Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Selamlar herkese,

Sonunda bugün motorum geldi.Her ne kadar yanlış plaka takıp yanlış ruhsat getirmiş olasalarda.Benim sormak istediğim şu arkadaşlar:

Bu tarz topikleri uzun süredir takip ettiğim için biliyorum ki hemen hemen herkeste bu sorun var.Tahmin edeceğiniz gibi motor dururken boşa alamıyorum bir türlü.İleri geri ne yaptıysam olmadı.Vites 2 deyse 1 e geçiyor tekrar boşa almaya çalıştığımda yine 2 ye geçiyor.Kesinlikle boşa alamadım.Hem de motor sıcak olduğu halde.Bu durum zamanla düzelirmi ya da başka bişey mi yapmam gerekiyor?

Herkese kazasız belasız sürüşler,

Hadi vites çok önemli değil asıl sorunu az önce yaşadım.Motoru kapattıktan yaklaşık 1 saat sonra tekrar çıkayım dedim ve maalesef motor çalışmadı jikleye aldım hiç gaz vermedim yani boğmadım ama çalışmadı yokuş aşağı vurdurayım dedim 1-2 hırlar gibi oldu ama yine çalışmadı.aküyü bitirmemek için de çok uğraşmadım neden olabilir ve ne yapmam gerekir bu durumda?Bir de yedek depo konumu nasıl?Düğmenin uzun kısmı alt tarafa bakarsa ana tank yukarı bakarsa yedek depo mu?Bilgi verebilirseniz sevinirim.Yarın çalıştıramazsam alay konusu olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    1. vitesler ilk bakımdan sonra biraz daha rahatlıyor.
    2. jikle ile çalıştırmayı serviste önermiyorlar. özellikle yazın.
    3. bir iki gaz verip sonra çalıştırmayı dene. gazı sonuna kadar dayayıp çalıştır faydalı oluyor.
    4. sağ kolda stop anahtarı kapıysa çalışmıyor. kırmızı başlıklı üç konumlu bir alet onu kontrol etmekte (doğru konum da olup olmadığınız) yarar var.
    5. benzin anahtarı aşağıya doğru ise yedek. sağ ortada kapalı (bu nedenle çalışmama ihtimali olabilir) üstte açık.

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    gupilya acemiliğin bu kadarı olur yazdığın maddeler içinde 4. madde yüzünden çalıştıramadığımı tam 2 saat sonra farkedebildim.Neyse sonunda çalıştırdım ve bindim marketin önünde sigara almak için durduğumda gelip tekrar çalıştırayım dedim ve jikleyi çektim gaz vermeden bastım marşa yine çalışmadı bu sefer stop anahtarı doğru konumdaydı jikleyi kapadım marşa basıp gaz verdim hemen aldı jikle çok işe yaramıyor gibi hangi durumda kullanacaz anlamadım

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    nautilus, hayırlı olsun kazasız belasız süresin..

vites geçme olayıyla alakalı olarak bir çözüm var. mil uzatıyorlar, onceki sayfalara bir göz at ayrıntılı olarak yazmıştım. servis yapıyor bu işlemi. ondan sonra boşa alma derdi kalkıyor. biraz da alıştıktan sonra o kısımla işin bitmiş olur.

çalışmama derdine gelince. dostum bir kez yeni alınan motora konulan akuleri nizami olarak şarj etmediklerinden serviste bahsedildiğini duydum. yapman gereken servise goturup aku'nun şarj durumuna baktırman. şarjı az ise hiç kısa devre var heralde fln laflarını yemeden beş para vermeyip full şarjlattır.

aldıgımın 5. günü, 2 gun kullanmadıktan sonra binmeyi denedim cok da ugrastım bujileri yaktık.

jikle ile ilgili kitapçıkta yazanlar bana reel bilgiler gibi göründü. ilk kaldırırken jikleyi kullan bence, ama birkaç saniyeden uzun tutma. ozellikle de jikle açıkken gaz vermemeye dikkat et.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar bu gün 1000 bakımımı yaptırdım suzuki izmir doğa motora
    15 ytl yağ değişim ücreti aldılar.

ayrıca benzin musluğum daha önceden kırıldığından yaklaşık 3.5 ytl ye o değişti.
    farın yetersizliğinden yakındığımdan dolayı scoterlar iiçin geliştirilmiş bir far olduğunu ve iyi randıman verdiğini söylediler bende onu taktırdım ve gerçektende çok fark etti bunun da fiyatı yaklaış 6,5 ytl idi toplam 25 ytl tutmuş oldu.

Serviste çalışan 3 eleman ne zaman gitsem bana hep gayet sıcak yardım ettiklerinden ve şu an doluyuz başka zaman gel demediklerinden dolayı 20 ytl de işçilik (3 kişi için az olsada yanımda fazla nakit yoktu) verdim. Şİmdiye kadar toplamda 10 kez falan gitmişimdir hiç para v.s. istememişlerdi o yüzden helal olsun.

1000 bakımda yapılanlar:
    yağ değişimi
    zincir yağlanması
    motorun sesinin dinlenmesi
    sağının solunun sıkılıması
    lastiklerin kontrolü

bujilere ve hava filitresine bakmadılar abi 1000 de gerek yok 2. bakımda bakarız dediler tahminen 3000 civarı ikinci bakım olacak

bu arada arkadaşlar yan sehpa açıksada motorlar çalışmıyor
    onada dikkat etmenizi öneririm. Bende bu aygıt bozulmuştu onun içinde garanti kapsamında sipariş verdiler.

kertenkela abi airbrush bitti kapaklar yapıldı ama ben orjinalinde selenin altındaki siyah kapaklara dokunmayın yazıyı sökmeyin demiştim ama motorla güneşe çıkınca yapılan kapaklar ve depo parliment mavisi simli parlayıpta orası sadece siyah görününce çok sırıttı o yüzden şu an o parçalar airbrushçıda yarın onlar da takılınca resimleri ekleyeceğim.

Gabe bildiğin üzere ben izmirdeyim kartaldaki servise gitme şansım yok bu gün elemanlara söylediğimde abi o milin normalde üzerinde ayar var dediler biraz oynadılar ama olmadığını onlarda gördüler. Mümkünse tam olarak hangi milin ne kadar ölçüde uzatıldığını veya kısaltıldığını öğrenmemi istediler. Eğer bu konuda cevap verirsen çok makbul olacak

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

resimler bir sonraki mesajımda arkadaşlar

kabloları kapatmak için yapılan polyesterden kapak: 50 ytl

depo üzerine airbrush çalışmak : 200 ytl

çamurluk v.s. bunları yaptırdığınızda yanında hediye

iletişim:

Pınar İnceman
    otomobil
    motosiklet
    kask ve aksessuar üzerine
    resimleme

1481 Sokak (kilise sokak) No:9 Alsancak (logos Cafe)
    Tel: 0 537 410 21 60

----------------------------------------------------------------------------

ayrıca izmir için ilk muayene süresi sorunu bugün itibariyle aşıldı arkadaşlar yanlız bugün ile 01 01 05 tarihi arasında alanlar için bir sorun var kesinlikle dilekçe ile başvurup biraz hak aramanız gerekmekte daha fazla bilgi için:

http://www.motosiklet.net/forum/show...7&postcount=39

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    ttopcho motorun harika olmuş güle güle iyi günlerde bin

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    motorun güzel olmus kardesim, güle güle kullan.

flood korumasından iki mesajım birleşmiişti ben resimleri ayırayım bari dedim

teşekkürler arkadaşlar darısı isteyen herkesin başına

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Bu masaimi ? acaip guzel olmus herseyi ancak en guzeli ondeki amblem super yakismis asalet burada gozunu sevdiğimin renkleri heryere yakisiyor yaw.
    bu arada bendemi bir yanlis oturus var bilemiyorum ama ayak fren pedali ile sağ ayaklık yukseklik farkı bana fazla gibi geliyor kullanirken rahatsiz gibi sanki normalmi bu yoksa benmi rahatsizim.

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Airbrush hayirli olsun

Gule gule kullanin airbrush cok guzel olmus. Bir tek o on camurlugun ustundekini anlayamadim Boyle bir sezonun sonunda iyi cesaret
    Gulle gule kullanin motorunuzu.
    Ben de bugun 1000 bakimina gidecegim. sabah da benzin aldim. haftasonu kocaeline gidecegim. Boylece ikinci uzun yoluma cikacagim masaimle. sabah benzini aldiktan sonra yaptigim hesaba gore makine su anda 100Kmde 4.3 Lt yakiyor. Yani Kmde 130bin TL. Bunun tamami sehir ici. Bakalim 1000 bakimindan yag degisiminden sonra bir degisim olacak mi. Ama bence gayet iyi bir performans.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    muthiş olmuş hocam.

fb logosu her zaman her yerde iş yapar kardeş her ne kadar ben seneler evvel yeter lan bu kadar eziyet diyerek aktif taraftar olmayı bıraktıysam da gönlümüz her daim fenerde.. airbrushçı arkadaş cok guzel bir iş cıkarmış valla helal yani..

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Ya bu ehliyet almak ne zor ismis, bu hafta tam 3 kere gittim bostanciya en son bu sabah gittim erken gideyimde olsun diye ama nerde benden erken gidenlerde varmis 60 tan asagi numara alamadik, allahtan gelisimden benim hocayi gordum saat 3 te gel bakariz biseyler dedi bi daha deniyecem bakalim sansimi. sertifika sırtımda dolasıyorum

Ben de airbrush yaptirdim.

Az once ofisin onunde duran motorumun ozellikle koltuklar bolgesi olmak uzere cok hafif bir dalgalanmayla da benzin deposuna ve deri cantalarin uzerine dogru anasini avradi ...... o. cocuklari tarafindan airbrush yapildi. iki tane 10 yaslarinda velet tarafindan cok guzel yesil renkli bir air brush olacak artik kicimin altinda. Ben herhalde katil olacagim yakinda eski motorumu da benzer ozelliklerde yaratiklar koltugunu kesmislerdi. lanet olsun deyip saticam valla bu motoru bu motorculugu da birakicam boyle giderse. bu memlekette anliyorum ki artik serefsiz namussuz bir hayat surmek gerekli. saygili gorgulu terbiyeli kurallara uyan biri oldun mu olmuyor. sert olacaksin saygisiz olacaksizn kufurbaz olacaksin. Ney se su anda cok sinirliyim kusuruma bakmayin....

Bu arada bu sprey boylari koltuktan cikartabilmek icin yapilabilecek bir sey var mi bilginiz dahilinde.

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    geçmiş olsun cinedev, motorun ve senin için çok üzüldüm, gerçekten çok sinir bozucu bi durum. ama bildiğim kadarıyla sprey boyayı çok kolay çıkarabiliyodu sanayideki ustalar, çünkü bizim arabaya sıkmışlardı boya, hiç iz kalmicak sekilde hemen çıkarmışlardı. neyle çıkardıklarından tam emin diilim (uzun zaman önceydi %100 hatırlamıyorum ) ama sanırım gaz yağı olmalı. Tinerde çıkarabilir ama boyaya zarar verir tiner, o yüzden gaz yağı kullanmıslardı diye hatırlıyorum ama sen yinede bildiğin bi ustaya sor sanayide, sıkma canını ama onu çıkarıyolar hemen. bide koltuktaysa daha rahat çıkar boyalı yerlere göre, diye düşüüyorum

Motoru kurtardim

Aksam ustu ancak islerim bitince sanayiye 1000 bakimina gittim. fevzi usta sagolsun hemen tinerli bezle sildi sprey boyayi aninda cikti inanamadim. Ustunden kac saat gecmis olmasina ragmen halen tam olarak kurumamisti sansima. Bu sefer yirttim ama boyle olaylar oldukca insanin iyice morali bozuluyor ve bir gun elimde olmadan kotu seyler yapacagim diye korkuyorum.
    1000 bakiminda motor iyice bir elden gecti yagi degisti her yeri kontrol edildi.
    Hala benzin ve vites gostergem calismiyor, parca gelmesini bekliyoruz bir haftadir.
    Onun disinda bir sikinti yok denebilir.
    yarin oglen Kocaeline gidecegim ve haftasonu oradayim. Umarim kazasiz belasiz bir yolculuk olur.
    Herkese iyi haftalar ve kazasiz belasiz keyifli surusler.

cinedev sevindim abi eğer sizin oralarda bu mahlukatlardan fazla varsa bir yere ufak bir tiner gizle arada beze döker silersin

çok teşekkürler arkadaşlar darısı her isteyenin başına.

aslında ayak fren seviyesindeki yükseklik farkı her iyi choperda bilerek bırakılır bunun nedeni özellike uzun yolda dalıpda ayağı hafif bir öne ittirmede frenlerin kazıklayarak devreye girmesi sonucunda oluşabilecek kazalardır.
    Bu nedenle o yükseklik butür olayların önüne geçer.

Ama bu yükseklik farkı intibak süresini uzatmaktadır bu nedenle tehlikeli alanlara yaklaşırken, uzun yolda bir araca yaklaşırken, benzinci yan yol v.b. yerlere yaklaşırken ayağımızı pedalın üzerine doğru kaldırmak fren mesefemizi düşürecektir şehir içinde ise düşük hızlarda sorun olmasada yüksek hızlarda ayağımızı pedalın üzerinde tutmakta her zaman fayda var

üf yaa üf okadar imrendirdinizki yeminle muzik setimi felan satip alasim geliyor.
    Ama lanet olsun ki önce bulmam gereken daha yüksek bir mebla var.

Ayrılıcam bu forumdan sizleri gördükçe hasetlik yapacam diye tırsıyorum...

ghostmayer maşşallah de aman abi 2 teker üstündeyiz, anladığım kadarıyla sende sağlam bir müzik seti var

şaka bir yana umarım en kısa sürede gereken parayı toparlayabilir ve sende sana göre en iyi (görünüm-fiyat/performans-v.s.) motorsikleti alırsın

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Selam arkadaşlar,
    A2 ehliyeti almak için diploma istiyolar tamam iyi güzel de 23 sene önce mezun olduğum okulun diplomasını bulmam mümkün değil diye masai'me binemeyecek miyim şimdi ben?Hem zamanında B ehliyeti verirlerken vermiştim diplomamı kabul etmiyolar mı onu?Bilgisi olan var mı kafama takıldı çıkamıyorum sokaklara gezileri kaçırıcam en sonunda da aklımı tabi.Yok mu bunun bi yolu arkadaşlar ?,İlla da diploma diye diretiyolar mı yoksa B var diye olmasa da olur diyolar mı?

Herkese kazasız keyifli sürüşler,

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    benim hatırladığım B ehliyeti olandan diploma istemezler. ben diploma ya da fotokopisi verdiğimi hatırlamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler