Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bizim motorlar 16~17 hp ve onlar bile geçer not aldı tüm kullanıcılardan. Torku iyi hissettirdikleri için sanırım tüm Xtreme kullanıcıları memnun. Gücü de idare ediyor işte...

Rodajın fabrikada yapılmış olması felan söz konusu değil tabi bu tarz motorlarda yani motor iyi güzel, kaliteli felan ama tam bir special değil. CRF-R, YZ-F, KX-F gibi aşırı sıkıştırma oranlarına sahip, 250cc ~40hp olan motorlar için geçerlidir o rodaj muhabbeti muhtemelen.

Koltuk muhabbeti çok tanıdık geldi. ama halledilmeyecek bişey değil.

Dişlileri saymanız iyi olmuş ama yanılmıyorsam dişlilerin üzerinde de yazıyor olması gerek. Bizimkilerde yazıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    gençler bi sorum olacak. ben uzun zamandır bizim hava filtresinin kutusunun gereksiz olduğunu ve motorun gaz tepkisini azalttığını düşünüyorum. ktm lere bakınca onlarda da hava filtresinin kutusu yok (google a ktm airbox yaz görsellerde bol bol örnek var). Sonuç olarak o kutuyu çıkardım şu an hava filtresi açıkda. Daha test sürüşü yapmadım, birazda tırsıyorum fakir karışıma sebebiyet verebilir bu durum diye. Siz ne düşünüyosunuz, kutuyu iptal eden oldumu, çıkardıktan sonra karbüretöre hava ayarı yapmak gerekirmi? bi yardımcı olun

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    hava filitresi kutusu rodaj bittiğinde çıkartıyorsun bende bilmiyordum tamirci çıkardığında ben geri almıştım şimdi saksı altı gibi duruyor ktm lerdede var rodaj bittiğinde çıkartılıyor bende pazar gecesi muğlaya iş için gittim mehmetle buluştuk motora binme cüretinde bulunmama rağmen binemedim mehmetin tüm ayarları sonda bide koltuk ta orjinal koltuk olunca tam olarak üstüne tüneyememektan dolayı kendi testimi gerçekleştiremedim yazıları çok güzel kapattımış motor çok temiz ilk günki gibi sm ile enduro arasındaki fark lar teker farkıından dolayı benimkinin ön kısım daha yüksek orjinla selesi çok fıyakalı ama esnemesi yok benimkinin sesi öküz gibi çıkıyor anlamadım onu 14 880 km de olduğundanmıdır nedir bir şey daha farkettim artçı olduğumda benimkisi gibi en alt seviyede olmadığı için amartisörü daha bir yayalanaıyor oda keyifli .@poticim bu gaztelini buldun tamam da şu egzos borularını ve granajlarınıda bulrusan tam olucak ki gaz teli bir şekilde uydurulur

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler bi sorum olacak. ben uzun zamandır bizim hava filtresinin kutusunun gereksiz olduğunu ve motorun gaz tepkisini azalttığını düşünüyorum. ktm lere bakınca onlarda da hava filtresinin kutusu yok (google a ktm airbox yaz görsellerde bol bol örnek var). Sonuç olarak o kutuyu çıkardım şu an hava filtresi açıkda. Daha test sürüşü yapmadım, birazda tırsıyorum fakir karışıma sebebiyet verebilir bu durum diye. Siz ne düşünüyosunuz, kutuyu iptal eden oldumu, çıkardıktan sonra karbüretöre hava ayarı yapmak gerekirmi? bi yardımcı olun
    Neredeyse 8000 km dir "open-box" geziyorum, o yüzden biraz güldüm bu soruya Tunç daha önceden açılamıştı, servis rodajdan sonra çıkarttı diye. Ben de karşı çıkmıştım ama sonradan çok kapalı olduğunu farkettim ve çıkarttım kapağı. Yakında asıl dışarıdaki plastik yan kapağı da kesip ızgara tarzı bişey ile kaplamayı düşünüyorum, havayı direk hava filtresine yönlendirecek şekilde.

Kutuyu çıkartınca motor öküz gibi böğürmeye başladı Egzoz değil motorun sesi doğrudan duyulur oldu(karbüratörden geçip geliyor sanırım). Mehmetin kapağı duruyordur muhtemelen, o yüzden sessiz gelmiştir. Kutuyu çıkardıktan sonra hava ayarı gerekeceğini sanmıyorum, ben yapmadım. Çekişte de hafif bir rahatlık oldu, öyle aman aman değil. Ama kutu kapalıyken rodaj dönemlerinde felandım, motora çok alışamamıştım. Çok da zorlamıyordum. O yüzen o zamanlar nasıl gidiyordu, şimdi nasıl gidiyor çok sağlıklı bir kıyaslama yapamıyorum.

Buarada hava/yakıt ayar vidası karbüratörün ön-alt tarafında

@Tunç.can Bulacam onları da, egzoz zor ama plastik aksam muhtemel... Bu arada da bizim orjinal gaz telini küçümseme sakın, Allah işinizi düşürmesin o bölgelere

Herşey bir orjinal, bir acayip, bir kendi havasında bu motorun, kolay kolay parça uymuyor anasını satayım, bir modifiye yapalım dedik hala uğraşıyoruz, bakalım...
    #sürenadam

Motosikleti
    bindik bir alamete gidiyoruz keramete

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Mercekli zenon takan var mi

Ben mercekli bi zenon hem de su gecirmez led sis siparisi verdim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercekli zenon takan var mi

Ben mercekli bi zenon hem de su gecirmez led sis siparisi verdim
    Tak da görelim, Herşeyi devletten beklemeyin

Bende ufak ledler var dikkat çekmek için.
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bi tek bendemi takılıymış bu kapak :D

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Gappak nedir lo ?
    ben ellemedim ben bileme eşim bilir
    karbüratöre toz toprak dolar olum o zaman

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yavurcum süngeri sök demedik, ne tozu toprağı dış plastik grenaj da duruyor. Sadece süngerin üzerini örten bir kapak var, tel ile tutturulmuş. O çıkartılıyor işte...

e_trkuz, çıkart çıkar, bizim motorlar 33 hp oldu bak

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    polat şu dediğin parçanın resmini çek bakem, benimkinde varmıydı hatırlayamadım
    birde şu avatarda motosikletin markasını herkes başka yazmış la

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ne yazsın meselam

http://www.mondialyp.com/parts/main_page_01/yedek_parca_urunleri.php?urun_id=15301601&kat_id=C ROSS&parcakatid=GRM1-10051-642

Buradaki 6 numaralı gördüğün şey, tel ile sarılmış plastik kapak. O kapağın altında süngerimiz mevcut hacılar...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    polat sen karbüratörü değiştirdin mi ?

Motosikleti
    e_trkuz formdan baya bir geride kalmış sanırsam bu arada mondial bizim keçelerin olmadığını söylemiş komple amortisörü kakalamaya çalışıyor ne yapsak artık topluca bir davamı açsak mondiale kopan yağ ölçüm çubuğu arka stop far yok ellerinde :D oscarı ellerine vermek istiyorum mondiale bu sinirle bizim erçin ustaya gittim ne yaparız diye sorun etme burda bulamasak bile nette buluruz bilemedin 3 5 günde gelir dedi içimi ferah etti

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e_trkuz formdan baya bir geride kalmış sanırsam bu arada mondial bizim keçelerin olmadığını söylemiş komple amortisörü kakalamaya çalışıyor ne yapsak artık topluca bir davamı açsak mondiale kopan yağ ölçüm çubuğu arka stop far yok ellerinde :D oscarı ellerine vermek istiyorum mondiale bu sinirle bizim erçin ustaya gittim ne yaparız diye sorun etme burda bulamasak bile nette buluruz bilemedin 3 5 günde gelir dedi içimi ferah etti
    bayadır takip etmiyorum. siz bu ufak tefek parçalara niye bukadar takıyosunuz. aşağı yukarı motorun bütün parçaları bi şekilde bulunabiliyo.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @e_trkuz yok hacım hala değiştiremedim, gaz teli sorun çıkardı, şimdi gaz teli ayarlamaya çalışıyorum, büyük ihtimalle sanayide ufak bir müdahale gerekecek tele. Ondan sonra sabitleyecek biyer bulmam lazım karbüratör üzerinde. Ama zafer yakındır

Parçalar bulunuyor tamam da bizim senin gibi ustamız yok ki götürüp bırakalım adam parçayı ayarlasın. Breta marka frenlerin modelini tam deşifre edemeyince netten sipariş geçemedim mesela. Birtane "ustaya" gittik, şuna uygun ebc balata bul dedik, aldı balatayı aradı taradı bulamadı. Eve gittim epey uğraştım kendim buldum. Burada işler böyle malesef, öpmek isteyen usta çok ama yardımcı olmak isteyen az... Şimdi de amortisör keçeleri çıktı, elbet uygun bir model vardır ama keçeleri elime alıp gezecem buna uygun olan bişey sizde var mı diye. Hani ebayden felan getirtip kendim değiştiririm sorun değil ama bize marka-model kodu felan lazım işte

@Tunç şu ustana sor da bizim amortisör keçelerini de tespit etsin bir hayrına...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    vm34 mü karbüratör?

Motosikleti
    valla 2 hafta sonra ustanın ellerine bırakıcam bakalım tabi fırsat bulursam onlarda işi çöze bilrse zaten kodları numaraları alıcam birazdan da mondiale mail düzeceğim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 2 hafta sonra ustanın ellerine bırakıcam bakalım tabi fırsat bulursam onlarda işi çöze bilrse zaten kodları numaraları alıcam birazdan da mondiale mail düzeceğim
    Yok sen hep böyle diyon, fren balatasında da almayı unuttun kodları

@e_trkuz TM33. VM serisi komple 2 zamanlılar için. 4 zamanlılara da kullanılıyor ama normalde 2zamanlılara göre jet ayarları vs olan seri VM serisi. Ama Fiyatı çok daha uygun olduğu için birçok kişi VM34'ü kullanıyor 4 zamanlı 250 lik makinelerde
    #sürenadam

Motosikleti
    ulen ne adi adamsın poti okadar kodunu çıkartmak için resimden kod çözmey çalıştık onu da geç ön bilyelerin marka mıodel seri numaralarınıda vrdm di

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)