Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Bizim cbrlere radyator koruma kapagi yapsak nasil olur ? Onden bakinca radyator cok siritiyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim cbrlere radyator koruma kapagi yapsak nasil olur ? Onden bakinca radyator cok siritiyo
    radyatoru görüp rüzgarına kapılan bi sinekler var )

Motosikleti
    Yokya onden bakinca goruluyo, neyse zaten suan ondan baska bi derdim var; sol grenaj ya da karenaj i cizdim, repsol oldugu icin beyaz grenaj ustune kirmizi yapistirmislar ve kirmizi yapiskani cizdim acaba ne yapabilirim arkadaslar yapiskani degistirme sansim varmi, ayri olarak satiliyomudur? Sanmiyorum ama bi cizik icinde grenaj degistirilmez heralde napsam bilemedim...

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan çanta kullanan arkadaşlara soruyorum. Motorun balansında bir bozukluk yapıyor mu? Sırt çantası yetmiyor artık.
    Nasıl bir çanta önerirsiniz. Arka çanta kesinlikle düşünmüyorum. Mecburen ya depo üstü ya da yan çanta olacak. Tekstil mi yoksa plastik olanlardan mı önerirsiniz.
    Ben yan tekstil çanta kullanıyorum. Tepeleme de dolduruyorum. Hiç bir rahatsızlık vermedi. Ne bi denge kaybı ne de rüzgârda engel teşkil etti. Ama paraya acımam arkadaş yan çanta demiride taktiririm dersen sert çanta daha iyi olur. Çünkü tekstili motor üstünde birakamiyosun, meraklısı çıkıp pırkalayabiliyor. Ayrıca alıp goturmeleri daha kolay...

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    1800kmye geldik bugün... haydi biraz canlandırıyım burayi ) bu arada köpüğün zararlı olduğunu biliyorum.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Köpüğün zararı nedir acaba? zararlıysa neden bilerek uyguluyorsunuz? dalga geçmiyorum merakımdan sordum teşekkürler.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    ya içindeki madde plastiğe zarar veren bir maddeymiş kullandıktan sonra kafama 10 kişi geldi ve zararli falan dedi... ondan yazıyım dedim.

Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpüğün zararı nedir acaba? zararlıysa neden bilerek uyguluyorsunuz? dalga geçmiyorum merakımdan sordum teşekkürler.
    İşin kimyasını falan bilmem ama detailing forumlarında takıldığım zamanlarda okuduğuma göre benzin istasyonlarında , ucuz yıkamacılarda bulunan köpük maliyetten kısmak ve kiri kolay çözebilmek için kostik içeriyor.
    Kostik de zamanla boyaya ve plastiğe zarar veriyor.
    Can'ın zararlı demesinin asıl sebebi de bu aslında.

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Ön ve arka fren balatalarını değiştireceğim. Yakında alıp değiştiren var ise markasını veya linki atabilir mi rica etsem.

Motosikleti
    Yeni kasanin yedek parca fiyatlari iki kat daha pahali sanirim... haberiniz olsun sol grenajdaki kirmizi yapistirmanin (repsol icin) fiyati 145tl, sol grenajinda fiyatini sordum 350mi oyle bisey soylediler, eski kasanin sol grenaji 100 170 arasi olmali. Amman dikkat

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve arka fren balatalarını değiştireceğim. Yakında alıp değiştiren var ise markasını veya linki atabilir mi rica etsem.
    Vallahi tam da ben aynı soruyu sormak için girdim

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, kazasız belasız sürüşler. Ay başında aldığım CBR şu an 19bine yaklaştı ve fren balataları bitti bitecek. Honda Artı motor acilen değişmesi gerektiğini , aksi takdirde diske zarar verebileceğimi söyledi. Fiyat olarak 120 TL'den bahsettiler , sadece arka için sanırım.

Şu an ön ile duruyorum desem yeridir, ön fren kutusundaki sıvı bitmek üzere zaten. Arkaya asılıyorum nerdeyse.

Para durumum biraz sıkışık ama kendimi haftaya ayarlayıp Honda Esengül'e gidip, 20bin bakımına erkenden girmeyi düşünüyorum. Ne kadar masraf çıkar acaba ? Belirteceğiniz bir markayı satın alıp, servise gitmeden halletsem mi, yoksa sen hiç uğraşma git Esengül'e biraz tuzlu olsa da onlar halleder mi dersiniz ?

Daha önce bu işlemi yapan deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Esen kalınız, önünüze atlama ihtimali olan Suriyeli çocuklara dikkat

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800kmye geldik bugün... haydi biraz canlandırıyım burayi ) bu arada köpüğün zararlı olduğunu biliyorum.
    https://pbs.twimg.com/media/Bx94lgjIQAAehTP.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/Bxf4edsIcAADKz_.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/Bxf6BX4IUAA1ECX.jpg
    şu konuya bir göz at istersen http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-uyaridir.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi tam da ben aynı soruyu sormak için girdim

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, kazasız belasız sürüşler. Ay başında aldığım CBR şu an 19bine yaklaştı ve fren balataları bitti bitecek. Honda Artı motor acilen değişmesi gerektiğini , aksi takdirde diske zarar verebileceğimi söyledi. Fiyat olarak 120 TL'den bahsettiler , sadece arka için sanırım.

Şu an ön ile duruyorum desem yeridir, ön fren kutusundaki sıvı bitmek üzere zaten. Arkaya asılıyorum nerdeyse.

Para durumum biraz sıkışık ama kendimi haftaya ayarlayıp Honda Esengül'e gidip, 20bin bakımına erkenden girmeyi düşünüyorum. Ne kadar masraf çıkar acaba ? Belirteceğiniz bir markayı satın alıp, servise gitmeden halletsem mi, yoksa sen hiç uğraşma git Esengül'e biraz tuzlu olsa da onlar halleder mi dersiniz ?

Daha önce bu işlemi yapan deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Esen kalınız, önünüze atlama ihtimali olan Suriyeli çocuklara dikkat
    On balata arka balata hava filtresi 225 tl verdim ben honda dogu batida 12000 de deisti eskileri bitikti resmen

forum üyesi ardacik ten alıntıdır (forum sayfa 1069 )ona sorun ayrıntıları
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    CBR 250 R
    Netten baktığımda ebc brenta gold markalarına denk geldim kullanım ömrü kalite bakımından hangisi iyidir? Birde biz değişebilirmiyiz yoksa servis yolumu gözüküyor

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    Herkese iyi forumlar;

bugün motorumla max. hız kaç yapacak diye otobana çıkayım dedim. 6.vites tam gaz 152'yi geçmedi. Niye böyle olduğunu anlamış değilim. Hava şartları rüzgar vs. hız yapmaya pek engel bi durum yoktu. 30km falan yaptıktan sonra otobana çıktım yani motorda ısınmıştı. Motorumda açılmış yani 25bin küsürlerde. 2013 model. Sizce neden olabilir? Görüşlerinizi bekliyorum.

Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netten baktığımda ebc brenta gold markalarına denk geldim kullanım ömrü kalite bakımından hangisi iyidir? Birde biz değişebilirmiyiz yoksa servis yolumu gözüküyor
    Bende arka ön fren balataları değiştireceğim. İnternetten alıp tanıdık motorcuda değiştirmeyi düşünüyorum. Bulduğunda bana da haber verirsen valla iyi olur

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar;

bugün motorumla max. hız kaç yapacak diye otobana çıkayım dedim. 6.vites tam gaz 152'yi geçmedi. Niye böyle olduğunu anlamış değilim. Hava şartları rüzgar vs. hız yapmaya pek engel bi durum yoktu. 30km falan yaptıktan sonra otobana çıktım yani motorda ısınmıştı. Motorumda açılmış yani 25bin küsürlerde. 2013 model. Sizce neden olabilir? Görüşlerinizi bekliyorum.

Bende arka ön fren balataları değiştireceğim. İnternetten alıp tanıdık motorcuda değiştirmeyi düşünüyorum. Bulduğunda bana da haber verirsen valla iyi olur
    152 gps ile olcummu? Yoksa km saatinde yazanmi ? Son surat denemesi hava yol lastik ruzgar agirlik kullandigin benzin hersey etki eder... ben gps ile 156 yi gecemedim baska zaman farkli bi yolda denemelisin ayni yolda bile baska bigun daha fazla yapabilirsin yani...

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Herkese iyi forumlar;

bende hız ölçümünde 155 i geçememiştim. Ama göğsümü depoya dayayıp kafamıda ön cam seviyesine indirince yarışçılar gibi 175 i gördüm. aksi takdirde rüzgar çok hızı kesiyor. bir de dediğim gibi deneyin.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Herkese iyi forumlar;

http://www.n11.com/gelismis-magaza/motoruma?iw=cbr%20250

http://www.n11.com/arama?q=cbr%20250%20balata&srt=PRICE_LOWhttp://www.n11.com/arama?q=cbr%20250%20balata&srt=PRICE_LOW

sahibindende 30 TLden bi başlıyor 168 TLye kadar çıkıyor brembo markada çıktı sahibinden de balatanın tek 2 3 parça ve sinterli oluşuna göre fiyatlarıda değişiyor. Sinterli balatalar ile ilgili bi yazı buldum (http://www.k-ma.com.tr/tr/346/S%C4%B0NTERLEME%20NED%C4%B0R%3F/) yalnız sinterli balatanın ömrü uzun ısıya dayanıklılığı yüksek fakat fren mesafesi uzuyormuş organik balata daha kısa fren mesafesi sağıyor kanımca lakin diğer 2 özelliği düşükmüş
    Servise sormak lazım takıcakları balata sinter metal mi organik balatamı takıyorlar. Sinterli ise ön arka değişimi işçilik dahil 225e kadar yolu var gibi bana serviste ön daha 1000 km kadar götürür arkayı değişelim demişlerdi bende arkayı kullanmıyorum ışık haricinde

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    merhaba. bende 2013 model cbr 250r var, kontak anahtarını çevirdiğimde farlar otomatik olarak yanıyor. ancak bu durumda direkt olarak aküden yemiş oluyo. ben motorda marşa bastıktan sonra, yani motor çalıştıktan sonra farların yanmasını istiyorum. var mıdır bi ayarlaması?

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Soruma cevap veren arkadaşlara teşekkürler

LynXMaSTer arkadaşım Akü takıldığı andan itibaren kendini yemeye başlar zaten. farın otomatik yanması ömrünü etkilemez zaten marşa basarken farlara giden elektriği kendisi kesiyor. mars düğmesine yarım basınca belirgin bi şekilde görülüyor yani ateşleme açısından bi zararı yok. Sizin çekinceniz nedir?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bazen sadece göstergeye bakmak için kontağı çevirdiğimde farlar da yanıyor, onu istemiyorum, eğer varsa bir ayarı felan öğrenmek istemiştim, yoksa da yapcak bişi yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler