Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Engin delik açmadınmı hala
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Yok abi korumayı sökmeye eriniyorum Birgün bir sebepten sökersem delik açıcam.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    [QUOTE=dockerengin;2890697]Merhaba arkadaşlar,

Araziye birkaç kez çıktıktan sonra motora karter koruma yapmaya karar verdik. 2 mm'lik paslanmaz sacdan yaptık. Biraz ağır oldu ama gerçekten sağlam oldu. Yapmak isteyen birisi olursa fikir vermesi açısından paylaşmak istedim. Fotoğraflar biraz karanlık oldu kusura bakmayın.

eline saglik dostum, ramzeyin ya da kanuni cross 250 nin ya da başka markanın karter korumasını denedin mi onlarda uyabilirdi

Motosikleti
    Alıntı pegasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglik dostum, ramzeyin ya da kanuni cross 250 nin ya da başka markanın karter korumasını denedin mi onlarda uyabilirdi
    Tesekkurler üstat. Kanuni hic aklima gelmedi. Ramzeyin uyabilecegini duymustum ama onu da biraz arastirdim bulamadim. Ramzey in korumasi bayagi da ucuzdu galiba.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Str 250 lerin sasesi Xt 125 le ayni mi yoksa bana mi oyle geliyor ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Str 250 lerin sasesi Xt 125 le ayni mi yoksa bana mi oyle geliyor ?
    Aynı değil ama biraz benziyor

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    şase derbi senda'nın aynısı

ersinnnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TM Racing en 250 (2t)
    arkadaşlar yok mu bu motorun videoları. yükleyen olursa sevinirim.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    kuba str250 supermoto yapilabilirmi?
    2 sorum var :
    ---arka janti degistirmeden sadece lastigi bir enduro asfalt kullanimli lastikle degistirilebilirmi? maliyeti kaclira olur?

---on jant sokulup yerine ikinci bir arka jant takilibilirmi? fren ve gobek baglantilari uyumlumudur?

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba str250 supermoto yapilabilirmi?
    2 sorum var :
    ---arka janti degistirmeden sadece lastigi bir enduro asfalt kullanimli lastikle degistirilebilirmi? maliyeti kaclira olur?

---on jant sokulup yerine ikinci bir arka jant takilibilirmi? fren ve gobek baglantilari uyumlumudur?

bence yapılır hatta yapan birini görmüştüm sahibinden.com'da.ama ön jant olarak arka jantı değil başka bir jant takmıştı sanırım.bu arka jantı ön jant'a uydurma işi benimde aklıma gelmişti ama olurmu bişey diyemem iyi araştırmak lazım.gerçi maliyeti yüksek olabilir,onun yerine hazır jant almak'da daha mantıklı olabilir...
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yapılır hatta yapan birini görmüştüm sahibinden.com'da.ama ön jant olarak arka jantı değil başka bir jant takmıştı sanırım.bu arka jantı ön jant'a uydurma işi benimde aklıma gelmişti ama olurmu bişey diyemem iyi araştırmak lazım.gerçi maliyeti yüksek olabilir,onun yerine hazır jant almak'da daha mantıklı olabilir...
    bu gibi supermoto degisim olaylarinda isi zor hale sokan on jant. On janti komple degistirmektense , sadece jant cemberini degistirilebilirse asagidaki lastikler kullanilip guzel bi supermoto cikar ortaya, ama on jant telleri kac tanedir? yeni bulunan jant cemberine uyarmi uymazmi bunu denemek lazim.

140/80/17/ 69H Lastik 240,00 TL
    100/90/19/ 57H Lastik 167,00 TL

sahibinden.com da kullanilmis lastiklerde mevcut. alt limit nedir bilmiyorum ama 70 tl ye kullanimis asfalt/enduro lastikleri var.

On janta 17 lik cember orduren varmi aramizda?

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    str250 arka jantı 18" ön jant'da 18" olsası gerekmezmi?

Motosikleti
    bu gibi supermoto degisim olaylarinda isi zor hale sokan on jant. On janti komple degistirmektense , sadece jant cemberini degistirilebilirse asagidaki lastikler kullanilip guzel bi supermoto cikar ortaya, ama on jant telleri kac tanedir? yeni bulunan jant cemberine uyarmi uymazmi bunu denemek lazim.

140/80/17/ 69H Lastik 240,00 TL
    100/90/19/ 57H Lastik 167,00 TL

sahibinden.com da kullanilmis lastiklerde mevcut. alt limit nedir bilmiyorum ama 70 tl ye kullanimis asfalt/enduro lastikleri var.

On janta 17 lik cember orduren varmi aramizda?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02611838/detay

Böyle bir ilan var bakabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol , evet sehir kullanimi icin yapilan modifiyeler guzel, ama on ve arka jantlar halen farkli olcude, 18 ve 21. yani sadece asfalt lastigi takmis sehir icin, tam super moto denmez.

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    str250 arka jantı 18" ön jant'da 18" olsası gerekmezmi?
    haklisin, simdi bende one dikkat ettim.

Peki arkasi 17 olan baska 250 cc lik supermoto donusumu yapilabilecek kross varmi acaba, tedahulden kalkmis veya kalkacak olan modellerden degil ama

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    saol , evet sehir kullanimi icin yapilan modifiyeler guzel, ama on ve arka jantlar halen farkli olcude, 18 ve 21. yani sadece asfalt lastigi takmis sehir icin, tam super moto denmez.

haklisin, simdi bende one dikkat ettim.

Peki arkasi 17 olan baska 250 cc lik supermoto donusumu yapilabilecek kross varmi acaba, tedahulden kalkmis veya kalkacak olan modellerden degil ama
    benim bildiğim mondial ve asya nın var yeni olarak.birde eski skyteam vardı bulunabilirse o olur sanırım...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkese Selam olsun,
    Bu motorun düz yoldaki kullanımı nasil? O alstiklerle asfalt performansı nasil icmelenmesi yol tutuşu son hızı şehir içi kullanımı nasil stabil gide bildiği en yüksek hızı nedir? Anlık yüksek hızlardan bahsetmiyorum hani 110 km hızla 300 km tık demeden calışır gibi birdeğerdeki son hızını soruyorum?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selam olsun,
    1- Bu motorun düz yoldaki kullanımı nasil?
    2- O alstiklerle asfalt performansı nasil
    3- icmelenmesi
    4- yol tutuşu
    5- son hızı
    6- şehir içi kullanımı nasil
    7- stabil gide bildiği en yüksek hızı nedir?
    Arkadaşımdan sürdüğüm kadarını söyleyeyim.
    1- Düz yolda; titreşimli, Sele idare eder rahatlıkta, hertürlü rüzgara açık

2- Berbat-kötü arası. Ancak güç ile sorunumuz yok, sadece frenlemede dikkatli olmak gerek.Ön tekerin büyük olması fren performansını iyileştiriyor. Ancak lastikler virajda veya manevrada çok güzel hissiyat bırakmıyor insanda. Eh doğaldır, hem dişli hende dar/yüksek lastik profili...

3- Büyük dişli oranı ile idare eder ama her vites için en fazla orta devire kadar ivmelenme var diyebilirim, sonrasında çoğu küçük hacimli gibi kesilmeye başlıyor,

4- Bkz. #2. Zaten yumuşak amrtsörlü ve yüksek olması da cabası. Yanlız motor gücünü ve motorun ağırlığını düşündüğümüzde düşük hızlar için çok da sıkıntı yaratmıyor.Sadece lastikten kaybediyor diyebiliriz aslında

5- No commento

6- Şehir içi çok zevkli ve pratik. Hafif, kıvrak, -80 km/h hızlarda araçlara kafa tutabilecek güç(en azından bir 125 lik kadar zorlanmıyor kesinlikle), yüksek olması ve 21" ön jant sayesinde engel tanımıyor cidden(çukur-tümsek, bozuk zemin, kaldırıma çıkmak gerektiğinde ve park edecek yer ararken çok işe yarıyor), tipi güzel. Eğer yakıt tüketimi de biraz daha makul olsaydı bu bütçe için şehir içi kullanımına tam not verirdim.

7- 90~100 arası diyeyim.

(kullanıcılar elbet daha sağlıklı bilgiler paylaşacaktır. Ben sadece kendi gözlemlerimi arkadaşımdan alıp kullandığım ve kendi motorumla kıyasladığım kadar yazmak istedim. Ciddi bir iddiam yok )
    #sürenadam

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımdan sürdüğüm kadarını söyleyeyim.
    1- Düz yolda; titreşimli, Sele idare eder rahatlıkta, hertürlü rüzgara açık

2- Berbat-kötü arası. Ancak güç ile sorunumuz yok, sadece frenlemede dikkatli olmak gerek.Ön tekerin büyük olması fren performansını iyileştiriyor. Ancak lastikler virajda veya manevrada çok güzel hissiyat bırakmıyor insanda. Eh doğaldır, hem dişli hende dar/yüksek lastik profili...

3- Büyük dişli oranı ile idare eder ama her vites için en fazla orta devire kadar ivmelenme var diyebilirim, sonrasında çoğu küçük hacimli gibi kesilmeye başlıyor,

4- Bkz. #2. Zaten yumuşak amrtsörlü ve yüksek olması da cabası. Yanlız motor gücünü ve motorun ağırlığını düşündüğümüzde düşük hızlar için çok da sıkıntı yaratmıyor.Sadece lastikten kaybediyor diyebiliriz aslında

5- No commento

6- Şehir içi çok zevkli ve pratik. Hafif, kıvrak, -80 km/h hızlarda araçlara kafa tutabilecek güç(en azından bir 125 lik kadar zorlanmıyor kesinlikle), yüksek olması ve 21" ön jant sayesinde engel tanımıyor cidden(çukur-tümsek, bozuk zemin, kaldırıma çıkmak gerektiğinde ve park edecek yer ararken çok işe yarıyor), tipi güzel. Eğer yakıt tüketimi de biraz daha makul olsaydı bu bütçe için şehir içi kullanımına tam not verirdim.

7- 90~100 arası diyeyim.

(kullanıcılar elbet daha sağlıklı bilgiler paylaşacaktır. Ben sadece kendi gözlemlerimi arkadaşımdan alıp kullandığım ve kendi motorumla kıyasladığım kadar yazmak istedim. Ciddi bir iddiam yok )
    Eyvalla sen yazarken fark ettim bir konu atlamışım ortalama yakıt tüketimi nedir?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvalla sen yazarken fark ettim bir konu atlamışım ortalama yakıt tüketimi nedir?
    Ay don noooo... Yani bilmiyorum Ama arkadaşım çok şikayetçiydi. 4~4.5 arası yakıyor diye. Sonraları galiba bir ara 5 i felan gördü artık isyan ediyordu resmen Ama karb. yada hava filtresi vs, bir yerde ayarsızlık olduğu kesindi, normal olamaz yani öyle bir tüketim...
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400

Dediğim gibi, normal olamaz. o yüzden dikkate alma benim yazdığımı Birazdan kullanıcılar dökülmeye başlar.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)