Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi forumlar arkadaşlar. dün talihsiz bir olay oldu hatta çölde kutup ayısı misali...

Gurupça geziye gittik ve geziye gittiğimiz yerde arkadaşlar fotograf çektirirken kıpraşmalar ve kendi aralarında tartaklaşma ile karışık şakalaşırken tam gözümün önünde motorumun devrilişini izledim o an gözlerim karardı bi anda uçup onu yere değmeden tutası geldi ama nafile.
    düştüğü yerde demir boru vardı yerden 2-3 karış yukarıda. ve hali ile sol grenajı deldi ama deldiği gibi o çatlak yukarı doğru uzadı. birde sol sinyalin şeffaf camı düştü. bu işte baş rolü oynayan 3 saygı değer arkadaşıma grenajı ve sinyali sıfır aldıracam kabul ettiler ancak servis bunu kayıtlara işlemeden yapamam diyor. Motorumu yarın öbürgün satarken başım ağarsın istemiyorum. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz_? Bu arada merak edenler için
    2016 model için
    sol grenajın orjinal fiyatı 510 TL
    tek sinyal orjinal fiyatı 70 TL
    510 TL ye aldınız mı, fatura var mı?
    ben geçenlerde 2013 model için karenaj sorduğumda 220 TL idi.
    iki model arasında çok fazla bi malzeme farkı olacağını sanmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    iyi forumlar arkadaşlar. dün talihsiz bir olay oldu hatta çölde kutup ayısı misali...

Gurupça geziye gittik ve geziye gittiğimiz yerde arkadaşlar fotograf çektirirken kıpraşmalar ve kendi aralarında tartaklaşma ile karışık şakalaşırken tam gözümün önünde motorumun devrilişini izledim o an gözlerim karardı bi anda uçup onu yere değmeden tutası geldi ama nafile.
    düştüğü yerde demir boru vardı yerden 2-3 karış yukarıda. ve hali ile sol grenajı deldi ama deldiği gibi o çatlak yukarı doğru uzadı. birde sol sinyalin şeffaf camı düştü. bu işte baş rolü oynayan 3 saygı değer arkadaşıma grenajı ve sinyali sıfır aldıracam kabul ettiler ancak servis bunu kayıtlara işlemeden yapamam diyor. Motorumu yarın öbürgün satarken başım ağarsın istemiyorum. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz_? Bu arada merak edenler için
    2016 model için
    sol grenajın orjinal fiyatı 510 TL
    tek sinyal orjinal fiyatı 70 TL
    Geçmiş olsun reis. 2016 model kasa motorun grenajı pahalıdır yıla göre 2013 ile 2014 ve sonrası kasaların parça fiyatları değişkenlik gösterir. 2013 ve öncesinde grenajlar parça parça 2014 ve sonrasında bütün bir yapı var. Alan itibariyle tabii pahalı olur tahminim. Birde tavsyem Honda Yetkili servisinde merkezden gelen fiyat neyse odur. Sağa sola fiyat sorarsan adam "geçirmek" dediğimiz olayı üzerinde deneyebilir. Benim 2012 model motoruma 2013 de fren maneti almıştım 50 tl geçenlerde sordum 17 tl dedi. Çok takılma araştırıp zamanda kaybetme. İmkanın varsa yetkili servise geç yaptır. Kayıtlara da geçsin ne olacak olduğu yerde yan yatması var dersin satarken bu çok problem olmaz düşme kaza olmadığı sürece.
    MoRFy bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    1-2 honda servisine sorunca da aynı fiyatı almıştım. servisten siparişi geçtik. ewet tam olarak 510tl ve faturalı sicilede işlenecek. allah kaza bela göstermesin ancak insanın içinede oturmuyor değil 0 km alınan bir motoru ''ilk sahibinden düşme kalkma yok'' die satmak var birde ''olduğu yere düşmesi var'' die yazması var ilana :S ne diyelim olacağı varmış. üzerinde düşmeyelim yeterki.
    fiyat farkı malzeme farkından kaynaklanmıyor. güncel olan mal her zaman pahalı oluyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    1-2 honda servisine sorunca da aynı fiyatı almıştım. servisten siparişi geçtik. ewet tam olarak 510tl ve faturalı sicilede işlenecek. allah kaza bela göstermesin ancak insanın içinede oturmuyor değil 0 km alınan bir motoru ''ilk sahibinden düşme kalkma yok'' die satmak var birde ''olduğu yere düşmesi var'' die yazması var ilana :S ne diyelim olacağı varmış. üzerinde düşmeyelim yeterki.
    fiyat farkı malzeme farkından kaynaklanmıyor. güncel olan mal her zaman pahalı oluyor.
    resmen öpüyolar o zaman.

Motosikleti
    İnsanın içine oturur, iyi bilirim. Bunun sebebi de bu lanet makinelerin iki teker olması. Her an her şey olası tehlikede. Yapacak bir şey yok.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum... sol sinyalin körüğü eskimiş ben de değiştireyim dedim; bana da 50 tl lik sol sinyali 190 tl ye satmaya kalkmışlardı... ben de gitim kalyoncu motordan 60 tl ye aldım. Herşeyiyle aynı orjinal sinyal...

ama dediğim gibi motorparcahane.com u bi ara derim ben.
    hocam motoparcahane miş
    jimi_hendrix ve MoRFy bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motoparcahane miş
    yanlış yzmışım özür dilerim
    trancexp ve MoRFy bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Millet selamlar hava filtresi onerisi olan varmi? Motorum stock, egzoz standart. Bi kac yere sordu ne oldugu belli olmayan filtreler gosterdiler isimsiz taivan mali falan, yesillendirirseniz sevinirim.

Paraya kiyip k&n filtre alabilirsin ama gerek varmi bilmiyorum.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Hocam acik ezgoz olmadigi muddetce gerek duymam knye zaten 12kda bir degisicem 200 kusure gerek yok.

Arkadaslar merhaba. Siz vitesi devir kac oldugunda degistiriyosunuz. Ben elimden geldigi kadar 7 bini gecmeden degistirmeye calısiyorum cunku 7 binden sonra titresimi hissetmeye basliyorum. Dogrumu yapiyorum bilmiyorum. Bu arada motor daha bin km olmadi rodajda su anda. Birde dun zinciri temizleyip yagladim motulun 2c beyaz renkli zincir yagini kullandim. Ama hic yag gibi degil yapıskan gibi bisey elleyince elimiz yapıs yapıs oluyo. Normal midir bu kullanan varmi aranizda?

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı teknocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Siz vitesi devir kac oldugunda degistiriyosunuz. Ben elimden geldigi kadar 7 bini gecmeden degistirmeye calısiyorum cunku 7 binden sonra titresimi hissetmeye basliyorum. Dogrumu yapiyorum bilmiyorum. Bu arada motor daha bin km olmadi rodajda su anda. Birde dun zinciri temizleyip yagladim motulun 2c beyaz renkli zincir yagini kullandim. Ama hic yag gibi degil yapıskan gibi bisey elleyince elimiz yapıs yapıs oluyo. Normal midir bu kullanan varmi aranizda?
    Merhaba arkadaşım rodajda bana söylenen 5-6 bin devirlerde kullan diyorlardı. 7 bin devirde kullanmak nekadar sağlıklı bilemedim. zincir yağ olarak ta ''motul c2+ road'' senin kullandıgın ve gerçekten iyi bir yağ. yapışmasının amacı zincire tutunsun ve zincir döndüğünde yağı sağ sola sıçratmasın ve yağsız kalmasın die. iyi forumlar dilerim.
    I live my dream life.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı teknocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz takarsanız üst devirlere gerek kalmıyor egzoz yokken 7500 - 8000 binden aşağı vites atmıyodum.şimdi max 6.000 .zincir yağının yapışkan olması zaten bu işin kalitesini gösteriyor zincire yapışıyor bırakmıyor .
    ramcixx bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ilgilenenler için ilanım. Sizlerden biri olursa ikram yaparım..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28309597/detay

Motorumu almadan önce sürekli burda konuyu okurdum. o yüzden buraya bırakıyorum gören olur diye

yeni motor tavsiyesi vericek arkadaşlar şu konu üzerinden verebilir tavsiyeleri
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ok-pahali.html

Nsx77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Bu motoru alırken kasksız ve aynaları katlı sürün diye mi tembihliyorlar. Yalova bunlardan doluda.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgilenenler için ilanım. Sizlerden biri olursa ikram yaparım..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28309597/detay

Motorumu almadan önce sürekli burda konuyu okurdum. o yüzden buraya bırakıyorum gören olur diye

yeni motor tavsiyesi vericek arkadaşlar şu konu üzerinden verebilir tavsiyeleri
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ok-pahali.html
    2015 bulunuyor nerdeyse bu paraya, arayan soran olcağını hiç sanmıyorum.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 bulunuyor nerdeyse bu paraya, arayan soran olcağını hiç sanmıyorum.
    evet biraz fazla yazdım farkındayım, km çok düşük ve zaten indirmeyi planlıyorum fiyatı
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    Alıntı Nsx77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru alırken kasksız ve aynaları katlı sürün diye mi tembihliyorlar. Yalova bunlardan doluda.
    Aklınca hava attığını sanan tipler o tür arkadaşlar. Güya motor daha şekil görünüyormuş, trafikte arabalar arasından daha rahat geçiliyormuş...

AT sen o motoru çöpe at!! Aynasız 100 lük kullan!
    jimi_hendrix ve bilgeturk bunu beğendiler.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    25.000 Km oldu Motosikletim. Zincir Son gergiye geldi. Zincir ve Dişli seti için arayışlar başladı.

Ankara Honda EFE: 340 TL
    İstanbul Anes Motor: 400 TL
    Ankara Bora : 380 Tl fiyat verdi.

Anlamadım gitti hepsi HONDA YETKİLİ SERVİSİ. hepsinden farklı fiyatlar.

Ankara Honda Efeden 340 Tl ye Zincir Dişli Seti aldım. Perşembe günü gelecek bakalım...

Motosiklet şanzuman yağım : ENEOS City Max 4T 10W/40 Japon ( 2 bakımdır bu yağı kullanıyorum)Ciddi anladım İvmelenme harika..
    Motosiklet Zincir Yağım :İPONE zincir Yağı 750 ml.

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25.000 Km oldu Motosikletim. Zincir Son gergiye geldi. Zincir ve Dişli seti için arayışlar başladı.

Ankara Honda EFE: 340 TL
    İstanbul Anes Motor: 400 TL
    Ankara Bora : 380 Tl fiyat verdi.

Anlamadım gitti hepsi HONDA YETKİLİ SERVİSİ. hepsinden farklı fiyatlar.

Ankara Honda Efeden 340 Tl ye Zincir Dişli Seti aldım. Perşembe günü gelecek bakalım...

Motosiklet şanzuman yağım : ENEOS City Max 4T 10W/40 Japon ( 2 bakımdır bu yağı kullanıyorum)Ciddi anladım İvmelenme harika..
    Motosiklet Zincir Yağım :İPONE zincir Yağı 750 ml.
    Yağların hepsinin kalitesi aşağı yukarı aynıdır. Yağ, performans'da küçük bir fark hissettirir. Tamamen psikolojiktir.

İvmeleme, Zincir ve motosikletin mekanik torkundan öteye geçmez. Yağ bu dilimin %5 idir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler