Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaslar elımde cok temız kappa çanta mevcut 35 litre sırt dayama ıle bırlıkte

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-cizik-veya-kirik-yok-kappa-canta-148988659/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Motoru bu hafta degil de haftaya alsam MTV ilk taksidini odemem diye aklima geldi. Ama 250 cc motorun vergi tutarini gorunce gerek olmadigini anladim. 51 tl taksidi. Arabaya verdiklerimle kiyaslayinca cok komik bir vergi bu

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı egemen5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön camım geldi fakat nasıl değiştireceğim? Değiştiren var mı aranızda?
    aldıgın link varmı ...bende bayagı resım cektım degiştirirken ama faceye atıcam 250r sayfasına isterseniz faceden ekleyin ordan atabilirim yarın..bizim arkadaş kafayı söktü takmak için malum amerıkan parkta takıcam

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Cbr 250 kasko ve trafik sigortasi tutari nedir yaklasik? Sifir km motor icin. Ve karsi tarafa verilecek hasar icin maksimum tutar klozu ne oluyor? Calinmaya karsi da sigortalayabiliyor muyuz motorlarimizi. Acemi olmam sebebiyle kusura bakmayin.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldıgın link varmı ...bende bayagı resım cektım degiştirirken ama faceye atıcam 250r sayfasına isterseniz faceden ekleyin ordan atabilirim yarın..bizim arkadaş kafayı söktü takmak için malum amerıkan parkta takıcam
    Amerikan park yapmaya ne gerek var ki? Zaten parklar güzel, şahsen amerikan park bağlı bir cbr görmediğim için pek yakışacağını düşünmüyorum. Ama tabi zevk ve renk meselesi.
    fearlesboyy bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı mmt_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde eski kasa varsa kasa değişmeyecek demesi normal kasa değişecek derse elindekileri nasıl satacak. kasa değişecektir benimde tahminim ama kasa değişirse zamda yiyecektir. 2013 den biliyoruz alt tarafı bi jantlarla egzoz koruyucuyu siyaha boyayıp 1000 tl fark koymuşlardı. ha eski kasa fiyatları düşermi düşmez düşmesine de bende motoru alırken bazı uyanıklar vardı eski kasa motoru 9100 e alıp yeni kasa 11.000 lira fiyatıyla satmaya çalışanlar 10.000 e mükemmel kardasınız diyenler. onlar biraz artar ama birazcık aklı olan bunlara düşmez zaten.
    Cevap yazmadan edemeyeceğim çünkü benden alıntı yaparak yorumunda hoş olmayan ithamlarda bulunmuşsun. Bana "f/p buğra" derler Sevgili arkadaşım biz parayı kolay kazananlardan olmadığımızdan bir ürün alırken herşeyiyle kıyaslar ve bütün olabilecek şeyleri göz önünde bulundururuz. Yani satışdaki arkadaşların yapabileceği uyanıklıkların farkında olan tek sen değilsin merak etme. Ben başlangıç motoru olarak aldığım motoru bile 3 yıla yakın kullandım gerçekten komik(ucuz) bir fiyata sattım ve şuan sahip olduğum sıfır km cbr250 yi çok daha uzun kullanmayı hedefliyorum. Bu yüzden satayımda kar yapayım gibi bir şey hiç aklıma gelmedi. Olur ya dara düşersin paraya ihtiyacın olur o zaman satmak zorunda kalırsın bu ayrı bir konu. Ben motosikletimi Aralık ayında aldım, 2013 model olacağını bile bile aldım. Satmak için alan adam bunu yapmaz. Yeni kasa gelmeyecek deseler bile gelme ihtimali olduğunuda biliyorum bunuda önemsemedim çünkü şuan ki kasa videolarda yada fotolarda gördüğümüz kasadan daha çok hoşuma gidiyor. Diğer yandan biri kesin olan iki adet zam geleceğini biliyordum. Ben aldım kışın karın ortasında hiç binemedim bile çok geçmedi hemen 500 lira zam geldi. Şimdi yeni kasa gelse de gelmese de fuar dönemi bir zam beklentim daha var. Umarım yeni kasa gelir de bizim kullandıklarımızın satışı durur; çok fazla sattılar her yerde görür oldum bu hoş değil.

Motosikleti
    GSX-R 1000
    30 Haziranda dahi alsan genede mtv 1.taksidini ödemen gerekir...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    on cam degistirmek icin kafa grenaji sokuluyor komple.bu yuzden aklinizdan gecen bu bolgedeki diger modlarida yapin hazir girismisken
    buberk ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli değil kardeşim çıktım geldim izmirdeyim şu an karşı yakada, bakalım bir iki saate görücem motoru, ufak tefek banka işlerimi hallediyorum şu anda.
    Aldın mı abi

Bu arada arka amortisörü yumuşatsak problem olurmu ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan park yapmaya ne gerek var ki? Zaten parklar güzel, şahsen amerikan park bağlı bir cbr görmediğim için pek yakışacağını düşünmüyorum. Ama tabi zevk ve renk meselesi.
    siz yanlıs anladınız hocam amerıkan park derken park lambaları degıl bazı arabalarda şimdi moda : )) parklarla beraber sinyallerde sabit yanar şimdi resmini bulamadım yoksa atıcaktım motorda daha şık duruyor o yüzden sizin sandıgınız gibi park lambaları degıl yanı ama facede cbr250sayfasına bayagı resım atmıstık ön camı sokme takma falan burdan ımage us. cıldırtıyor benı

http://imageshack.com/a/img836/3333/rrcu.jpg

https://imageshack.com/i/n8rrcuj

Motosikleti
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldın mı abi

Bu arada arka amortisörü yumuşatsak problem olurmu ?
    Çukur vs yerlerde daha fazla esneme yapacağı için arka tarafı daha çok zıplayacaktır. Birde benim gibi viraj yapmayı seviyorsanız eğer, yumuşak süspansiyonda salınım fazla olacağı için virajda esneme yapıp tekrar geri tepki verirse lastiğinizi kaydırıp sizi düşürecektir. Bende cbr yok ama her motorumun süspansiyonunu en sert ayarda kullanırım. Zaten belirttiğim gibi çok deli viraj yapıyorum. Ybr125'le dizleri yere sürtecek kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz yanlıs anladınız hocam amerıkan park derken park lambaları degıl bazı arabalarda şimdi moda : )) parklarla beraber sinyallerde sabit yanar şimdi resmini bulamadım yoksa atıcaktım motorda daha şık duruyor o yüzden sizin sandıgınız gibi park lambaları degıl yanı ama facede cbr250sayfasına bayagı resım atmıstık ön camı sokme takma falan burdan ımage us. cıldırtıyor benı

http://imageshack.com/a/img836/3333/rrcu.jpg

https://imageshack.com/i/n8rrcuj

Şahsen ben oraya "sinyallerle parklar aynı anda yandığında pek hoş olmaz diye düşünüyorum" hatta o yüzden zevk ve renk meselesi diye ekledim ama tırnak içine aldığım kısım nasıl, ne olmuşta silinmiş onu anlamadım

Motosikleti
    Dün Honda TR'ye mail atmıştım yeni kasa çift farlı model olan cbr250 gelicek mi diye, az önce aradılar Honda TR'den. Bir bayan aradı, dedim böyle böyle cbr250'nin kasasında bir değişiklik olucak mı? Dedi; biraz sizi bekletebilir miyim, durumu tam olarak teyit edip size dönücem tamam dedim. Tekrar döndü bana efendim cbr250 için hiç bir değişiklik yapılmayacak, aynı şekilde satışına devam edilicek dedi.

Zaten dikkat ettin her marka en az 3 senede bir yeni kasa getiriyor. 3 sene altında yeni kasa getirene rastlamadım.
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Dün Honda TR'ye mail atmıştım yeni kasa çift farlı model olan cbr250 gelicek mi diye, az önce aradılar Honda TR'den. Bir bayan aradı, dedim böyle böyle cbr250'nin kasasında bir değişiklik olucak mı? Dedi; biraz sizi bekletebilir miyim, durumu tam olarak teyit edip size dönücem tamam dedim. Tekrar döndü bana efendim cbr250 için hiç bir değişiklik yapılmayacak, aynı şekilde satışına devam edilicek dedi.

Zaten dikkat ettin her marka en az 3 senede bir yeni kasa getiriyor. 3 sene altında yeni kasa getirene rastlamadım.
    cbr250r ın bu sene 4. senesi

Motosikleti
    Yamaha MT-07

Bana da çift farlı yeni kasa cbr 250r gelecek diye bilgilendirme yaptılar, aynı departmandan istikrarsız cevaplar. Kendilerinin de durumdan habersiz olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    cbr250r ın bu sene 4. senesi
    2011'de çıkmadı mı cbr?
    agrasiwe bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    2011 2012 2013 2014 > 4 :D
    agrasiwe ve Twin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı cem_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 Haziranda dahi alsan genede mtv 1.taksidini ödemen gerekir...
    Yanlis anlasildim. Demek istedigim ben degil bayii oder ilk taksidini.

Motosikleti
    GSX-R 1000
    Hiç bir motorsiklet bayii mtv sini ödemez sattığı motorun.. bilgin olsun

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşlar http://www.youtube.com/watch?v=jC_-kvOk3Pw

bu videodaki adamın gibi kullanmış olsak, hız yaparken böyle redline getirsek sürekli, bu zararlı değilmidir, yani tabiki sürekli gidilmez ama redline kadar zorlamış olsam sıkıntı olurmu ? deneyen var mı ben genelde çok zorlamadan vites atıyorumda, eleman her viteste kırmızıda attırarak 173 yapıyoda.

Motosikleti
    arkadaşlar http://www.youtube.com/watch?v=jC_-kvOk3Pw

bu videodaki adamın gibi kullanmış olsak, hız yaparken böyle redline getirsek sürekli, bu zararlı değilmidir, yani tabiki sürekli gidilmez ama redline kadar zorlamış olsam sıkıntı olurmu ? deneyen var mı ben genelde çok zorlamadan vites atıyorumda, eleman her viteste kırmızıda attırarak 173 yapıyoda.
    Eğer top speed denemesi yapıyorsanız zaten yüksek devirde vites değiştirmeniz gerekir. Yani ben şu şekilde yapıyorum en azından. Normal şartlarda motosiklet 8-9000 devir arasında en yüksek torkunu veriyorsa, 10-10.500 devir gibi vites atıyorum devir tam bu aralığa düşüyor motor torkun olduğu devirde olduğu için hem daha çabuk toparlıyor hemde yüksek devire daha rahat çıkıyor. Zaten 5 ya da 6. vitesten sonra motorun canı ne kadarsa oraya kadar gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 2012 2013 2014 > 4 :D
    Barış abi dur daha 14'e yeni girdik. Ben saymadım onu
    agrasiwe ve wolrath bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler