Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbr 125 de gelmiş. Hayırlısıyla belgeleri yollayacaklar yarına plakayı çıkardıktan sonra almaya gideceğim
    Hangi renk aldiniz acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gerçekten de. Motorumdan ayrı kalalı 10 gün kadar oluyor. Nasıl özlemişim sesini Bizim cbr250r'ları hızlı kullanmak için ille 6000 devirlerden aşağıya inmemek gerekiyor vites değişimlerinden sonra. Acaba 600cc'lik motorlarda vites değiştirdikten sonra daha düşük devirlerden mi gaz vermeye başlanıyor yoksa onlardada aynı mı? Bizim motor gücü düşük geldiği için böyle oluyor diye zannediyorum. 600cc lik hiç kullanmadım. Merak ediyorum.

Bundan hiç haberim yoktu. Zannediyordum ki teknoloji o cc için o kadarına müsade ediyor ya da ekonomik motor üretmek için gücünü sınırlı tutuyorlar. Ne kadar saçma bu beygir sınırlaması ya... Adamlar mazdaya 1.4 motora 220 beygir koyabiliyor. Motora koyamıyor !

200TL hakikaten çok gibi. Araba boyatsan ancak o kadar alırlar. Ama siyah renk cant ve kırmızı şeriti o kadar çok istiyorum ki seninki kadar temiz yapacak bi yer bulsam ve motora zarar vermeyeceklerine güvensem hemen paraya kıyar yaptırırım

Arkadaşlar Dainese deri montlar ile Rev'it Ignition arasında karar vermekte zorlanıyorum. Siz ne dersiniz ?
    Dainese linki
    Rev'it linki
    Aslında Rev'it için Anes bi kampanya yapmış ama sadece 48 beden kalmış sanırım. Nereden ulaşacağımı bilmediğimden arayıp soramadım. Bu kampanya için bedenler olsa hiç düşünmeden oradan alıcam. Linki burada Bu kampanya dahilinde ellerinde çeşit olup olmadığını bileniniz var mı?

Bir de kask tavsiyeniz var mı? Çok iyi kalitede(güvenlik değerleri yukarıda) ama makul fiyat aralığında birşey arıyorum. Bir de bizim cbr250'lere bağlanabilen kayışı olsun istiyorum. Kampanyalı iyi ürünler var mı bildiğiniz?

Eğer o fiyatlara çıkacaksan montu dainese al derim.
    Kask için ise kızıltoprakta istanbul motorun yanındaki hangi mağazaydı ismini hatırlayamıyorum şimdi. SHOEİ XR1000 500tl, Raid 2 ler 300 küsür lira idi. Bence güzel kampanya, fırsatı değerlendir derim.

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Milleet acil yan çanta lazm 250r ima...bilen duyan goren yardimci olursa sevinirim..

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı fyildirok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milleet acil yan çanta lazm 250r ima...bilen duyan goren yardimci olursa sevinirim..
    ben soft yan canta aldim ama demir takilmadan olmuyo lastige surttu alti yirtildi haberiniz olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

arkadaslar benim yurtdisina cikma isim cikti 2 sene motorumu satmak zorundayim cbr250r dusunen varsa bana ulasabilirler soft yancantalari var orjinal depo ve tank pedleri var L2 cene acilan kaskim var motorum 520km de rodaji bitmedi.

Motosikleti
    honda
    Çantalari kactan verirsin hocam?;)

Motosikleti
    Honda CBR250R
    cantalarin birazcik tamir gormesi lazim sifir cantayi kullanamadan altini yirttim birazcik

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

cantalarin birazcik tamir gormesi lazim sifir cantayi kullanamadan altini yirttim birazcik

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi renk aldiniz acaba ?

gri turuncu aldım inşallah yakında kavuşucam motoruma

Motosikleti
    honda
    kanka resimleri varsa bana sana zahmet yolla uygun fıyatla alayım senden o cantaları çoook uzun yola çııkkıcam motorla o yüzden acl lazım =)

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben soft yan canta aldim ama demir takilmadan olmuyo lastige surttu alti yirtildi haberiniz olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

arkadaslar benim yurtdisina cikma isim cikti 2 sene motorumu satmak zorundayim cbr250r dusunen varsa bana ulasabilirler soft yancantalari var orjinal depo ve tank pedleri var L2 cene acilan kaskim var motorum 520km de rodaji bitmedi.
    Fiyat ne düşünüyorsun arkadaşım, birde hangi renk?

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Allah kaza bela vermesin brooklynnn en güzel rengini almışsın bence

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer o fiyatlara çıkacaksan montu dainese al derim.
    Kask için ise kızıltoprakta istanbul motorun yanındaki hangi mağazaydı ismini hatırlayamıyorum şimdi. SHOEİ XR1000 500tl, Raid 2 ler 300 küsür lira idi. Bence güzel kampanya, fırsatı değerlendir derim.
    Tavsiyeler için teşekkürler. Aslında resimleri yan yana koyup bakınca Dainese fersah fersah önde gibi detay işçiliği ve havalı görünüm bakımından. Ama Rev'it Ignition'ın 3 mevsim giyilebilmesi beni cezbetti. İçinde 2 özel astar varmış. Biri su geçirmezlik için , diğeri ısı yalıtımı için. İstersen bunları çıkarabiliyorsun ve ön taraftaki meshten girip arkadaki mesh kısımlardan çıkan hava sayesinde yazlık monta dönüşüyor. İhtiyaç halinde tekrar takıyosun kışın da kullanabiliyosun. Hem kumaşın avantajları var hem de deri görünümü ve sağlamlığı var. Özel bi mont gibi geldi bana. Kendim de tekstil mühendisiyim zaten. Üzerinde "engineered skin" yazıyo. Kararımı verdim gibi Rev'it Ignition alıcam

Kask önerinden sonra saatlerce kaskları araştırdım. İngilizlerin çıkarttığı Sharp testi varmış. Motor kazalarında boyun kırılması nedeniyle oluşan kazaları incelemişler. Bu kazalarda başın üst kısmına alınan darbe nedeniyle ölümler %2 kadarmış. Dolayısıyla puanlamada kaskın üst kısmının dayanımının puanlamaya etkisini %2 ile sınırlı tutmuşlar. En fazla yanlardan alınan darbeler nedeniyle ölüm oluyormuş. Bu yüzden kaskların yan darbelere dayanımının puanlamaya etkisini yüksek tutmuşlar. "Sharp 5" en iyi derece ve Shoei'lerin "5" alabilen kaskları türkiyede yok. Ulaşabildiğim modellere baktığımda hep Sharp 3 ya da 4 dereceliler var ve en ucuz fiyatları 600-700TL. "Sharp 5" almış en uygun fiyatlı kaskı şu linkte buldum. Fiyatı 200TL. Tip olarak çok hoşuma gitmedi, Shark gibi pahalı markalarda bulunan fazla bi ekstra özelliği de yok ama güvenlik daha ön planda sonuçta kaskta. Çeneden açılır kask düşünüyordum başta araştırdıkça marka farkı gözetmeksizin bu modellerin tam kapalı kasklardan daha güvensiz olduklarını öğrendim ve vazgeçtim. Sonuçta sanırım yukarda verdiğim linkteki kaskı alıcam.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gri turuncu aldım inşallah yakında kavuşucam motoruma
    Niye kimse tri color almiyo ya,bi ben mi begenerek aldim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kimse tri color almiyo ya,bi ben mi begenerek aldim
    bende alsam tri color alırdım siyah jant çok güzel durmış gövdede hem bence sevinmelisin bırak onlar gri turuncu alsın sen farklı kal şahsen ben öle olmasını tercih ederdim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBR 250R
    Ben aldım dostum.250 tricolor..Cuma teslim edecekler insallah..senin motorun da diger baslıkta dikkatimi cekti çok güzel olmuş tebrikler..Elçik ve aynalar 10 numara durmuş.Kazasız belasız binersin inşallah..

Motosikleti
    honda
    Kral asi Siyahhh=)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Hondaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım dostum.250 tricolor..Cuma teslim edecekler insallah..senin motorun da diger baslıkta dikkatimi cekti çok güzel olmuş tebrikler..Elçik ve aynalar 10 numara durmuş.Kazasız belasız binersin inşallah..
    Cok tesekkur ederim dostum seninkide hayirli olsum
    Kazasiz belasiz insallah darisi basimiza bi gun 250 ye gecerim umarim.broklynn sanada hayirli olsun dostum kazasiz belasiz surusler cumlemize

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu güç sınırlamasını bende anlayabilmiş değilim mesela 1.4 golf 160 bg olabiliyor ama benim fiesta 1.6 90 bg neiş? nerde kanun nerde satış politikası?benim verdiğim vergiyle bu birmi? ayıreten bizde bir pro822 kamyon var motoru 270 bg ama ruhsatta 214 bg yazıyor ayıreten 270 bg motorlu 827 kamyonlarda var örnek açısından söylüyorum . bu işlere akıl sır ermiyor.
    Golf'taki mevzunun güç sınırlamasıyla ilgisi yok. Arabada hem turbo hem de kompresör var. Seninkinde hiçbir şey yok. Ama fiyatlarına bak bir de senin arabanın 3 katı. BG sınırlaması doğru bir uygulamadır. Acemi sürücünün aşırı sürat yapmasını engeller. Ayrıca ton başına düşen BG hesanını da yıllardır anlamsız bulurum. Yarış şanzımanı yoksa BG'nin hızlanmayla direk bağlantısını kuramazsınız. Çünkü şanzımanlar ortalama kullanım koşullarına göre tasarlanırlar. O sebepten biz vitesi F1 araçlarında yapıldığı gibi kırmızı çizgiye gelmeden yükseltiriz. Hızlanma torkla açıklanabilir, güçle değil. Ninja 250'nin 36 yerine 33 BG olması neredeyse hiçbir şey fark ettirmez. En azından test masasına bağlamadan anlayamazsınız. Yukarıdaki hesabı bazı yüksek hacimli ağır cruiserlar için yapın, ton başına benzer değerler bulacaksınız ama hızlanma olarak Ninja'yı da CBR'ı da ikiye katlarlar.

Honda CBR ile Kawasaki'nin 0-100 değerleri neredeyse aynıdır.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ninja ile cbr'in 0-100 değerlerinin aynı olmasının (cbr biraz daha iyi) bence pekte bir önemi yok bence zira bunlar vites oranları ve dişlilere ayar yaparak rahatça modifiye edilebiliyor. Asıl fark zaten 100km'den sonraki hızlanmada ve son süratte ortaya çıkıyorki ninja'nın en büyük avantajı bu yönde.

Ancak birde şöyle bir şey var, 0 - 100km'si 7 saniye yada biraz altında olan bu iki modelin acemi bir sürücüde olduğunu düşünün.

Otomobil ehliyetini yeni alan birisinin altında ortalama düzeyde bir binek otomobil varsa 100km'e hızlanması 13sn'e kadar sürüyor. Motosiklette ise 2'nci vitesin sonunda bu hıza ulaşmabilmesi mümkün. (redlineda 95km - ninja için)

Acemi birinin elinin altında böyle bir güç olması bence doğru değil, o yüzden otomobiller ile motosikletler arasındaki güç farkı kıyaslanmamalı (otomobillerin daha güvenilir olduğu tartışılmaz). Zira, cbr'ı bilmiyorum ama ninja yukarda bahsi geçen 1.4 160bg'lik golf kadar seri bir motor (160km hıza ulaşmak 17-18sn kadar sürüyor ninja'da). son sürati daha düşük, o ayrı bir mevzuu..

Bu yüzden iki tekerden hevesini yeni almaya başlayacak birinin altında böyle bir motor olması pekte doğru değil, zaten güç sınırlamaları ve yeni ehliyet alanların 125cc'den başlamalarını gerektiren kurallar bu yüzden var.

Birde ülkemizde Doblo, Transit, Sprinter tipi taşımacılıkta kullanılan araçların son süratini elektronik olarak kısıtlasalar (mesela Kıbrıs'taki Ford transitlerin son sürati 110km) o zaman harika olurdu.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    sonuç olarak modifiye edilerek üzerinde pusularak max hız yapan bir cbr250 nin yaptığı hızı : ninja da sıfır modifiye ve dik bir oturuş pozisyonuyla o hızları çok rahat motor kendini üzmeden görüyor,altını çizerek söylüyorum ninjada motor kendini üzmeden o süratlere çıkıyor,motor hırpalanmıyor bence çok önemli birşey
    Her asker yeşil bereli olamaz

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    nasıl bi cbr 250 forumuysa bütün kawasaki kullanıcıları burada motorlarını anlatıyolar

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    hakan hocam sen yaşıyomusun yaa topic de kimse yokki,motorunu alan bidaha siteye yazı yazmıyo,bide napalım ilgileniyoruz işte
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler