Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    150 Mash kullanıcısıyım, şu anda 2800 km de ilk sahibiyim. Bursa - Kütahya ve Bursa - Edremit arası yolculuklarım oldu. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yakıt şu anda 100 km de sabit 85 km hızla gidince 3,2 litre harcıyor. Tek şikayetçi olduğum konu lastiklerdi ve 1800 km de 2 adet Sava MC20 Monsum lastik taktırdım. Yol tutuş süper ( ıslak zemin dahil, vibrasyon bitti ve frenleme dahada mükemmel oldu. İyi lastik takılmış bir Mondial Mash' ı kesinlikle tavsiye ederim. Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    merhaba arkadaşlar. bir scooter lazımdı bana baktım ettim 4 japon harici düşününce bu motor hoş geldi gözüme ama zaman zaman sorun yaşayanlar çıkmış. birazcık önyargım var fakat sanırım 2011 model bir tane alıcam. niyetim uzuuuun yıllar kullanmak sizce uzuuuun yıllar götürür mü gayet iyi bakacağımdan herşeyini düzenli yapacağımdan şüphe yok

2011de almış ve hala kullanan birisi var mı acaba yorumlarını dinlemek isterim

Motosikleti
    Xmax 400
    ve dün birtane motora bakmaya gittim ve anlaştık yarın satış olacak. daha önce hiç mondial sahbi olmadım ve kullanmadım bakalım neler olacak ama dün başıma gelen ilk olayı paylaşayım

motoru çalıştırdı arkadaş sonra gaz verde sesini dinleyelim dedim bide o ney nasıl bi zırıldama nasıl bi gürültü noluyo dedim. eğildim dinleyeyim nerden geliyo diye. sonra baktık ki sağda solda ufak yaylar küçük kelekpçeler var. toplamda 4 tane bulduk. hepsini tuttuk diğer arkadaşta gazı verdi ve hiç zırıltı kalmadı böylece motor içime sindi yoksa büyük tereddütüm vardı.

alınca onları çözerim bir şekilde artık tamamen bi elden geçirmeyi düşünüyorum
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    2 ay kullandım, çok memnundum. Çatalca, Ormanlı vs. uzun yol yaptım (1 günde yaklaşık 350 km) ve hiç üzmedi beni. Daha geçen hafta sattım vitesliye geçmek için. Söylenenlere inanmayın, sağlam motordur.

Motosikleti
    Xmax 400
    bende bugün 2011 model 18binde olan motoru ilk sahibinden aldım. Grenajlar cidden çok temizdi beğenip aldım. bakımlarını aksatmadan yaptırdığını söylemişti fakat bugün yaptığım bakımda öyle olmadığını gördüm

hava filtresinden başladık. bildiğin çamur katmanı oluşmuş üzerinde :D yıkayıp kurulayıp geri taktık ama bi ara yenisini alıcam artık ömrünü tamamlamış gibi

yağ değiştirdik baya yoğunlaşmıştı yani bi 4000km rahat gitmiş gibiydi ama ben her 1000 ya da 1500de bir değişicem sanırım. motül 10 40

buji. tamamen yok olmak üzereymiş :D onuda değiştirttim.

kayışada baktık çatlamalar vardı dedim değiş şunu :D

sonra gel gelelim gaz verip kaldırırken önce bağırıyordu sonra kavrıyordu. dedim bunda bi sorun var şunada bak. açtı baktı debriyaj setinde kırık var çok saçma bunlar dedi. dedim onuda değiş sonra aldım bi turladım ooo ne kadar güzel

bunların hepsini 175 liraya yaptırdım fakat motorun gidişinden sesine kadar acayip fark etti.

bakalım ne kadar süre böyle güzel gidecek.
    sırada 2006 yılından kalma lastikleri değiştirmek var gerçi jantta da hafif bi yamukluk var onu ve balatalarıda değişicem. çin malı demeyip aslan gibi bakıcam bakalım nasıl karşılık alıcam.

bugünkü kullanım sonucu gözlemlerimde ise çok rahat buldum. geniş selesi konforlu açıkçası memnunum. sadece şile yolunda yoldaki çukurlardan tümseklerden geçerken çok hissettirdi o kadar

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi yaptığın masrafları düşününce verdiğin para çok komik kalmış

Güle güle kullan.

Yağ için Motul, Ipone yerine Castrol veya Eni kullansan da çok randımanlı olur. Castrol'un scooter için ürettiği yağlar var 25 TL sanırım ve çok fark ediyor, sessiz titreşimsiz ve düzgün rölanti .

Ben aklıma geldikçe sana tüyo misali yazarım şunlar oluyor dikkat et filan diye.

Şile yolunu bir de beraber yapalım

Motosikleti
    Xmax 400
    suzukiden vazgeçme sebebim bu idi çünkü 2008 model civarı bakıyordum ve aynı masrafları eminim onlara da yapacaktım. bu yüzden bi nevi döndüm de diyebilirim

bir dahaki seferede castrol deneyeyim madem ama cidden motorun sesi en az yarıyarıya kesildi tamamen tereddüt etmeden bunu söyleyebilirim.

satan kişi 1 depoyla 120km gidiyorum ya ne çok dyodu ama o filtreyi gördükten sonra motorun çalıştığına şükrettim ben :D şimdi 220 km gider diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

bugün trafik sigortasını yaptırdım. en uygun herkesin söylediği gibi demir sigorta çıktı. 395 liracık.

1 sene üzerinde hiç motorum olmadığı için hiç indirim uygulatamıyorum bakalım seneye de hala kullanıyo olursam indirimi alırım artık galiba :D

Motosikleti
    Xmax 400
    ilk yakıt ölçümümü yapabildim

103km de 3 litre yaktı. bunun 20kmsinde bakımsız hava filtresinin çamurlu bujinin bitik olduğunu düşünürsek bundan sonraki ölçümümde 3 litrenin altına ineceğini düşünüyorum

Motosikleti
    Xmax 400
    marşa basıyorum fakat çok geç alıyor bi 6-7 saniye sonra. hatta bir keresinde almadı ayak marşı ile çalıştırdım.

aldığım kişi 3 hafta öönce akünün boşaldığını ve takviye ile çalıştırdığını söylemişti. sanırım aküyüde yenilemem gerekecek.

baktım da az önce abusun 12v 7 amperlik aküsü var.
    daha önce büyük motorumdan bildiğim kadarıyla yuasa baya iyi bi marka idi bunada o markadan mı alsam acaba. fiyatı 70 lira civarı imiş ama bu motora o kadar iyi almasamda olur galiba sonuçta tüm ışıkları led değil mi?

akü konusunda öneri alabilirim

Motosikleti
    Xmax 400
    dün motoru zenn motora bıraktım. janttaki yamuğu düzelttirip lastikleri michelin pure olarak değiştireceklerdi.

bugün telefon geldi ön rulmanlarda dağılmış değiştirelim mi dediler. sorduğun kabahat vur neşteri dedim

gittim aldım motoru baktımda yakışmış sanki dedim

aldım alalı motorda bildiğin değişim rüzgarları esmeye devam ediyor. yaklaşık 400 liraya mal oldu hepsi. aldığımdan beri 600 lira gitti diyebilirim motoru adeta 0ladım hala bir kaç eksiği var ama umarım herşeye değer

ewe geldiğimde 50km yl yapmıştım. lastik sıcacık ve yumuşacıktı. dedim tamam güzel seçim olmuş ben bunla iyi yatar kalkarım yalnız anlamadığım birşey var nedense frenler neredeyse tutmuyo gibiydi acayip değişiş bunu anlamadım. bide balataları mı değiştirsem ne yapsam

Sokollu bunu beğendi.

Abi o kadar değişiklik yaptın 600 TL bir şey değil, bi lastik takımı 700 Tl 250 cc motorlarda biliyorsun.

Zenn motor'a bir kez gitmiştik işini iyi yapıyorlar, rulman da çok önemli ihmal ediyoruz hep.

Lastik biraz kendine gelsin frenleri sonra yine değerlendirirsin.

Motosikleti
    Xmax 400
    evet frenlerin neden tutmadığını anladım

frenler aslında tutuyordu da lastik yeri tutmuyordu

300 km yol yaptım ve yol tutuşundan acayip memnunum daha önceki motorlarımda yatmadığım kadar yatıyorum şu an yeni lastikler viraj yapmakta ayrı keyifliymiş

bugün hava filtresi almak için ümraniyede servise gittim elimizde yok pazartesi gelecek dediler afalladım kaldım :D koltuk kilidini de değiştirecektim o da ellerinde yok. sonra düşündüm de bu motorun hiçbir yeri bozulmamalı sanırım :D en kısa servis süresi 1 hafta olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Xmax 400
    bir sorum var.

amortisörler bence pek iyi değil. daha iyi performans yada bakım için ne yapılabilir ?

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Arkadaşlar selamlar 0 150 Mash kaç kilo'ya kadar taşır 130 kg olan beni taşır mı : )))

Motosikleti
    Xmax 400
    ben 75im eşimde 65 civarı ediyoruz 145 çekmeköy Üsküdar Kadıköy baya geziyorum

çekişte bi problem yaşamıyorum. 80e kadar felan rahat çıkıyo. daha üstünü hiç zorlamıyorum motoru uzun vade dökülmeden kullanmak istediğim için

şimdilik 800 km oldu bi sorunu çıkmadı. aldığımda 4 litre yakıyordu bakımlarını yaptım 3 litreye kadar indirebildim şimdilik

Motosikleti
    Xmax 400
    şimdi araştırdım ettim ama yağ konusunda tam sentetik ve yarı sentetiği çok çözemedim. büyük hacimli motorlarda tam sentetik kullanmak lazımmış anladım

10 40 yağ almam gerektiğini de anladım ama yarı sentetik mi alsam ne yapsam
    daha önceki motordan kalma tam sentetik yağı koydum koydurdum ama bu iyi olmaz dedi. şu sentetik olayına biriniz girebilir mi

baktımda adama verdiğim yağ MOTUL 3000 10/40 mineral yağ imiş

Motosikleti
    Xmax 400
    bu arada yakıt ölçümü yaptım.

depoyu doldurup aynı gün depoyu bitirdiğimde yani uzun yol yaptığımda 100 km de 3 litre yakıyor.
    depoyu doldurup 5-6 günde bitirdiğimde 100 km de 3.5
    depoyu doldurup 10 gün ve üzerinde ise 100 km de 4 litreyi gördüm

her biri en az 2şer defa denendi sürüş tarzım hep aynı en fazla 80i görerek ve hiç tam gaz yapmadan kullanıyorum.
    sanki daha az yakabilir ama seri uzun yolda 3 litre yeterli bence

Motosikleti
    Xmax 400
    uzun zamandır yazmıyorum. 1.5 geçti. 1300 km yol oldu. ekstradan bir sorun hiç çıkmadı. ayrıca lastiklerin performansından memnunum baya. az daha zorlasam sonuna kadar yatıcam da şansımı da çok zorlamim diyorum hani

Motosikleti
    Xmax 400
    motoru alalı oldu bana 1800 km neler olup bittiğini paylaşıyorum gördüğünüz gibi.
    geçtiğimiz günlerde biraz yol yaptık 100 km 1 günde yaptım yalnız 3 defa zorlayıp 105e kadar çıktım kısa süreli olsada.
    artık tam eve gelmek üzere iken egzostan ses yükselmeye başladı dedim eyvah egzozu kaybettik.
    neyse dün götürdüm servise baktılar ettiler katalizör lastiği patlamış bunu iptal ediyorum dedi. aldı parçaları kesti etti artık daha az yakar seste gitti dedim peki diye çıktım servisten. yakıt ölçümümü yarın yapıcam yakıt aldığımda ama motor sanki şimdi daha bi rahat çalışıyo.
    eskiden 60ta biraz zorlandığını farkediyodum şimdi 70te aynı his var. ama çevre düşmanı bi motor oldu artık
    Mexico bunu beğendi.

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alalı oldu bana 1800 km neler olup bittiğini paylaşıyorum gördüğünüz gibi.
    geçtiğimiz günlerde biraz yol yaptık 100 km 1 günde yaptım yalnız 3 defa zorlayıp 105e kadar çıktım kısa süreli olsada.
    artık tam eve gelmek üzere iken egzostan ses yükselmeye başladı dedim eyvah egzozu kaybettik.
    neyse dün götürdüm servise baktılar ettiler katalizör lastiği patlamış bunu iptal ediyorum dedi. aldı parçaları kesti etti artık daha az yakar seste gitti dedim peki diye çıktım servisten. yakıt ölçümümü yarın yapıcam yakıt aldığımda ama motor sanki şimdi daha bi rahat çalışıyo.
    eskiden 60ta biraz zorlandığını farkediyodum şimdi 70te aynı his var. ama çevre düşmanı bi motor oldu artık
    Aynı durumda bizim abi de motoru zorlarken egsoz muhafaza düşmüştü sanırım

Tescilli apaçi oldun artık abi Yakıtta farkedilir bir oynama olacağını zannetmiyorum.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)