Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukerkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F 2012
    Arkadaşlar bu arada motorlu taşıtlar vergisini unutmayın son 5 gün...
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Daha öncede defalarca kez açıkladığım peglere nasıl basılır konusunu tekrar düzenledim toplardım ve yayınladım umarım beğenirsiniz:http://www.motosikletmacerasi.com/peglere-nasil-basilir/

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hayabusadan aşağısını düşünmemelisin olacaksa en iyisi olsun.
    şu an kendimde o tecrübeyi göremiyorum ileride olabilir ama, vergileri çok yüksek birde o saçmalığı var busaların...

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Şimdi sormak istediğim bi kaç soru size sürekli tekrarlanan sorular gibi gelebilir ama yinede sormak istiyorum 2 gün önce 1yıllık cbf150 motorumu sattım 2000 km civarındaydı.şimdiki hedeflerimden birisi cbr250 almak teknik özelliklerini vs. hakkındaki herşeyi yakından inceledim ilgili videoları hatmettim ama kullanan birilerinden akıl almak herzaman daha tatmin eder beni. Motorumu satarken bakmaya gelen arkadaşlardan biri (fazer sahibi) bana kesinlikle cbr250alma pişman olusun tarzı şeyler söyledi hatta cbf i çok ararsın dedi .Kıyaslanmaması gereken 2 motoru kıyasladı sizin bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir. Bir de unutmadan hız ve gösteriş delisi biri değilim. istediğim otobanda ve rampalarda ölmeyen en azından 130 140 km ulaşabiliceğim az yakan parçaları uygun bir motor almak. cbr250r benim aradığım motormudur?
    hepiniz çok teşekkür ederim
    Honda Güvenli Sürüş 2 eğitiminde iki gün boyunca sınırlarını zorlayarak CBF150 kullandım. CBR250r ile kıyaslamak saçma. Tamamen farklı tarzlarda ve farklı performanslarda motorlar. CBF150'den sonra tekrar kendi motoruma bindiğimde aradaki farkı çok net anladım. Çok daha iyi frenler, çok daha iyi bir performans ve çok daha kaliteli bir sürüş hissi var cbr250de. CBF150nin oturuş pozüsyonu, dar dönme açısı ve kolay kullanımını da çok sevdim yeri gelmişken söyleyeyim Ama bana yetmezmiş iyi ki cbr250r ile başlamışım.
    2000kilometreye yakındır cbr250r kullanıyorum bir dakika pişman olmadım. Şehiriçinde 38TL ya da 40TL'ye fulluyorum 300kilometre civarlarında yol yapıyorum. Seri, 250cc'nin hakkını veren bir motosiklet. Daha ne olsun

Bu arada zincir yağı için GKN Motors'a yönlendirenlere tekrar teşekkürler. Bugün gittim MOTUL zincir yağı aldım. Aklımdaki tüm soruları sorup faydalı cevaplar aldım. Dükkan sahibi kırmızı renkteki zincirime bakıp nerde yağladılar bunu dedi Serviste tabi Yağı aldıktan sonra eve geldim önce gazyağıya eski yağı temizledim. Biraz bekledikten sonra yeni yağı uyguladım. Az mı çok mu uyguladım bilmiyorum bir kutunun 5 kere yağlama yapması gerekiyormuş oradan anlayacağım artık
    Pain bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın beyler;

jantlarınızda balans kurşunu var mı? gördüğüm bütün motorların jantlarında kurşun var, bir yıllık motorlarda bile ama benim motorda bunlardan göremedim...sizde durum nasıl...?
    benım var 2sınde de

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım var 2sınde de
    Bende de var.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar perşembe gecesi canımız sıkıldı motosikletle dolaşmaya çıktık. Hastaneden doktor amca 4 gün izin verdi bize. 2 CBR düştük yola nereye gideceğimizi bilmeden kendimizi Bartın/Amasra'da bulduk. Sessiz sakin yeşil ve mavili Amasra CBR'lerle daha bi guzel oldu. Yarın burdan çıkıp Karabük/Safranbolu ve Bolu'yu gezip pazartesi günü Sakarya, Düzce ve Kocaeli turuyla İstanbul'a dönmeyi planlıyoruz. Fotoğraflarla pazartesi gece İstanbul'dayız inşallah
    seigen ve tugfox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Anil durmaz bugun sendin degil mi caddede gezen saat 20;00 civari?

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Merhaba arkadaşlar,cbr 250 almak istediğim bir motor fakat oturuş pozisyonu beni düşündürüyor.Acaba gidonu biraz yükseltmenin imkanı var mı? biraz daha dik bir şekilde oturmak istiyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,cbr 250 almak istediğim bir motor fakat oturuş pozisyonu beni düşündürüyor.Acaba gidonu biraz yükseltmenin imkanı var mı? biraz daha dik bir şekilde oturmak istiyorum.
    zaten ss oturuşu yok,touring motor yapısı var,gidon yeterince yüksek.Sıkıntı yapmaz

İyi geceler arkadaşlar ben aslında yeni değilim ama yenit kayıt oldum diyelim ) bir sorun yaşıyorum sizlerdede varmı boştayken vitesi 1 e indirirken çok zorlanıyorum nedeni ne olabilir ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Objektifimden birkaç kare ekleyeyim topicikinize ;)

Pain, vlknsyrn ve SonpoL bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Kaan88 Motoru ileri geri oynat bir adım kadar tekrar dene, ya da bire at sonra debriyajı hafiçe bırak,geçtiğini hissedince hemen tekrar geri çek.

Bu olay canımı çok sıkıyor ama daha yeni 90 km de düzelicektir belki zamanla ama boştayken 1 e geçirmek imkansız gibi çok ugrastırıyor

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı Kaan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay canımı çok sıkıyor ama daha yeni 90 km de düzelicektir belki zamanla ama boştayken 1 e geçirmek imkansız gibi çok ugrastırıyor
    Debriyaji tam sıkma

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İyi geceler arkadaşlar ben aslında yeni değilim ama yenit kayıt oldum diyelim ) bir sorun yaşıyorum sizlerdede varmı boştayken vitesi 1 e indirirken çok zorlanıyorum nedeni ne olabilir ?
    Bu sorun ara sıra olmak kaydı ile bana da olurdu. Sorunu çözümleyecek kadar motor durmadı ben de. Fakat bu olayla karşılaştığınız da debriyajı bırakıp bir daha sıkın ve öyle takın.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Bende aynı problem yaşıyorum bazen, bence böyle bi durumda fazla zorlama. Debriyajı bırakıp tekrar sık. Bu şekilde vitesi geçirebilirsin.

Aslında bu sorunu hepimiz yaşıyormuşuz az veya çok ama ışıklarda boşa alıyorum 1 e geçiremiyorum olmuyor neyse biraz zaman gecsın gece eralde ileri iteyim motoru vites atarken gecer inş. anadolu yakasında bir gezi yapalım bu aksam

Soner'in de söylediği gibi, debriyajı tamamen bırak, tekrar sık. Sonra vites değiştir. Bütün motorlarda olur mu bilmiyorum ama cbf 150'de de oluyordu eğitimde kullanırken. Sorun değil bu kısacası, eğitmenin söylediği çözümü buydu.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Aslında bu sorunu hepimiz yaşıyormuşuz az veya çok ama ışıklarda boşa alıyorum 1 e geçiremiyorum olmuyor neyse biraz zaman gecsın gece eralde ileri iteyim motoru vites atarken gecer inş. anadolu yakasında bir gezi yapalım bu aksam
    Işıklar da beklerken vitesi boşa almamanızı öneririm. Ani kaçmak istediğiniz bir anda zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Işıklar da beklerken en ön taraflara geçmeye çalışın. Geçemiyorsanız araçların sol veya sağ tekerlek izinde bekleme yaparken, vites takılı vaziyette sürekli arkanızı gözetleyin. Bazı kişiler maalesef durmayı bilmiyor çünkü .
    Pain ve tugfox bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler