Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba cumartesi kısa bir gezinti yaptım motor bu arada 6500km oldu maşallah diyelim duymasın.hiç servise gitmedi garanti iptal bakımları bana aittir.ne buji ne karbüratör subap ayarı hiç bir yerine ellenmedi ayar yapılmadı.yakıtını ölçtüm desem yalan olur öyle ahım şahım bir yakıt tüketimi yok performansıda gayet iyi sınıfına göre, seleyi biraz daha geniş yapsalarmış dahada güzel olacakmış(heleki artçı için)bikaç foto çektim buyurun..
    ...[IMG][/IMG]
    burdurlu1985, Ziya10, turkish39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin 2000 bakimina goturecegim. Bu bakimda hangi ayarlari soyleyeyim ustaya. Bu motorun neresi bozukta bu kadar cok yakiyor. En son fabrikayi arayacaz herhalde
    Hiç sübap ayarı yapıldı mı fazla sıkılmış olabilir. Hava rölanti ayarı bozuk olabilir. Buji uyumsuz veya yıpranmış olabilir. Depoda kaçak olabilir.
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Nasip olursa bu aksam üstü motoru almaya gidiyorum gri renk
    Sigorta plaka cıkıncaya kadarda binmiyecem en mantıklısı bu
    utkan35 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bende resim atacam özendim

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    COMTAN, utkan35, dcb86 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasip olursa bu aksam üstü motoru almaya gidiyorum gri renk
    Sigorta plaka cıkıncaya kadarda binmiyecem en mantıklısı bu
    Hayırlı olsun şimdiden

Maşallah

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    senin şı benzin deposunu karbonla kaplaman çok hoşuma gidiyor ama cesaret edemiyorum..

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Biraz da ben fotoğraf atıyım
    turkish39 ve COMTAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Var
    Bende yakın zamanda yüklerim fotoları

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bende yakın zamanda yüklerim fotoları
    Hadi bakalım hayırlısı.Allah (C.C.) gönlüne göre versin

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    atın atın biz resim atamıyoruzya döktürün bakalım (bilgisayar bozuldu o yüzden atamıyorum) çok güzel resimlerim var tez zamanda yüklerim neşelensin biraz sayfalar.
    turkish39 bunu beğendi.

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    1,5 aydır motoru bekliyorum hala gelmedi.
    İNŞALLAH bu hafta gelir servisdeki adam bu hafta nakliyat var diyodu
    nasipse beyaz alacağım gelmesse gri

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sübap ayarı yapıldı mı fazla sıkılmış olabilir. Hava rölanti ayarı bozuk olabilir. Buji uyumsuz veya yıpranmış olabilir. Depoda kaçak olabilir.
    daha önce subap ayarı yapılmadı. rolanti ayarını bir türlü tutturamadım. Açıyorum 1500 gibi rolanti ama gazı bıraktıktan sonra 3000 devirin altı nda çok çok yavaş azalıyor. Biraz daha kısıyorum bu seferde gazı bırakınca 1500 e kadar düşüyor ve sonra pof diyerek stop ediyor.

200 km yol gidiyorum yani motor yeterince ısınmış, kırmızı ışığa gelince debriyaja basıyorum motor pof diyip stop ediyor ve kontağı kapatıp açmadan bir daha çalışmıyor. Tüm belirtiler hava ayarı yönünde. Rica etsem o hava ayarı yapılan vidanın yerini bana tarif eder misiniz.

ustaya hava ayarı yap dedim gerek yok o egzos patlaması geri besleme sacından dolayı olur dedi. O zaman bu forumdaki kimse birşey bilmiyor bu ustaya göre.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    daha önce subap ayarı yapılmadı. rolanti ayarını bir türlü tutturamadım. Açıyorum 1500 gibi rolanti ama gazı bıraktıktan sonra 3000 devirin altı nda çok çok yavaş azalıyor. Biraz daha kısıyorum bu seferde gazı bırakınca 1500 e kadar düşüyor ve sonra pof diyerek stop ediyor.

200 km yol gidiyorum yani motor yeterince ısınmış, kırmızı ışığa gelince debriyaja basıyorum motor pof diyip stop ediyor ve kontağı kapatıp açmadan bir daha çalışmıyor. Tüm belirtiler hava ayarı yönünde. Rica etsem o hava ayarı yapılan vidanın yerini bana tarif eder misiniz.

ustaya hava ayarı yap dedim gerek yok o egzos patlaması geri besleme sacından dolayı olur dedi. O zaman bu forumdaki kimse birşey bilmiyor bu ustaya göre.
    geri besleme mi bu motor karbiratörlü ne geri beslemesi..? vida karburatörün sağ altında diye hatırlıyorum kardeş..

Motosikleti
    Var
    2013 model mh drift sahabısı oldum gri renk
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz fabrikadan çıkmıyordu ben alırken. Fabrikayı filan aradım çıkmıyor demişlerdi. Ama şimdi çıkıyo mu bilmiyorum. Kırmızı tavsiye olunur

Al eline tornavidayı deponun altında koltuğun ön kısmında 2 tane vida olması lazım. Biri yıldız tornavidayla ayarlanır biri düz tornavidayla. Yıldız olan rölanti ayarı düz olan hava ayarı. Hava ayarını sonuna kadar sağa çevir sonra 2 tur sola çevir. Motoru çalıştır. Sonra motoru dinleye dinleye yavaş yavaş sola doğru çevir motor sesinin en güzel olduğu yerde bırak. Sonra rölantiyi 1000-1200 arasında durucak şekilde ayarla. İşlem tamam.

Yapamassan motorcuya git bedavaya yapıyo çoğu usta. Ama o geri besleme diyene değil başka usta bul

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız

Motosikleti
    YBR

öcelikle jikleyi en alt kademeye kadar indirdiğini varsayıyorum umarım indirmişsindir.hava filitreni temizle bujini değiştir.karbüratöre pislik gelmiş olabilir tahliye vidasından biraz boşalt yinede olmadıysa karbüratör şamandıra tasının emme manifoldu tarafında olan vida hava ayar vidasıdır bence anlamıyorsan bu vidayı elleme hava ayarı motor sıcakken yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikayı ara sevkiyata bağlat ve sor sevkiyat ne zamandan ne zamana yapılıyormuş öğren ben aradığımda 15 günde sevkiyat var demişti ama tek olan siparişleri kargoylada yolluyorlarmış
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

hayırlı olsun, benım basıma geneler senın basına gelmez ınsaallah. Motor toplanırken basında durup tüm ayarlarını yaptırsaydın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öcelikle jikleyi en alt kademeye kadar indirdiğini varsayıyorum umarım indirmişsindir.hava filitreni temizle bujini değiştir.karbüratöre pislik gelmiş olabilir tahliye vidasından biraz boşalt yinede olmadıysa karbüratör şamandıra tasının emme manifoldu tarafında olan vida hava ayar vidasıdır bence anlamıyorsan bu vidayı elleme hava ayarı motor sıcakken yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

fabrikayı ara sevkiyata bağlat ve sor sevkiyat ne zamandan ne zamana yapılıyormuş öğren ben aradığımda 15 günde sevkiyat var demişti ama tek olan siparişleri kargoylada yolluyorlarmış
    jikle en altta, hava filtresi bir bebek kalbi kadar saf ve temiz, karbüratör nasıl boşaltılır o vidanın veya vananın yerinin olduğu bir resim yollarsanız sevinirim. emme manifoldu tarafında karbüratörün altında yukarıya doğru saplanmış bir vida var. o vida hava ayarı vidası ama hemen altında motor var oraya tornavida girmiyor ki yaklaşık 1,5 cm altında hemen motor bloğu var. Nasıl döndürecem ki o vidayı?

aha bu da temsili bir resim

benım karbüratörün hemen altında motor var nasıl oalcak o iş ?

Motosikleti
    YBR
    hayırlı olsun, benım basıma geneler senın basına gelmez ınsaallah. Motor toplanırken basında durup tüm ayarlarını yaptırsaydın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

jikle en altta, hava filtresi bir bebek kalbi kadar saf ve temiz, karbüratör nasıl boşaltılır o vidanın veya vananın yerinin olduğu bir resim yollarsanız sevinirim. emme manifoldu tarafında karbüratörün altında yukarıya doğru saplanmış bir vida var. o vida hava ayarı vidası ama hemen altında motor var oraya tornavida girmiyor ki yaklaşık 1,5 cm altında hemen motor bloğu var. Nasıl döndürecem ki o vidayı?

aha bu da temsili bir resim http://img7.imageshack.us/img7/2606/...hhhhhhhhhy.jpg

benım karbüratörün hemen altında motor var nasıl oalcak o iş ?
    kısa saplı tornavidayla yada onu döndürecek birşeyle korkma o kadar sıkı değil kolay döner.motora ilk önce bin gez ısınsın sonra motoru çek çalışrken ayara başla önce saat yönünde sıkmayı dene baktın aptallaşıyorsa geri çevir bu sefer sola doğru çevir zaten bir iki denemeden sonra elinin ve kulağının hassasiyeti artar motorun en rahat kesintisiz ve sarsıntısız çalıştığı yerde bırak sonra rolantin yüksekse 1400 civarına ayarla inşallah sorunun çözülür. saygılar
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Var
    Tsk motor hazır degil kırmızı vardı hazırcana rengi begenmedim gri aldım fabrikada geliyor motor taze taze yarın birgün nakliye varmıs onlarla gelecek

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa saplı tornavidayla yada onu döndürecek birşeyle korkma o kadar sıkı değil kolay döner.motora ilk önce bin gez ısınsın sonra motoru çek çalışrken ayara başla önce saat yönünde sıkmayı dene baktın aptallaşıyorsa geri çevir bu sefer sola doğru çevir zaten bir iki denemeden sonra elinin ve kulağının hassasiyeti artar motorun en rahat kesintisiz ve sarsıntısız çalıştığı yerde bırak sonra rolantin yüksekse 1400 civarına ayarla inşallah sorunun çözülür. saygılar
    abi işte bende kısa saplı tornavida var. Tırnak makası ile denedim yarım tur bile çeviremedim. Yani sizin anlayacağınız tırnak makası bile girmeyecek kadar küçük bir boşluk var altında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Tsk motor hazır degil kırmızı vardı hazırcana rengi begenmedim gri aldım fabrikada geliyor motor taze taze yarın birgün nakliye varmıs onlarla gelecek
    kırmızı benimde hoşuma gitmiyor ama zevk meselesi tabi, siyah çok heybetli duruyor ama çokta toz kapıyor. Gri en mantıklı seçenek gibi duruyor. Motor kurulurken başında bekle ve tüm ayarları tam mı değil mi bak. Ben başında beklemedim, şu çektiklerime bak. Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)