Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    açıkçası apaçilikle bağlantılı bir durum görmüyorum o gün sadece yokuş aşağı motor körelmesin diye 2 defa son hızı zorladım o da çok kısa ama gün boyunca sürekli 80lerde gittiğim için dayanamadı garibim benden önceki sahibi günde 5 km ve ortalama 40la gideceği güzergahta idi. adam olacak bu motor olacak :D

yakıt ortalama 3.5 litre yakarken 3 litreye indi ilk ölçüm baya iyi bakalım diğer zamanlarda nasıl olacak

ayrıca dün bi dönüşte ayaklık yere sürttürerek döndüm lastiklerin maşallahı var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Xmax 400
    açıkçası evim çekmeköyde. nereye gitmek istesem mutlaka şile yoluna çıkıyorum o yüzden 80 bile az geliyor sabredip basmıyorum zorlamıyorum orası burası patlamasın diye gel gör ki dediğin gibi 3.5 litre ortalamam var. şu katalizörde galiba az daha indirecek ama 3.5 litreyi cidden abartı bulmamak lazım sonuçta vites yok devir ayarlanamıyor olur bu kadar makul görmek lazım deidğin gibi 50-60lar beni kurtarmaz hiç sabredemem 155 beygirden buralara indim o da iettden kurtulmak için daha da sabredemem

Motosikleti
    Xmax 400
    bu motor hakkında ufak bir video hazırladım merak edenler izleyebilir

https://www.youtube.com/watch?v=_qiPXUi9-JY
    Sokollu ve yugu bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 150 mash
    merhabalar ben 3 aydır 150 mash kullanıcısıyım 1000 km yaptım 9700 km oldu alalı 1000 km yapmama rağmen oldukça acememi ve cahilim teknik konularda bir sorum olacak arkadaşlar kışında kullanmayı düşünüyorum motoru kış lastiği takmalımıyım ve ne marka önerrsiniz ben aşağıdakilere baktım yalnız ön lastik yada arka lastik yazanlar var onlastik denilenler arkaya takılmıyor mu cunku aynı markanın arka lastıgı yok

http://www.lastikal.com.tr/Metzeler-130-60-13-53L-TL-ME-7-Teen-Scooter-Lastigi
    http://www.lastikal.com.tr/Pirelli-130-60-13-53L-TL-Evo-22-Arka-Scooter-Lastigi
    http://www.lastikal.com.tr/Metzeler-130-60-13-53P-TL-M-S-Feelfree-Wintec-on-Scooter-Kis-Lastigi
    http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas-130-60-13-sc500-tl-scooter-motosiklet-kis-lastigi-uretim2015-pmu6037
    http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas-130-60-13-sc500-tl-scooter-motosiklet-kis-lastigi-uretim2015-pmu6037
    http://www.lastikdeposu.com.tr/metzeler-130-60-13-feelfree-wintec-m-c-60p-rainftl-ms-on-motor-lastigi-pmu3272
    http://urun.n11.com/lastik/michelin-power-pure-sc-2ct-13060-13-ucretsiz-kargo-P77447250
    http://www.sanalpazar.com/irc-130-60-13-scooter-4-mevsim-lastik/i-45790383
    http://urun.n11.com/lastik/unilli-13060-13-tubeless-lastik-un-511-P86021588
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-michelin-130-60-13-power-pure-sc-2ct-ucretsiz-kargo-151828969/detay
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Şiitt Kimse yokmu

Motosikleti
    Xmax 400
    dostum bende bu motorla 3000 km yi devirdim. alır almaz michelin power pure aldım. kuru havada zaten mükemmel. yağışlı havada da fena değil. tavsiye ederim. araştırırken en makul bu gelmişti. tanesini 150den almıştım. bir önceki sayfada fotoğrafları da var. su kanalları felan bol yağmurlu havada da iyi

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Cevabin icin tesekkurler. Peki sitelerde on lastik arka lastik yaziyor biz boyle sadece on yazanlari arkaya tekere takamazmiyiz.
    Birde kis lastigi neden almadin soguga dayaniklilik acisindan diyorum yoksa karda gidecegimiz icin degil tabi

Motosikleti
    Xmax 400
    ön ve arka bizde aynı ebat o yüzden aynısından 2 tane alabiliyorsun.

karda kullanmayacağım için sorun yok. az önce karda kullandım gerçi. yoğun kar olan yerler hariç patinaj çekmedi hiç. düşmeden de gelebildim nihayet :D yokuş aşağı insem kesin düşerdim ama hep yokuş yukarı denk geldi şanslıydım

yağmur performansı fena değil hafif hafif deniyorum viraj yaparken hiçç kaymadım. sadece ani frende arada kayma yaptı o kadar

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Bilgiler icin saolasin

Motosikleti
    Xmax 400
    rica ederim ne demek

fikir alışverişine her zaman hazırım.

ne kadar yakıyo seninki? benim normalde 3.5 litre yakıyodu 100km de ama bu son depode nedense 3 litrenin altına indi. depoyu fulleyince anlicam tam olarak ne yaktığını. 140 km oldu ve 150yi galiba görecek o depo

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Ben bi hesap yaptim 13 krs yakiodu yanliz dogrumu yaptim hesabi supheliyim bi bidon aldim 5 litre benzin alip koyup deneyecegim bitene kadar tabi ben biraz atik suruyordum ne yaktigini hesaplarken simdi normal suruom hem kis hemde gereksiz diye

Motosikleti
    Xmax 400
    13 kuruş yaktı ise cidden iyi rakam.
    hesabı ben şöyle yapıyorum. depoyu fullüyorum. sonra kaç km ise not alıyorum. sonra tekrar depoyu aynı yere kadar fullüyorum ve kaç km gitmiş ona göre hesap yapıyorum

hatta telefonda uygulama var motoru aldığımdan beri aldığım her yakıtın ölçümü var

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Bende oyle yaptim bide araya indirim zam felan 3 bilinmeyenli denklemden daha zor oldu hesaplamak o yuzden guvenmedim yalniz ben tabi anlamiom ama motordan arabalar 18 krs yakio bizim motor 13 motorlarin az yakmasi gerekmio mu yoksa bizim bindigimiz motor 1.3 felan da yarisini gizlio mu bu arada 2013 model benim motor . Bugun biraz calistirip isinsin dedim 4 gundur karda yatio .sonra dayaanamadim kar ustunden gitmeye calistim sadece kar varsa hemen patiye dusuo ama az kar az da yeri gorunce gidio kereta =) . Bende michelin alicam insallah bu kar kalkarsa tabi

Motosikleti
    Xmax 400
    bizim bu scooter açıkçası biraz fazla yakıyo 12 kuruşlarda olmasını beklersin ama malum arabada nasıl otomatik fala yakıyor bunda da o misal o yüzden çok görmüyorum

bende karda çok kısa mesafe kullandım acayip kayıyo ama eğleceli :D

michelin tavsiye ederim cidden acayip memnunum ben. ısınınca ve kuru havada muhteşem ıslak eminde viraj yapmıyorum o yüzden bilemiyorum ama hiç kayma yaşamadım

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Sanirim bu lastik yaz lastigi neden kis lastigi tercih etmedin bu arda facebookda grup acmissin gordum

Motosikleti
    Xmax 400
    açıkçası tam yaz lastiği diyemeyiz çünkü su kanalları çok

kuru hava performansı cidden süper. dün merak ettim yerler ıslakken biraz slalom yaptım saçmalamadı hiç. çok yatırmadım ama ani bi manevra yapmak zorunda bile kaldım dedim bunda kaymadıysa daha da kaymaz galiba sadece sert frende durmaya yakın arka kayabiliyor o da ağırlık arka tekerde azaldığı için ki zaten her motorda oluyo ben gayet memnunum açıkçası bu tekerden

face grubu bence lazımdı bazen görüyorum mash ama hiçbir topluluk yada buluşma görmedim belki yaparız az sayı artarsa

bugün bi mash gördüm vaktim pek yoktu konuşamadım ama çekmeköyde aile sağlığı merkezinde beyaz idi. öyle bir çalışıyordu ki içim acıdı kimbilir ne sorunu var motorun. sonra gittim sarıldım benim motora sen böyle olma dedim :D

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Lastik baya iyi anlattigina gore bende ki lastigin ne marka oldugunu bole bilmiom ama bikere 30 la giderken kaydim 5 mt suruklndim viraj donuyordum allahtan bise olmadi bide ehliiyet sinavina gidiodum
    Takinti olmus sende temiz motora binmek hos herkesde olur bendede basladi bise bilmedigim icin ustaya goturdun ne bozuksa bak dedim biseler yapti
    Ben buyukcekmecedeyim burada 4-5 mash gordumusumdur. Baya var aslinda ama bakim yapan arsstirsn kac kisi

Motosikleti
    Xmax 400
    ben tecrübeme çok güvenmiyorum o yüzden bizi yere tutan en iyi ve en önemli etken lastik. bu yüzden araştırdım ettim ve power pürede karar kıldım ve cidden düşük hızda dönüşte ayaklığı yere sürterek döndüm oha dedim :D önceki daha büyük cc motorlarımda 250 ve üstü :D 60la döndüğüm keskin virajı bununla 70le döndüm tamamen lastiğe güvenmekten oldu. diğerlerinde lastikler daha eskiydi. virajı aslında o motorların daha iyi olmasına rağmen çekiniyordum. bence lastiğe vereceğin paraya hiç acıma

yok ya temiz motora binmek takıntı değil. mesela geçen yağmurda kullandım ve bugün temizlemedim böyle pis pis dolaşıcam :D benim için önemlisi yolda bırakmasın sesi düzgün olsun orasında burasından anormal sesler gelmesin. sonuçta canımızı taşıyo

Büyükçekmece belediyesinde 1.5 sene çalıştım arasıra gelirim yine oralara ama bu mash ile oralara gelmem motorun gelemeyeceğinden değil. alışmışım oraya çekmeköyden yarım saat yada 40 dk civarı gelmeye bununla nasıl sürer düşün bi :D 80le bitmez o yol bana :D

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Evet lastik cok onemli ben lastige guvenmedigim icin motoru hic yatirmiyorum cunku bi kere dusurdu daha yemio hatta bazen viraji donemicek seviyelere geliorum motoru virajda yatirmadigim icin.

Ben bi yeri arayip sordum adam yilini bilmiom dedi abi dedim nasi bilmion 2015 deil midir dedim haa 2015 dir dedi ama hangi ay bilmem dedi bende 2015 olsunda dadim ayini bosver dedim sonra kargo ile yolla diyecektim sonra başına bir şey gelir mi diye sordum geri alır mısın diye sordum olmaz dedi yani geri veremediğim için kargo işi yalan oldu bende Bahçelievler gidip satın alacağım Sanırım. sen nerden almıştın lastiği ?

Aynen ses gelince ben de rahatsız oluyorum dediğin gibi can taşıyorum En azından böyle şeyleri düzeltmek lazım sonra Allah'a emanet zaten

Ben de iki buçuk yıldır Çekmece'deyim Dediğin gibi çok uzak orası bugün Bakırköy'e gittim Havalimanı'na baya sürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Bir de söylemeyi unuttum dün Alışveriş merkezindeyim alt geçitten geçiyorum orada yıkamacı varmış Ondan akan sular yolu geçmiş Ben de geçerken fren yapmıştım farkında değilim kaygan olduğunun ön lastik arka lastik kayıyor zor zaptettim motoru Tabi motor ne ne yapsın yolda yürürken bile ayakkabı kayıyordu az daga kapaklaniyordum

Motosikleti
    Xmax 400
    cbr 250 ile 80le giderken virajda yatıp düştüm ama bu motorda şu an çok daha fazla yatabiliyorum ve daha güveniyorum lastik için cidden kıy paraya acıma

evet yılınada dikkat etmek lazım eski lastiği satarlarsa pek manası olmaz. ben kadıköyde buz motordan aldım ve yine orada taktırdım. 300 lastikler. sökme takma balans ile beraber bi 70 lira daha aldılar.

ara yollarda gitmek sorun değil de e5 e felan çıkınca 80 yetmiyor daha bassanda motor dağılır diye pek güvenli gelmiyor bana. bu motorun amacı zaten kısa mesafeleri katetmek otoyollarda yardırmak değil. he bu arada arada bi hafiften gaza yükleniyorum körelmesin diye şöyle 5-10 saniyeliğine 100-110 görüyo kerata hızlanması idare ediyo açıkçası

geçmiş olsun iyi atlatmışsın ıslak zemin durumunu aynen katılıyorum kuru havada giderken bi an ıslak zemine geçince kesinlikle kayma olasılığın yüksek az bi mesafe kontrol etmek gerekiyor sonra devam yine

ben yolda en çok çukurlar ve su geçişleri ıslaklık gibi şeylere dikkat ediyorum

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)