur dılerım ama boyle yanı.satıs rakamları-satıs sonrasına bakarak ortadakı kalıte-basarı yadsınamaz.+altın elbıselı adamı ızlersen,kullanıcı yorumlarını gorursen zaten gercekler ortaya cıkıyor.7-8 yakan bıle olmus nınja da sen yakıt dıyorsun...rodajdakı yakıtlarla kendı yakıtını bır tutuyorsun.++yakıt tuketımlerı hıcbı zaman farklı kullanıcılarla olculemeZ!!! senın gaza basma seklın-fren yapma seklın kullanma tarzınla kımsenınkı benzemez. kenar mahalle muhabbetı olmus al ıste ben az yakıyorum demek.

*askerlıkten bahsetmıssın.komık mısın ya? ben kıdemlı ustegmenım. ıyı o halde herkese atar yapayım... forum burası ıstedıgını yazarsın da ınsan ıstenmedıgı yerde durmaz bızım buralarda.degısık bı fantazı senınkı.

**bu arada sana ragmen ben nınjayı da begenıyorum hatta cocukluk askım nınjadır ama overall da honda cok daha mantıklı.bu boyle.gercek.yoruma acık degıl yanı...sacma sapan gırdıler yaparak ınsanları motorlarından sogutmaktan cok baglıyorsun farkında degılsın.2-3 tane nınjacı cıkacaksa da senın yuzunden nefret edıyor bılgıne....

Motosikleti
    GSR600 K9
    Beyler araya girip konuyu dağıtayım.
    Benim mercek işi olmadı. Uzunları açmıyor merceğin içindeki perde.
    Arızalı çıktı anlayacağınız. Bende kızdım tekrar söktüm far camını.
    Yerine normal xenon taktım. En kısa zamanda düzgün bir mercek bulursam tekrar takacağım ama
    Hatta aklımda BMW'nin angellarından yapmak var. Bu sefer far tasını da boyayacağım.

Fuara gelen yok mu arkadaşlar?

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ben gideceğim fuara ama öyle grup olarak gidilmez yahu. Çinliler gibi gezilmez
    avcagatay bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerine normal xenon taktım. En kısa zamanda düzgün bir mercek bulursam tekrar takacağım ama
    Hatta aklımda BMW'nin angellarından yapmak var. Bu sefer far tasını da boyayacağım.

merceklerin olmamasına üzüldüm...

motosiklet.net'te cbf150'e ninja'ya ve fazer'a bi-xenon mercek uygulaması yapan arkadaşlar oldu.

konu başlıklarını bir araştır, belki çareyi bulabilirsin.

ninja için yapılan mod favorilerimdeydi ama iki gün önce sildim, bilsem silmez burda paylaşırdım belki çözüm olurdu :(
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gideceğim fuara ama öyle grup olarak gidilmez yahu. Çinliler gibi gezilmez
    Bende onun için dediydim, topluca gideriz diye. Gitmek isteyenlerle toplanabiliriz.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

Abi nerelerdesin ya,özlettin kendini Merceğin olmamasına üzüldüm,yinede canın sağolsun halledilir bi şekilde.Normal xenon'u nerden aldın abi bende almayı düşünüyorum artık

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merceklerin olmamasına üzüldüm...

motosiklet.net'te cbf150'e ninja'ya ve fazer'a bi-xenon mercek uygulaması yapan arkadaşlar oldu.

konu başlıklarını bir araştır, belki çareyi bulabilirsin.

ninja için yapılan mod favorilerimdeydi ama iki gün önce sildim, bilsem silmez burda paylaşırdım belki çözüm olurdu :(
    Dostum önceki motoruma da yapmıştım, süper olmuştu. Buna da aynısını yaptım ama mercek hatalı geldi sanırım.
    Uzunu yaktığın zaman merceğin içindeki perdenin aşağı inmesi gerekiyor. Dün merceğin içinide söktüm ama sanırım motoru arızalı.
    O yüzden başka bir merceğin motorunu kullanmam lazım :( Yoksa bağlantılarda falan sorun yok.
    O kadarda uğraştım farı sökecem diye. Daha kaliteli bercek bakıyorum şimdi

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nerelerdesin ya,özlettin kendini Merceğin olmamasına üzüldüm,yinede canın sağolsun halledilir bi şekilde.Normal xenon'u nerden aldın abi bende almayı düşünüyorum artık
    Sorma kardeşim, mercek sevdasına düştük ihmal ettik burayı
    Bizim burda Ümraniye Saniyi Sitesinde var, gelirsen birlikte alırız. Fiyatlar çok uygun.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Acun dostum, ben 1 lt ile 30 km gidiyorum. Daha 1.500 km'de motor.
    walla arkadaslar ben dun doldurdum depomu 43 TL aldi. bugun aksam 378 km de doldurdum 49,35 TL aldi.
    >>>CBR250R<<<

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Dostum önceki motoruma da yapmıştım, süper olmuştu. Buna da aynısını yaptım ama mercek hatalı geldi sanırım.
    Uzunu yaktığın zaman merceğin içindeki perdenin aşağı inmesi gerekiyor. Dün merceğin içinide söktüm ama sanırım motoru arızalı.
    O yüzden başka bir merceğin motorunu kullanmam lazım :( Yoksa bağlantılarda falan sorun yok.
    O kadarda uğraştım farı sökecem diye. Daha kaliteli bercek bakıyorum şimdi

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

Sorma kardeşim, mercek sevdasına düştük ihmal ettik burayı
    Bizim burda Ümraniye Saniyi Sitesinde var, gelirsen birlikte alırız. Fiyatlar çok uygun.
    Çok iyi olur abi,yakında çıkarıcam motoru.Memnun musun carbonlardan

hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    Şu cbr250r'ın az yakmasıyla ilgili eleştirilere,özelliklede acun0 'a cevaben;
    Acun kardeş,motorsiklet bilgin varsa,76mm pistonla üratilen tork ve gücün benzinle üretildiğinide bilirsin.şuraya gelecem.buradaki dostlar sana veya herhangibirine 1lt le60-70 km gider demiyor.Ayrıca şunuda söyleyim.tartışmaların ve konuya bakış açın aynı ninjanın göstergeleri gibi demode.sakın cevap yazma,çünkü bu sana ilk ve son yazı yazışım.beğenmezsen rahatına bak derler Adana'da.tüm cbr 250r severlere iyi akşamlar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Acun0,şu güne kadar herkesle atışsanda ben marka fanatiği olduğunu inan düşünmüyodum.Bazı şeyleri gerçekten bilerek konuştuğunu düşünüyodum.Ama şu gereksiz mesajların yüzünden artık son sözüm :

avcagatay, Felon ve Yuce123 bunu beğendiler.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GeceBekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sn gecebekçisi gerçekten güzel bir açıklama. Ancak bazı forumdaşların iç dünyalarında ciddi sıkıntıları var, kompleksleri var. Sosyal hayatındaki başarısızlıklardan bunalıp, günlük hayatında kaale alınmayan insanlar sanal alemlerde saygı bulmaya çalışıyor.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Bende onun için dediydim, topluca gideriz diye. Gitmek isteyenlerle toplanabiliriz.
    aslinda motorlarla bir yerde bulusup grupta gidebiliriz.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi olur abi,yakında çıkarıcam motoru.Memnun musun carbonlardan
    Sen geleceğin zaman haber verirsin bana. Karbonlar canavar gibi kardeşim

Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslinda motorlarla bir yerde bulusup grupta gidebiliriz.
    Evet şu toplaşmayıda yapmış oluruz hem
    Cumartesi herkese uyar heralde?

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    ben sana şöyle açıklayayım. sende biliyorsunki aynı motoru farklı devirlerde kullanarak iki ayrı benzin ölçümü yaptığımızı farz edelim.
    motorumuz. denediğim için örnek veriyorum. cbf 250 1lt benzinle 45 km ve aynı motor ile 1 lt 23 km gittim.
    honda cg 125 ile 1lt ile 52km aynı motor ile 30 km gittim. gsr 600 ile 1lt ile 23 km ile aynı motor ile 9 km gittim.
    şimdi senin cbr 250 r dediğin motor da ninja üç aşağı beş yukarı aynı yakıtı yakar. çok ince ayarlar ile ölçüm yapmamız mümkün değildir. ortalaması 1lt ile 20 ile 25 km arasındadır. olay budur.
    Bir kez daha, sorulan soruya alakasız bir laf salatası ile başlayıp varmak istediğin sonucu söyleyerek bitirerek cevap verdin.

Ben de sana bir kez daha gerçek rakamlarla cevap vereyim.

177 Ninja250R kullanıcısı 100 KM'de ortalama 4,5 lt (22 km/lt) yakıt tüketiyor: http://www.fuelly.com/motorcycle/kawasaki/ninja%20250r

134 CBR250R kullanıcısı 100 KM'de ortalama 3,5 lt (28 km/lt) yakıt tüketiyor: http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr250r

Biraz matematiğin varsa şu aşamadan sonra susmalısın. Matematikten anlamıyorsan söyleyeyim, yüzden çok kullanıcının ortalamasına göre çıkan rakamlara göre Ninja250R, CBR250R'dan ortalama %29 daha fazla yakıt tüketiyor.

Alıntı archimonde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Eğer bir sorun olmazsa Haziran gibi Honda CBR250R almayı düşünüyorum. Merak ettiğim birkaç soru var.
    2012 modeller ne zamana satışa sunulur? Bunlarda ABS olacak mı? Olmayacaksa sonradan ABS taktırılabilir mi?
    Belli başlı sorunlar duyuyorum, 5500 devirde çıkan ses, belli bir kilometreden (5000den sonra diyorlar sanırım) sonra motordan çıkan ses gibi, bununla karşılaşma oranı nedir?
    Başka böyle sorunları olan var mı (Bu başlığı okudum fakat yine de şöyle kronik bir sorun var olarak duymak için yazıyorum)?
    Yine de +/- lerini yazacak arkadaşlar olursa çok sevinirim. Orta sehpa var mı? yoksa yana yatık mı duruyor sadece? Rüzgara karşı performansı nedir bir de?
    Yamaha YBR 125'den buna geçeceğim. Umarım memnun olurum.
    Teşekkürler.
    Motora henüz sahip değilim fakat bildiklerimi paylaşayım.

Bayilerden aldığım cevaplara göre 2012 modeller Mart ayında piyasada olacaklar ve ABS fiyatı yükselten bir donanım olduğu için Honda Türkiye tarafından yine sunulmayacak. Sonradan ABS taktırmak ise araştırmadığım fakat harcı, borcunu geçer diye düşündüğüm bir konu.

5500 devirde çıkan sesin yanlış yakıt kullanımından kaynaklanan vuruntu sesi olduğunu düşünüyorum çünkü karşılaşılma oranı çok düşük, motorun kendisinden kaynaklanan ve genel bir sorun olsa çok daha fazla kişiden duyardık. Oysa ki bu sorundan şikayet eden bir çok kişi henüz vuruntunun ne olduğunu bile bilmiyor.

+/- leri de kullanan arkadaşlar geçtiğimiz sayfalarda bir hayli yazdılar ama özet olarak fiyatına kıyasla sunduğu performans + ekonomi + satış sonrası konusunda rakiplerinden üstün. CBR250R alacak vatandaş son hızla veya kalıplı kasayla ego tatmininden ziyade işini her daim ekonomik olarak görmeyi hedeflemeli.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler