Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    250rrdan gazlama motoru olmaz. Bence kaldırılır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    merhaba arkadaşlar bu motosikletin radyatör suyu seviyesini nereden görebiliriz.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Merhabalar
    Geçen gün yüksek devir çıkıp gazı bıraktıktan sonra bi zırıltı gibi ses başladı varmı bu durumu yaşayan çözen ? sanki ön taraftan geliyor gibi tam anlayamadım . hız farketmıyor gazı acıp + 9 bin felan sonra bırakınca devir düşerken titreşimden dolayı biyerden zırıltı sesi çıkıyor
    birde motoru ilk sogukken çalıştırınca motor sesi sanki düzensiz gibi 1-2 dk ısınınca pürüzsüzleşiyor buna daha önce dikkat etmemiştim başka cbrlede karşılaştıramadım etrafımda yok..
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bu motosikletin radyatör suyu seviyesini nereden görebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Geçen gün yüksek devir çıkıp gazı bıraktıktan sonra bi zırıltı gibi ses başladı varmı bu durumu yaşayan çözen ? sanki ön taraftan geliyor gibi tam anlayamadım . hız farketmıyor gazı acıp + 9 bin felan sonra bırakınca devir düşerken titreşimden dolayı biyerden zırıltı sesi çıkıyor
    birde motoru ilk sogukken çalıştırınca motor sesi sanki düzensiz gibi 1-2 dk ısınınca pürüzsüzleşiyor buna daha önce dikkat etmemiştim başka cbrlede karşılaştıramadım etrafımda yok..
    Hocam zırıltı sesi varsa grenaj vidalarını bi kontrol et. düşmüş olabilir. Boşlukta bir şey olabilir. Motoru yan ayağına al birde gaz ver 10-11 devirlere kadar gazı bırak birde öyle dinle nereden geleceğini tespit edebilirsin. Parça montajında ki eksiklikten gelir zırıltı yada tam oturmamıştır kapaklar.

Ön siper camındada cbrlarda titreme mevcut. Oysa ses takılma hepimizde var. Bende ses yok ama titreme var.

Bu arada bu sıcak havalarda 1,5 devirde yada 1 devirde ibren sabit çalışmalı. Yeni kasalarda bu durum farklı br mühendislik tekniğinden dolayı ayarlanmış olabilir. Yeteri kadar ısındıktan sonra rolanti sabit kalıyorsa sıkıntı yok demektir. Başlangıçta değişken olması normaldir.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    teşekkür ederim bir de koruma takozu fiyatları neden çok farkediyor bir yerde buluyorum 135 tl bir yerde 175 tl 300 tl neden farkediyor ve istanbul da nerede taktırabilirim teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim bir de koruma takozu fiyatları neden çok farkediyor bir yerde buluyorum 135 tl bir yerde 175 tl 300 tl neden farkediyor ve istanbul da nerede taktırabilirim teşekkürler
    Kalitesine ve markasına göre değişir. CBR 250R için "KEİTİ" marka taktıran çok du zamanında. İyi bir şey taktırayım derseniz "RİZOMA" yı tek geçerim.

Ama piyasada da takozum olsunda sıkıntı değil dersenzi makul fiyatalara da var.

İstanbul için fikrim yok.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motorumu çok seviyorum ama egzozunu hiç sevmiyorum, soba borusu gibi. Karbon kaplama yaptırmayı düşünüyorum ama sıcaktan dolayı kalkar mı acaba diye çekincelerim var ve antalya'da bu işi güzel yapan bir yer var mı bilgimde yok.

Sizce karbon kaplama nasıl olur, başarılı olur mu?

Motosikleti
    Alıntı Schiffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu çok seviyorum ama egzozunu hiç sevmiyorum, soba borusu gibi. Karbon kaplama yaptırmayı düşünüyorum ama sıcaktan dolayı kalkar mı acaba diye çekincelerim var ve antalya'da bu işi güzel yapan bir yer var mı bilgimde yok.

Sizce karbon kaplama nasıl olur, başarılı olur mu?
    Eski kasalarda muhafazanın üzerine yapılıyordu sorun yoktu. Yeni kasa eksozlara karbon olacağını zannetmiyorum ısınırsa yapışır bütünleşir eksoza işler, çıkartmaya kalkarsın kömür gibi olur kazırsın eksoz uff olur.

Bana kalırsa olduğu gibi devam et, bu kasaların kaderi bu.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasalarda muhafazanın üzerine yapılıyordu sorun yoktu. Yeni kasa eksozlara karbon olacağını zannetmiyorum ısınırsa yapışır bütünleşir eksoza işler, çıkartmaya kalkarsın kömür gibi olur kazırsın eksoz uff olur.

Bana kalırsa olduğu gibi devam et, bu kasaların kaderi bu.
    Sanırım öyle. Farklı egzozda takmak istemiyorum, fıtı fıtı sesini seviyorum. Orjinalliğini de bozmak istemiyprum
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://hizliresimyukle.com/images/20...anAlintisi.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Hocam zırıltı sesi varsa grenaj vidalarını bi kontrol et. düşmüş olabilir. Boşlukta bir şey olabilir. Motoru yan ayağına al birde gaz ver 10-11 devirlere kadar gazı bırak birde öyle dinle nereden geleceğini tespit edebilirsin. Parça montajında ki eksiklikten gelir zırıltı yada tam oturmamıştır kapaklar.

Ön siper camındada cbrlarda titreme mevcut. Oysa ses takılma hepimizde var. Bende ses yok ama titreme var.

Bu arada bu sıcak havalarda 1,5 devirde yada 1 devirde ibren sabit çalışmalı. Yeni kasalarda bu durum farklı br mühendislik tekniğinden dolayı ayarlanmış olabilir. Yeteri kadar ısındıktan sonra rolanti sabit kalıyorsa sıkıntı yok demektir. Başlangıçta değişken olması normaldir.
    bi ara bakayım.
    şu havalarda ilk çalıştırmada sabit duruyor da hafif yukarı aşa yapar gibi gibi :D neyse
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Schiffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım öyle. Farklı egzozda takmak istemiyorum, fıtı fıtı sesini seviyorum. Orjinalliğini de bozmak istemiyprum
    Herşeyin orjinali güven verir. Satarken için rahat göğsünü gere gere satarsın. Oynanan motorda insan bit yeniği arar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Evet, nasipse 12 Ağustos Cuma günü Isparta - Eskişehir Motosiklet Festivaline doğru yola koyulacağım. Kazasız belasız inş.

Selam arkadaşlar.
    2011 model CBR 250'lerin sadece alt sakalı nasıl sökülüyor? Üst modellerde çok basit ama 2011 modellerde sadece alt sakal çıkmıyor üsttekileri sökmeden. Nasıl yapmalı yardım edebilecek var mı?
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cbr03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    2011 model CBR 250'lerin sadece alt sakalı nasıl sökülüyor? Üst modellerde çok basit ama 2011 modellerde sadece alt sakal çıkmıyor üsttekileri sökmeden. Nasıl yapmalı yardım edebilecek var mı?
    Sağ ve sol büyük grenajların alyanlarını sök öncelikle. Daha sonra radyotörün alt kısmında grenajın en alt kısmından şasiye bağlanış sakalın alyanları var. Onları sökmek biraz zahmetli, elinle grenajı biraz esnetip elini sokacaksın alyanları sökeceksin. Bu kadar. Dikkat et grenaj elinde kalmasın esnet esnetebildiğin kadar korkma kırılmaz, fazlada güç uygulama.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    iyi forumlar arkadaşlar. dün talihsiz bir olay oldu hatta çölde kutup ayısı misali...

Gurupça geziye gittik ve geziye gittiğimiz yerde arkadaşlar fotograf çektirirken kıpraşmalar ve kendi aralarında tartaklaşma ile karışık şakalaşırken tam gözümün önünde motorumun devrilişini izledim o an gözlerim karardı bi anda uçup onu yere değmeden tutası geldi ama nafile.
    düştüğü yerde demir boru vardı yerden 2-3 karış yukarıda. ve hali ile sol grenajı deldi ama deldiği gibi o çatlak yukarı doğru uzadı. birde sol sinyalin şeffaf camı düştü. bu işte baş rolü oynayan 3 saygı değer arkadaşıma grenajı ve sinyali sıfır aldıracam kabul ettiler ancak servis bunu kayıtlara işlemeden yapamam diyor. Motorumu yarın öbürgün satarken başım ağarsın istemiyorum. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz_? Bu arada merak edenler için
    2016 model için
    sol grenajın orjinal fiyatı 510 TL
    tek sinyal orjinal fiyatı 70 TL

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi forumlar arkadaşlar. dün talihsiz bir olay oldu hatta çölde kutup ayısı misali...

Gurupça geziye gittik ve geziye gittiğimiz yerde arkadaşlar fotograf çektirirken kıpraşmalar ve kendi aralarında tartaklaşma ile karışık şakalaşırken tam gözümün önünde motorumun devrilişini izledim o an gözlerim karardı bi anda uçup onu yere değmeden tutası geldi ama nafile.
    düştüğü yerde demir boru vardı yerden 2-3 karış yukarıda. ve hali ile sol grenajı deldi ama deldiği gibi o çatlak yukarı doğru uzadı. birde sol sinyalin şeffaf camı düştü. bu işte baş rolü oynayan 3 saygı değer arkadaşıma grenajı ve sinyali sıfır aldıracam kabul ettiler ancak servis bunu kayıtlara işlemeden yapamam diyor. Motorumu yarın öbürgün satarken başım ağarsın istemiyorum. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz_? Bu arada merak edenler için
    2016 model için
    honda otosever kayıt dışı parça satıyor... ama nasıl takarsınız bilemem. Bir de bu kadar büyük bir parçayı kayıtsız satarlar mı onu da bilemem...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2016 model için
    Gecmis olsun oncelikle... sol grenaj 510 tl mi ? Yuh diorum o nasil bir fiyat oyle baska bir servistende fiyat alin bence.

Motosikleti
    Yohhh

2016 model için
    haa bu arada motoparcahane.com diye bir yer var orjinal parça getiriyorlar yurt dışından... Daha ucuza getirebilirler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    arkadaşlar selamlar,

önümüzdeki ay motorumu satıcam. 2012 tri-color 26000km de. çok şükür hiçbir problemi yok. takır takır çalışıyor. bakımlarını atlamadan yaptırdım. 3500km de bir yağını ipone ile değiştirdim. motul zincir temizleme solisyonu ve motul yağ ile 300km. bir yağladım. temizlik vs. bakımlarınında hep motül ürünleri kullanıyorum. önümüzdeki yıl mart-nisan ayında farklı bir motor alacağım için satmak istiyorum. hem dükkan kredimi kapatmak için hemde biraz maddi olarak rahatlamak için.

şimdi sadece 1 kere yayaya çarpma sonucu bir kazam var. onda da sadece sağ aynası kırılmıştı. o kadar. ufak tefek çizikleri mevcut krenajlarda. lastikler felan sağlam. michalen pilot street var. aleti satmadan önce bütün bakımlarını ve değişmesi gereken bütün parçaları kendim üstlenerek değiştirip o şekilde teslim edeceğim.

şimdi fiyatlar konusunda çok farklı şeyler var. bende bilenlere bir sorayım dedim. sizce ne kadara satabilirim motorumu?
    bir yardımcı olursanız sevinirim.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    burdaki servis fiyatı şişiryor mu diye 2-3 servisi daha aradık arkadaşlarla. 500-600 tl arası tutar diyorlar. kayıt dışı takamayacaklarını söylediler ve en kötüsüde parça yurt dışından gelecekmiş 20 günü bulur dediler. Bende titiz motosiklet sever biri olarak motoru garaja çektim 20 gün binmeyeceğim. yani anlayacağınız resmen şafak sayıyorum.

Hondayı tercih etmemin sebeplerinden biri parça fiyatlarının ucuzluğu ve parça temini idi ancak 2016 yılında işler tersine dönmüş.

R25 orjinal yan grenaj 400TL
    CBR orjinal yan grenaj 510TL

honda bu kafa ile daha çok kaybedeceğe benziyor...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    burdaki servis fiyatı şişiryor mu diye 2-3 servisi daha aradık arkadaşlarla. 500-600 tl arası tutar diyorlar. kayıt dışı takamayacaklarını söylediler ve en kötüsüde parça yurt dışından gelecekmiş 20 günü bulur dediler. Bende titiz motosiklet sever biri olarak motoru garaja çektim 20 gün binmeyeceğim. yani anlayacağınız resmen şafak sayıyorum.

Hondayı tercih etmemin sebeplerinden biri parça fiyatlarının ucuzluğu ve parça temini idi ancak 2016 yılında işler tersine dönmüş.

R25 orjinal yan grenaj 400TL
    CBR orjinal yan grenaj 510TL

honda bu kafa ile daha çok kaybedeceğe benziyor...
    katılıyorum... sol sinyalin körüğü eskimiş ben de değiştireyim dedim; bana da 50 tl lik sol sinyali 190 tl ye satmaya kalkmışlardı... ben de gitim kalyoncu motordan 60 tl ye aldım. Herşeyiyle aynı orjinal sinyal...

ama dediğim gibi motorparcahane.com u bi ara derim ben.
    trancexp bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler